Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
1 oră în urmă, Brancaleone a spus:

am facut 6 ani de facultate la stat pentru o diploma si secundariat inca 3 inainte de 89, banuiesti ce meserie am

Bănuiesc că ești un prost periculos. 

"Niciodată nu mi-am dat seama mai bine că nu școala civilizează pe oameni, ci conștiința unui trai mai confortabil și râvna după el. 

Tu nu ai conștiință de nici un fel. Dovadă că te fudulesti cu servitutea ta. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 2 ore, Pagubitul a spus:

Se vede că ești școlarizat. 

Dacă aveai minte, ți-ar fi fost rușine să amintești asta, te scuzai că nu a fost alegerea ta. 

Cultura ta științifică nu este nici măcar nulă, ci negativă. 

Ești o infecție din toate punctele de vedere. 

Ca toți acești propagandisti pro-război, dezinformatori, vaxcinați și instigatori la supunerea față de STAT. 

Mai luați niște informații interesante și pe care le puteți verifica ulterior, dacă nu sunteți ca picon: 

 

 

 

Eu chiar am cultură, inclusiv, sau mai ales științifică. Dacă dovada culturii tale sunt filmulețele astea, e clar! Q.E.D.  Btw ... ți-ai găsit serviciu? 😂😂😂

Acum 1 oră, tomson a spus:

excelente rapunsurile lu pagubitu catre pico-iq , scurte si adevarate

Pi , la ani de facultate nu ai jumate din cat am eu

am facut ce ai facut tu plus inca 10 din aia de calibru

 

Băiete, la cum scrii de cele multe ori, nici 10 clase nu ai! Facultăți private, fabrici de diplome sunt destule, așa că și din ăștia ca tine pot avea o diplomă. Oricum, nu știi ce am făcut eu, așa că nu-ți mai da cu presupusul! Clar?

Bănățene, voi spuneți mereu că "tot Banatu'- i fruncea"! Nu știu, poate, dar ce e clar e că tu ești bănățeanul care-mi dă cu fruncea-n buric. 😂

Hai, pa, că mi-am pierdut destul timpul cu semidocți, dacă nu chiar sfertodocți de teapa voastră! 

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 22 minute, Pagubitul a spus:

Bănuiesc că ești un prost periculos. 

"Niciodată nu mi-am dat seama mai bine că nu școala civilizează pe oameni, ci conștiința unui trai mai confortabil și râvna după el. 

Tu nu ai conștiință de nici un fel. Dovadă că te fudulesti cu servitutea ta. 

Tipic pentru neșcoliți! Mai trebuie să o spui și pe aia cu școala vieții  😂

#maibineinghitea

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 18 minute, picon a spus:

Tipic pentru neșcoliți! Mai trebuie să o spui și pe aia cu școala vieții  😂

#maibineinghitea

Tocmai ți-ai dovedit incultura și faptul că școlarizarea se opune educației. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Ma-ș pișa cu jet pe Digi24, dar e primul link găsit. Care deschide un nou topic intitulat "China a dat muie Americi. Ce urmează? 

 https://www.google.com/amp/s/www.digi24.ro/amphtml/stiri/externe/sua/xi-jinping-i-a-atras-atentia-lui-joe-biden-sa-nu-se-joace-cu-focul-in-privinta-taiwanului-2029187

  • Mersi 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 47 minute, uritescu a spus:

Ma-ș pișa cu jet pe Digi24, dar e primul link găsit. Care deschide un nou topic intitulat "China a dat muie Americi. Ce urmează? 

 https://www.google.com/amp/s/www.digi24.ro/amphtml/stiri/externe/sua/xi-jinping-i-a-atras-atentia-lui-joe-biden-sa-nu-se-joace-cu-focul-in-privinta-taiwanului-2029187

Unii experti (adica nu oameni de pe la noi) spun ca se va “juca” in cativa ani. 
Sunt curios ce iese in SUA, adica razboi civil? Saracie mare? Restrictii ca in China? 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 39 minute, uritescu a spus:

Ma-ș pișa cu jet pe Digi24, dar e primul link găsit. Care deschide un nou topic intitulat "China a dat muie Americi. Ce urmează? 

 https://www.google.com/amp/s/www.digi24.ro/amphtml/stiri/externe/sua/xi-jinping-i-a-atras-atentia-lui-joe-biden-sa-nu-se-joace-cu-focul-in-privinta-taiwanului-2029187

USA sunt obligate să apere independența Taiwanului. 

