Sari la conținut

Grupul foto


alx1

Postări Recomandate

Vizitator puloiu
Reputație: 0

 

 

Stai linistit, nu am de ce sa ma supar sau sa inteleg altceva. Scopul topicului este acela de a posta fotografii care nu au legatura cu forumul - prilej bun pentru a publica aici fotografiile pe care le mai realizez uneori din simpla pasiune.

Nu am cursuri sau pregatire in domeniu insa imi place sa ma joc/sa capat indemanare in ceea ce priveste fotografia.

 

 

  Daca postarea ta vrea sa puna la indoiala veridicitatea fotografiilor mele, atasez o alta mai jos tocmai pentru a elimina orice dubiu.

Creato, 5D Mk IV ? Sau 1 Dx Mk 3 ? :)

Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Un EOS-1300D (exact ce-i trebuie unui incepator)

Pe viitor voi face un update!

 

 

Canon 75-300

Realizata acum.

E bun 75-300 ! Dar....

 

NIMIC, absolut NICIUN alt obiectiv din categoria tele-photo NU se compara cu 300 mm f/4.0 de la Olympus-Zuiko ! ;) Fiind crop (mft x 2.0) il duci in 600 mm. Daca ii mai pui si teleconvertor 2.0x il duci in 1200 mm ! Imagineazati ce poti face cu el la pasari sau wildlife ! :) Bine, pentru 1200 mm iti trebuie si mana destul de stabila pentru ca o sa ai un camp de profunzime (DOF) extreeemmm de mic. Dar, Doamne, ce minunatii faci cu el !!!! :)

Link spre comentariu
Vizitator resident999
Reputație: 0

Cauta sa-ti cumperi un 6d mk1 si un 70-300 is usm nano,ai sa faci superpoze.Gasesti ieftin si bun pe olx.

Tre sa te vizitez o data,impartasim aceeasi pasiune.

 

De ce nu 6D mk II? Mai ales ca sunt super oferte la f64, spre exemplu. Cat despre lentile, 70-200, f4, ar fi mai potrivit. Plus un extender 4x sau 8x sau macar un 2x. Eu as prefera sa am diafragma cat mai deschisa, pentru a fotografia si in conditii de lumina mai precare,

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...