Sari la conținut

Donații UKRAINA !!!! 💔


Vizitator KimInLove

Postări Recomandate

Mai bine dati foc la banii aia. 

E totuna.

Ucraina nu o sa castige niciodata razboiul impotriva rusilor, indiferent cat rahat mananca presa liberala si europeana ca rusii pierd. si nici nu o sa ajunga vreodata in UE si NATO.  Crimeea si Donbassul nu vor mai fi niciodata recuperate.  

Voi nu va dati seama ca Putin a trimis in prima faza 150 000 de yokeli drept carne de tun  ca sa-i faca pe ucrainei sa-si epuizeze munitia . Mai are inca 1 milion de soldati si 2 milioane de rezervisti. 

Intre timp, termobaricele si rachetele de croaziera fac prapad. 

Si daca printr-un miracol ucrainenii vor respinge trupele si vor rezista bombardamentelor,  Putin o sa le traga niste nucleare ca sa iradieze vestul Ucrainei ca sa nu le vina celor de la NATO vreo idee sa activeze articolul 5 si sa intervina pentru Ucraina. 

Au inceput deja sa bombardeze o centrala nucleara. 

 

 

 

Mai bine bagati-va banii in aur, in provizii, in pamanturi, ca vin vremuri nasoale din cauza pandemiei si crizei resurselor, dar si din cauza coruptiei guvernantilor PSD-PNL.

In maxim 1-2 ani AUR o sa ajunga la guvernare de unul singur, deci aveti grija. 

Oricum nu le datoram nimic ucrainenilor care ne-au luat insula serpilor, Bucovina si ne-au tratat conationalii de acolo mai rau decat ii trateaza ungurii pe romanii din Tinutul Secuiesc. 

  • Minus 2
Link spre comentariu
Acum 5 ore, wiwol a spus:

Mai bine dati foc la banii aia. 

E totuna.

Ucraina nu o sa castige niciodata razboiul impotriva rusilor, indiferent cat rahat mananca presa liberala si europeana ca rusii pierd. si nici nu o sa ajunga vreodata in UE si NATO.  Crimeea si Donbassul nu vor mai fi niciodata recuperate.  

Voi nu va dati seama ca Putin a trimis in prima faza 150 000 de yokeli drept carne de tun  ca sa-i faca pe ucrainei sa-si epuizeze munitia . Mai are inca 1 milion de soldati si 2 milioane de rezervisti. 

Intre timp, termobaricele si rachetele de croaziera fac prapad. 

Si daca printr-un miracol ucrainenii vor respinge trupele si vor rezista bombardamentelor,  Putin o sa le traga niste nucleare ca sa iradieze vestul Ucrainei ca sa nu le vina celor de la NATO vreo idee sa activeze articolul 5 si sa intervina pentru Ucraina. 

Au inceput deja sa bombardeze o centrala nucleara. 

 

 

 

Mai bine bagati-va banii in aur, in provizii, in pamanturi, ca vin vremuri nasoale din cauza pandemiei si crizei resurselor, dar si din cauza coruptiei guvernantilor PSD-PNL.

In maxim 1-2 ani AUR o sa ajunga la guvernare de unul singur, deci aveti grija. 

Oricum nu le datoram nimic ucrainenilor care ne-au luat insula serpilor, Bucovina si ne-au tratat conationalii de acolo mai rau decat ii trateaza ungurii pe romanii din Tinutul Secuiesc. 

Jenanta atitudine. Imi e rusine ca am conationali ca tine. 

  • Like 3
Link spre comentariu
Acum 13 ore, Streetfight a spus:

Jenanta atitudine. Imi e rusine ca am conationali ca tine. 

Ti-am zis, vrei sa donezi catre Ucraina, mai bine da-ti foc la bani.  Aprinzi bricheta, o apropii de banii aia  si gata. 