Japonia, Coreea de Sud, Filipine și chiar Vietnam sunt satule de agresiunile Chinei în Pacific. Deci ar trebui să lupte alături de USA împotriva expansiunii Chinei, mai ales acum. 

SUA și-au dat cu Tesla în coaie prin impunerea bandiților cu halucinații naziste în Ucraina, eroare în care persistă. 

Între timp, în Germania se iau niște inițiative cel puțin hilare... https://m.mediafax.ro/amp/externe/noi-masuri-drastice-in-germania-dusuri-cu-apa-rece-intr-un-mare-oras-luminile-de-pe-monumente-se-sting-21042863

 

  • Trist 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 6 minute, wurdulak a spus:

Unii experti (adica nu oameni de pe la noi) spun ca se va “juca” in cativa ani. 
Sunt curios ce iese in SUA, adica razboi civil? Saracie mare? Restrictii ca in China? 

"Experții" oficiali AU MINȚIT ÎNTOTDEAUNA. 

Vezi cât au mințit la covid, după covid etc. Că nu va fi inflație, că va fi tranzitorie, că nu e cât e... NICIODATĂ nu li s-au adeverit afirmațiile. 

Sunt retori fără caracter, escroci acoperiți de stat, lepre de teapa lui picon. 

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
31 minutes ago, wurdulak said:

Unii experti (adica nu oameni de pe la noi) spun ca se va “juca” in cativa ani. 
Sunt curios ce iese in SUA, adica razboi civil? Saracie mare? Restrictii ca in China? 

Io cred că în 2024 iese alt președinte 😄

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
31 minutes ago, Pagubitul said:

USA sunt obligate să apere independența Taiwanului. 

Sunt obligate să apere industria IT. Acolo se fabrică multe "plăci de bază pentru mașinile de spălat". Știi tu, că de-aia furau rușii mașini de spălat din Ucraina, ca să pună plăcile de bază pe rachetele sovietice.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
1 oră în urmă, uritescu a spus:

Sunt obligate să apere industria IT. Acolo se fabrică multe "plăci de bază pentru mașinile de spălat". Știi tu, că de-aia furau rușii mașini de spălat din Ucraina, ca să pună plăcile de bază pe rachetele sovietice.

 

Nu numai atât, sunt obligate de legile și tratatele lor interne și internaționale. Tocmai asta insista azi un tovarăș din US Marines, îmi explica el insistent că în Taiwan e grav rău. La nivelul cadrelor medii se văd lucrurile complet diferit față de căcatul oferit de media și oficialii de rang înalt. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 5 ore, picon a spus:

Eu chiar am cultură, inclusiv, sau mai ales științifică. Dacă dovada culturii tale sunt filmulețele astea, e clar! Q.E.D.  Btw ... ți-ai găsit serviciu? 😂😂😂

Băiete, la cum scrii de cele multe ori, nici 10 clase nu ai! Facultăți private, fabrici de diplome sunt destule, așa că și din ăștia ca tine pot avea o diplomă. Oricum, nu știi ce am făcut eu, așa că nu-ți mai da cu presupusul! Clar?

Bănățene, voi spuneți mereu că "tot Banatu'- i fruncea"! Nu știu, poate, dar ce e clar e că tu ești bănățeanul care-mi dă cu fruncea-n buric. 😂

Hai, pa, că mi-am pierdut destul timpul cu semidocți, dacă nu chiar sfertodocți de teapa voastră! 

