Sari la conținut

Nu mai caut, dar daca apare nu refuz... :)


amada®

Postări Recomandate

  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

Ma intereseaza o modalitate prin care sa fac dominare/sex/dragoste strict din placere si fara implicari financiare.

Dar ca sa fac asta trebuie sa mi se ofere conditiile decente si un job ok prin care sa avansez in functie de efortul depus.

Capul ma duce, realist vorbind ma descurc perfect la administrativ, contabilitate, dezvoltare, logistica, vanzari, achizitii, etc... Am experienta. Plus engleza si rusa la perfectie, germana mediu.

Nu as suporta sa depind de cineva, deci nu vreau finantare pe termen lung.

As vrea un tip open-mind, inteligent, pasional, la serviciu sa faca ce vrea, dar acasa cu mine sa fie cuminte. :)

Ca sa lamuresc ce am spus: "nu mai caut" (pentru ca nu o sa primesc cu CV-ul in brate un salariu decent), "sa avansez in functie de efortul depus" este o conditie, altfel sar din lac in put. Orasul din care esti nu conteaza.

Am trecut pe dominare si sunt vazuta tot ca o c...va/actrita, mi s-a acrit de cei care nu fac diferenta...

Momentan ii primesc pe cei care mi se par ok, nu ma complic in relatii sentimentale, dar daca apare ceva... :D

:hug1

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti-Periferie
  • Oras:Bucuresti-Periferie

Ma intereseaza o modalitate prin care sa fac dominare/sex/dragoste strict din placere si fara implicari financiare.

 

:hug1

 

Amandino, tie ti s-a facut dee maritis :) :) 

Din pacate pt tineee, toti barbatii buni sunt sau luati ( insurati) sau pleecati in spania :))

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

Eu cred ca ar trebui sa vizezi doar pozitii de conducere, capul te duce.

:hug1

 

:)

Cand a trebuit sa fac o facultate, nu am avut bani si pentru asta, cand a trebuit sa avansez - nu am avut facultate...

Cel putin asa s-au scuzat unii pentru lipsa maririi salariului.

Nu ma interesa ce-mi trece in acte, am fost si Manager intr-o firma cu alta functie in contract si alt salariu, asta nu este relevant pentru mine.

Dar cand ajungeam apoi la interviuri si spuneam ca nu am studii superioare, doar liceul, trebuia aproape de fiecare data sa vad cum expresia fetei devine tampa de surprindere... :)

Deci nu mai caut, dar daca e... :D

:kiss3

 

 

Amandino, tie ti s-a facut dee maritis :) :)

Din pacate pt tineee, toti barbatii buni sunt sau luati ( insurati) sau pleecati in spania :))

 

:laugh2

Atunci mai stau, poate se intoarce unul... :laugh2

:hug1

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:priza
  • Oras:priza

:)

Cand a trebuit sa fac o facultate, nu am avut bani ...

Niciodata nu e tarziu. Sunt unele care incep facultatea la 35 de ani fara frica. ;)

Ar fi bine sa dai anunt pt colega... de facultate. Sa nu mai spun ca altfel ar suna oferta: "Studenta, ofer dominare".

:hug1

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

Niciodata nu e tarziu. Sunt unele care incep facultatea la 35 de ani fara frica. ;)

Ar fi bine sa dai anunt pt colega... de facultate. Sa nu mai spun ca altfel ar suna oferta: "Studenta, ofer dominare".

:hug1

 

:D

Am vrut sa incep anul trecut, dar mi-a dat cineva planurile peste cap...

Anul asta numai la facultate nu mi-a stat gandul, as face-o doar daca mai este cazul...

La contabilitate si traduceri nici nu prea am ce invata, doar sa iau licenta ca sa am o hartie si drept de semnatura.

Daca nu am un loc de munca cu potential, n-are rost, hartie igienica am acasa si e mult mai ieftina... :laugh2

:hug1

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

Cred ca te invarti intr-un cerc... vicios. :(

 

Asa e.

Pe vremuri era ceva de genul:

- Nu putem sa-ti marim salariul fara studii superioare... (vrajeala, munceam cat 3 la birou, nu exagerez)

- Pai mariti-mi salariul pentru cat muncesc ca sa am bani de facultate... :slap2

(Stateam si cu chirie...)

M-am resemnat, mi s-a taiat, mi-am dat demisia, dar in celelalte firme am gasit acelasi lucru...

Doar pretexte sa plateasca mai putin.

