Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 16 ore, tomson a spus:

normal ca esti liber sa te vacc sau nu 

doar ca si ei is liberi sa faca legile cum vor

 

Nu sunt liberi, că nu e moșia lu' mă-sa. Doar un sclav de cea mai joasă speță putea debita așa ceva.

Acum 45 minute, Cocalaru2022 a spus:

Așa și dacă eu vreau sa mor e treaba guvernului sa ma oblige sa nu crap ? Hai sa fim serioși. Plm n-am nici o problema nu vrei sa crapi fă-ți doza 3000 și lasa-ma în plm mea în pace.

Îți dai seama că guvernul are grijă de tine, nu? D-aia îți pune TVA și impozit pe proprietate... Și d-aia nu ai acces la meds. 

https://alephnews.ro/guvern/gazprom-mai-taie-din-exportul-de-gaz-natural-in-europa-pretul-ar-putea-creste-cu-inca-60-in-aceasta-iarna/

Securiștii ceaușiști proști care îi tâmpesc pe tâmpiți că ne apără de ruși, ne "apără" și de bunăstare și civilizație cu GNL de la americani, dublu la preț. 

  • Minus 2
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 4 ore, tomson a spus:

https://www.facebook.com/100052150432882/videos/7858459434229296/

 

pt asta platim facturi triple la gaz kkamas pe ei

Ne apărăm de ruși! 

Reducem dependența energetică. 

Și dăm miliarde pe fiare vechi made in USA ca să susțină aliatul nord-atlantic securitatea ceaușistă proastă care stăpânește România și a distrus total moștenirea lui Ionel Brătianu. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 21 ore, Pagubitul a spus:

Obsecviozitatea ta în a promova ideile puține și fixe ale SECURITĂȚII TRĂDĂTOARE, EXPLOATATOARE ȘI DISTRUGĂTOARE A ACESTEI ȚĂRI este vomitivă, dacă am omite că sunteți mulți furajați de structuri mai mult sau mai puțin secrete care mișunați și pe aici . 

De râs te faci când prezinți drept apă sfințită mocirla din rigola cu aluviuni ceaușiste pentru prostirea imbecililor. Ca asta cu "vin americanii" să "ne apere de ruși" (care, desigur, ne amenință groaznic) deci "o să fie bine și poate crește pensia..." și "bagă bani că n-are cum să ne lase așa" .

Taratatataaaaaa!

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
4 hours ago, Pagubitul said:

Bla bla bla sunt un retardat propagandist care suge pula lui Putin si eventual isi ia niste ruble penru asta, dar nu stiu cum sunt un troll atat de ratat incat am reusit sa fac 1700 de postari pe un forum de curve, vorbind practic despre propaganda Ruseasca, exact mizerile pe care le aude lulea de la Sosoaca, Simion si AUR, dar cumva aia cu conturi noi sunt banati in timp ce adminu pisicut continua sa tina conturi care sunt clar troli pro-rusi fie atat de ratati in viata incat ajung sa troleze pe forumuri despre curve, fie niste oameni reali ai societatii cu o mentalitate atat de fututa incat nici o curva nu ar sta cu ei

 

  • Haha 1
Link spre comentariu
4 hours ago, Pagubitul said:

Nu sunt liberi, că nu e moșia lu' mă-sa. Doar un sclav de cea mai joasă speță putea debita așa ceva.

Îți dai seama că guvernul are grijă de tine, nu? D-aia îți pune TVA și impozit pe proprietate... Și d-aia nu ai acces la meds. 

https://alephnews.ro/guvern/gazprom-mai-taie-din-exportul-de-gaz-natural-in-europa-pretul-ar-putea-creste-cu-inca-60-in-aceasta-iarna/

Securiștii ceaușiști proști care îi tâmpesc pe tâmpiți că ne apără de ruși, ne "apără" și de bunăstare și civilizație cu GNL de la americani, dublu la preț. 

Cuaie ai zis de sclavi in timp ce tu postezi cacaturi de pe alephnews a boomerului aluia de Sarbu :)) sa imi bag pula tu esti sclavu propagandei de pe Sputnik pro Socoaca pro AUR, care te-ai gasit sa ne zici noua despre sclavi in timp ce tu dejectezi ca ultimul ratat spalat pe creier care i-ar suge pula lu Alex Jones la orice ora daca ai sta in america ai fi un whitetrash hillbilly care l-a votat pe Trump si a fost si la capitoliu la proteste, despre noi ca suntem sclavi?