Ori daca vrei sa faci ceva util, macar DONEAZA CATRE REFUGIATII UCRAINENI DIN ROMANIA. Dar spune-le sa nu se mai intoarca, sa se duca in Germania sa-si caute de munca si sa-si ia cetatenie acolo.  

E o cauza pierduta tara aia. Probabil nu va mai exista in cateva zile. 

Descreieratu' de la Kremlin prefera sa o bombardeze nuclear si sa o iradieze toata decat sa o piarda sau decat sa ajunga sub influenta euro-atlantica. 

Pricepeti ca atata timp cat va trai nebunu de la Kremlin si sleahta lui, Ucraina nu o sa ajunga niciodata in NATO/UE si nu va mai avea niciodata suveranitate. 

 

Si btw: NU E RAZBOIU NOSTRU!

Dar daca NATO continua sa-l enerveze pe Putin, realizezi ca noi romanii o sa fim in prima linie drept carne de tun sa le aparam cururile vesticilor. Noi o sa fim urmatorii.  

Nu sunt rusofil, sunt doar REALISTIC. 

Asa a fost intotdeauna. Cei puternici au invins si au capatat ce au vrut. 

Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
13 hours ago, MacArthur said:

Deja si titlul e neclar; Donati Ukraina (Rusiei?) 🙄

Sau donati pt ucrainieni?

Donații cu 2 de i ! Este vorba despre donatiile in sine ! 
nu este verb ! Daca era verb scriam cu un singur i ! 
nu stau sa discut pe tema asta . Eu donez dintotdeauna si o fac constant.

cine vrea  sa faca mai mult decat sa latre pe internet , are detaliile aici. Thanks.

Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
2 hours ago, claudiupalan said:

O nouă găselniță de făcut bani 

Vezi doamne "bani pentru refugiați" ce harneală aveți în voi 

 

 

Esti vai de capul tau ! 
de la doamna care a postat am cumparat eu produse alimentare in UK, o cunosc personal .

e cat se poate de corecta. E problema ta  daca la tine totul e “harneala” care nici macar nu stii ce inseamna . 
 

un cuvant la fel de scarbos precum mentaliatatea ta, in orice caz.

Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
2 hours ago, claudiupalan said:

O nouă găselniță de făcut bani 

Vezi doamne "bani pentru refugiați" ce harneală aveți în voi 

 

 

Pentru cei ca tine exista optiunea de a dona si lucruri materiale precum paturi pufoase, plapume , pernute, haine pentru sezonul rece. Alimente. Etc.

nu e obligatoriu sa faci transfer bancar asa cum am facut eu saua altii, ca sa nu-ti mai fie teama ca se foloseste cineva de banii tai si nu vor ajunge la refugiati !

Toate lucrurile sunt transportate de catre oameni alesi deja , care reprezinta un anumit oras / regiune . 
 

sunt multi oameni nevinovati care au copii mici si au reusit sa fuga din Ukraina si se afla la granita.

sunt bebelusi care au luat foc in spitale , asa ca du-te in plm de prost facut gramada! 😉

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
Acum 13 minute, KimInLove a spus:

Pentru cei ca tine exista optiunea de a dona si lucruri materiale precum paturi pufoase, plapume , pernute, haine pentru sezonul rece. Alimente. Etc.

nu e obligatoriu sa faci transfer bancar asa cum am facut eu saua altii, ca sa nu-ti mai fie teama ca se foloseste cineva de banii tai si nu vor ajunge la refugiati !

Toate lucrurile sunt transportate de catre oameni alesi deja , care reprezinta un anumit oras / regiune . 
 

sunt multi oameni nevinovati care au copii mici si au reusit sa fuga din Ukraina si se afla la granita.

sunt bebelusi care au luat foc in spitale , asa ca du-te in plm de prost facut gramada! 😉

👏🏻👏🏻👏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  • Like 2
  • Mersi 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
4 hours ago, KimInLove said:

Donații cu 2 de i ! Este vorba despre donatiile in sine ! 
nu este verb ! Daca era verb scriam cu un singur i ! 
nu stau sa discut pe tema asta . Eu donez dintotdeauna si o fac constant.

cine vrea  sa faca mai mult decat sa latre pe internet , are detaliile aici. Thanks.

