Sari la conținut

taierea mielului 'versus' foamea in glanda


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

A trecut craciunul,porcul din congelator a "zburat"... este deja pastrat cu sfintenie in burtile celor 'gurmanzi' dar burta aia trebuie mentinuta constant,solutia?masacrarea mieilor(saracii de ei),bucati imense pastrate in frigider,carne frageda,gust deosebit,raiul pe pamanat...Pai ba,spaghetti nu serviti?legumele nu va mai plac?un peste ceva?...si in primul rand,de ce pula mea mesele romanilor sunt super full cu fel si fel de preparate doar in anumite perioade din an...gen faci foamea tot anul,dar de craciun si paste ai rupt fasu' in doua!

Creiere spalate cu Tide(mi l-a recomandat Marius :) ),cat de manipulati sunteti si nici nu realizati...traiti doar pentru a manca...si atat!

Si ca sa vedeti ca am un suflet 'cristalin de bun' :),voi veni in ajutorul vostru,sper sa apreciati... Mezym,Triferment,Colebil,Fiobilin,Espumisan(au inceput oricum reclamele agresive la TV).

 

 

 

La final va zic asa:pofta buna,de paste,aveti grija sa nu borati in pat,iar daca tot mergeti sa luati lumina,sper macar sa va luminati mintile alea intunecate de ura si minciuna!

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Milky Way Galaxy-Solar System-Earth-Europe
  • Oras:Milky Way Galaxy-Solar System-Earth-Europe

Creiere spalate cu Tide(mi l-a recomandat Marius :) )

 

Eu l-am recomandat decat super-mamelor, care nu vor sa fie decazute din drepturi ;)  :laugh2  :laugh2 ...

 

De cativa ani incoace, nu prea mai unflu matzul maxim de sarbatori, fiindca nu prea mai pot. Dar din teroare la ficat, s-a transformat in teroare psihica ca Sa mananc, ca se arunca!  :slap2  :laugh2  :laugh2

 

PS. Topicul asta s-o lega cu ala al meu cu CIM....ca tot vorbeau de gust  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj-Napoca
  • Oras:Cluj-Napoca

La final va zic asa:pofta buna,de paste,aveti grija sa nu borati in pat,iar daca tot mergeti sa luati lumina,sper macar sa va luminati mintile alea intunecate de ura si minciuna!

 

cui ii spui? vad ca si tu ai ura in tine din moment ce vb asa.

 

O sotie ii zice la barbatul amantei sotului ei.Hai sa ne rabunam pe ei.Si se tot razbuna ei pana cand ala saracu zice:

"Nu mai am pic de ura in mine"

Link spre comentariu
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
   Daaa ...peshtele...garizii, calamarii, crevetii, langustele, scoicile sunt mancarea mea preferata. :foame   

   Nu mamanc mel,ooae, capra si alte copitate/cornute...put oribil. :@

   Din/de la porci, ca si multi dintre futalaii :jerkoff  de pe aici, servesc doar muschi/antricoate...iar din/de la pasarele numai pieptul si copanele, masate bine in prealabil. :yummy

   Nici oole nu-mi plac, mai ales oole oparite/fierte...maxim omleta, cu slice-uri de cascaval si salam(nu pasarea de pe Taraf) d-ala de Sibiu.

 

  Peseu: daca as avea trei dorinte, dupa ce-as interzice fotbalul si pariurile sportive, messtres/fasbuc as mai interzice si gunoiul/mizeria/latura aia de mancare, numita ciorba de burta cat si usturoiul aferent... Doamne ajuta, :pope

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu,rahatul virtual e specialitatea lui ;)

 

 

Filozofatule :),lasa te rog frumos haitereala si baga un drob,sa te linistesti! :) omu cu navele este ok,ma face sa cred in existenta extraterestrilor! ;)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu l-am recomandat decat super-mamelor, care nu vor sa fie decazute din drepturi ;)  :laugh2  :laugh2 ...

 

De cativa ani incoace, nu prea mai unflu matzul maxim de sarbatori, fiindca nu prea mai pot. Dar din teroare la ficat, s-a transformat in teroare psihica ca Sa mananc, ca se arunca!  :slap2  :laugh2  :laugh2

 

PS. Topicul asta s-o lega cu ala al meu cu CIM....ca tot vorbeau de gust  :laugh2  :laugh2

 

 

Unii membrii au vazut postarile tale unde recomandai detergentul Tide si au creazut apoi ca e de mancare...au gustat,s-a dus la creier si de acolo,tot futaiul asta,cu creierul! :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

cui ii spui? vad ca si tu ai ura in tine din moment ce vb asa.

