Sari la conținut

QatarWC


Postări Recomandate

  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Fanii acestot tari care au ajuns/vor ajunge in sferturi, sau a celor care vor ajunge in semifinale sau a celor care vor ajunge in finala... numai cateva zile vor avea sa cumpere bilet de avion din cine stie ce colt al tarii (in decembrie pretul unui un bilet dă avion cumparat doar cu cateva yile inainte OMG🙄), plus bilet la meci (daca mai gasesc bilete... la preturi SF) plus cazarea.

Sa zicem, din Europa sa mearga cineva acolo la finala (si doar cu vreo 4 zile inainte de finala va afla ca tara cu care tine s-a calificat) il va costa... peste 5000 de euro (bilet dă avion trebuie si pt intoarcere)?

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 1 minut, MacArthur a spus:

Oricat tin cu croatii nu-i vad invingand pă brazilieni.😏

Brazilienii sunt favoriți, da' croații au ceva în ADN-ul lor, nu știu, sunt tari și sunt capabili să facă oricând o surpriză. I-au obosit și japonezii, și fizic și psihic, cu prelungirile și penaltyurile, da' eu încă mai cred în ei. 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 2 ore, MacArthur a spus:

Tu ce zici, @Beton_Armat?  Stiu ca o legenda (decedata) nu poate fi comparata cu un sportiv activ, dar totusi...

Banuiesc ca esti prea mic sa fi vazut Campionatul din 1986 (eu aveam minus 1 an🙈 )

 

Hehe, asta e o întrebare retorică, ia vezi ce poză am la profil aici : @cincistele 😜

Maradona, e D10S 🙆🏻 

Messi e un jucător foarte bun, dar nu are inima și personalitatea carismatică a lui Diego, nu e omul în jurul căruia să se strângă echipa, chiar dacă are momente când e și el salvatore della patria. 

Țin minte cum se strângeau vecinii la noi, să vadă meciurile pă bulgari 🤣🤣🤣...nu pricepeam eu mare lucru din fotbal la vremea aia, da' știam de Maradona 😁... mâzgăleam toate tricourile cu numărul 10 🙈

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
35 minutes ago, Beton_Armat said:

 

Țin minte cum se strângeau vecinii la noi, să vadă meciurile pă bulgari 🤣🤣🤣...nu pricepeam eu mare lucru din fotbal la vremea aia, da' știam de Maradona 😁... mâzgăleam toate tricourile cu numărul 10 🙈

Vremea aia, adica '86?

 

Seara cu cine tii? Eu cu elvetienii, dar banuiesc ca nu vor castiga. M-au cucerit  anul trecut la Campionatul European cand i-au eliminat francezi. A inceput meciul cu 1-0 pt elvetieni. La inceputul celei de-a doua reprize au dat lovitura de la 11 metri. Ne gandeam ca in cateva clipe va fi 2-0. O pula. In vreo 15 minute 3-1 era scorul pt francezi. 

Dar elvetieni nu s-au lasat, prin minutul 80 au dat iar un gol, la vreo 4-5 minute dupa, inca unul, numai ca ala a fost anulat... dar in ultimele secunde ale minutului 89, au dat al treilea gol, si la loviturile de 11 metri au castigat.

A fost cel mai bun meci pe care l-am vazut... de multi ani. Am si pe PC, si in romana si in engleza.

Sa-ti reimprospatezi memoria.

 

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 2 ore, MacArthur a spus:

Vremea aia, adica '86?

 

 

 

Da. 

 

Acum 16 minute, MacArthur a spus:

Na asta n-as fi crezut niciodata. 

 

Bravo, Maroc.🥂:fuck

Spaniolii și Luis Enrique au fost dă căcat. Și pă undeva merită ce au pățit. Dă-te-n gura mă-tii de antrenor, păi vii la cupa mondială, odată la 4 ani, ai 7 meciuri de jucat, meciuri pă care orice fotbalist le visează să le joace încă de când s-a  apucat de fotbal și el se apucă să  menajeze. Imbecili. Așa i-a muit Japonia și au stat cu căcatu' la cur pt calificare, așa i-a muit acum și Marocul. Câtă nesimțire pă ăia de au bătut penaltyurile, parcă l-am revăzut pă Anelka 🙈. Ce șpițuri în băsănău le-aș da eu la mamelucii ăștia de pășesc în bășini spre minge. Ia-ți mă în pizda mă-tii elan și trage dracului  ca lumea, că nu joci Mondialu' în fiecare zi. 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
6 minutes ago, Beton_Armat said:

Da. 

 

Spaniolii și Luis Enrique au fost dă căcat. Și pă undeva merită ce au pățit. Dă-te-n gura mă-tii de antrenor, păi vii la cupa mondială, odată la 4 ani, ai 7 meciuri de jucat, meciuri pă care orice fotbalist le visează să le joace încă de când s-a  apucat de fotbal și el se apucă să  menajeze. Imbecili. Așa i-a muit Japonia și au stat cu căcatu' la cur pt calificare, așa i-a muit acum și Marocul. Câtă nesimțire pă ăia de au bătut penaltyurile, parcă l-am revăzut pă Anelka 🙈. Ce șpițuri în băsănău le-aș da eu la mamelucii ăștia de pășesc în bășini spre minge. Ia-ți mă în pizda mă-tii elan și trage dracului  ca lumea, că nu joci Mondialu' în fiecare zi. 