In cazul asta imi cer scuze. N-am fost atent.

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
3 hours ago, MacArthur said:

In cazul asta imi cer scuze. N-am fost atent.

Bine. Eu am ales sa trimit suport financiar. Si se aduna de la mine, de la ceilalti care opteaza ca si mine.

dar se pot dona si alte materiale pentru timp de razboi. Poate din Video nu pare ceva tragic, dar imaginati-va prin ce trec ei dpdv emotional si psihic.

mai ales ca este frig. Deci si fizic. 
 

uite ca si Boris ofera sprijin. oamenii aceia sunt nevinovati. Mai ales copilasii care risca sa ramana orfani, sau poate au ramas deja. Studentii, barbatii care lupta , femeile, etc. 
 

mie mi se pare trist ! Pe mine nu ma intereseaza interesele politice, eu privesc din perspectiva mea ca si om pe planeta. 
 

 

Link spre comentariu
La 27.02.2022 la 2:57, wiwol a spus:

Mai bine dati foc la banii aia. 

E totuna.

Ucraina nu o sa castige niciodata razboiul impotriva rusilor, indiferent cat rahat mananca presa liberala si europeana ca rusii pierd. si nici nu o sa ajunga vreodata in UE si NATO.  Crimeea si Donbassul nu vor mai fi niciodata recuperate.  

Voi nu va dati seama ca Putin a trimis in prima faza 150 000 de yokeli drept carne de tun  ca sa-i faca pe ucrainei sa-si epuizeze munitia . Mai are inca 1 milion de soldati si 2 milioane de rezervisti. 

Intre timp, termobaricele si rachetele de croaziera fac prapad. 

Si daca printr-un miracol ucrainenii vor respinge trupele si vor rezista bombardamentelor,  Putin o sa le traga niste nucleare ca sa iradieze vestul Ucrainei ca sa nu le vina celor de la NATO vreo idee sa activeze articolul 5 si sa intervina pentru Ucraina. 

Au inceput deja sa bombardeze o centrala nucleara. 

 

 

 

Mai bine bagati-va banii in aur, in provizii, in pamanturi, ca vin vremuri nasoale din cauza pandemiei si crizei resurselor, dar si din cauza coruptiei guvernantilor PSD-PNL.

In maxim 1-2 ani AUR o sa ajunga la guvernare de unul singur, deci aveti grija. 

Oricum nu le datoram nimic ucrainenilor care ne-au luat insula serpilor, Bucovina si ne-au tratat conationalii de acolo mai rau decat ii trateaza ungurii pe romanii din Tinutul Secuiesc. 

Ucraina da ne a luat niște bucăți din teritoriu, dar tot din cauza rușilor. Dar ești prost rău dacă tu crezi că bomba atomică se da așa ca și cum ai trage cu pușca. Rusia o avea 2 milioane de soldați cu tot cu rezerviști, dar care nu au nici experiența și nici determinarea ucrainenilor. Ucrainenii pot avea cel puțin 5,6 milioane de bărbați care își apără țara. Plus că primesc bani și armament din Europa pe când rușii dacă își termină muniția or să tragă cu pietre. Oricâte bombe dai o țară o cucerești terestru. O armata numeroasă înseamnă că și consumă foarte multe resurse. Plus că rușii au crezut că doar intra in Ucraina și Ucraina se predă. Ca să deții o armată numeroasă și foarte bine pregătită costa foarte multi bani. Nici o țară din lume nu are o armată foarte numeroasă și foarte bine pregătită. Cei mai pregătiți sunt americanii și cei mai bine înarmați. Plus că la ei toată lumea deține arme. Singurul atu al rușilor sunt bombele. Ei ca soldați nu sunt foarte buni. Oriunde au luptat au dat gres. Apoi au folosit rachete și tot felul de bombe. Dar bomba atomică nu or sa o dea niciodată, pt că ei sunt agresori și nu cei agresați.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
4 minutes ago, JoeRW said:

