Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Chiar acum, Cocalaru2022 a spus:

Vorbești aiurea eu chiar regret ca n-am fost.

De ce vorbesc aiurea ? Nu vezi că nu lasă nicio țară să fie independentă ? Nu vezi că noi nu putem face unirea cu Moldova pt că se opune Rusia ? Ce treabă au ei cu moldovenii ? Ăștia chiar vor să-și refacă uniunea sovietică, nu ți-e clar ?

Mă rog, până la urmă e treaba ta pe unde vrei să te plimbi 🤷🏻

  • Like 2
Link spre comentariu
Acum 4 minute, Beton_Armat a spus:

De ce vorbesc aiurea ? Nu vezi că nu lasă nicio țară să fie independentă ? Nu vezi că noi nu putem face unirea cu Moldova pt că se opune Rusia ? Ce treabă au ei cu moldovenii ? Ăștia chiar vor să-și refacă uniunea sovietică, nu ți-e clar ?

Mă rog, până la urmă e treaba ta pe unde vrei să te plimbi 🤷🏻

Bai nu știu cât se opune Moscova la Unire dar ma opun eu. Și aparent nu sunt singurul care nu crede ca avem nevoie de încă 5 milioane de asistati sociali că economie nu au. În plus de asta nu vad ce am de câștigat din unirea cu Republica Moldova, dacă vor moldovencele sa vina aici, sa swga pwla kum trebuie sa le dam pașapoarte UE. Unele o fac chiar mi-e dor de câteva, mi-am adus aminte de una care a trăit în Moscova când era copil și reacția ei la București era ca se pisa pe el fata de Moscova.

 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
Acum 27 minute, Beton_Armat a spus:

De ce vorbesc aiurea ? Nu vezi că nu lasă nicio țară să fie independentă ? Nu vezi că noi nu putem face unirea cu Moldova pt că se opune Rusia ? Ce treabă au ei cu moldovenii ? Ăștia chiar vor să-și refacă uniunea sovietică, nu ți-e clar ?

Mă rog, până la urmă e treaba ta pe unde vrei să te plimbi 🤷🏻

A doua chestie, toți absolut toți din Moldova care aveau măcar un bunic ceva roman știi foarte bine ca le-a dat Băsescu pașapoarte românești sa castige alegerile. Deci nici măcar nu e ca săracii sunt terorizați de ruși, nu sunt nici măcar ca amărâții din Cernăuți fututi în cur de nazistul Zelensky, pot întra și ieși din Romania când vrea pula lor. Deci tu vrei Unire cu ce ? Cu aia care au rămas? Adică cu rachetii ruși din Republica Moldova ?

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Reputație: 24034
  • Oras:Los Angeles
  • Oras:Los Angeles
Acum 12 ore, domndraperie a spus:

Eu imi doresc din inima ca in ziua in care va fi o scurgere la centrala nuclarea, vantul va bate spre Turcia :)

Sau spre Rusia! 😄

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 9 ore, Cocalaru2022 a spus:

Asta e de baza:

 

 

Uită - te ce mutre fac  gagicile alea d3 la început, au schimbat repede camera 🤣. Spune tot despre atitudinea rușilor față de stat. Și sunt mai orientați ca tineretul noștru, se pare. 

Acum 9 ore, Beton_Armat a spus:

Plm, nu mai știu în ce film am văzut...era un monstru ca o închisoare, ca un neant...cam așa e Rassia...o țară ca un neant...

Să vezi China... 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 18 ore, Cocalaru2022 a spus:

A doua chestie, toți absolut toți din Moldova care aveau măcar un bunic ceva roman știi foarte bine ca le-a dat Băsescu pașapoarte românești sa castige alegerile. Deci nici măcar nu e ca săracii sunt terorizați de ruși, nu sunt nici măcar ca amărâții din Cernăuți fututi în cur de nazistul Zelensky, pot întra și ieși din Romania când vrea pula lor. Deci tu vrei Unire cu ce ? Cu aia care au rămas? Adică cu rachetii ruși din Republica Moldova ?

Cu Maia Sandu, să îi scot Banca Mondială din cap 🥳

  • Like 1
  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator domndraperie
Reputație: 0

Ba milenialilor si zoomerilor, sunteti chemati de Rafila la pastile cu iod, si in curand de Ciuca maciuca la razboi, radem glumim, a fost amuzant la inceput, dar se cam impute treaba... deja au trecut 5 luni si nu e de bine