1.  is din ardeal , timi e cel mai cosmopolit oras , noi mergem la cluj sau aici

2. iar ai vrut sa te faci de mare  kkt 

zici de alti ca baga fumate da tu ai tinut sa bagi poanta aia rasuflata preferata celor cu pulicica miticuta

mosulica , niciodata in viata mea nu mi-a dat nicuna cu fruntea de burta oricat de deep s-a dus si nu am patratele ci chiar oleaka de burta ca ma respect la anii mei

Io nu-ti zic tie sa ma sugi ca stiu ca ti-ar place si nu meriti 

 

 

banatu i fruntea si mehala i capitala 🙂

 

  • Minus 2
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
32 minutes ago, Pagubitul said:

 Tocmai asta insista azi un tovarăș din US Marines, îmi explica el insistent că în Taiwan e grav rău. 

Cum să nu fie grav când Taiwan produce 92% din semiconductorii Hi-Tech din lume? Apple, Machintosh, Nvidia, etc depind direct de Taiwan. Sunt curios ce reacție va avea chinezu' dacă Nancy va decola către insulă.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

https://alephnews.ro/guvern/sua-si-japonia-lanseaza-un-dialog-economic-vor-coopera-in-domeniul-semiconductorilor-de-ultima-generatie/

Se pregătesc pentru previzibila distrugere a Taiwanului? Deci nu cred că îl pot apăra? 

Cam aici se încheie toate iluziile cu "garanțiile de securitate" oferite de alte state, atunci. Nu ai bomba atomică, nu ai mijloace să o livrezi, pa! 

India masează trupe la granița cu China... 

PS: bombele termobarice mari rivalizează cu armele nucleare tactice. Poate le vedem în acțiune în curând? 

Poate o iradiază pe babă. Moare de covid 😅

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
La 29.07.2022 la 8:26, Pagubitul a spus:

Eu văd și manevrele gunoaielor din USA. Și mai ales pericolul mult mai mare: comunismul din China. 

Harta aia e o declarație de război pe viitor la adresa României : avem graniță comună și pe la Galați, ajung în Piața Victoriei cu tancurile în 5 ore maxim în configurația aia.

Ucrainienii trebuie ajutați și pot fi ajutați doar prin încetarea ostilităților, eliminarea clicii lui Zelensky, capturarea și execuția sadicilor și disimulantilor de bandiți din bandele tip Azov. 

NATO este o glumă proastă, NATO e să pompeze bani în complexul militaro-industrial american. NATO poate să ne facă mai mult rău, ducând război pe și de pe teritoriul nostru. 

Uite bătaie de joc marca USA: https://alephnews.ro/guvern/tarile-osce-analizeaza-situatia-drepturilor-omului-in-rusia/

Drepturile omului în China, Arabia Saudită și USA cine le analizează?! 

Clica aia, a lui Zelensky și-au votat-o singuri, și înaintea lui au fost Poroșenko și Iușcenko. Ostilitățile poa' să le înceteze Putin. Crezi că dacă rușii ar declara încetarea focului unilateral într-o oră și și-ar declara disponibilitatea pt negocieri...ucrainenii i-ar mai ataca ? 

Cum vezi tu încetarea ostilităților ? Predare necondiționată ? Ce va urma după aia ? 

Drepturile omului le analizează cine poate și își permite. 

Americanoșii nu sunt îngeri, sunt doar potentați ai zilei, e clar că și urmăresc interesele și au poziții de forță. Uniunea Europeană nu are puterea lu' United States...structura birocratică și faptul că nu are omogenitatea la care au ajuns americanii o împiedică să fie la același nivel. 

Acum pare că lumea se împarte iar : pe de o parte : usa, uk și ue, iar de partea cealaltă china, rusia, iranul și coreea de nord. 

Să vedem unde se duc india și pakistanul. Cel mai probabil cu china. 