Ucraina da ne a luat niște bucăți din teritoriu, dar tot din cauza rușilor. Dar ești prost rău dacă tu crezi că bomba atomică se da așa ca și cum ai trage cu pușca. Rusia o avea 2 milioane de soldați cu tot cu rezerviști, dar care nu au nici experiența și nici determinarea ucrainenilor. Ucrainenii pot avea cel puțin 5,6 milioane de bărbați care își apără țara. Plus că primesc bani și armament din Europa pe când rușii dacă își termină muniția or să tragă cu pietre. Oricâte bombe dai o țară o cucerești terestru. O armata numeroasă înseamnă că și consumă foarte multe resurse. Plus că rușii au crezut că doar intra in Ucraina și Ucraina se predă. Ca să deții o armată numeroasă și foarte bine pregătită costa foarte multi bani. Nici o țară din lume nu are o armată foarte numeroasă și foarte bine pregătită. Cei mai pregătiți sunt americanii și cei mai bine înarmați. Plus că la ei toată lumea deține arme. Singurul atu al rușilor sunt bombele. Ei ca soldați nu sunt foarte buni. Oriunde au luptat au dat gres. Apoi au folosit rachete și tot felul de bombe. Dar bomba atomică nu or sa o dea niciodată, pt că ei sunt agresori și nu cei agresați.

Ti-au luat tie personal acesti oameni care sunt acum refugiati? I-ai vazut tu?

ti-au luat poate conducatorul lor !!!! La fel cum ti-a fost luat accesul la drepturile omului tot de catre conducatorii propriei tari, Romania!!!

eu am scris STRICT LEGAT de oamenii care au nevoie de ajutor in moment de razboi.

 

nu cred ca femeia care a ramas singura cu copiii in strada ti-a furat tie ceva, personal ! Gandeste obiectiv !!! 
 

e vorba de niste oameni care doar traiesc acolo si platesc si ei niste taxe i. tara lor  si cam atat. 
bebelusii aia ce ti-au luat? Ei nici nu stiu sa vorbeasca. Inca.

in fine, nu stau sa dezbat subiectul. 
 

Sunt romani care se fura intre ei , sunt conducatori romani care te fura pe tine ca si cetatean roman. Eu vorbesc de niste straini , pe care nici nu-i cunosti personal. 
 

nu e vorba despre dezbateri politice sau istorice.

Daca vrei sa ajuti , o faci si cam atat. Daca nu, ramai cu ideile tale preconcepute . 
 

era ceva de moment pentru oamenii deja aflati la granita . Care erau intr-un moment critic ! Iar sursele sunt cat se poate de reale si serioase. Altfel nu postam! 
 

ms!

Link spre comentariu
Acum 2 minute, KimInLove a spus:

Ti-au luat tie personal acesti oameni care sunt acum refugiati? I-ai vazut tu?

ti-au luat poate conducatorul lor !!!! La fel cum ti-a fost luat accesul la drepturile omului tot de catre conducatorii propriei tari, Romania!!!

eu am scris STRICT LEGAT de oamenii care au nevoie de ajutor in moment de razboi.

 

nu cred ca femeia care a ramas singura cu copiii in strada ti-a furat tie ceva, personal ! Gandeste obiectiv !!! 
 

e vorba de niste oameni care doar traiesc acolo si platesc si ei niste taxe i. tara lor  si cam atat. 
bebelusii aia ce ti-au luat? Ei nici nu stiu sa vorbeasca. Inca.

in fine, nu stau sa dezbat subiectul. 
 