Esti patetic date-n sange scuipate-as in ochi de trol duplicitar, de cateva luni te-am urmarit ai decand a fost lockdownu ai scris cacaturi despre cum ne baga in inchisoare guvernu cum ne forteaza sa ne vaccinam cum de covidu nu exista ... esti un labar trist care da mai departe propaganda unor grupari politice cu o mentalitate foarte usor de identificat incat sunteti patetici toti, si culmea O FACI PE UN FORUM DE CURVE... si singurii care pun botu la cacaturiel tale... SUNT O GRAMAJOARA DE CURVE PROASTE precum @ally_roxx :)))

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 10 ore, Pagubitul a spus:

Experiența mea e diametral opusă de a ta. 

Concluzia a fost că vaxcinul face rău iar covid-ul e mai ușor ca o gripă "de modă veche". 

Dacă funcționează chestia aia care nu e vaccin ci terapie genica, oferea ce pretindea: imunitate. Că "n-am făcut așa grav" e o iluzie de om fără caractere : oricum nu făceai grav, că nu e boala grava în general.

ba e grava de la caz la caz , omoara indirect, daca ai un echilibru instabil tinut cu efort sub control

si da gripa asta peste tine poate fi fatala, de asta au patit o multi

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 10 ore, Pagubitul a spus:

Nu sunt liberi, că nu e moșia lu' mă-sa. Doar un sclav de cea mai joasă speță putea debita așa ceva.

Îți dai seama că guvernul are grijă de tine, nu? D-aia îți pune TVA și impozit pe proprietate... Și d-aia nu ai acces la meds. 

https://alephnews.ro/guvern/gazprom-mai-taie-din-exportul-de-gaz-natural-in-europa-pretul-ar-putea-creste-cu-inca-60-in-aceasta-iarna/

Securiștii ceaușiști proști care îi tâmpesc pe tâmpiți că ne apără de ruși, ne "apără" și de bunăstare și civilizație cu GNL de la americani, dublu la preț. 

ba uite ca is liberi sa faca cum vor imputerniciti de votul pe care liber l-am dat

sau liber am refuzat sa il dam

desigur legile si juramantul teoretic ar trebui sa fie respectate 

libertate nu inseamna sa claci astea ci sa faci cum crezi ca e mai bine pentru tara 

ei asa cred ca e bine

tu crezi ce vrei si dovada ca nu te-a fortat nimeni este ca nu esti vaccinat

desigur ai dreptul sa te sinucizi sa te autoflagelezi sa te torturezi singur 

si conform legilor nimeni nu are dreptul sa te salveze fara acordul tau sau al apartinatorilor

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 11 ore, Cocalaru2022 a spus:

Uite încă o chestie amuzanta. Faci vaccin sa nu crapi de Corona si te trimit carne de tun pe front. 

frontu e ca vaccinu , optional

dc vrei faci dc nu nu

prefer sa nu

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 4 ore, tomson a spus:

ba uite ca is liberi sa faca cum vor imputerniciti de votul pe care liber l-am dat

sau liber am refuzat sa il dam

desigur legile si juramantul teoretic ar trebui sa fie respectate 

libertate nu inseamna sa claci astea ci sa faci cum crezi ca e mai bine pentru tara 

ei asa cred ca e bine

tu crezi ce vrei si dovada ca nu te-a fortat nimeni este ca nu esti vaccinat

desigur ai dreptul sa te sinucizi sa te autoflagelezi sa te torturezi singur 

si conform legilor nimeni nu are dreptul sa te salveze fara acordul tau sau al apartinatorilor

 

 

Cf legilor nu ai dreptul să te sinucizi. Doar să refuzi asistenta medicală, e complet altceva. 

Votul e o prostie, e ca viața de apoi și "free will", basme pentru debili. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 5 ore, tomson a spus:

ba e grava de la caz la caz , omoara indirect, daca ai un echilibru instabil tinut cu efort sub control

si da gripa asta peste tine poate fi fatala, de asta au patit o multi

Orice gripa poate fi fatală. 

