Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Ploiesti dar migrez des =))
  • Oras:Ploiesti dar migrez des =))
Acum 1 oră, andrei825 a spus:

victorie pentru Putin, s-a folosit de sclavetii austrieci 

 Au alegeri la anu si csf  nu vor  sa fie "boicotati" la ei in tara, e clar ca o sa intram dupa ianuarie la anu, efectiv asta au zis si ei mai calmi pana sa se activeze ca ar fi ok sa le anulam pana dupa ce se termina si la ei alegerile 😢 of of.

Link spre comentariu
  • Oras:Floreasca
  • Oras:Floreasca
Acum 4 minute, andrei520 a spus:

 Au alegeri la anu si csf  nu vor  sa fie "boicotati" la ei in tara, e clar ca o sa intram dupa ianuarie la anu, efectiv asta au zis si ei mai calmi pana sa se activeze ca ar fi ok sa le anulam pana dupa ce se termina si la ei alegerile 😢 of of.

După părerea mea este vrăjeală. Până acum ne bloca mereu Olanda, iar  Austria vota cu noi. Acum, ca să nu cadă în penibil, s-au vorbit să inverseze rolurile.Treaba cu Croția este mult mai subtilă, sunt catolici! Ca și ei!

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 2 ore, andrei825 a spus:

victorie pentru Putin, s-a folosit de sclavetii austrieci 

Putin e un nenorocit, dar nu el ne blochează Schengenul, ci nemții. Că și nemții le sug pula rușilor, asta e altă discuție. Olanda, Austria, Ungaria, chiar și Suedia sunt săgeți ale Germaniei. Gravitează pă orbita lor. România are 2 dușmani istorici în Europa, Rusia și Germania.

Și eu cred că fac cu rândul să ne blocheze Schengenul. Gen când fu Tică, nu fu Take, când futică și futache, nu fu tuș la găurică. 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
2 minutes ago, Beton_Armat said:

Putin e un nenorocit, dar nu el ne blochează Schengenul, ci nemții. Că și nemții le sug pula rușilor, asta e altă discuție. Olanda, Austria, Ungaria, chiar și Suedia sunt săgeți ale Germaniei. Gravitează pă orbita lor. România are 2 dușmani istorici în Europa, Rusia și Germania.

Și eu cred că fac cu rândul să ne blocheze Schengenul. Gen când fu Tică, nu fu Take, când futică și futache, nu fu tuș la găurică. 

rau a ajuns Romania, suntem doar o piata de desfacere pentru afaceristii astia si suntem vazuti ca lumea a 3-a 

  • Like 4
  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 4 minute, andrei825 a spus:

rau a ajuns Romania, suntem doar o piata de desfacere pentru afaceristii astia si suntem vazuti ca lumea a 3-a 

E și vina noastră, că n-avem sânge-n coaie. Nu ne trebuia aprobare politică pt Schengen. Trebuia doar o întrunire unde ăia să constate pă baza unor expertize că noi îndeplinim condițiile tehnice. Dar tot noi, generic noi, am folosit Schengen și MCV-UL pt bătălii politice interne. Și am ajuns acum să ne căciulim ca boierii dă pă vremuri la înalta poartă. Ce să-i faci, boală veche, pîra la străini și mândria de a te afișa ca favorit al lor. Și ăia profită de noi, dacă ne repezim să le sugem pula doar ca să rîgîie aprobator către unul sau altul. 🤷🏻 

În semn dă protest ar trebui să blocheze orice hotărâre care se ia prin consens unanim sau unde votul nostru contează. 🙆🏻

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
1 minute ago, Beton_Armat said:

E și vina noastră, că n-avem sânge-n coaie. Nu ne trebuia aprobare politică pt Schengen. Trebuia doar o întrunire unde ăia să constate pă baza unor expertize că noi îndeplinim condițiile tehnice. Dar tot noi, generic noi, am folosit Schengen și MCV-UL pt bătălii politice interne. Și am ajuns acum să ne căciulim ca boierii dă pă vremuri la înalta poartă. Ce să-i faci, boală veche, pîra la străini și mândria de a te afișa ca favorit al lor. Și ăia profită de noi, dacă ne repezim să le sugem pula doar ca să rîgîie aprobator către unul sau altul. 🤷🏻 

În semn dă protest ar trebui să blocheze orice hotărâre care se ia prin consens unanim sau unde votul nostru contează. 🙆🏻

Corect, nu avem sange in coaie, suntem reprezentati mai sus de niste mascarici  🤡 .

