Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare tuturor.Am intrat pe acest forum din cu totul alte considerente dar mi-a atras atentia acest topicAm citit parerile utilizatorilor si sincer mi-a lasat un gust amar clasificarea cuiva de genul ca swingerii sunt niste oameni de k-k-tEu sunt swinger (impreuna cu sotia) si facem chestia asta de aproximativ un an. Am avut mai multe contacte cu diferite cupluri. Cu unii am ramas f buni prieteni si iesim la gratare' date=' zile de nastere si ne intelegem f bine. Cu altii am rupt orice legatura (din varii motive).Acesti oameni de k-k-t cum am fost numiti ne vedem de vietile noastre (intr-adevar ceva mai diferite pe plan sexual), avem unul master, celalalt un doctorat in fizica, ne facem munca f bine, chiar cu rezultate notabile pe plan national. Dar daca asta ne baga in categoria alienatilor mintal...asta e...astia sunt romanii...daca nu iti bagi nasul in pala vecinului si nu iti dai cu parerea, nu esti un bun crestin.Faptul ca facem sex cu alte cupluri nu inseamna ca nu ne iubim (acum ne dorim si copii). Aici depinde intr-adevar de felul in care fiecare priveste problema si cum ar suporta asa ceva.Ideea cu sexul in grup mi-a venit mie trebuie sa recunosc si initial sotia mi-a spus ca nu sunt normal, dar dupa ce am discutat mai amanuntit si ne-am convins ca nu ne afecteaza relatia, am hotarat sa incercam. Si ne-a placut. E excitant, si e ceva diferit. Asta nu inseamna ca nu mai fac dragoste cu sotia si ca nu suntem constienti ca e doar o distractie (mai diferita trebuie sa recunosc) si care are loc cam o data la 2 luni.[/quote']Faza cu doctoratul in fizica si rezultatele in domeniul muncii nu te fac -om-. Oricine munceste pentru propriul interes, e normal sa fie asa. Poate veni si Einstein sa imi spuna ca a fost swinger, tot cu o spranceana ridicata l-as privi. Iq-ul nu are nicio legatura cu normalitatea. In plus inteligenta nu are de a face cu valorile morale. In primul rand, casatoria reprezinta un legamant intre tine si o alta persoana, cu alte cuvinte daca vrei sa fii cu alte femei, de ce Dumnezeu te-ai mai casatorit!?
Link spre comentariu

Dar daca stam si ne gandim mai bine acum cateva zeci de ani sexul in sine era considerat un subiect tabu ca sa nu mai spunem ca de exemplu sexul oral era ceva foarte pervers si total imoral (dar nici acum nu suntem f departe de vremurile alea - adica toti o fac dar nimeni nu recunoaste).Oricum, swing-ul e un stil de viata pe care 99 % din oameni nu il accepta si nu il inteleg. Dar in momentul in care ambii parteneri sunt de acord cu asa ceva, vor sa o faca si sunt absolut siguri ca asta nu are nici o influenta negativa asupra relatiei dintre ei, at nu vad care e problema.Depinde cat de conservatori sunt oamenii in general. Dar vreau sa va spun ca sotia mea era virgina cand ne-am casatorit si nici sex oral nu facea. In trei ani am ajuns sa facem sex cu alte cupluri. Si fara sa fie fortata sau determinata in vreun fel. A fost decizia noastra.Poate multi sunt deranjati de astfel de practici si nu "s-ar injosi" sa discute cu "asfel de oameni".

Link spre comentariu

In primul rand RESPECT, pentru ca ti-ai pierdut timpul pe-aici sa explici si intr-un fel sa aperi cauza swingerilor.Pana la urma e vb de optiuni, si daca macar asta s-ar intelege am fi deja foarte departe... ca natie si nivel de civilizatie,ca nu am pretentii sa se inteleaga stilul de viata sau sa-l accepte, e prea mult, macar sa se respecte optiunea, ca libertate si drept al fiecaruia.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...