Cocalare, cu ar fi sa te duci la razboi si sa iti lasi nevasta acasa, si apoi sa fie muita si postita de prietenul tau cel mai bun? Ca asa au patit multi cand au plecat la razboi in 1940... unii au si murit luptand nu pentru tara, ca si atunci unii se pisau pe tara, dar pentru femeile si familile lor, in timp ce femeile stateau frumos acasica si sugeau maciuca vecinilor sau a prietenilor comuni alor sotilor, dupa ce nu auzeau cu lunile de la ei, unii chiar mureau, altii pur si simplu nu puteau trimite scrisorile mai departe.. ma rog acuma avem social media nu se compara, dar cand te duci carne de tun numai sa intri pe facebook nu ai chef.. doar daca esti ucrainian si pui filme cum omori orci

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
1 oră în urmă, domndraperie a spus:

Ba milenialilor si zoomerilor, sunteti chemati de Rafila la pastile cu iod, si in curand de Ciuca maciuca la razboi, radem glumim, a fost amuzant la inceput, dar se cam impute treaba... deja au trecut 5 luni si nu e de bine

Cocalare, cu ar fi sa te duci la razboi si sa iti lasi nevasta acasa, si apoi sa fie muita si postita de prietenul tau cel mai bun? Ca asa au patit multi cand au plecat la razboi in 1940... unii au si murit luptand nu pentru tara, ca si atunci unii se pisau pe tara, dar pentru femeile si familile lor, in timp ce femeile stateau frumos acasica si sugeau maciuca vecinilor sau a prietenilor comuni alor sotilor, dupa ce nu auzeau cu lunile de la ei, unii chiar mureau, altii pur si simplu nu puteau trimite scrisorile mai departe.. ma rog acuma avem social media nu se compara, dar cand te duci carne de tun numai sa intri pe facebook nu ai chef.. doar daca esti ucrainian si pui filme cum omori orci

Ți se iau tel., stai calm. 

Secret militar, uniformă, echipament standard, înainte marș! 

Prost să fii să te duci. 

Mai bine mă execută aici decât să înghit și drumul, poate nici nu mă omoară ăia, mă mutilează, rămân handicapat sau mor în chinuri. 

Dușmanii mei sunt din administrația locală, rușii, nemții, chinezii, americanii sau papuașii nu mi-au făcut nimic încă. 

Avem soldați profesioniști, rezerviști din toate structurile etc., dresați, chiar vor să se supună ordinelor. I-aș preda rușilor pentru exerciții de tir pe toți bugetarii. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 1 oră, domndraperie a spus:

Ba milenialilor si zoomerilor, sunteti chemati de Rafila la pastile cu iod, si in curand de Ciuca maciuca la razboi, radem glumim, a fost amuzant la inceput, dar se cam impute treaba... deja au trecut 5 luni si nu e de bine

Cocalare, cu ar fi sa te duci la razboi si sa iti lasi nevasta acasa, si apoi sa fie muita si postita de prietenul tau cel mai bun? Ca asa au patit multi cand au plecat la razboi in 1940... unii au si murit luptand nu pentru tara, ca si atunci unii se pisau pe tara, dar pentru femeile si familile lor, in timp ce femeile stateau frumos acasica si sugeau maciuca vecinilor sau a prietenilor comuni alor sotilor, dupa ce nu auzeau cu lunile de la ei, unii chiar mureau, altii pur si simplu nu puteau trimite scrisorile mai departe.. ma rog acuma avem social media nu se compara, dar cand te duci carne de tun numai sa intri pe facebook nu ai chef.. doar daca esti ucrainian si pui filme cum omori orci

Da varule, va fi frumos dar îți dai seama și aia cu puradei cum va fi nu ca le posteste vecinu nevasta da kand o sa le postească si fetele și le va scoate la produs va fi de vis. Pt prima data în viata ma simt mai geniu decât m-am simțit vreodată varule pai plm eu nu mam căsătorit și n-am puradei ma doare fix la pwla vericule ma voi uita da pa front pa facebook sa vad kum le postește soțiile si copiii altora, bine ca șansele sunt maxime ca voi lupta de partea rușilor măcar dacă nu mor sa ma aștepte o Natașa la final 😀😃

  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 4 minute, crocodilul dvd a spus:

Shogorilor eu zic ca nu o sa ne prindă anul asta nu o sa ne prindă Crăciunul pe acasă..... strict părerea mea.

Sa te audă bunu Dumnezeu, anul asta cum merge criza pulii va fi printre putinii în care nu voi fi pe plaja de sărbători dar sper sa ai tu dreptate și eu sa  ma înșel 😀😃

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
La 06.08.2022 la 1:45, miskinbkk a spus:

Incelule, stai linistit, ca nu vine sfarsitul lumii, lucrurile o sa se calmeze.

De ce nu iti canalizezi energia spre ceva pozitiv, in loc sa tragi pe toti si toate in marasmul personal? 

Nimeni nu iti datoreaza nimic, asa ca nu are rost sa te tot zbati p-acilea, aproape cersind un razboi planetar, astfel ceilalti, care au familii, bani, case, curve, ce dreaq or mai fi agonisit si ei, sa guste si ei din rahatul, pe care tu il traiesti zilnic.

