Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Cluj-Napoca
  • Oras:Cluj-Napoca

Cu acest topic vreau sa ma adresez  tuturor  practicantilor sportului, de ori ce fel, cat si persoanelor care  ar dori  sa inceapa  sa practice un sport.

Probabil  din cauza vietii ( program incarcat si dezordonat, diverse probleme,job-ul  obositor si stresant…etc)  cel mai la indemana  pt multi dintre noi  este  mersul la sala ,ori  poate voi aveti alte activitati…..

 

Acum aproximativ 2 ani am inceput sa merg la sala, determinat  in mare parte de felul in care aratam,(depuneri de grasime, colacei…etc) cat si de starea de “leneveala”  permanenta ce o aveam,dureri de spate ….

 

Inceputul , recunosc , a fost foarte greu, cu febre musculare f. dureroase, cu miscari stangace  si de ce sa nu o spun chiar rusinos…..

Dar  inca de la inceput am observant si beneficiile :am inceput sa dorm mult mai bine,treptat  au disparut durerile de spate si starea  aceea de leneveala…..Cu multa vointa , ambitie, si 3-5 antrenamente pe saptamana, dupa aproximativ 6 luni am inceput sa vad si rezultatele, ma simteam  muuult mai bine, imi placea cum stau hainele pe mine, si la femei le place….)

 

Eh partea proasta  este faptul ca  in acesti  2 ani ( din cauza  vietii ) am fost nevoit sa fac pauze destul de lungi 3-4 luni, in care sa reusesc  ‘’diminuez’’ rezultatele……dar de fiecare data  am reinceput cu placere.

Poate  ajuta pe cineva “imnul” meu :)https://www.youtube.com/watch?v=8ocDMKPTDDw

 

 

  • Like 9
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj-Napoca
  • Oras:Cluj-Napoca

sticlism si halbere e sporturile mele

 

+ sportu' mintii http://poker-ca-la-aparate.ro/poker+ca+la+aparate.html

Probabil de aia areti  la fel de bine precum o roaba plina de cacat.....

Ai loc  suficient pe tot forumul sa faci batjocura,aici este locul a altfel de oameni.

Multumim si respect  :hihat

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:ocolu' silvic
  • Oras:ocolu' silvic

Probabil de aia areti  la fel de bine precum o roaba plina de cacat.....

Ai loc  suficient pe tot forumul sa faci batjocura,aici este locul a altfel de oameni.

Multumim si respect  :hihat

indubitabil ca probabil 

 

dac-ai fi facut sportu' mintii cu gramatica erai mai respectabil

 

de fapt esti lamentabil si sigur execrabil

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:aer
  • Oras:aer

Probabil de aia areti  la fel de bine precum o roaba plina de cacat.....

Ai loc  suficient pe tot forumul sa faci batjocura,aici este locul a altfel de oameni.

Multumim si respect  :hihat

 

 

 

Si io aretam precum cakatul,aret cat de cat k acum!

M-am intalnit cu niste baeti eri sau alalteri,si le-am zis asa:hey mens,aretati penibil,mergeti si voi la o sala,sa faceti un pic de abdomen,de patratele...altfel agati pasarikile,cand areti beton!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Cu acest topic vreau sa ma adresez  tuturor  practicantilor sportului, de ori ce fel, cat si persoanelor care  ar dori  sa inceapa  sa practice un sport.

Probabil  din cauza vietii ( program incarcat si dezordonat, diverse probleme,job-ul  obositor si stresant…etc)  cel mai la indemana  pt multi dintre noi  este  mersul la sala ,ori  poate voi aveti alte activitati…..

 

Acum aproximativ 2 ani am inceput sa merg la sala, determinat  in mare parte de felul in care aratam,(depuneri de grasime, colacei…etc) cat si de starea de “leneveala”  permanenta ce o aveam,dureri de spate ….