Sunt romani care se fura intre ei , sunt conducatori romani care te fura pe tine ca si cetatean roman. Eu vorbesc de niste straini , pe care nici nu-i cunosti personal. 
 

nu e vorba despre dezbateri politice sau istorice.

Daca vrei sa ajuti , o faci si cam atat. Daca nu, ramai cu ideile tale preconcepute . 
 

era ceva de moment pentru oamenii deja aflati la granita . Care erau intr-un moment critic ! Iar sursele sunt cat se poate de reale si serioase. Altfel nu postam! 
 

ms!

Ce treabă are una cu alta? Nu sunt de acord cu războiul, cu violența, cu nedreptatea. Da nu e vina nimănui că un popor accepta corupția în țara lor și că acceptă un guvern care nu face nimic. Da, românii din Ucraina sunt tratați urât! Și da, avem noi destule probleme in țara noastră. Și prefer sa ne rezolvăm problemele noastre. Dintr-o dată covidul a dispărut în neant. Dintr-o dată nimeni nu mai vorbește de preturile crescute la curent, gaze, benzină, alimente. Hai să ne ocupăm de ai noștrii zic eu. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
15 minutes ago, JoeRW said:

Ce treabă are una cu alta? Nu sunt de acord cu războiul, cu violența, cu nedreptatea. Da nu e vina nimănui că un popor accepta corupția în țara lor și că acceptă un guvern care nu face nimic. Da, românii din Ucraina sunt tratați urât! Și da, avem noi destule probleme in țara noastră. Și prefer sa ne rezolvăm problemele noastre. Dintr-o dată covidul a dispărut în neant. Dintr-o dată nimeni nu mai vorbește de preturile crescute la curent, gaze, benzină, alimente. Hai să ne ocupăm de ai noștrii zic eu. 

Așa. Si ce vina sau legatura au ukrainienii refugiati si bebelusii care plang la vama si ingheata de frig? 
ca n—am inteles? 
 

rezolva problemele in Romania daca asta vrei! In Romania nu e razboi si nu se arunca cu bombe niciunde ! Momentan.

dar chiar iti doresc sa aterizeze un avion si sa ia foc pe acoperisul casei tale :)))) 

si sa se scurga si ceva combistibil, iar tu sa-ti aprinzi tigara si sa faci.. BOOM! 
 
poate asa vei fi mai obiectiv in actiunile tale. De tastat sunt plictistita, crede-ma. Doar lasii stau si se leaga de tot felul de motive pentru a-si scuza lipsa de unitate;)

Link spre comentariu
Acum 21 minute, KimInLove a spus:

Așa. Si ce vina sau legatura au ukrainienii refugiati si bebelusii care plang la vama si ingheata de frig? 
ca n—am inteles? 
 

rezolva problemele in Romania daca asta vrei! In Romania nu e razboi si nu se arunca cu bombe niciunde ! Momentan.

dar chiar iti doresc sa aterizeze un avion si sa ia foc pe acoperisul casei tale :)))) 

si sa se scurga si ceva combistibil, iar tu sa-ti aprinzi tigara si sa faci.. BOOM! 
 
poate asa vei fi mai obiectiv in actiunile tale. De tastat sunt plictistita, crede-ma. Doar lasii stau si se leaga de tot felul de motive pentru a-si scuza lipsa de unitate;)

Unitate cu cine domnișoara? Pai sa fim noi românii intre noi uniți întâi. Ți se pare că suntem al dracului de uniți? Ce vina au femeile și copiii din Ucraina? Pai femeile și copiii din Ucraina au și ele niște soți, niște tați. Sa lupte pentru ei. Eu o să lupt pentru românii mei daca o sa fie cazul și pentru strămoșii mei care și-au dat viața că să existăm noi. Nu am zis sa nu-i ajutăm pe bieții oameni. Dar hai sa ne ajutam și Intre noi , sa ajutam și oameni pe care nu ne vede nimeni că îi ajutăm. Rușii și ucrainenii sunt frați care acum se cearta și mâine se pupă. Singurul motiv pt care se agita europenii e ca Ucraina e apropiata de Europa Centrală și Europa îi vrea pe ruși cat mai departe, in estul lor de Europa.