Nu trebuie un razboi nuclear, invita si tu o fata la un suc, apoi nu o coplesi cu zeci de mesaje, nu fi turbat si o sa vezi lumea altfel.

Si mai citeste si tu o carte adevarata, nu franturi de pe site-uri obscure sau tot felul de conspirationisti.

Hai, ca se poate.

Altfel, ajungi ca picon.In cazul asta, ar fi bine sa iti doresti extinctia planetara.

Vezi bă, cum dai tu cu mucii-n fasole? Nu te lasă rânza să nu mă muști de cur. Toată postarea ta a fost cum nu se poate mai corectă, mă tot cert cu tâmpitul ăsta filoxat de propaganda rusă, un semidoct și un ratar cu cultură de net, de pe site-uri cel puțin dubioase, care e incapabil să aleagă grâul de neghină, să gândească și care se strofoacă pe un site de curve să imprăștie tot soiul de aiureli. Ai dat la final cu copita, cum dă vaca în hârdău și varsă laptele. Nu crezi că după atât amar de vreme, putem discuta civilizat fără să ne atacăm aiurea? Au trecut anii, am mai îmbătrânit amândoi, mă gândeam că poate s-a adăugat și un pic de înțelepciune. Chiar m-a umflat râsul când m-am gândit de la ce a început sfada noastră și cum a evoluat ea. E jenant pentru amândoi. 

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
La 06.08.2022 la 8:22, Beton_Armat a spus:

Eu te-am întrebat pă tine, ce crezi tu...Trump spune acum ce vrea, nu se mai poate verifica. Oricum el, Trump,  a fost o mare dezamăgire, n-a făcut deloc America Great Again, până la urmă a fost tot un moșar obosit...chiar nu au americanii un leader în puterea vîrstei ? Ce mama dracului e cu toți ăștia de peste 75 de ani cocoțați în cele mai puternice funcții ? 

Zelenski nu e Hitler, nu a atacat nici o altă țară, nu a avut înțelegeri cu alte state să-și împartă teritorii, nu are nici măcar rol legislativ ca să impună legi. Nu are nici Gestapo, nici SS și nici nu a făcut lagăre gen Auschwitz. Comparația nu ține.

Mult înainte de Zelenski a fost un tratat semnat între Ucraina, Federația Rusă, USA și UK, la Budapesta, prin care Ucraina se angaja să-și predea arsenalul nuclear( al patrulea la nivel mondial) rușilor, iar cele 3 mari puteri îi asigurau integritatea teritorială. 

Vezi doar, ce s-a ales de garanțiile și tratatele semnate. Îți mai reamintesc cine invada în 2014 Ucraina și lua Crimeea ? Nu că i-ar fi futut cineva pă etnicii ruși, ci pt că de,  n-aveau și ei sărăcuții port de apă caldă. 🤷🏻 Mai ții minte cum s-a făcut invazia aia ? Cu omuleții verzi care vegheau la "referendumurile" de autodeterminare ?

 

 

zele e cel mai naspa dictator mai rau k kim aresteaz masiv la dicretie pe procuroru general demis avocatu poporului demis ca a spus adevaru ca e minciuna cu violu copiilor , amenstu dmeisie ca a spus adevatrul ca isi fac tabara in scoli spitale gradinite, demite seful serviciilor secrete acu si adjunctul e paranoic nu mai crede in inimeni

si pe porosenko l a facu tradator

dc ii pui mustacioara si la moaca is la fata aia cu privire turbata incramncenata si dementa

 

 

trump macar nu merge pe razboi ci pe economie

a demostrat in viata lui ca e valabil;

 

la budapesta ii garanta rusia dar ei au trecut la nato aia nu are nimic cui budabesta

au calcat tratatu ala virand in nato

 

 

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
La 06.08.2022 la 12:17, derwall a spus:

Da, din perspectiva istorica documentata, rușii au fost mereu lipsiți de caracter. Câți dintre voi au citit în manualele de istorie de dinainte de 1990 ce s-a întâmplat în septembrie 1939 in Europa, complet și cronologic ? De ce nu se scria că la 17.09.1939 URSS ataca Polonia fara declarație de război ? Nu mai spun de masacrul de la Katyn...😡🤬

nemtii au dat ardealu la unguri la inceput prin dicatatu de la viena jumate si urma si restul

dc nu bateau  sovieticii eram maghiarizati toti

cum au avut ungurii transilvania pe timpu cand erau austriecii la putere tot asa o controlau si dc veneau nemtii

faptu ca bolsevicii au zdrobit germania cu un pret incredibil de mare in sange

si apoi ne-au dat ardealu desi noi am luptat impotriva lor 

face mai mult decat toate celelalte cacaturi ,  datorii de razboi bolsevizare basarabia rupta

noi stim ce rau o fost sub unguri mai rau decat orice posibil

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Minus 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
Acum 7 minute, tomson a spus:

nemtii au dat ardealu la unguri la incepjut jumagte si urma si restul

dc nu bateau  sovieticii eram maghiarizati toti

cum au avut ungurii transiolvania pe timpu cand erau austriecii la putere tot asa o controlau si dc veneau nemtii