 

O sotie ii zice la barbatul amantei sotului ei.Hai sa ne rabunam pe ei.Si se tot razbuna ei pana cand ala saracu zice:

"Nu mai am pic de ura in mine"

 

 

"cui" :) ma adresez?Boilor si Vacilor de pe plaiurile moldovenesti,dobrogene,ardelenesti....plaiurile mioritice! :)

Nu e ura...e adevar! :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Recunosc, am luat o bucatica de miel. De ce? Pt ca in restul anului nu poti cumpara nici macar carne de berbec, si mie imi place mult gustul specific. In fine Paste fericit va doresc !

post-35672-0-79451300-1397822341_thumb.png

Traducerea aproximativa :

Bat la usa asta faina/ ma  primiti sa va ud?/ o sa ud mama si fiica/astept oua in pereche/daca va zgarciti cu ele/acusi o sa va udati la piele/in loc de parfum fin/ o sa aveti parte de o galeata de apa :D

post-35672-0-45076200-1397822557_thumb.jpg

 

post-35672-0-47136300-1397822583_thumb.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Recunosc, am luat o bucatica de miel. De ce? Pt ca in restul anului nu poti cumpara nici macar carne de berbec, si mie imi place mult gustul specific. In fine Paste fericit va doresc !

attachicon.gifkepkeretek_husveti010.png

Traducerea aproximativa :

Bat la usa asta faina/ ma  primiti sa va ud?/ o sa ud mama si fiica/astept oua in pereche/daca va zgarciti cu ele/acusi o sa va udati la piele/in loc de parfum fin/ o sa aveti parte de o galeata de apa :D

attachicon.gif0cc1171c9479147d14a63db45c0c83ad.jpg

:iagree Ighen..Sarbatoarea LUMINII..sa te gaseasca langa cei dragi!!!!!! :iagree  :kiss3

Link spre comentariu

@ De ce? (ţi-)ai revenit? Sper ca n-ai dat toti banii de miel pe "iarba" :P

 

Recunosc, am luat o bucatica de miel. De ce? Pt ca in restul anului nu poti cumpara nici macar carne de berbec, si mie imi place mult gustul specific. In fine Paste fericit va doresc !

attachicon.gifkepkeretek_husveti010.png

Traducerea aproximativa :

Bat la usa asta faina/ ma  primiti sa va ud?/ o sa ud mama si fiica/astept oua in pereche/daca va zgarciti cu ele/acusi o sa va udati la piele/in loc de parfum fin/ o sa aveti parte de o galeata de apa :D

attachicon.gif0cc1171c9479147d14a63db45c0c83ad.jpg

 

Foarte misto poza cu fata stropita, un instantaneu foarte reusit.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Francis Benedict is the first pope in the history of Christianity urges us not to eat the Passover lamb!

"Do not eat the Passover lamb!
Among the oldest Christian communities, Lamb was the pastor's shoulders symbolize soul saved by Christ. The killing of the Passover has no basis in the Christian tradition, but rather has its roots in the Old Testament.
It is a bloody ritual, in strong contradiction with the concept of the Resurrection, which brings renewal of faith and hope.
It is a ritual that is not necessary in a society like ours, already steeped in violence and death, which serves only to satisfy the interests of the food industry. "
(Papa Francisc)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce face 'De Ce' cand isi ia miel ? Prima data verifica daca a fost hranit cu iarna si apoi daca mai are ceva iarba ramasa si pt el. :)

 

 

Neah...ti-am spus ca nu te reprezinta nickname-ul! ;)

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Romanii mananca miel, practic doar de Paste. In restul anului nu; este destul de greu sa gasesti inclusive la hypermarketuri. Prin alte parti ( UK, Franta, Italia, Spania etc.)  se halesate miel la greu, indiferent de ce perioada a anului vorbim. La noi, mielul de Paste, porcul de Craciun, cu toata orgia culinara isi au sorgintea in cutume protocrestine si chiar anterioare crestinismului.  Ca bagatul in matz, mancare multa si grea, cu udatura respectiva nu este chiar un semn de civilizatie si rafinament, sunt de acord.

 

In alta ordine de idei, fiecare popor isi are traditiile lor culinare, de care in general e mandru. Nu cred ca o sa vedeti italian care sa-si indemne concetatenii sa lase dracului pastele alea si sa manance sarmale. Sau fructe de mare. Nu stiu cat de sanatos e sa mananci paste aproape zilnic. Sa nu mai zis de francezi. Exista o intreaga teorie referitoare la alimentatie in functie de zona geografica si conditiile naturale si modul in care aceasta a contribuit la dezvoltarea economica si nu numai a acelei zone  La noi, pastele si fructele de mare de exemplu mai , au intrat dupa '90 in atentia noastra. Unii, din snobism, zic ca le plac, mananca cu greu la o ocazie (invitatie, restaurant etc.) si apoi, se opresc in alta parte sa infulece o ciorba de burta si/sau o ceafa de porc cu cartofi prajiti, sau oroarea aia de shaworma.  Cu de toate, evident!

 

Ramane valabil indemnul la moderatie.

Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ciorane,interventia ta o asteptam,cu mare interes! :)

Se poate inchide topicul! :)

 

 

 

 

Post Scriptum :) :pastele sunt bune bune...carbohidrati,bulangerii,eleganta! :)...de asta traiesc italienii,majoritatea dintre ei, aproximativ 180 de ani! :)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...