Sari la conținut

De ce e (mai) bine sa mergi la escurve?


Postări Recomandate

  • Oras:RO
  • Oras:RO

Cine,când,unde?

Cred că o întâlnire e posibilă dacă unul/una dintre noi își asumă dificila sarcină de a "negocia" și organiza o astfel de întâlnire,care la prima vedere pare simplă.Nu-i simplu de format grupul care să accepte "deconspirarea",sau să fie de acord cu prezența unuia sau altuia.Toate aceste negocieri s-ar putea face aici prin formarea grupului de inițiativă sau delegarea de comun acord a unuia dintre noi pentru medierea negocierilor și continuate în PM. Aștept sugestii.

Sunt deacort cu tine baroane, doar ca eu nu detin timpul necesar pentru cele scrise de tine dar am sa ajut cu tot ce pot.
  • Like 3
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Eu da,....voi,doi,da,....dar.....pe forum suntem mult mai mulți.E posibil ca unii dintre colegi,și mă refer în special la cei mai vechi dintre noi,să nu fie de acord chiar cu unii dintre noi.Bănuiesc colegi care nu vor particip nici în grup de trei-patru, dar într-un grup mai mare.Mi-aș dori să participe și fete,aș putea convinge cel puțin 4-5 fete respectate de mulți dintre noi.Acum suntem în faza în care ne dăm un acord de principiu,vom vedea ce va ieși.

Să aveți spor în toate și la toate!

  • Like 9

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Nu s-a oferit nimeni până acum să închege grupul doritor de a participa la o întâlnire de socializare.Sper să nu mi-o luați în nume de rău,dar am să încerc să contabilizez eu propunerile, sugestiile și lista cu cei ce doresc să participe.Acest lucru propun să-l facem în PM.Voi încerca mediez eventuale divergențe privind lista, locul,modul de desfășurare,data și eventual alte probleme care pot aparea pe parcurs.Nu-mi rămâne decât să aștept mesajele voastre,cu toate că am să iau și eu legătura cu o parte dintre voi.

Să ai spor în toate și la toate!

  • Like 11

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

 

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
On 11/14/2022 at 5:15 PM, baron58 said:

 

Astazi la cafea, am avut o lectura, cel putin interesanta! Am zis eu ca sunt oameni faini ascunsi pe aici, mama ce mi place cand am dreptate! Pana la urma v-ati intalnit? Ce mi-ar fi placut sa pot sa trag si eu un ochi, sau mai ales o ureche, la o intalnire de genul! 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
Acum 5 ore, mariaioana15 a spus:

Astazi la cafea, am avut o lectura, cel putin interesanta! Am zis eu ca sunt oameni faini ascunsi pe aici, mama ce mi place cand am dreptate! Pana la urma v-ati intalnit? Ce mi-ar fi placut sa pot sa trag si eu un ochi, sau mai ales o ureche, la o intalnire de genul! 

Eu cred ca pana la urma vrei sa fii puțin "lovita" de unul din noi🤣🤣🤣

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
57 minutes ago, colericul said:

Nu știu de întâlnirea asta dar înaintea ei, se organizau unele (luau parte și fete), am fost și eu la una în Iași prin 2014, am fost vreo șase sau șapte din care una era o fată ce activa pe atunci, a doua nu a mai putut veni. Și să știi că nu au fost întâlniri deocheate ci de socializare. Întâlniri față-n față între doi forumiști au fost mai dese. 

Nici nu ma gandeam ca au fost orgii, ma gandeam mai mult la discutii interesante, am si zis ca mi-ar fi placut sa trag cu urechea! Si daca nu stii deja, ma repet, sunt curioasa, cum a decurs? Povesteste-mi si mie, ma roade rau de tot, curiozitatea zic!

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
Acum 6 ore, colericul a spus:

Nu știu de întâlnirea asta dar înaintea ei, se organizau unele (luau parte și fete), am fost și eu la una în Iași prin 2014, am fost vreo șase sau șapte din care una era o fată ce activa pe atunci, a doua nu a mai putut veni. Și să știi că nu au fost întâlniri deocheate ci de socializare. Întâlniri față-n față între doi forumiști au fost mai dese. 

 

Acum 5 ore, mariaioana15 a spus:

Nici nu ma gandeam ca au fost orgii, ma gandeam mai mult la discutii interesante, am si zis ca mi-ar fi placut sa trag cu urechea! Si daca nu stii deja, ma repet, sunt curioasa, cum a decurs? Povesteste-mi si mie, ma roade rau de tot, curiozitatea zic!

Da, a fost finalizată. A fost o întâlnire în șase, două fete și patru băieți, organizată de mine în locația uneia dintre fete. Am fi fost mai mulți, dar două fete și doi băieți au renunțat pe ultima sută de metri, care au regretat după.

Am să revin cu o mică descriere, acum nu am timpul necesar. A fost o întâlnire de socializare foarte plăcută, eu fiind cel care îi cunoștea pe aproape toți din cei prezenți cât și pe alți trei dintre cei care au renunțat în ultima clipă (aș mai participa).  

PS.: 1) Eu sunt unul dintre forumiștii din Iași care a socializat/ schimbat informații față-n față cu peste 10 colegi din Iași și numai. Cu unii m-am întâlnit de n ori.

2) Am fost și inițiatorul unei întâlniri mai deocheate unde se putea lăsa cu "dezmăț", dar care nu s-a finalizat în cele din urmă. 

3) Pentru o nouă întâlnire nu-i timpul pierdut, doritori să fie. După întâlnirile trecute nu s-a întâmplat nimic rău. E nevoie doar de oameni asumați și bineînțeles și o anumită selecție. La întâlnirea trecută am invitat doar acele persoane care mi-au transmis o anumită încredere căpătată prin felul cum s-au comportat de-a lungul timpului aici pe forum.