 

Shhh taci ma ca te aud astia și nu mai are cine sa ne taie pădurile 😀😃

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

https://southfront.org/remains-of-missile-that-could-only-be-launched-by-nato-jets-found-by-russian-forces-in-ukraine/

Agresivitatea gunoaielor de americani și acțiunile bolnavilor mintal, drogaților din Ucraina, confirmă că rușii trebuie să îi distrugă sau ăștia fac ravagii, de demenți ce sunt. 

https://southfront.org/nuclear-terrorism-by-kievs-regime-remains-unpunished/

 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
1 oră în urmă, Pagubitul a spus:

https://southfront.org/remains-of-missile-that-could-only-be-launched-by-nato-jets-found-by-russian-forces-in-ukraine/

Agresivitatea gunoaielor de americani și acțiunile bolnavilor mintal, drogaților din Ucraina, confirmă că rușii trebuie să îi distrugă sau ăștia fac ravagii, de demenți ce sunt. 

https://southfront.org/nuclear-terrorism-by-kievs-regime-remains-unpunished/

 

Văd că ai o pasiune în a găsi știri beton negative despre ucraineni. Este și asta o plăcere.😃😋🤗

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 29 minute, derwall a spus:

Văd că ai o pasiune în a găsi știri beton negative despre ucraineni. Este și asta o plăcere.😃😋🤗

Pentru echilibru. 

Nu "despre ucrainieni" ci despre JEGURILE care au început războiul și violențele împotriva populației care nu avea nici o treabă cu... nimic. 

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 12 ore, tomson a spus:

nemtii au dat ardealu la unguri la inceput prin dicatatu de la viena jumate si urma si restul

dc nu bateau  sovieticii eram maghiarizati toti

cum au avut ungurii transilvania pe timpu cand erau austriecii la putere tot asa o controlau si dc veneau nemtii

faptu ca bolsevicii au zdrobit germania cu un pret incredibil de mare in sange

si apoi ne-au dat ardealu desi noi am luptat impotriva lor 

face mai mult decat toate celelalte cacaturi ,  datorii de razboi bolsevizare basarabia rupta

noi stim ce rau o fost sub unguri mai rau decat orice posibil

 

@picon te -a durut bozgore 

 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

Uite ce a mai urmat:

"Despite the apparently good intention on the part of people offering this type of help, there are also sexual predators and pedophiles interested in receiving Ukrainian women and children to sexually abuse them."

"Meanwhile, more and more Ukrainian women are being abused and the hegemonic media is trying to block the repercussion of the investigations, camouflaging Europe as a “paradise for refugees”." 

https://southfront.org/ukrainian-women-targeted-for-sexual-exploitation-in-europe/

 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
On 8/4/2022 at 10:51 PM, Pagubitul said:

Tu iubești PSD, PNL, USR și alte rebuturi PCR? Eu, nu. Și cunosc destui care i-ar îngropa mâine pe toți, cum ari ogorul. Și chiar băieți (și fete) care învârt sute de mii de euro... Că populația nu poate face nimic direct, explicit, împotriva ororii numite Stat, e adevărat. Dar poate să nu sară la comandă și asta e destul de problematic. Vezi ce eforturi depune Statul pentru indoctrinarea turmei de robi, și mare parte din acest efort e inutil chiar și azi... 

Dacă ar avea ocazia să se manifeste, sigur câteva zeci de milioane de chinezi s-ar răzbuna crunt pe tot ce înseamnă Partid. Dar un asemenea precedent îngrozește orice oligarhie. 

Vezi stormcloudsgathering, are multe filme interesante. 

Dacă statul nu e o formă de organizare bună pentru noi oamenii atunci ce alternativă avem? Tribalitatea?

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 6 ore, tomson a spus:

@picon te -a durut bozgore 

 

Ți-a căcat nasu'! Muscalule! :)

 

Acum 4 minute, TheNewMan a spus:

Dacă statul nu e o formă de organizare bună pentru noi oamenii atunci ce alternativă avem? Tribalitatea?

Lasă-l! E praf!

  • Like 1
  • Mersi 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Vizitator cezarrx
Reputație: 0

Bai maradanno cati dolorei/ruble intra la mata in cont? Codreanu ar fi foarte mandru de mT!

@marcus6 nu isi permite un TF da 250ml, umbla ca saracii de Channel da 100 euro. Deh, criza !

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...