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
La 08.12.2022 la 18:37, Beton_Armat a spus:

Putin e un nenorocit, dar nu el ne blochează Schengenul, ci nemții. Că și nemții le sug pula rușilor, asta e altă discuție. Olanda, Austria, Ungaria, chiar și Suedia sunt săgeți ale Germaniei. Gravitează pă orbita lor. România are 2 dușmani istorici în Europa, Rusia și Germania.

Și eu cred că fac cu rândul să ne blocheze Schengenul. Gen când fu Tică, nu fu Take, când futică și futache, nu fu tuș la găurică. 

mai clar

 

deci dusmani isotrici sunt, , tatarii , turcii , austriecii , ungurii , nemtii

astia toti au venit sa ia pamant si vieti de la noi

ca niste caini hiene sacali

din padure a iesti o mare slabaticiune , ursu siberian si a inceput sa-i mance pe toti

pe tatari pe turci apoi pe austrieci si unguri iar in final pe nemti, adica pe toti 

desi  slabaticiunea evident nu ne iubeste nici pe noica ne-a furat pamant si ne-a luat vieti si ea,

da ne-a scapat de astea 5 hiene spurkate

iar mai ales nu s-a atins de ardealul meu

de aceea rusii is mai populari in transilvania

A doua mare binefacere fara sa vrea ne-au facut-o ca au convins puterile atlantice sa ne vrea uniti

unirea mica au facut-o francezii impotriva rusiei

unirea mare us si francezii tot impotriva rusiei bolsevice

 

in concluzie pe scurt 

rusia e dujmanu care ne-a ajutat fara sa vrea prin 2 lucruri : 

1. A nimicit haita de caini turbati ce ne inconjura ne tineau divizati si ne mancau 

2. A convins marile puteri atlantice us-uk-fr sa ne uneasca

mare lucru 

acum in momentele astea istorice iata stapanii nostrii din apus ne vor uni cu moldova in ciuda ciucalailor catilor ciolacilor a condcatorilor de rahat , retarzi plagiatori tot din cauza rusilor, ca altfel ii durea la sapca de noi ca nu stiau ca existam

asta pentru ca Dumnezeu are ultimul cuvant si are  mila de poporul nostru care ii aduce dreapta slavire, as pacatos cum e el si curvarm slaveste ope cine trebuie

exceptiile basinoase care slavesc talpa bicolora nu conteeaza

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 7 ore, tomson a spus:

mai clar

 

deci dusmani isotrici sunt, , tatarii , turcii , austriecii , ungurii , nemtii

astia toti au venit sa ia pamant si vieti de la noi

ca niste caini hiene sacali

din padure a iesti o mare slabaticiune , ursu siberian si a inceput sa-i mance pe toti

pe tatari pe turci apoi pe austrieci si unguri iar in final pe nemti, adica pe toti 

desi  slabaticiunea evident nu ne iubeste nici pe noica ne-a furat pamant si ne-a luat vieti si ea,

da ne-a scapat de astea 5 hiene spurkate

iar mai ales nu s-a atins de ardealul meu

de aceea rusii is mai populari in transilvania

A doua mare binefacere fara sa vrea ne-au facut-o ca au convins puterile atlantice sa ne vrea uniti

unirea mica au facut-o francezii impotriva rusiei

unirea mare us si francezii tot impotriva rusiei bolsevice

 

in concluzie pe scurt 

rusia e dujmanu care ne-a ajutat fara sa vrea prin 2 lucruri : 