Dacă ești cu un picior în groapă, pagubă în ciuperci. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

https://m.mediafax.ro/externe/seful-bancii-centrale-poloneze-acuzatii-grave-la-adresa-germaniei-urmareste-recuperarea-fostelor-teritorii-21093993

Pericolul pentru Polonia vine de la Berlin şi Bruxelles, a avertizat Adam Glapiński într-un interviu acordat ziarului de dreapta Gazeta Polska. 

Deci nu de la Moscova, nu îi atacă rușii iar?! 

Pericolul pentru România vine de la Washington, via Securitatea ceaușistă și Mugur Isărescu... 

Și Securitate ne arată că "ne atacă rușii", ca și acum 50 de ani... 👍

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 5 ore, Cocalaru2022 a spus:

Nu uitați kopii #nuvamaidrogatzy ca ajungeti ca premierul Finlandei și aderati la NATO alaturi da Zelensky:

 

Las' că asta nu e nimic. Mi se pare un atac mișelesc, tipic kgb-ist. Și, la fel ca securiștii noștri ceaușiști, se adresează proștilor. 

De ce trebuia Finlanda și Suedia să facă pasul ăsta, probabil că tot la șantaj și multă prostie se ajunge. 

Popoarele alea chiar nu au nimic de spus? Sunt la fel de proști, per ansamblu? 

Câțu era pus pe treabă grav dar nu avem filme cu el.

 

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 18 minute, Pagubitul a spus:

Las' că asta nu e nimic. Mi se pare un atac mișelesc, tipic kgb-ist. Și, la fel ca securiștii noștri ceaușiști, se adresează proștilor. 

De ce trebuia Finlanda și Suedia să facă pasul ăsta, probabil că tot la șantaj și multă prostie se ajunge. 

Popoarele alea chiar nu au nimic de spus? Sunt la fel de proști, per ansamblu? 

Câțu era pus pe treabă grav dar nu avem filme cu el.

 

Avem filme cu unu care spus adevărul: bajetii și fetili trage pa nas nu pa pwla 😀😃

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu

Din nou rusnacii duc un război de uzura , singura  lor șansă de a se impune .  Sunt conștienți că sunt depășiți din punct de vedere tehnologic și al dorinței de lupa a soldaților. Așa că , concentrează ziduri de artilerie ,unde precizia nu mai contează foarte mult . În acele ziduri este util și armamentul din epoca sovietică.  Nu le pasa daca au in fata obiective civile , ei au fost sălbatici întotdeauna și vor fi in continuare . Niste înapoiați mintal. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 58 minute, mihaimuresan a spus:

Din nou rusnacii duc un război de uzura , singura  lor șansă de a se impune .  Sunt conștienți că sunt depășiți din punct de vedere tehnologic și al dorinței de lupa a soldaților. Așa că , concentrează ziduri de artilerie ,unde precizia nu mai contează foarte mult . În acele ziduri este util și armamentul din epoca sovietică.  Nu le pasa daca au in fata obiective civile , ei au fost sălbatici întotdeauna și vor fi in continuare . Niste înapoiați mintal. 

Partea proastă e că nici ucrainienilor nu le pasă de nimic, SUA are interesul să fie cât mai mult dezastru. 

USA nu făcea fix la fel când avea de rezolvat o treabă de același gen în teren? 

Înafară de mercenarii și bolnavii mintal din Vest, nimeni de acolo nu are nici o "dorință de luptă" . 

  • Minus 1
Link spre comentariu
1 oră în urmă, Pagubitul a spus:

Partea proastă e că nici ucrainienilor nu le pasă de nimic, SUA are interesul să fie cât mai mult dezastru. 

USA nu făcea fix la fel când avea de rezolvat o treabă de același gen în teren? 

Înafară de mercenarii și bolnavii mintal din Vest, nimeni de acolo nu are nici o "dorință de luptă" . 

Ucrainienii au voință de lupta după ce rusnacii criminali au bombardat obiective civile . Și este foarte interesant cum e SUA de vina pentru toate . Nu a invadat SUA o țară independentă . Au făcut-o rușii . 

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 1 oră, mihaimuresan a spus:

Ucrainienii au voință de lupta după ce rusnacii criminali au bombardat obiective civile . Și este foarte interesant cum e SUA de vina pentru toate . Nu a invadat SUA o țară independentă . Au făcut-o rușii . 

