Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

Acum 7 ore, MacArthur a spus:

Nu te supara, frate, dar tu esti cel care scrie cele mai mari tampenii (dar, desigur e dreptul tau, dar macar nu zi altora ce sa faca).

Ce-i cu adevarat trist e ca nu pari deloc un prost, care sa documenteze doar dupa propaganda, dar cumva totusi numai o anumita parte a adevarului te intereseaza. Dupa logica ta: daca cineva a vazut pe altul comitand o crima, atunci are si el tot dreptul sa procedeze la fel.

Da, si americanii al lansat razboaie: dar au fost si ei critizati de lumea intreaga pt asta (in per. razboiului din Vietnam America a fost divizata precum 100 de ani in urma in per. Razboiului de Secesiune, milioane de oameni au iesit pe strada protestand, dar n-au fost arestati, actrita Jane Fonda a vizitat si inamicul si n-a fost nici ucisa si nici inchisa pt asta). Da, americanii au comis multe atrocitati in Vietnam, dar daca nu se bagau in acel razboi, comunistii nu se opreau nici in Australia.

Stim de crimele americanilor, dar stim si de cele comise de rusi.

Daca americanii sunt hipocriti pt ca condamna a tara pt fapte pe care le-au comis si ei (more or less) gandeste-te de ex. la procesul de la Nurenberg unde rusii au judecat nazistii pe cand ei au fost exact la fel ca ei. De ce data de 1 septembrie 1939 a intrat in istoie ca data cand Germania a atacat Polonia, si nu data la care Rusia si Germania au atacat Polonia?

Iti recomand cartea lui Catherine Belton: Oamenii lui Putin, care se termina cu urma randuri:

"Când am scris această carte, nu m-am mi-am imaginat  că, până când cititorul o va primi, Rusia va ataca Ucraina. N-as fi crezut nici pt o clipa cca Vladimir Putin r fi capabil să lanseze un război atât de lipsit de sens împotriva unei țări vecine.
În tot acest timp în care am scris, scopul meu a fost să creez o imagine realistă a lui Putin, să arăt cine este el cu adevărat. Am vrut să fac lumină asupra trecutului KGB al președintelui rus și să dezvălui cum acțiunile sale sunt influențate de mentalitatea Războiului Rece și de paranoia față de Occident.  Chiar și mulți din elita președintelui de la Moscova au considerat această mișcare ca fiind absurdă. 
Dar de când această carte a fost publicată în Marea Britanie, au trecut 2 ani de pandemie. În acest timp, Putin a devenit din ce în ce mai izolat de toată lumea. Chiar și persoane din cercul intim s-au plâns că și ei au trecbuit sa intre 2 saptamani in carantina (monitorizata) înainte de a li se permite accesul la președinte. În ultimii doi ani, paranoia lui Putin cu privire la amenințările la adresa puterii sale s-a agravat. Primul semn a fost vizibil in august 2020, când liderul opoziției Alexei Navalny a fost otrăvit. La scurt timp după aceea, temerile președintelui s-au manifestat în brutalitatea cu care au fost zdrobite protestele care au urmat arestării lui Navalny în ianuarie 2021. Iar acum, când economia rusă stagnează și nivelul de trai scade vertiginos, putem vedea cum se va dezvolta în cele din urmă paranoia și autocrația a lui Putin.
Din cauza ca toti criticii presedintelui au fost redusi la tacere de-a lungul anilor, i-a determinat pe consilierii sai sa spuna doar ce cred ei ca Putin vrea sa auda. Și în absența oricărui feedback realist, Putin a ajuns să creadă că armata rusă poate răsturna administrația Zelensky din Ucraina în câteva momente și poate pune în loc un guvern marionetă pro-Kremlin. Astfel, el ar fi scăpat de teama nefondată că Statele Unite se folosesc cumva de Ucraina pentru a-i slăbi puterea.

Tot ce se intampla in acest razboieste o tragedie.. Este o tragedie pierderile inutile de vieți omenești și a atrocitățile comise de trupele rusești, dar este, de asemenea, o tragedie pentru Rusia, deoarece iar se va izola complet, si toata populatia rusa va plati pretul acestui razboi."

 

 

Cu Putin ne-am lămurit dar pt echilibru sa vedem și cine e Zelensky: un drogat pa Cox actor de standup cum plm sa-l iei in serios eu i-as fi declarat război doar pt că are fata de drogat, nu cred ca Putin avea nevoie de mai multa justificare.