  • Like 1
Link spre comentariu
Acum 31 minute, KimInLove a spus:

Așa. Si ce vina sau legatura au ukrainienii refugiati si bebelusii care plang la vama si ingheata de frig? 
ca n—am inteles? 
 

rezolva problemele in Romania daca asta vrei! In Romania nu e razboi si nu se arunca cu bombe niciunde ! Momentan.

dar chiar iti doresc sa aterizeze un avion si sa ia foc pe acoperisul casei tale :)))) 

si sa se scurga si ceva combistibil, iar tu sa-ti aprinzi tigara si sa faci.. BOOM! 
 
poate asa vei fi mai obiectiv in actiunile tale. De tastat sunt plictistita, crede-ma. Doar lasii stau si se leaga de tot felul de motive pentru a-si scuza lipsa de unitate;)

Acolo sus e un Dumnezeu. Daca el vrea sa cadă un avion pe casa mea ,o să cadă. Eu nu am frici de genul. Domnul a dat, Domnul a luat. Totul se face cu voia lui Dumnezeu.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
4 minutes ago, JoeRW said:

Acolo sus e un Dumnezeu. Daca el vrea sa cadă un avion pe casa mea ,o să cadă. Eu nu am frici de genul. Domnul a dat, Domnul a luat. Totul se face cu voia lui Dumnezeu.

Unii fac fapte, altii scriu romane-n comentarii despre dezbaterile politice.

cam asta-i diferenta intre oameni. 
 

acest Brand de gene false ii apartine unei doamne care ofera si cursuri de gene. Ea nu sta sa dezbata subiectele si nici nu e sceptica in privinta donatiilor , la fel cum nici nu o intereseaza de conducatorii Rusiei / Ukrainei, ci STRICT DE REFUGIATII care nu au legatura cu problemele de natura economica , interese politice si alte subiecte cu discutii interminabile! :)))))) 

Asta am vrut sa sublieniez. 

DB378F4A-AB7D-4D06-9AD0-E68DA650CEB0.jpeg

Link spre comentariu

Acum 3 minute, KimInLove a spus:

Unii fac fapte, altii scriu romane-n comentarii despre dezbaterile politice.

cam asta-i diferenta intre oameni. 
 

acest Brand de gene false ii apartine unei doamne care ofera si cursuri de gene. Ea nu sta sa dezbata subiectele si nici nu e sceptica in privinta donatiilor , la fel cum nici nu o intereseaza de conducatorii Rusiei / Ukrainei, ci STRICT DE REFUGIATII care nu au legatura cu problemele de natura economica , interese politice si alte subiecte cu discutii interminabile! :)))))) 

Asta am vrut sa sublieniez. 

DB378F4A-AB7D-4D06-9AD0-E68DA650CEB0.jpeg

Uite că eu mă gândesc mai departe de acești refugiați. Și daia mă enervez. Sunt oameni care trăiesc în situații mai grele decât acești refugiați și lumea nu se mai da de ceasul morții. Hai sa luam ex tau. Sunt fete care practică meseria ta forțate, bătute, distruse psihic și îi doare in cur pe mai toți. Și ele sunt lipsite de libertate ,traumatizate, bătute. Și sunt vazute de toată lumea. Și îi doare in pula. Eu mă gândesc la toți oamenii care suferă, nu doar la un context. La fel și cu covidul. Toți s au axat pe covid. Dar cu restul cum rămâne . Că sunt și alți bolnavi care trăiesc în chinuri și cu dureri și au fost lăsați la și alții. Lumii îi pasă și când spun lumii , mă refer la elita, atunci când e aproape sa le o tragă alții în cur. Sunt satul de vrăjeală.

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...