Sa inteleg ca esti nervos din cauza esecului spaniol?🙄

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa

Bre @MacArthur, știu și meciul ăla dintre Franța și Elveția, l-am văzut în direct, ce gol a dat țîganu dă Pogba 🤪...luasem Franța la pariuri și la pauză a fost 1-0 pt Elveția și la final 3-3 și mie îmi dădea meciul pă verde... plm, nu știam atunci de opțiunea super avantaj și am crezut că e o greșeală de la ei 🤣🤣🤣. Am dat repede cash out 🤭 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 2 minute, MacArthur a spus:

Sa inteleg ca esti nervos din cauza esecului spaniol?🙄

Sunt, da. Că n-am avut "ochi" să văd că sunt de mâna a doua. Echipă fadă, dă jucători mediocrii ce încearcă să replice modelul tiki taka al Barcelonei. Nu realizează că echipa aia a avut jucători de super clasă, campioni mondiali și dublu campioni europeni. Și Del Bosque avea simț, a știut să-i îmbine pă barcelonezi cu madrilenii. Și nu avea obsesia cretină a lui Guardiola de a fute mingea în apărare și a forța portarul să joace cu piciorul faze unde ar fi trebuit să bubuie mingea fără să stea pă gânduri. Mor când văd din astea, dacă aș fi fost la teren opream faza, îi luam la șuturi și apoi le explicam că nu e menirea portarului să se joace cu focul. 😁

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Super Premium
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov
Acum 20 minute, Beton_Armat a spus:

Da. 

 

Spaniolii și Luis Enrique au fost dă căcat. Și pă undeva merită ce au pățit. Dă-te-n gura mă-tii de antrenor, păi vii la cupa mondială, odată la 4 ani, ai 7 meciuri de jucat, meciuri pă care orice fotbalist le visează să le joace încă de când s-a  apucat de fotbal și el se apucă să  menajeze. Imbecili. Așa i-a muit Japonia și au stat cu căcatu' la cur pt calificare, așa i-a muit acum și Marocul. Câtă nesimțire pă ăia de au bătut penaltyurile, parcă l-am revăzut pă Anelka 🙈. Ce șpițuri în băsănău le-aș da eu la mamelucii ăștia de pășesc în bășini spre minge. Ia-ți mă în pizda mă-tii elan și trage dracului  ca lumea, că nu joci Mondialu' în fiecare zi. 

Și eu asta am zis... bai frate, tu fotbalist profesionist și la un campionat mondial tragi niște penaltiuri de zici ca ești la antrenament... Trage-o bai în mingea aia de sa le rupi plasa... și degeaba încep cu aia ca sunt sub presiune, poi ăștia profesioniști trebuie sa fie unși cu toate alifiile

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
20 minutes ago, Beton_Armat said:

final 3-3 și mie îmi dădea meciul pă verde... plm, nu știam atunci de opțiunea super avantaj și am crezut că e o greșeală de la ei 🤣🤣🤣. Am dat repede cash out 🤭 

Daca-mi scriai in chineza, n-as fi putut intele mai putin.😜

Banuiesc ca-i vb de pariat. In viata mea n-am pariat, doar de vreo 2-3 ori printre prieteni, dar mereu am pierdut.😂

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Ma, oameni buni, spuneti-mi si mie (unuia care nu prea la are cu fotbalul) 2 lucruri:

- toti antrenorii au fost la randul lor fotbalisiti? Nu s-a intamplat niciodata ca cineva sa devina antrenor fara experienta pe teren? Sau s-a intamplat ca un fost portar sa devina antrenor? Si arbitrii tot fotbalisti au fost candva? 

- cand mingea trece peste poarta, cum se decide daca din partea stanga sau dreapta a terenului se trage cornerul?

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Super Premium
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov
Acum 44 minute, MacArthur a spus:

Ma, oameni buni, spuneti-mi si mie (unuia care nu prea la are cu fotbalul) 2 lucruri:

- toti antrenorii au fost la randul lor fotbalisiti? Nu s-a intamplat niciodata ca cineva sa devina antrenor fara experienta pe teren? Sau s-a intamplat ca un fost portar sa devina antrenor? Si arbitrii tot fotbalisti au fost candva? 

- cand mingea trece peste poarta, cum se decide daca din partea stanga sau dreapta a terenului se trage cornerul?

Mai omule, sigur nu te-ai întâlnit cu Magnificul? 😂 😂 😂 

  • Like 1
  • Confuz 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
1 hour ago, extraterestru78 said:

Mai omule, sigur nu te-ai întâlnit cu Magnificul? 😂 😂 😂 

Eram Magnifique daca intrebam ceva gen: "Germania a jucat slab in acest campionat deoarece Herr Low nu mai e antrenorul echipei?

Ce zici @Beton_Armat, um om care face asemenea lucruri in fata camerelor, oare ce face cand  e singur?😂😂😂🙈

 

  • Haha 1
Link spre comentariu

  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 22 ore, MacArthur a spus:

Eram Magnifique daca intrebam ceva gen: "Germania a jucat slab in acest campionat deoarece Herr Low nu mai e antrenorul echipei?

Ce zici @Beton_Armat, um om care face asemenea lucruri in fata camerelor, oare ce face cand  e singur?😂😂😂🙈

 

Dintotdeauna fritzul ăsta mi s-a părut cam gheiuț 🤣🤣🤣

Habar n-am ce poa' să facă ăsta în "praivăt", nu se știe niciodată. 🤷🏻

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...