 

Link spre comentariu
Acum 1 minut, Cocalaru2022 a spus:

Cu Putin ne-am lămurit dar pt echilibru sa vedem și cine e Zelensky: un drogat pa Cox actor de standup cum plm sa-l iei in serios eu i-as fi declarat război doar pt că are fata de drogat, nu cred ca Putin avea nevoie de mai multa justificare.

 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Acum 7 ore, Cocalaru2022 a spus:

Cu Putin ne-am lămurit dar pt echilibru sa vedem și cine e Zelensky: un drogat pa Cox actor de standup cum plm sa-l iei in serios eu i-as fi declarat război doar pt că are fata de drogat, nu cred ca Putin avea nevoie de mai multa justificare.

 

Cu cât scrii mai mult cu atât îmi dau seama că pisica mea e mai inteligenta decât tine. 

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 15 ore, Pagubitul a spus:

SUA e de vină că Rusia a invadat Ucraina, pentru că SUA a organizat bandele ca Azov și Tornado Battalion, Pravda Sektor etc. care au atacat Rusia și rușii. 

Atrocitățile mai mare și aberante ca mercenarii SUA ascuțiți contra populației civile, care au masacrat inclusiv unități ale armatei regulate ucrainiene, nu comit rușii. 

Boss, câți oameni crezi că are SUA în Ucraina ? Chiar crezi că armata rusă se luptă în Ucraina cu niște bande de mercenari de 6 luni ? Chiar crezi că Zelenski ar reuși să țină sub teroare un popor întreg și să-l trimită la luptă împotriva voinței lui, ca pe vite la abator ? Ar dezerta ucrainenii în masă dacă ar fi așa...

Unde au fugit refugiații ucraineni cu milioanele ? La tătuca Putin sau în vestul Europei ? 

Mă mir că tu nu reușești să vezi care e scopul rușilor, același de la Petru cel Mare...iar pt noi, pt românii, rușii și statul lor sunt cei mai mari dușmani, mai ales că spre deosebire de unguri de exemplu, chiar au puterea și mijloacele să ne facă rău. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Acum 1 oră, Beton_Armat a spus:

 

Mă mir că tu nu reușești să vezi care e scopul rușilor, același de la Petru cel Mare...iar pt noi, pt românii, rușii și statul lor sunt cei mai mari dușmani, mai ales că spre deosebire de unguri de exemplu, chiar au puterea și mijloacele să ne facă rău. 

Nu Rusia și rușii sunt cel mai mare dușman. Cei mai mari dușmani sunt aia care votează măscărici gen PNL/PSD la putere care ce sa vezi au puterea și mijloacele să ne facă mult mai rău ca rusii.

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
3 hours ago, Beton_Armat said:

Mă mir că tu nu reușești să vezi care e scopul rușilor, același de la Petru cel Mare...

De data asta e mai mult decât țarismul. E vorba de economie, resursele Ucrainei, puterea de export prin ieșirea la mare, etc Scopul de acaparare a resurselor e același, numai că Rusia îi spune denazificare, iar "vestul civilizat" numește ajutorul militar oferit Ucrainei "democrație". În condițiile climaterice din 2022, oare de ce crezi că investitori americani au cumpărat milioane de hectare de teren agricol? Și de ce crezi că direcția frontului se schimbă către Nikopol - Odesa?

  • Like 2
Link spre comentariu
20 hours ago, Pagubitul said:

SUA e de vină că Rusia a invadat Ucraina, pentru că SUA a organizat bandele ca Azov și Tornado Battalion, Pravda Sektor etc. care au atacat Rusia și rușii. 

Atrocitățile mai mare și aberante ca mercenarii SUA ascuțiți contra populației civile, care au masacrat inclusiv unități ale armatei regulate ucrainiene, nu comit rușii. 

Niște bande au atacat Rusia? 

Au ieșit beți din bar, au luat niște scaune, sticle de bar și ce mai aveau la îndemână și au atacat Rusia când vorbești de bande cam ala e nivelul de dotari 

 

Când au atacat Rusia bandele astea ca eu nu am văzut la știri refugiații rusi care emigrează din cauza războiului început de bandele astea

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
1 oră în urmă, Robert989 a spus:

Niște bande au atacat Rusia? 

Au ieșit beți din bar, au luat niște scaune, sticle de bar și ce mai aveau la îndemână și au atacat Rusia când vorbești de bande cam ala e nivelul de dotari 

 

Când au atacat Rusia bandele astea ca eu nu am văzut la știri refugiații rusi care emigrează din cauza războiului început de bandele astea

La știrile din media aservită deep state nu vezi nimic din ce se întâmplă. 