Termină cu tâmpeniile, aberezi penibil. 

Lozinci din media aservite statului profund american. 

Și SUA nu a invadat Irakul și Afganistanul? "Gaddafi must go.", "Assad must go.", lovituri de stat inclusiv în Ucraina. 

Ați luat-o-n gură cu "țara independentă", de la Ceaușescu, "neamestecul în treburile interne". Valabil doar când nu e deranjată vreo mare putere. Din întâmplare, nu e SUA singura mare putere capabilă să facă ravagii. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 13 minute, Pagubitul a spus:

Termină cu tâmpeniile, aberezi penibil. 

Lozinci din media aservite statului profund american. 

Și SUA nu a invadat Irakul și Afganistanul? "Gaddafi must go.", "Assad must go.", lovituri de stat inclusiv în Ucraina. 

Ați luat-o-n gură cu "țara independentă", de la Ceaușescu, "neamestecul în treburile interne". Valabil doar când nu e deranjată vreo mare putere. Din întâmplare, nu e SUA singura mare putere capabilă să facă ravagii. 

SUA , SUA , SUA . Vorbim despre un nebun care vrea sa reînființeze imperiul lui Petru cel Mare dar tot SUA , SUA , SUA. Vorbim despre o armata agresoare care nu e ea de vina că e SUA . Nu contează ce fac rusnacii în Ucraina , contează ace a făcut SUA. Multa imbecilitate in lumea asta .

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 18 minute, mihaimuresan a spus:

SUA , SUA , SUA . Vorbim despre un nebun care vrea sa reînființeze imperiul lui Petru cel Mare dar tot SUA , SUA , SUA. Vorbim despre o armata agresoare care nu e ea de vina că e SUA . Nu contează ce fac rusnacii în Ucraina , contează ace a făcut SUA. Multa imbecilitate in lumea asta .

Asta cu imperiul lui Petru știi tot de la propaganda SUA. 

SUA a provocat și războiul din Ucraina. 

Prost e ăla care își imaginează că face un nebun" de capul lui așa ceva. Dacă nu patrona Putin operațiunile, îl beleau ai lui și puneau unul mai energic. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
1 hour ago, Pagubitul said:

Termină cu tâmpeniile, aberezi penibil. 

 

Nu te supara, frate, dar tu esti cel care scrie cele mai mari tampenii (dar, desigur e dreptul tau, dar macar nu zi altora ce sa faca).

Ce-i cu adevarat trist e ca nu pari deloc un prost, care sa documenteze doar dupa propaganda, dar cumva totusi numai o anumita parte a adevarului te intereseaza. Dupa logica ta: daca cineva a vazut pe altul comitand o crima, atunci are si el tot dreptul sa procedeze la fel.

Da, si americanii al lansat razboaie: dar au fost si ei critizati de lumea intreaga pt asta (in per. razboiului din Vietnam America a fost divizata precum 100 de ani in urma in per. Razboiului de Secesiune, milioane de oameni au iesit pe strada protestand, dar n-au fost arestati, actrita Jane Fonda a vizitat si inamicul si n-a fost nici ucisa si nici inchisa pt asta). Da, americanii au comis multe atrocitati in Vietnam, dar daca nu se bagau in acel razboi, comunistii nu se opreau nici in Australia.

Stim de crimele americanilor, dar stim si de cele comise de rusi.

Daca americanii sunt hipocriti pt ca condamna a tara pt fapte pe care le-au comis si ei (more or less) gandeste-te de ex. la procesul de la Nurenberg unde rusii au judecat nazistii pe cand ei au fost exact la fel ca ei. De ce data de 1 septembrie 1939 a intrat in istoie ca data cand Germania a atacat Polonia, si nu data la care Rusia si Germania au atacat Polonia?