1. A nimicit haita de caini turbati ce ne inconjura ne tineau divizati si ne mancau 

2. A convins marile puteri atlantice us-uk-fr sa ne uneasca

mare lucru 

acum in momentele astea istorice iata stapanii nostrii din apus ne vor uni cu moldova in ciuda ciucalailor catilor ciolacilor a condcatorilor de rahat , retarzi plagiatori tot din cauza rusilor, ca altfel ii durea la sapca de noi ca nu stiau ca existam

asta pentru ca Dumnezeu are ultimul cuvant si are  mila de poporul nostru care ii aduce dreapta slavire, as pacatos cum e el si curvarm slaveste ope cine trebuie

exceptiile basinoase care slavesc talpa bicolora nu conteeaza

 

 

Nu i-a mâncat pă toți, doar pă tătari, pă restu' dacă te uiți mai bine sunt cam tovarăși acum. 

Înțeleg ce vrei să zici tu, ideea unui dușman "providențial", dar același raționament li se poate aplica la toți. Dacă n-ar fi us-ul să se pună cu pula pă ruși, la ora asta eram deja kurzii Europei. Și cred că o făceau fără să tragă un glonț. 

🙆🏻

 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 7 ore, Beton_Armat a spus:

Nu i-a mâncat pă toți, doar pă tătari, pă restu' dacă te uiți mai bine sunt cam tovarăși acum. 

Înțeleg ce vrei să zici tu, ideea unui dușman "providențial", dar același raționament li se poate aplica la toți. Dacă n-ar fi us-ul să se pună cu pula pă ruși, la ora asta eram deja kurzii Europei. Și cred că o făceau fără să tragă un glonț. 

🙆🏻

 

i-a mancat destul cat sa nu ne mai mance pe noi

astia nu stiu ce e prietenia si tovarasia , neamuri proaste

Da avem nevoie de us si nato sunt pro 

dar nu accept rusofobia haterela minciuna stupida din propaganda basinoasa si pierzatoare in final a vestului

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 7 ore, tomson a spus:

i-a mancat destul cat sa nu ne mai mance pe noi

astia nu stiu ce e prietenia si tovarasia , neamuri proaste

Da avem nevoie de us si nato sunt pro 

dar nu accept rusofobia haterela minciuna stupida din propaganda basinoasa si pierzatoare in final a vestului

rusofobia nu a apărut dîn neant , are cauze întemeiate, nu are nevoie de propaganda vestului. Chiar și tu ești conștient dă pericol și ești pro us și nato tocmai pt că știi cine sunt rușii. 

🙆🏻

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 1 minut, Beton_Armat a spus:

rusofobia nu a apărut dîn neant , are cauze întemeiate, nu are nevoie de propaganda vestului. Chiar și tu ești conștient dă pericol și ești pro us și nato tocmai pt că știi cine sunt rușii. 

🙆🏻

 

eu sunt pro echilibru de puteri

faptul ca optez spre nato e normal ca acolo ne este locul nu pentru ca is neaparat mai buni

dc as fi afgan as gandi altfel sincer

mai ales femeie afgana , cred ca ii blastama pe nato

i-au ridicat la cer pe talibi cu interventia lor de 20 ani si 20 trilioane

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 5 minute, tomson a spus:

eu sunt pro echilibru de puteri

faptul ca optez spre nato e normal ca acolo ne este locul nu pentru ca is neaparat mai buni

dc as fi afgan as gandi altfel sincer

mai ales femeie afgana , cred ca ii blastama pe nato

i-au ridicat la cer pe talibi cu interventia lor de 20 ani si 20 trilioane

nu poți să compari nato cu rusia. Sau poți, da' atunci vin și te întreb dă ce nu emigrează oamenii masiv către ei ? 

Referitori la femeia afgană... tre' să-i blesteme pă cretinii ăia de bărbați ai lor. Ei își chinuie și-și batjocoresc femeile, ba chiar le omoară ca pe muște. Mame, surori, soții, fiice...cum să le facă așa ceva ?! 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 7 minute, Beton_Armat a spus:

nu poți să compari nato cu rusia. Sau poți, da' atunci vin și te întreb dă ce nu emigrează oamenii masiv către ei ? 