Ai văzut la știri ce vor ei să vezi la știri. 

Bandele tip Azov au fost dotate cu mortiere, rachete, tancuri etc. via Washington și cu asta s-au ocupat de când a fost înlăturat Yanukovici. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 6 ore, Beton_Armat a spus:

Boss, câți oameni crezi că are SUA în Ucraina ? Chiar crezi că armata rusă se luptă în Ucraina cu niște bande de mercenari de 6 luni ? Chiar crezi că Zelenski ar reuși să țină sub teroare un popor întreg și să-l trimită la luptă împotriva voinței lui, ca pe vite la abator ? Ar dezerta ucrainenii în masă dacă ar fi așa...

Unde au fugit refugiații ucraineni cu milioanele ? La tătuca Putin sau în vestul Europei ? 

Mă mir că tu nu reușești să vezi care e scopul rușilor, același de la Petru cel Mare...iar pt noi, pt românii, rușii și statul lor sunt cei mai mari dușmani, mai ales că spre deosebire de unguri de exemplu, chiar au puterea și mijloacele să ne facă rău. 

SUA, UK, Franța plus scelerații adunați din toată lumea, de 10, 15 ani. Plus proștii care au pus botul la știri, din februarie. 

Rusia nu are nici un interes să termine șmenul. De asta sunt revoltați mulți din cadrul armatei ruse. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 4 ore, Robert989 a spus:

Niște bande au atacat Rusia? 

Au ieșit beți din bar, au luat niște scaune, sticle de bar și ce mai aveau la îndemână și au atacat Rusia când vorbești de bande cam ala e nivelul de dotari 

 

Când au atacat Rusia bandele astea ca eu nu am văzut la știri refugiații rusi care emigrează din cauza războiului început de bandele astea

Lasă boss  ca Zelenzky i-a ținut drept carne de tun el știind ca urmează invazia a ales sa-i țină în tara 😀😃

https://adevarul.ro/stiri-externe/europa/zelenski-criticat-dur-dupa-un-interviu-in-wp-de-2199306.html

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 6 minute, Cocalaru2022 a spus:

Lasă boss  ca Zelenzky i-a ținut drept carne de tun el știind ca urmează invazia a ales sa-i țină în tara 😀😃

https://adevarul.ro/stiri-externe/europa/zelenski-criticat-dur-dupa-un-interviu-in-wp-de-2199306.html

I wonder who put a ring of power on... it. 🤣

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 4 minute, Cocalaru2022 a spus:

Ce zici pe noi ne anunță Ciuca ca suntem în război post-mortem ? 😀😃

Nu cred că mai are cine pe cine să anunțe... 

https://southfront.org/five-billion-people-would-die-in-russia-us-nuclear-war-new-study-finds/

SUA-Rusia peste Europa, China vs India vs Pakistan, Coreea de Nord trage și ea vreo 2 în Japonia (33milioane doar în Tokio, merită investiția), Israel contra Iran, Siria etc... Tot ce aș sugera ar fi să dea d-alea cu neutroni și doar pe marile aglomerații urbane. 🥳

 

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
La 20.08.2022 la 10:40, Cocalaru2022 a spus:

Nu Rusia și rușii sunt cel mai mare dușman. Cei mai mari dușmani sunt aia care votează măscărici gen PNL/PSD la putere care ce sa vezi au puterea și mijloacele să ne facă mult mai rău ca rusii.

Boss, în istoria noastră, de foarte puține ori am avut conducători buni, e adevărat că și ăștia de acum sunt niște nenorociți, de asta am și votat cu AUR, împotriva lor, dar pericolul adevărat vine dinspre Rusia. De vreo 300 de ani au ajuns la granițele noastre și încearcă să ne înghită și deja au rupt porțiuni mari, pe care în foarte mare parte le-au și rusificat. Nu zic că globaliștii neomarxiști progresiști care sunt la vîrfu' UE acum nu ne sapă și ei la temelie, dar nu se compară cu tăvălugul rusesc și totuși prin UE mai sunt și alții care se opun. 

 

La 20.08.2022 la 12:28, uritescu a spus:

De data asta e mai mult decât țarismul. E vorba de economie, resursele Ucrainei, puterea de export prin ieșirea la mare, etc Scopul de acaparare a resurselor e același, numai că Rusia îi spune denazificare, iar "vestul civilizat" numește ajutorul militar oferit Ucrainei "democrație". În condițiile climaterice din 2022, oare de ce crezi că investitori americani au cumpărat milioane de hectare de teren agricol? Și de ce crezi că direcția frontului se schimbă către Nikopol - Odesa?