Iti recomand cartea lui Catherine Belton: Oamenii lui Putin, care se termina cu urma randuri:

"Când am scris această carte, nu m-am mi-am imaginat  că, până când cititorul o va primi, Rusia va ataca Ucraina. N-as fi crezut nici pt o clipa cca Vladimir Putin r fi capabil să lanseze un război atât de lipsit de sens împotriva unei țări vecine.
În tot acest timp în care am scris, scopul meu a fost să creez o imagine realistă a lui Putin, să arăt cine este el cu adevărat. Am vrut să fac lumină asupra trecutului KGB al președintelui rus și să dezvălui cum acțiunile sale sunt influențate de mentalitatea Războiului Rece și de paranoia față de Occident.  Chiar și mulți din elita președintelui de la Moscova au considerat această mișcare ca fiind absurdă. 
Dar de când această carte a fost publicată în Marea Britanie, au trecut 2 ani de pandemie. În acest timp, Putin a devenit din ce în ce mai izolat de toată lumea. Chiar și persoane din cercul intim s-au plâns că și ei au trecbuit sa intre 2 saptamani in carantina (monitorizata) înainte de a li se permite accesul la președinte. În ultimii doi ani, paranoia lui Putin cu privire la amenințările la adresa puterii sale s-a agravat. Primul semn a fost vizibil in august 2020, când liderul opoziției Alexei Navalny a fost otrăvit. La scurt timp după aceea, temerile președintelui s-au manifestat în brutalitatea cu care au fost zdrobite protestele care au urmat arestării lui Navalny în ianuarie 2021. Iar acum, când economia rusă stagnează și nivelul de trai scade vertiginos, putem vedea cum se va dezvolta în cele din urmă paranoia și autocrația a lui Putin.
Din cauza ca toti criticii presedintelui au fost redusi la tacere de-a lungul anilor, i-a determinat pe consilierii sai sa spuna doar ce cred ei ca Putin vrea sa auda. Și în absența oricărui feedback realist, Putin a ajuns să creadă că armata rusă poate răsturna administrația Zelensky din Ucraina în câteva momente și poate pune în loc un guvern marionetă pro-Kremlin. Astfel, el ar fi scăpat de teama nefondată că Statele Unite se folosesc cumva de Ucraina pentru a-i slăbi puterea.

Tot ce se intampla in acest razboieste o tragedie.. Este o tragedie pierderile inutile de vieți omenești și a atrocitățile comise de trupele rusești, dar este, de asemenea, o tragedie pentru Rusia, deoarece iar se va izola complet, si toata populatia rusa va plati pretul acestui razboi."

 

 

  • Like 7
  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 2 ore, Pagubitul a spus:

Asta cu imperiul lui Petru știi tot de la propaganda SUA. 

SUA a provocat și războiul din Ucraina. 

Prost e ăla care își imaginează că face un nebun" de capul lui așa ceva. Dacă nu patrona Putin operațiunile, îl beleau ai lui și puneau unul mai energic. 

Deci SUa e de vina că Rusia a invadat Ucraina și că soldații ruși comit atrocități? SUA e de vina că rusnacii sunt niste criminali notorii? 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
1 oră în urmă, mihaimuresan a spus:

Deci SUa e de vina că Rusia a invadat Ucraina și că soldații ruși comit atrocități? SUA e de vina că rusnacii sunt niste criminali notorii? 

SUA e de vină că Rusia a invadat Ucraina, pentru că SUA a organizat bandele ca Azov și Tornado Battalion, Pravda Sektor etc. care au atacat Rusia și rușii. 

Atrocitățile mai mare și aberante ca mercenarii SUA ascuțiți contra populației civile, care au masacrat inclusiv unități ale armatei regulate ucrainiene, nu comit rușii. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 2 ore, MacArthur a spus:

Nu te supara, frate, dar tu esti cel care scrie cele mai mari tampenii (dar, desigur e dreptul tau, dar macar nu zi altora ce sa faca).

Ce-i cu adevarat trist e ca nu pari deloc un prost, care sa documenteze doar dupa propaganda, dar cumva totusi numai o anumita parte a adevarului te intereseaza. Dupa logica ta: daca cineva a vazut pe altul comitand o crima, atunci are si el tot dreptul sa procedeze la fel.

Da, si americanii al lansat razboaie: dar au fost si ei critizati de lumea intreaga pt asta (in per. razboiului din Vietnam America a fost divizata precum 100 de ani in urma in per. Razboiului de Secesiune, milioane de oameni au iesit pe strada protestand, dar n-au fost arestati, actrita Jane Fonda a vizitat si inamicul si n-a fost nici ucisa si nici inchisa pt asta). Da, americanii au comis multe atrocitati in Vietnam, dar daca nu se bagau in acel razboi, comunistii nu se opreau nici in Australia.