 

Inceputul , recunosc , a fost foarte greu, cu febre musculare f. dureroase, cu miscari stangace  si de ce sa nu o spun chiar rusinos…..

Dar  inca de la inceput am observant si beneficiile :am inceput sa dorm mult mai bine,treptat  au disparut durerile de spate si starea  aceea de leneveala…..Cu multa vointa , ambitie, si 3-5 antrenamente pe saptamana, dupa aproximativ 6 luni am inceput sa vad si rezultatele, ma simteam  muuult mai bine, imi placea cum stau hainele pe mine, si la femei le place….)

 

Eh partea proasta  este faptul ca  in acesti  2 ani ( din cauza  vietii ) am fost nevoit sa fac pauze destul de lungi 3-4 luni, in care sa reusesc  ‘’diminuez’’ rezultatele……dar de fiecare data  am reinceput cu placere.

Poate  ajuta pe cineva “imnul” meu :)https://www.youtube.com/watch?v=8ocDMKPTDDw

  Asa ... si?  :slap2

  • Like 9
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

Sportul pt mine e ca nicotina pt fumatori!Practic box si culturism de 10-11 ani.Practicarea unui sport inseamna sanatate si sa fim seriosi,cui nu-i place sa fie admirat de femei si privit cu sfiala de barbati deoarece arata ca un interlop?Nu mancam sanatos,fumam,bem cafea,alcool...moarte sigura! Practicand un sport vom trai mai mult,vom fi sanatosi si vom avea si un aspect fizic placut!;-)

  • Like 4
  • Minus 7
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Mananc,beau,fumez si fut....toate astea imi ocupa tot timpul :)

Fut,fut,fut si fut,mie astea imi ocupa aproape tot timpul.Cand mai am ceva timp liber umblu dupa gagici.Si burtos sint,batran sint,n-am simtul umorului si nici cu inteligenta nu ma prea descurc si "e" toate in limba dupa mine.Deci de ce imi tre' sport?Lasa-i pe tinerei sa se chinuie cu sala,tot io le iau pe toate!!!
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Zuup,acum serios,cred ca esti tinar,in primul rind nu te supara,asa merge forumul acum,si cu ceva caterinca.Apoi,nu uita,ai grija sa echilibrezi atentia acordata trupului cu cea acordata spiritului.Fa un echilibru si

totul va fi bine.Bai Lexuse,vezi ca inca te astept la o bere,ti-o datorez,recunosc.Sa traiesti

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Zuup,acum serios,cred ca esti tinar,in primul rind nu te supara,asa merge forumul acum,si cu ceva caterinca.Apoi,nu uita,ai grija sa echilibrezi atentia acordata trupului cu cea acordata spiritului.Fa un echilibru si

totul va fi bine.Bai Lexuse,vezi ca inca te astept la o bere,ti-o datorez,recunosc.Sa traiesti

Mai am ceva treburi care s-au aglomerat ,dar saptamana viitoare sigur facem un spritz,impreuna cu fratele Marian :beex2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Mai am ceva treburi care s-au aglomerat ,dar saptamana viitoare sigur facem un spritz,impreuna cu fratele Marian :beex2

E,asa da,pe linga noi doi e necesara si o companie selecta ca sa echilibram balanta.Va astept cu placere,primul rand il dau eu!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

E,asa da,pe linga noi doi e necesara si o companie selecta ca sa echilibram balanta.Va astept cu placere,primul rand il dau eu!

Hai gata cu fotosinteza .......... :laugh2  :laugh2  :laugh2

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti-Periferie
  • Oras:Bucuresti-Periferie

E,asa da,pe linga noi doi e necesara si o companie selecta ca sa echilibram balanta.Va astept cu placere,primul rand il dau eu!

 

Pot sa stau si eu " la primul rand" ? :)))

 

tripleta de aur : marean,phoenix si 2x2 :)))

 

https://www.youtube.com/watch?v=0dpNfODtPOA&feature=youtu.be

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...