Sari la conținut

QatarWC


Postări Recomandate

Acum 10 minute, MacArthur a spus:

Undeva in adancul sufletului am tinut in picut mai mult cu francezii, nu-mi explic de ce.

Nu pot sa tin cu Franta,cand a jucat nationala noastra la ei am fost facuti tigani nu s-a pus problema de rasism;cand a castigat finala in urma cu 4 ani si s-a comentat ca in nationala Frantei erau majoritatea negri s-a pus problema de rasism.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0

Ce porcarie de "mantie regala" i-au dat lui Messi ! Am vazut rahat dintr-ala primavara, cand au aia rahaturile alea de parada Pride ! 😵🤪🥴

Plmea, cred ca le-a umplut frigiderul in gandul lui pentru kakatul ala de "mantie reagala" ! 🥴😒🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Ma, oameni buni, am si eu o intrebare. E vreo regula in fotbal ca macar un jucator tre sa ramana pă teren? Am finala pă PC si m-am mai uitat din cand in cand la secvente din meci si am observat ceva ciudat (pt mine).

Dupa ce Mbappe a egalat in min. 81 si a fugit la marginea terenului sa se bucure pt. propriul gol, toti jucatorii au fugit acolo (picut in afara terenului). Si uitati, fuge un jucator de culoare (nu-i stiu numele) deodata cu portarul - ei sunt ultimii, toti ceilalti din echipa sunt deja acolo - , dar portarul ajunge acolo primul (dintre cei doi), si cand jucatorul asta ar iesi de pe teren sa li se alature, un alt jucator il impinge inapoi. @Fane_Mahomed

 

Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii

Habar n-am, da' nu cred. 

Există altă regulă în schimb, dacă pe teren se află și alte persoane dăcît jucătorii care trebuie să fie, golul tre' să fie anulat. Vezi unde erau ăia dă pă banca argentiniană la golul lor dă 3-2 🙆🏻

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
49 minutes ago, Fane_Mahomed said:

Habar n-am, da' nu cred. 

Există altă regulă în schimb, dacă pe teren se află și alte persoane dăcît jucătorii care trebuie să fie, golul tre' să fie anulat. Vezi unde erau ăia dă pă banca argentiniană la golul lor dă 3-2 🙆🏻

Dar si la 2-2-ul asta au intrat pă teren jucatorii de rezerva.

 

In alta ordine de idei, asta a observat cineva?😂 Oare ce porecla a primit tipul de la cunostintele sale? Gold digger?🙈

Cu secunde inainte ca Mbappe sa traga al doilea penalty.

 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:sibiu
  • Oras:sibiu
La 11.12.2022 la 11:15, Vizitator marcus6 a spus:

Nici eu nu I suport deloc pe Francezi ,am fost și la ei și din țigani nu ne scot,dar nu avem ce face ,nu cred ca i scoate musulmanii sa meargă ei,ar fi bine da nu cred.

am fost de cateva ori in franta si nu am remarcat ceva aiurea in legatura cu romania, dar la ultima vizita am trait o faza pe care nu o voi uita.

eram intr-un oras aproape de granita cu elvetia, trafic ft aglomerat (sfarsit de decembrie). eram pe banda 1, sa facem dreapta. banda 2 era pt mersul inainte (marcaj pe carosabil). pe banda 1 se mergea bara la bara, banda 2 libera.

la un moment dat vine unu' pe banda 2 (pt mersul inainte) si se opreste in dreptul meu (care faceam dreapta) si se baga cu masina langa mine, ca sa faca dreapta). eu stateam pe loc. 

cand incep sa miste cei din fata, dau sa plec de pe loc, cand tipul de pe banda 2 intra efectiv in fatza mea, deschide geamul din dreapta si pasagerul scoate mana pe geam si imi face semn sa opresc, ca sa intre ei inaintea mea.

am innebunit. asa tupeu si nesimtire nu am vazut inca in romania (am aprox. 300.000 de km rulati). ...si ii stiti pe soferii nostri cum sunt in trafic.

am scris in detaliu ca sa fiu bine inteles. nu am patit asa ceva in elvetia, germania, austria, olanda sau anglia si probabil ca nu as pati in tarile nordice...

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
7 hours ago, marianblaga said:

am fost de cateva ori in franta si nu am remarcat ceva aiurea in legatura cu romania, dar la ultima vizita am trait o faza pe care nu o voi uita.

eram intr-un oras aproape de granita cu elvetia, trafic ft aglomerat (sfarsit de decembrie). eram pe banda 1, sa facem dreapta. banda 2 era pt mersul inainte (marcaj pe carosabil). pe banda 1 se mergea bara la bara, banda 2 libera.

la un moment dat vine unu' pe banda 2 (pt mersul inainte) si se opreste in dreptul meu (care faceam dreapta) si se baga cu masina langa mine, ca sa faca dreapta). eu stateam pe loc. 

cand incep sa miste cei din fata, dau sa plec de pe loc, cand tipul de pe banda 2 intra efectiv in fatza mea, deschide geamul din dreapta si pasagerul scoate mana pe geam si imi face semn sa opresc, ca sa intre ei inaintea mea.

am innebunit. asa tupeu si nesimtire nu am vazut inca in romania (am aprox. 300.000 de km rulati). ...si ii stiti pe soferii nostri cum sunt in trafic.

am scris in detaliu ca sa fiu bine inteles. nu am patit asa ceva in elvetia, germania, austria, olanda sau anglia si probabil ca nu as pati in tarile nordice...