O firma nu prospera prin salariile mici ale angajatilor, ci prin angajati motivati.

:hug1

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu cred ca ar trebui sa vizezi doar pozitii de conducere, capul te duce.

:hug1

Klar.

 

post-65979-0-74854400-1413199538_thumb.jpg

 

O firma nu prospera prin salariile mici ale angajatilor, ci prin angajati motivati.

Yeah, right... Spune-le-o hipermarketurilor care dau salarii de 800 lei pe 8 ore de munca. Nu le vad de mult in faliment. Ba din contra.

 

E bullshit pentru saraci, din aceasi serie cu "banii nu aduc fericirea" sau "daca vrei cu adevarat, poti".

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

Klar.

 

 

 Yeah, right... Spune-le-o hipermarketurilor care dau salarii de 800 lei pe 8 ore de munca. Nu le vad de mult in faliment. Ba din contra.

 

E bullshit pentru saraci, din aceasi serie cu "banii nu aduc fericirea" sau "daca vrei cu adevarat, poti".

 

Hipermarketurile erau planificate sa prospere...

Mai tii minte perioada in care s-a inceput demolarea buticurilor?

Se stia de atunci ca urmeaza sa ramana pe piata doar Marii contribuabili.

Au venit cu locuri de munca, bune, rele, romanul nu prea a avut din ce sa mai aleaga...

De ce stai atata la coada pana iesi din magazin?

Pentru ca, caseritele au din cele mai proaste salarii si lucreaza ore suplimentare ca sa ia mai mult si pentru ca nu sunt suficiente.

Vezi in orice magazin mare cate case functioneaza si cate stau doar ca arate bine... :)

 

Am devenit prea serioasa azi, inchei filozofia legat de piata de munca din Romania. :D

:hug1

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Amada sunt sigur că vei reuși. Ai tot ce iti trebuie adică prezență de spirit, personalitate puternică (bine, asta nu e mereu un avantaj pentru că pe unii "șefi" mai slabi de înger îi inhibă chestia asta) și inteligență nativă.

 

Din păcate la noi în țară șansele să promovezi în funcție sunt strâns legate de cumetrii, călcat pe cadavre, pupincurism dus la extrem și sifoneală.

 

Legat de facultate, o poți face oricând dar nu e direct legată de succesul în afaceri/carieră. Sunt oameni cu 2-3 facultăți care sunt șoferi la patroni care au maxim 8 clase.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti-Periferie
  • Oras:Bucuresti-Periferie

Amandino, angajeaza casiere la Auchan.

Posibilitate de avansare rapida, de la casa 87 la casa 10 ( pana la casa 10 sunt ocupate pana la pensie :P).

 

Le poti spune si ca :

 

 

Tampitzel, eu singura iti rup capul lejer, usurel sa nu te impiedici la iesire.

 

... si ceri si salariu pentru bodyguard :)))

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

Ma intereseaza o modalitate prin care sa fac dominare/sex/dragoste strict din placere si fara implicari financiare.

Dar ca sa fac asta trebuie sa mi se ofere conditiile decente si un job ok prin care sa avansez in functie de efortul depus.

Capul ma duce, realist vorbind ma descurc perfect la administrativ, contabilitate, dezvoltare, logistica, vanzari, achizitii, etc... Am experienta. Plus engleza si rusa la perfectie, germana mediu.

Nu as suporta sa depind de cineva, deci nu vreau finantare pe termen lung.

As vrea un tip open-mind, inteligent, pasional, la serviciu sa faca ce vrea, dar acasa cu mine sa fie cuminte. :)

Ca sa lamuresc ce am spus: "nu mai caut" (pentru ca nu o sa primesc cu CV-ul in brate un salariu decent), "sa avansez in functie de efortul depus" este o conditie, altfel sar din lac in put. Orasul din care esti nu conteaza.

Am trecut pe dominare si sunt vazuta tot ca o c...va/actrita, mi s-a acrit de cei care nu fac diferenta...

Momentan ii primesc pe cei care mi se par ok, nu ma complic in relatii sentimentale, dar daca apare ceva... :D

:hug1

Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

amandino, vezi ca astia sunt din aia de vor sa futa gratis :)))))

 

Am conturile poprite, deci sunt rosie... :)

Nu mai sublinia, e de kk.

In ce privesc oamenii, fie barbati sau femei, e greu sa nu-mi dau seama ce vor...

:hug1

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...