Sunt multe conspirații și nenorociri pe lume, da' ideea e că "misterioase sunt căile" Domnului că nimeni nu va deține puterea absolută pt totdeauna. Nici nu se "înscăunează" bine noua ordine mondială și deja apar germenii pt aia care se luptă să o schimbe. 😁

🙆🏻

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

Și de ce au simțit nevoia chinezii să aducă aminte europenilor că planeta este prea mică pentru atâta tehnologie mai mult sau mai puțin incontrolabilă, la ora actuală? 

https://alephnews.ro/stiinta/alerta-pentru-o-posibila-prabusire-a-unei-rachete-chinezesti-in-sudul-europei-in-acest-weekend/

 

Interesantă diplomația chineză, mai ales după escrocheriile de miliarde de euro făcute de "firme chinezești" în momentul în care statele europene i ghiteau momeala "pandemiei" cu plumb cu tot. 

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 6 minute, Beton_Armat a spus:

Clica aia, a lui Zelensky și-au votat-o singuri, și înaintea lui au fost Poroșenko și Iușcenko. Ostilitățile poa' să le înceteze Putin. Crezi că dacă rușii ar declara încetarea focului unilateral într-o oră și și-ar declara disponibilitatea pt negocieri...ucrainenii i-ar mai ataca ? 

Cum vezi tu încetarea ostilităților ? Predare necondiționată ? Ce va urma după aia ? 

Drepturile omului le analizează cine poate și își permite. 

Americanoșii nu sunt îngeri, sunt doar potentați ai zilei, e clar că și urmăresc interesele și au poziții de forță. Uniunea Europeană nu are puterea lu' United States...structura birocratică și faptul că nu are omogenitatea la care au ajuns americanii o împiedică să fie la același nivel. 

Acum pare că lumea se împarte iar : pe de o parte : usa, uk și ue, iar de partea cealaltă china, rusia, iranul și coreea de nord. 

Să vedem unde se duc india și pakistanul. Cel mai probabil cu china. 

Sunt multe conspirații și nenorociri pe lume, da' ideea e că "misterioase sunt căile" Domnului că nimeni nu va deține puterea absolută pt totdeauna. Nici nu se "înscăunează" bine noua ordine mondială și deja apar germenii pt aia care se luptă să o schimbe. 😁

🙆🏻

Zelensky a fost impus printr-o lovitură de stat dată cu mercenari scelerati din toată lumea. Guvernul ăla nu a fost votat de "ucrainieni", cum n-a fost votat Basescu sau Arafat de români. Și dacă l-au votat nu e un motiv să îl suporte când îi duce la pierzanie. 

Da, ucrainienii au continuat să atace din 2014, au declanșat o ofensivă în 16 februarie asupra zonelor "separatiste" și Zelensky susține clar că nu acceptă decât victoria și implicit doar cu toate teritoriile alea la Ucraina, cu eradicarea populației rusofone. 

Rușii nu au de ales decât să distrugă acest focar de demență. 

Orice ajutor dat acelei clici de scelerati ucrainieni înseamnă distrugerea populației civile din zonă și a mediului. 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
3 minutes ago, Beton_Armat said:

Să vdem unde se duc india și pakistanul. Cel mai probabil cu china.  

🙆🏻

Opțiunea Indiei e deja clară și confirmată: grupul BRICS. Nu știu în ce condiții ar puteau face parte din grup două țări care sunt în conflict (India și Pakistan). Economic și strategic, Pakistanul e o țară mare, cu populație multă, care are nevoie de gaz și țiței. Rezolvă Kremlinul 🤫

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
5 minutes ago, Pagubitul said:

Zelensky susține clar că nu acceptă decât victoria și implicit doar cu toate teritoriile alea la Ucraina, cu eradicarea populației rusofone. 

Zelensky susține doar ce are voie și doar ce i se ordonă să susțină. Meritul lui e doar interpretarea actoricească a discursului.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 18 ore, Pagubitul a spus:

Tocmai ți-ai dovedit incultura și faptul că școlarizarea se opune educației. 