Erai cu vreo femeie?

Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
Acum 22 ore, marianblaga a spus:

am fost de cateva ori in franta si nu am remarcat ceva aiurea in legatura cu romania, dar la ultima vizita am trait o faza pe care nu o voi uita.

eram intr-un oras aproape de granita cu elvetia, trafic ft aglomerat (sfarsit de decembrie). eram pe banda 1, sa facem dreapta. banda 2 era pt mersul inainte (marcaj pe carosabil). pe banda 1 se mergea bara la bara, banda 2 libera.

la un moment dat vine unu' pe banda 2 (pt mersul inainte) si se opreste in dreptul meu (care faceam dreapta) si se baga cu masina langa mine, ca sa faca dreapta). eu stateam pe loc. 

cand incep sa miste cei din fata, dau sa plec de pe loc, cand tipul de pe banda 2 intra efectiv in fatza mea, deschide geamul din dreapta si pasagerul scoate mana pe geam si imi face semn sa opresc, ca sa intre ei inaintea mea.

am innebunit. asa tupeu si nesimtire nu am vazut inca in romania (am aprox. 300.000 de km rulati). ...si ii stiti pe soferii nostri cum sunt in trafic.

am scris in detaliu ca sa fiu bine inteles. nu am patit asa ceva in elvetia, germania, austria, olanda sau anglia si probabil ca nu as pati in tarile nordice...

Nu înțeleg de ce ai înnebunit, ce mare nenorocire ți s-a întâmplat ? Erai într-o coloană de mașini, ce mai conta că ți-a intrat una în față ?  N-ai de unde să știi de ce se grăbea ăla așa, poate avea vreo urgență, poate se căca pă el, habar n-am, aveai nervii așa de  întinși la maxim încât să înnebunești că ți-a intrat o mașină în față când erai deja într-o coloană ? Dacă ieșea el dă pă o străduță laterală ? Nu-l lăsai să se bage ? 🙈

 

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
29 minutes ago, Fane_Mahomed said:

Nu înțeleg de ce ai înnebunit, ce mare nenorocire ți s-a întâmplat ? Erai într-o coloană de mașini, ce mai conta că ți-a intrat una în față ?  N-ai de unde să știi de ce se grăbea ăla așa, poate avea vreo urgență, poate se căca pă el, habar n-am, aveai nervii așa de  întinși la maxim încât să înnebunești că ți-a intrat o mașină în față când erai deja într-o coloană ? Dacă ieșea el dă pă o străduță laterală ? Nu-l lăsai să se bage ? 🙈

 

 

 

In Arabia-Saudita cum e cu traficul? 😂

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:sibiu
  • Oras:sibiu
Acum 19 minute, Fane_Mahomed a spus:

Nu înțeleg de ce ai înnebunit, ce mare nenorocire ți s-a întâmplat ? Erai într-o coloană de mașini, ce mai conta că ți-a intrat una în față ?  N-ai de unde să știi de ce se grăbea ăla așa, poate avea vreo urgență, poate se căca pă el, habar n-am, aveai nervii așa de  întinși la maxim încât să înnebunești că ți-a intrat o mașină în față când erai deja într-o coloană ? Dacă ieșea el dă pă o străduță laterală ? Nu-l lăsai să se bage ? 🙈

 

 

 

cu straduta laterala e altceva... nu era cazul atunci.

de la intrarea in oras pana la o parcare din centru, am facut 45 de min. (cel putin), intr-un oras de aprox. 65.000 de locuitori. ...si nu este unul cu o suprafata mare. toata lumea mergea in acelasi loc - in zona centrala, pt targul si aranjamentele de craciun.

eu unul, indiferent unde ma grabesc, nu fac faze din astea. nu era un caz de forta majora (gen persoane care trebuiau sa ajunga de urgenta la spital, de ex.), fiindca l-am vazut pe cel din dreapta coborand fara graba din masina, cateva zeci de metri mai incolo.

 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
4 minutes ago, marianblaga said:

cu straduta laterala e altceva... nu era cazul atunci.

de la intrarea in oras pana la o parcare din centru, am facut 45 de min. (cel putin), intr-un oras de aprox. 65.000 de locuitori. ...si nu este unul cu o suprafata mare. toata lumea mergea in acelasi loc - in zona centrala, pt targul si aranjamentele de craciun.

eu unul, indiferent unde ma grabesc, nu fac faze din astea. nu era un caz de forta majora (gen persoane care trebuiau sa ajunga de urgenta la spital, de ex.), fiindca l-am vazut pe cel din dreapta coborand fara graba din masina, cateva zeci de metri mai incolo.

 

Poate era Romain Grosjean la bordul masinii.😏

  • Haha 1
Link spre comentariu

  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Totusi, nu poti sa-ti formezi parerea despre a natiune bazat pe o intamplare de genul cu un cetatean francez.

Fiecare cum nimereste, spui ca la noi in tara n-ai avut parte de asa ceva. Dar crede-ma ca multi alti da.

Nu ne place ce spun francezii despre noi, dar in mare parte e adevarat. Cati romani se duc acolo sa fure, cate fete se duc sa se prostitueze... dar banuiesc ca sunt si ei constienti de faptul ca nu suntem cu totii la fel.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...