Stim de crimele americanilor, dar stim si de cele comise de rusi.

Daca americanii sunt hipocriti pt ca condamna a tara pt fapte pe care le-au comis si ei (more or less) gandeste-te de ex. la procesul de la Nurenberg unde rusii au judecat nazistii pe cand ei au fost exact la fel ca ei. De ce data de 1 septembrie 1939 a intrat in istoie ca data cand Germania a atacat Polonia, si nu data la care Rusia si Germania au atacat Polonia?

Iti recomand cartea lui Catherine Belton: Oamenii lui Putin, care se termina cu urma randuri:

"Când am scris această carte, nu m-am mi-am imaginat  că, până când cititorul o va primi, Rusia va ataca Ucraina. N-as fi crezut nici pt o clipa cca Vladimir Putin r fi capabil să lanseze un război atât de lipsit de sens împotriva unei țări vecine.
În tot acest timp în care am scris, scopul meu a fost să creez o imagine realistă a lui Putin, să arăt cine este el cu adevărat. Am vrut să fac lumină asupra trecutului KGB al președintelui rus și să dezvălui cum acțiunile sale sunt influențate de mentalitatea Războiului Rece și de paranoia față de Occident.  Chiar și mulți din elita președintelui de la Moscova au considerat această mișcare ca fiind absurdă. 
Dar de când această carte a fost publicată în Marea Britanie, au trecut 2 ani de pandemie. În acest timp, Putin a devenit din ce în ce mai izolat de toată lumea. Chiar și persoane din cercul intim s-au plâns că și ei au trecbuit sa intre 2 saptamani in carantina (monitorizata) înainte de a li se permite accesul la președinte. În ultimii doi ani, paranoia lui Putin cu privire la amenințările la adresa puterii sale s-a agravat. Primul semn a fost vizibil in august 2020, când liderul opoziției Alexei Navalny a fost otrăvit. La scurt timp după aceea, temerile președintelui s-au manifestat în brutalitatea cu care au fost zdrobite protestele care au urmat arestării lui Navalny în ianuarie 2021. Iar acum, când economia rusă stagnează și nivelul de trai scade vertiginos, putem vedea cum se va dezvolta în cele din urmă paranoia și autocrația a lui Putin.
Din cauza ca toti criticii presedintelui au fost redusi la tacere de-a lungul anilor, i-a determinat pe consilierii sai sa spuna doar ce cred ei ca Putin vrea sa auda. Și în absența oricărui feedback realist, Putin a ajuns să creadă că armata rusă poate răsturna administrația Zelensky din Ucraina în câteva momente și poate pune în loc un guvern marionetă pro-Kremlin. Astfel, el ar fi scăpat de teama nefondată că Statele Unite se folosesc cumva de Ucraina pentru a-i slăbi puterea.

Tot ce se intampla in acest razboieste o tragedie.. Este o tragedie pierderile inutile de vieți omenești și a atrocitățile comise de trupele rusești, dar este, de asemenea, o tragedie pentru Rusia, deoarece iar se va izola complet, si toata populatia rusa va plati pretul acestui razboi."

 

 

Îți recomandam demult "Rusia explodează..." a lui Litvinenko, dar atunci Putin se iubea deschis cu Schwab și politicienii din Vest nu erau deranjați de ce face în Cecenia, de ce le face rușilor... 

Ia să vezi tu "distracție" prin UE și SUA peste vreo 6 luni 😈

 

  • Minus 1
Link spre comentariu

1 oră în urmă, Pagubitul a spus:

SUA e de vină că Rusia a invadat Ucraina, pentru că SUA a organizat bandele ca Azov și Tornado Battalion, Pravda Sektor etc. care au atacat Rusia și rușii. 

Atrocitățile mai mare și aberante ca mercenarii SUA ascuțiți contra populației civile, care au masacrat inclusiv unități ale armatei regulate ucrainiene, nu comit rușii. 

SUA e de vina , rușii sunt victime , ucrainenii și-au bombardat singuri localitățile și multe alte minunății. Singura explicație plauzibilă ar fi că ești sub influența stupefiantelor .

  • Haha 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...