Sari la conținut

Andreea slim DEEPTHROAT TOP😈0725274262‬


Postări Recomandate


  • Oras:Sibiu
  • Oras:Sibiu
On 2/6/2023 at 12:54 PM, sprinter_sb said:

Tocmai pt ca am demnitate si ma respect, nu imi mai fac de lucru cu o fandosita care habar nu are la randul ei ce e aia respect  fata de oamenii cu care lucreaza
si pana la urma nu are respect fata de propria meserie. 
Hai sa iti dau un exemplu usor de inteles pt IQ-ul tau cu 2 cifre, egal cu varsta de la care poti avea buletin (pacat ca nu se poate cuantifica si bunul simt ca ai fi pe negativ):

De pe la prietene ai auzit de o manichiurista noua, cam scumpa, dar care are servicii bune. Pt ca vrei sa-ti faci unghiile calumea, si banul nu conteaza asa mult, te programezi la ea.

Dupa un drum de 30min prin Bv, ajungi la ea la ora stabilitia si surpriza: te tine la usa 20 min ca pixda ei trebuie sa manance fix atunci. Nicio problema ca ulterior vei fi facuta si nesimtita ca ai indraznit 
sa o deranjezi de la masa. Iti face unghiile esti multumita, si spui prietenelor ca e fata de treaba si e meseriasa.

La urmatoarea programare, cu o ora inainte iti scrie ca nu poate la ora stabilita si ca iti face ea nush ce rahat de reducere (de parca dai o ceapa degereata pe reducerea ei) sa mutati nu stiu cand. Accepti ca nu 
mai ai timp sa iti faci alta programare la alta manichiurista. 

A3a programare la fel, se modifica ora, nu o mai lungesc.

La a4a programare, evident, drumul logistica etc sunt de vina, tu nu poti modifica ora de aceasta data pt ca ai altele in agenda, ca atare....tzeapaaaa. Nu scuze nu pupa-ma in cur!


Ce faci in situatia asta? 
Varianta scurta: mai mergi? DA/NU.
Varianta cu optiuni: 
1. Consideri ca ai dat destule sanse manichiuristei, care e clar neserioasa, renunti la serviciile ei , stergi contactul din agenda, nu mai spui nimic prietenelor si iti vezi de treaba, asta este, mai dai si peste oameni din astia.
2. Dupa 3 dovezi de neseriozitate + o tzeapa, pui mana pe telefon, ii explici ca timpul tau e mai important decat rahatul ei de serviciu prestat ca e plina lumea de manichiuriste, o bagi in sfanta ma-sa, si iti anunti toate prietenele pe telefon, pe FB , pe toate canalele.
Eu am ales 1, considerand ca nu meriti nimic in plus din timpul meu, altii te-ar fi bagat in..sau mai rau.
Stai, ca nu e gata. 

Dupa un timp, mai multe prietene se plang de acceasi neseriozitate, mai mult mani-curista mai are si tupeul sa latre la ele, pt ca fiind evident certata cu orice bun simnt, nu intelege unde gresit saraca si latra si muge si face ca toti dracii
in loc sa-si puna cenusa-n cap si sa-si reviziuasca atitudinea. Vaai vai..

Si DA! pe bani mei cand iti spun "sezi" intrebi "unde" si cand iti spun "sugi" intrebi "cum preferi" ca aia inseamna sa prestezi pe bani isteato!

Cum naiba se face ca doar tu patesti asa ceva? Umbla vorba prin targ ca e unul care merge la fete si vrea gratuitati in schimbul unor recenzii pozitive...doar zic, nu dau nume, nu arat cu degetul

  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...