Asta-i maximă! 😂

#prostteamaifacut

 

Acum 12 ore, tomson a spus:

1.  is din ardeal , timi e cel mai cosmopolit oras , noi mergem la cluj sau aici

2. iar ai vrut sa te faci de mare  kkt 

zici de alti ca baga fumate da tu ai tinut sa bagi poanta aia rasuflata preferata celor cu pulicica miticuta

mosulica , niciodata in viata mea nu mi-a dat nicuna cu fruntea de burta oricat de deep s-a dus si nu am patratele ci chiar oleaka de burta ca ma respect la anii mei

Io nu-ti zic tie sa ma sugi ca stiu ca ti-ar place si nu meriti 

 

 

banatu i fruntea si mehala i capitala 🙂

 

Da, știu, principalul tău motiv de laudă e că ai pula mare! Nu ai depășit nivelul de tractorist sau fierar-betonist, cu tot respectul pentru aceste meserii. 

În rest, mai pune mâna pe cartea de gramatică/ortografie! Apropo de faptul că ești ardelean: dacă nu eram în NATO nici noi nici Ungaria și ăia ne atacau, ce făceai, cum gândeai? Dacă spuneau unii să cedăm teritorii pentru pace și locuiai taman în zona ocupată, cum reacționai? 

P.S. La tine am mai multe pretenții, mult mai multe decât la păgubosul ăsta. Sincer, sunt dezamăgit!

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
1 oră în urmă, Pagubitul a spus:

Zelensky a fost impus printr-o lovitură de stat dată cu mercenari scelerati din toată lumea. Guvernul ăla nu a fost votat de "ucrainieni", cum n-a fost votat Basescu sau Arafat de români. Și dacă l-au votat nu e un motiv să îl suporte când îi duce la pierzanie. 

Da, ucrainienii au continuat să atace din 2014, au declanșat o ofensivă în 16 februarie asupra zonelor "separatiste" și Zelensky susține clar că nu acceptă decât victoria și implicit doar cu toate teritoriile alea la Ucraina, cu eradicarea populației rusofone. 

Rușii nu au de ales decât să distrugă acest focar de demență. 

Orice ajutor dat acelei clici de scelerati ucrainieni înseamnă distrugerea populației civile din zonă și a mediului. 

Arafat nu a fost votat niciodată, nu are o funcție în care să fi fost ales. Eu recunosc că l-am susținut și chiar am ieșit în stradă pt el când Băsăul a vrut să-l dea jos. A fost un om pe care l-am apreciat foarte mult, pt cum a organizat SMURD-ul și pt cum a încercat să pună la punct serviciul de intervenție în situații de urgență. Chiar și la începutul pandemiei îi acordam credit în continuare. Apoi pe parcurs nu am mai fost de acord cu măsurile pe care le-a luat și de data asta am fost în stradă să protestez împotriva lui. 

Și pe Băsău l-am votat la primul mandat de președinte, aș fi votat pe oricine împotriva lui Năstase și a acelui pesede. Pt al doilea mandat nu l-am mai votat, ba chiar am fost să votez împotriva lui la referendumul de demitere. Ce vreau să zic ? Băsăul chiar dacă o fi furat ceva voturi, totuși a fost votat masiv de români. 

Nu știu despre ce ofensivă vorbești în 16 februarie, dar 100%  Zelensky nu a atacat Rusia. Putin cerea ca un alt stat să nu adere la organisme internaționale, nu zicea nimic de separatiști. 

Zelensky e în Kiev pt că în primul rând îl susțin ucrainenii, abia apoi americanii. Odată cu lungirea războiului probabil că sprijinul ucrainenilor pt Zelensky se va eroda, și propaganda rusă va lucra și ea în sensul ăsta...dar e incredibil cum oameni cu oareșce pregătire și cu discernământ pot vedea în atacul Rusiei asupra unui stat independent drept o chestiune legitimă. 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Cum funcționează propaganda pro-Kremlin. Campaniile de dezinformare, arma secretă a lui Putin

Publicat la 30 iulie 2022, 10:30 de 
      
 
Narațiunea „Elite împotriva poporului” reprezintă „cheia succesului” în ceea ce privește propaganda pro-Kremlin din ultimii ani. Mesajele cheie folosite de echipa lui Vladimir Putin în campaniile de dezinformare, repetate suficient, ajung să transforme minciuna în adevăr.