Cred că ești pe o pistă falsă, chiar crezi că americanii au cumpărat milioane de ha în ucraina și se uită ? Dacă niște coioși din ăștia cu parnos mult ar fi băgat lovele ca lumea acolo, eu cre'că ar mai fi găsit ceva mărunt pt un lobby și o propagandă șmecheră de isterizau toată America să-i fută pă cioloveci. 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
15 minutes ago, Beton_Armat said:

Cred că ești pe o pistă falsă, chiar crezi că americanii au cumpărat milioane de ha în ucraina și se uită ? 

Știu Io ce să zic...

https://www.australiannationalreview.com/lifestyle/three-large-american-multinationals-bought-17-million-hectares-of-ukrainian-agricultural-land/

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 13 minute, uritescu a spus:

" The 17 million hectares quoted was an error and its 1.7 million. Note the alleged companies don’t hold the land in their names but via investment funds. "

Sursa e una Laura Aboli cu canal de telegram...

Gândește-te un pic... multinaționalele astea sunt niște entități care învârt miliarde de dolari, pot să zic multe împotriva lor, da' cretini nu sunt, dar hai să presupunem că ar fi... după episodul Crimeea 2014 și luptele naziștilor de la Azov cu cetățenii ruși pașnici și cuminți...tu crezi că ar fi nebuni să investească în Ucraina ? Americanii nu au investiții semnificative nici în România, da' în Ucraina ? 

Rușii sunt buni pe propagandă, și au rețele în toată lumea, se pricep să intoxice în așa fel încât să pară din sursă neutră și aparent credibilă. Viceversa cred că realizezi că e aproape imposibil, controlu' și mai ales represaliile crunte împiedică să se audă vocile antirăzboi rusești.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 13 ore, Beton_Armat a spus:

" The 17 million hectares quoted was an error and its 1.7 million. Note the alleged companies don’t hold the land in their names but via investment funds. "

Sursa e una Laura Aboli cu canal de telegram...

Gândește-te un pic... multinaționalele astea sunt niște entități care învârt miliarde de dolari, pot să zic multe împotriva lor, da' cretini nu sunt, dar hai să presupunem că ar fi... după episodul Crimeea 2014 și luptele naziștilor de la Azov cu cetățenii ruși pașnici și cuminți...tu crezi că ar fi nebuni să investească în Ucraina ? Americanii nu au investiții semnificative nici în România, da' în Ucraina ? 

Rușii sunt buni pe propagandă, și au rețele în toată lumea, se pricep să intoxice în așa fel încât să pară din sursă neutră și aparent credibilă. Viceversa cred că realizezi că e aproape imposibil, controlu' și mai ales represaliile crunte împiedică să se audă vocile antirăzboi rusești.

Discuția despre pace e interzisă în lumea aservită USA, darămite în URSS! 

Mai buni la indoctrinare ca ăștia din Vest, nu e nimeni. Vezi cum au sucit mințile proștilor cu Hollywoodul, NetFlix, căcaturile astea. Toată ciuma feminismului, de acolo a venit, cu outrage culture și mizeriile astea. 

  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 14 ore, Beton_Armat a spus:

Boss, în istoria noastră, de foarte puține ori am avut conducători buni, e adevărat că și ăștia de acum sunt niște nenorociți, de asta am și votat cu AUR, împotriva lor, dar pericolul adevărat vine dinspre Rusia. De vreo 300 de ani au ajuns la granițele noastre și încearcă să ne înghită și deja au rupt porțiuni mari, pe care în foarte mare parte le-au și rusificat. Nu zic că globaliștii neomarxiști progresiști care sunt la vîrfu' UE acum nu ne sapă și ei la temelie, dar nu se compară cu tăvălugul rusesc și totuși prin UE mai sunt și alții care se opun. 

 

Cred că ești pe o pistă falsă, chiar crezi că americanii au cumpărat milioane de ha în ucraina și se uită ? Dacă niște coioși din ăștia cu parnos mult ar fi băgat lovele ca lumea acolo, eu cre'că ar mai fi găsit ceva mărunt pt un lobby și o propagandă șmecheră de isterizau toată America să-i fută pă cioloveci. 

 

Dinspre Rusia vine gaz, petrol, eventual și altele, dacă ai bani să îi plătești. 

Asta e prosteala securității ceaușiste, că ne luptăm cu rușii și să îndurăm orice. 

Deocamdată e soare, au bani de vacanțe, au proștii apetit pentru orice căcat le e băgat pe gât de americanoizi...

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...