Referitori la femeia afgană... tre' să-i blesteme pă cretinii ăia de bărbați ai lor. Ei își chinuie și-și batjocoresc femeile, ba chiar le omoară ca pe muște. Mame, surori, soții, fiice...cum să le facă așa ceva ?! 

Pai da dar mujahedinii lui massoud car esunt asediati in valea panjir , cei care au infrant ursss cu ajutor cia 

erau legitimii lideri ai afgansitanului iar nato dc era cinstiti trebuia sa ii ajute sa ia puterea ianpoi de la talibi

Dar nato nu e cinstit nici us nici uk is javre parsive sexobolsevici dementi degenrati de bulangeleala extrema , au pus niste catu si ciuca la putere care imediat ce au plecat s-au carat cu banii din tara

Astfel ca talibii au pus mana pe armamamentul nato in cantitati colosale si au dobandit puetre absoluta

pricepi acum ?

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 2 minute, tomson a spus:

Pai da dar mujahedinii lui massoud car esunt asediati in valea panjir , cei care au infrant ursss cu ajutor cia 

erau legitimii lideri ai afgansitanului iar nato dc era cinstiti trebuia sa ii ajute sa ia puterea ianpoi de la talibi

Dar nato nu e cinstit nici us nici uk is javre parsive sexobolsevici dementi degenrati de bulangeleala extrema , au pus niste catu si ciuca la putere care imediat ce au plecat s-au carat cu banii din tara

Astfel ca talibii au pus mana pe armamamentul nato in cantitati colosale si au dobandit puetre absoluta

pricepi acum ?

Înțeleg perfect ce vrei să-mi spui tu, dar undeva e o fractură. Nu înțeleg de unde vine legitimitatea 🤷🏻 Dîn alegeri ? Mă îndoiesc. Dîn supremație militară ? Iar nu cred, pt că ar fi fost conducătorii țării acum. Deci, dîn ce vine legitimitatea ? 

Faptul că s-au fortificat în Valea Panjir arată că totuși nu pot domina toată  țara dpdv militar. 

 

  • Like 2
  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 5 minute, Beton_Armat a spus:

Înțeleg perfect ce vrei să-mi spui tu, dar undeva e o fractură. Nu înțeleg de unde vine legitimitatea 🤷🏻 Dîn alegeri ? Mă îndoiesc. Dîn supremație militară ? Iar nu cred, pt că ar fi fost conducătorii țării acum. Deci, dîn ce vine legitimitatea ? 

Faptul că s-au fortificat în Valea Panjir arată că totuși nu pot domina toată  țara dpdv militar. 

 

pai acolo nu e democratie

vie din faptul ca ei au eliiberat tara de sovietici , ei au luptat si au invins

ei au colaborat cu us , au fost primii aliati

si nato i-a abandonat , urat

Mujahedinii is moderati ei nu au reguli exagerate ci ca in restul tarilor islamice

Seful lor massoud e fiul leului din panjir massoud batranul care a luptat cu urss si a fost asasinat de talibi

talibii au avut sustinere mare de afara de la radicali

normal c a nu pot face fata dc aliatii ii tradeaza 

massoud jr e scolit la oxford si e provest dar si patriot 

de asta nu l-au vrut ca massoud poate fi prieten aliat dar nu carpa nu sclav nu covor ca kwi catu ciolacu ciuca 

ala e barbat adevarat e patriot e educat e om in toata firea

ei voiau sa puna flegme si flegme au pus

asta e o mare mare mizerie cu consecinte extraordinar de urate pt femeile din afgansitan mai ales

karma us nu va fi buna deloc

sa nu se astepete la bn

 

 

Link spre comentariu

La 08.12.2022 la 18:57, andrei825 a spus:

Corect, nu avem sange in coaie, suntem reprezentati mai sus de niste mascarici  🤡 .

Eu zic să nu ne mai autoflagelam atât.Politica la nivelul planetar o fac câteva țări mari și puternice în interesul lor,iar noi nu suntem printre ele.Vom intra în Schengen, așa cum am intrat în UE și NATO când vor vrea ei.Eu cred că vor vrea la anul.Suntem granița dintre NATO și Rusia.Au nevoie de noi ca de aer.Ne primesc.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...