Campaniile de dezinformare, arma secretă a lui Putin. Portalul anti-știri false al Comisiei Europene, EuvsDisinfo, a analizat mai multe elemente ale modelului de propagandă pro-rusă.

Instituțiile media pro-Kremlin repetă la nesfârșit câteva mesaje de bază ce ajung la publicul național, dar și internațional. Prin repetiție, minciunile sună mai credibil, iar organismele de dezinformare pro-ruse reușesc acest lucru prin alipirea unui set de naraţiuni recurente care funcţionează ca şabloane pentru anumite poveşti.

 

Mai exact, narațiunea, ce poate fi comunicată prin texte, imagini și metafore, poate fi modificată în funcție de evenimentele actuale și a atitudinilor predominante.

Arma secretă a lui Putin: dezinformarea la nivel înalt

Potrivit EuvsDisinfo, narațiunea-cheie a Kremlinului este „Elite împotriva poporului.” Această idee, în care societatea este compusă dintr-o clică foarte coruptă și oamenii harnici, a fost folosită intens de-a lungul istoriei. Această naraţiune nu este invenţia Kremlinului, dar agenţiile de dezinformare pro-Kremlin o exploatează frecvent.

O astfel de narațiune poate să aibă un succes masiv, deoarece oferă un țap ispășitor pentru publicul larg. Acest tip de narațiune a fost folosit pe scară largă pe parcursul pandemiei de Covid-19, în care se spunea că Bill Gates ar fi inventat coronavirusul și prin vaccinare s-ar implanta „microcipuri.”

De asemenea, o astfel de narațiune a fost folosită și în contextul războiului dintre Rusia și Ucraina. Instituțiile media pro-Kremlin au descris invazia Rusiei ca pe un complot „anglo-saxon”, punând slavii unii împotriva altora.

Poate cea mai cunoscută trăsătură a acestei narațiune este afirmația că lumea este condusă, din umbră, de o elită secretă. Și în războiul dintre Rusia și Ucraina, narațiunea „elite împotriva poporului” a fost des folosită.

Cei care furnizează o astfel de narațiune pretind că sunt vocea rațiunii și că pledează în numele celor care nu au drepturi, aducând la suprafață adevărul ce este ascuns de elitele care conduc lumea din umbră.

 

Chiar dacă, la suprafață, această narațiune pare a milita pentru oamenii de rând, rădăcinile ei sunt autoritare. Foarte rar există dovezi care să susțină afirmațiile făcute, iar potrivit gândirii conspiraționiste, și absența dovezilor este folosită ca dovadă.

Pentru ca această narațiune să aibă „succesul” dorit, cititorul trebuie să se bazeze doar pe cuvântul naratorului, pe principiul: „Cunosc adevărul, ai încredere în mine.”

Astfel de narațiuni cer publicului să accepte afirmațiile pe baza credinței și nu a faptului, scrie euvsdisinfo.eu.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Oras:București
  • Oras:București
23 minutes ago, picon said:

N-am nimic împotriva opiniilor diferite de ale mele, însă, dacă-mi permiți, te-aș ruga să nu mai citesti tâmpeniile alea. O să ajungi să le crezi. Propaganda rusească nu este cu nimic mai josnică sau mai presus ca aia occidentală. Ca să nu mai zic de tonele de fake-uri ale serviciilor ucrainene, care sunt ghidonate din spate de MI 6. Nu uita că tot la țîța KBG-ului au supt. Site-urile astea înghit și spală la bani publici mai ceva că alea de "învățăminte creștine".

  • Mersi 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...