  • Like 1

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
6 hours ago, baron58 said:

 

Da, a fost finalizată. A fost o întâlnire în șase, două fete și patru băieți, organizată de mine în locația uneia dintre fete. Am fi fost mai mulți, dar două fete și doi băieți au renunțat pe ultima sută de metri, care au regretat după.

Am să revin cu o mică descriere, acum nu am timpul necesar. A fost o întâlnire de socializare foarte plăcută, eu fiind cel care îi cunoștea pe aproape toți din cei prezenți cât și pe alți trei dintre cei care au renunțat în ultima clipă (aș mai participa).  

PS.: 1) Eu sunt unul dintre forumiștii din Iași care a socializat/ schimbat informații față-n față cu peste 10 colegi din Iași și numai. Cu unii m-am întâlnit de n ori.

2) Am fost și inițiatorul unei întâlniri mai deocheate unde se putea lăsa cu "dezmăț", dar care nu s-a finalizat în cele din urmă. 

3) Pentru o nouă întâlnire nu-i timpul pierdut, doritori să fie. După întâlnirile trecute nu s-a întâmplat nimic rău. E nevoie doar de oameni asumați și bineînțeles și o anumită selecție. La întâlnirea trecută am invitat doar acele persoane care mi-au transmis o anumită încredere căpătată prin felul cum s-au comportat de-a lungul timpului aici pe forum.

Astept cumintica detaliile! ;

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:iasi
  • Oras:iasi
Acum 13 ore, baron58 a spus:

 

Da, a fost finalizată. A fost o întâlnire în șase, două fete și patru băieți, organizată de mine în locația uneia dintre fete. Am fi fost mai mulți, dar două fete și doi băieți au renunțat pe ultima sută de metri, care au regretat după.

Am să revin cu o mică descriere, acum nu am timpul necesar. A fost o întâlnire de socializare foarte plăcută, eu fiind cel care îi cunoștea pe aproape toți din cei prezenți cât și pe alți trei dintre cei care au renunțat în ultima clipă (aș mai participa).  

PS.: 1) Eu sunt unul dintre forumiștii din Iași care a socializat/ schimbat informații față-n față cu peste 10 colegi din Iași și numai. Cu unii m-am întâlnit de n ori.

2) Am fost și inițiatorul unei întâlniri mai deocheate unde se putea lăsa cu "dezmăț", dar care nu s-a finalizat în cele din urmă. 

3) Pentru o nouă întâlnire nu-i timpul pierdut, doritori să fie. După întâlnirile trecute nu s-a întâmplat nimic rău. E nevoie doar de oameni asumați și bineînțeles și o anumită selecție. La întâlnirea trecută am invitat doar acele persoane care mi-au transmis o anumită încredere căpătată prin felul cum s-au comportat de-a lungul timpului aici pe forum.

Salut, interesat de iesit la o intalnire,  sunt si eu. Multe am de spus ( si nu am cui), multe as vrea sa invat.  Astept sa apara oportunitatea. 

Link spre comentariu
  • Oras:Buzau
  • Oras:Buzau
Acum 17 ore, baron58 a spus:

 

Da, a fost finalizată. A fost o întâlnire în șase, două fete și patru băieți, organizată de mine în locația uneia dintre fete. Am fi fost mai mulți, dar două fete și doi băieți au renunțat pe ultima sută de metri, care au regretat după.

Am să revin cu o mică descriere, acum nu am timpul necesar. A fost o întâlnire de socializare foarte plăcută, eu fiind cel care îi cunoștea pe aproape toți din cei prezenți cât și pe alți trei dintre cei care au renunțat în ultima clipă (aș mai participa).  

PS.: 1) Eu sunt unul dintre forumiștii din Iași care a socializat/ schimbat informații față-n față cu peste 10 colegi din Iași și numai. Cu unii m-am întâlnit de n ori.

2) Am fost și inițiatorul unei întâlniri mai deocheate unde se putea lăsa cu "dezmăț", dar care nu s-a finalizat în cele din urmă. 

3) Pentru o nouă întâlnire nu-i timpul pierdut, doritori să fie. După întâlnirile trecute nu s-a întâmplat nimic rău. E nevoie doar de oameni asumați și bineînțeles și o anumită selecție. La întâlnirea trecută am invitat doar acele persoane care mi-au transmis o anumită încredere căpătată prin felul cum s-au comportat de-a lungul timpului aici pe forum.

Si eu care credeam că se lasă cu scene ca din eyes wide shut 🥂

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
Just now, coldfusion said:

Degeaba le astepti, n-o sa te invite nimeni asa ca stai chill. Prea ai aparut brusc si cauti atentie.

Am zis eu undeva ca astept invitatie? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Va rog sa mai cititi o data, draga domnule. Stati inistit, o sa dispar la fel de brusc, nu inteleg de ce v -ati deranjat sa-mi raspundeti?! De ce imi acordati  tocmai dumneavoastra  atentie? Va rog  sa nu-mi raspundeti, intrebarile sunt retorice! Thx!

  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi
Acum 31 minute, mariaioana15 a spus:

Am zis eu undeva ca astept invitatie? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Va rog sa mai cititi o data, draga domnule. Stati inistit, o sa dispar la fel de brusc, nu inteleg de ce v -ati deranjat sa-mi raspundeti?! De ce imi acordati  tocmai dumneavoastra  atentie? Va rog  sa nu-mi raspundeti, intrebarile sunt retorice! Thx!

La cât timp liber ai sa stai sa citești și sa scrii pe site ul asta ai avea timp și de o invitație pt o escapada 🤣🤣🤣

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...