Sari la conținut

Ofer 2000 euro


Postări Recomandate

Acum 6 ore, larisssa a spus:

Jura-te pe rosu ca dacă oricare din prietenele tale ți-ar zice "hai!",  ai refuza-o politicos,  motivând ca nu poți face asta cu ea,  din cauza de prietenie. 

Și ptr ca sunt pe picior de plecare spre casă,  recte nu știu dacă mai întru pe forum pana vineri când plec spre Timișoara,  îți răspund ptr oricare ar fi răspunsul tău. 

Dacă vei accepta propunerea indecenta e clar ca nu exista prietenie femeie-bărbat,  elementul sexual este acolo, chiar dacă o anume perioada de timp doar subconștient.  

Și dacă o refuzi, vezi varianta doi din postul meu.  Te trimite la origini.  Poate nu direct,  dar o femeie refuzata,  chiar și din motive solide, nu te iartă,  nu te uita. Deci s-a dus dracu' prietenia.

Exista relații bazate pe admirație,  pe respect,  pe tot ce ai scris tu mai sus.  Dar,  mai devreme sau mai târziu,  tot își va băga Dracul coada,  pentru ca instinctul sexual exista în oricare dintre noi și ar fi anormal sa fie altfel. 

Și da,  vorbesc și din cărți (am totuși o licență în Psihopedagogie),  și din experienta personală de viata (viata pre-prostitutie,  aia de membru normal al societății). Persoana cea mai apropiata sufletului meu,  omul care îmi știe toate bunele și relele,  omul la care "fug"  când sunt on The edge cu orice e un bărbat. Care jumătate din viata mi-a fost frate(nu de sânge,  ci de circumstanțe). Cu care  intr-un moment de rătăcire am ajuns în pat.  Și cu care din noaptea aia (care a fost acum mai bine de 15 ani)  nu m-am mai văzut față in față,  nici măcar trecător pe strada.  Vorbim doar la telefon,  nici măcar videocall.  Pentru ca știm ca ne-am distruge reciproc viețile și mai știm ca suntem cea mai de încredere persoana unul pentru celalalt. 

Poi am fost in situatia aia in care mi s-a propus ,  dar am refuzat politicos invocand chiar relatia buna pe care o avem si spunand-ui ca tin la ea ca prietena prea mult ca sa risc asta. Si arata chiar bine pe vremea aia. Bineinteles propunerea a fost facuta in asa fel incat raspunsul meu sa fie taios sau jignitor destul de indirect.

A fost o greseala am ratat iubirea vietii mele? Posibil. Ne puteam desparti dupa 3 luni si sa nu mai vorbim dupa? Posibil.

Acu daca ea m-a bagat de unde am iesit sau nu, n-o sa stiu niciodata probabil, dar am ramas prieteni mult timp dupa, pana cand s-a maritat si a plecat pe Anglia...

Acu daca femeia aia are egou mai mare decat capul , e posibil, dar nu as fi stat in preajma unei asemenea femei.

Si ca sa fiu sincer pana la capat au fost cazuri, ma rog unul imi amintesc, in care daca unu din prietenele mele , imi propunea asa ceva , nu cred ca ezitam prea mult, aia chiar cred ca putea fi iubirea vietii mele da acolo am fost eu papagal ca nu i-am propus, asa ceva merita riscul de a o pierde ca pritena ceea oricum s-a intamplat odata ce a dat de un fraier gelos cu pula mare.

Acum 5 ore, larisssa a spus:

QED! 

O dată ce pui pla pe una, dacă o pui bine,  nu prea poți sa o mai dai la întors. Adică o sa mai vrea :)

Lăsând gluma la o parte,  știu ca în 2022 pare aiurea sa spui ca o "babardeala",  vb ta,  sa schimbe vieti. În 90% din cazuri nu o face.  Dar mai sunt și alea 10% în care fix pasul asta pune capac și nu mai lasă cale de întoarcere. Cel puțin în cazul meu,  fără prea multe alte detalii,  știu ca și acum 15 ani,  și astăzi,  și peste alți 15 dacă am fi unul lângă altul am ajunge in pat în secunda doi,uitand ca fiecare avem viata și responsabilitățile noastre care nu se pot intersecta.  Și orice "babardeala" ar răni și ar distruge pe alții în moduri extrem de dureroase și de neiertat. Repet,  este experienta mea, e extrem de personala,  și sunt sigura ca mai sunt multi alții care trec prin astea. Tu mai copilărește,  fute TOT ce prinzi.  Ca va veni si vremea când vei avea mai multe motive sa refuzi,  oricât te-ar durea "oole". Adică sufletul,  ma scuzați.  Oricât te-ar durea sufletul. 

Niciun QED! Nu toti suntem ca povestitorul :).

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 17 minute, Sami99 a spus:

Poi am fost in situatia aia in care mi s-a propus ,  dar am refuzat politicos invocand chiar relatia buna pe care o avem si spunand-ui ca tin la ea ca prietena prea mult ca sa risc asta. Si arata chiar bine pe vremea aia. Bineinteles propunerea a fost facuta in asa fel incat raspunsul meu sa fie taios sau jignitor destul de indirect.

A fost o greseala am ratat iubirea vietii mele? Posibil. Ne puteam desparti dupa 3 luni si sa nu mai vorbim dupa? Posibil.

Acu daca ea m-a bagat de unde am iesit sau nu, n-o sa stiu niciodata probabil, dar am ramas prieteni mult timp dupa, pana cand s-a maritat si a plecat pe Anglia...

Acu daca femeia aia are egou mai mare decat capul , e posibil, dar nu as fi stat in preajma unei asemenea femei.

Si ca sa fiu sincer pana la capat au fost cazuri, ma rog unul imi amintesc, in care daca unu din prietenele mele , imi propunea asa ceva , nu cred ca ezitam prea mult, aia chiar cred ca putea fi iubirea vietii mele da acolo am fost eu papagal ca nu i-am propus, asa ceva merita riscul de a o pierde ca pritena ceea oricum s-a intamplat odata ce a dat de un fraier gelos cu pula mare.

Niciun QED! Nu toti suntem ca povestitorul :).

 

Asta a fost atac la persoana 🤣🤣🤣 in cazul meu ...sunt cea ce sunt ....si ma madresc cu asta 😉😉😉

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...