Sari la conținut

❤️DELIA SILICONATA❤️ZONA DRISTOR❤️0731526080❤️


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu zic sa-ti bagi mintile in cap si lasa poll-urile deoparte .....treaba ta  , e vorba de sanatatea ta in joc pe care incerci sa ti-o degradezi cu buna stiinta . Majoritatea care si-au  montat PROTEZE au ajuns dupa 30 de ani sa le para rau ptr. decizia luata in pripa la tinerete. Ti-o spun prieteneste si dezinteresat. E corpul tau si tu alegi pana la urma cum doresti sa-l maltratezi ....doftorii sunt chiar bucurosi ca a mai aparut un caz , pe seama caruia sa-si dea corijenta . :)

Si mai ales ca eu am o sensibilitate ff mare la sfârc :D iar dupa ce ma voi opera , nu voi mai avea :)

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu doar bani, dar își bate joc de darul dat de natură, delia, serios poți face altceva cu 4500 euro, dar e corpul tău, dacă alegi sa ți-l stici, e decizia ta, toți am luat decizii greșite în viață... De exemplu eu am toată încălzirea pe curent electric și plâng când vine factura enel :))

Cheama pe cineva sa-ti "aranjeze" contoarul  :)  sau apeleaza la mine sa-ti dau solutia inlocuitoare :rax2

Apropo ce suprafata deservesti cu centrala  ? :hmmm

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Hmm :(

Nu sunt singura femeie care și-a pus silicoane :) nu cred ca as pati ceva , imi doresc de mult timp lucrul asta , si fac dupa cum simt , nici o data nu mi-a părut rău de deciziile pe care le am luat :)'

momentan ...ca nu le-ai montat ...dar nu-i timpul trecut  :)

asta nu este o decizie pe care s-o treci usor cu vederea , dar dupa cum am spus este corpul tau . Tu alegi pana la urma cum sa ti-l maltratezi. Eu ti-am dat doar un simplu sfat  :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Hmm :(

Nu sunt singura femeie care și-a pus silicoane :) nu cred ca as pati ceva , imi doresc de mult timp lucrul asta , si fac dupa cum simt , nici o data nu mi-a părut rău de deciziile pe care le am luat :)'

Am o curea lată cu ținte pe care cred că trebuie să o încerc pe curișorul tău, dacă nu te potolești cu silicoanele!
  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Si parerea mea Delia este ca ai niste sani superbi , naturali si ar fi pacat sa umbli la ei .

Dar parca ziceai ca stai la birou pana pe 10 ianuarie. Ai mai scurtat termenul ?

Da am mai scurta cu câteva zile , vineri sau sâmbăta intru in concediu :)

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator all_star
Reputație: 0

Da am mai scurta cu câteva zile , vineri sau sâmbăta intru in concediu :)

Concediu placut si linistit.  Dar cam cat estimezi tu ca va dura pauza ?! 

Link spre comentariu
Vizitator taki
Reputație: 0

Sa iti pui silicoane este o operatie, ca orice operatie a o % de risck in sine, si de efecte averse.

 

Nici i o chestie ca faci o data si apoi esti bine mersi.

Pe viata o sa ai de facut "manutențiune" la silicoane, poate sa ai pierdere din lichid cu infectii, poate sa misca din loc, poate trebuie schimbat si iar operatie cu scos implant vec si pus implant nou, etc.. etc...

De ce te supui la chestile astea???

 

Sa ai si semne de la taiaturi sub sanii, ca nu sunt frumosi de vazut si daca sunt ascunsi sub sanii.

 

 

Ai un corp frumos si un san frumos, inteleg o femee urata sau ca a avut un accident, cancer la sanii, sau alte motive medicale grave.

Dar tie de ce sa faci asa ceva?

 

 

Daca ai complexe, mai bine il resolvi in creerul tau, sa resolvi complexe cu operatie estetica nu iti aiuta cu nimic, motiv pentru care ai complexe o sa ramane, in timp in loc sa te simti rau despre sanul tau o sa te simti rau despre alceva si il iei de la capat.

Link spre comentariu

Vizitator taki
Reputație: 0

http://www.huffingtonpost.com/nalini-chilkov/breast-implant-surgery-_b_816077.html

 

 

Complications Of Breast Surgery And Silicone And Saline Breast Implants include:
    infection (bacteria and mold which can be released from the implant into the body)
    surgical risks
    anesthesia risks
    chronic breast pain,
    breast or nipple numbness
    capsular contracture
    scar tissue
    hardened and misshapen breasts
    breakage and leakage
    necrosis (skin death)
    need for additional surgery to deal with problems
    dissatisfaction with how the breast looks
    disfigurement
    arthritis and joint pain
    fatigue
    memory loss
    cognitive impairment: poor concentration
    metal poisoning due to platinum exposure (in silicone implants)
    silicone migration into lymph nodes and other organs
    debilitating autoimmne disease such as fibromyalgia,dermatomyositis, polymyositis, Hashimoto’s thyroiditis, mixed connective-tissue disease, pulmonary fibrosis, eosinophilic fasciitis, and polymyalgia.
    And last but not least, death
Additionally, it is harder to breastfeed (if at all), and harder to detect breast cancer. Conscientious women having regular breast cancer screenings have had their implants rupture from the pressure of a mammogram.
Within the first three years, approximately three out of four reconstruction (breast cancer) patients and almost half of first-time augmentation patients experienced at least one local complication — such as pain, infection, hardening, or the need for additional surgery.
All breast implants will eventually break, but it is not known how many years the breast implants that are currently on the market will last. Studies of silicone breast implants suggest that most implants last 7-12 years, but some break during the first few months or years, while others last more than 15 years.
In a study conducted by FDA scientists, most women had at least one broken implant within 11 years, and the likelihood of rupture increases every year. Silicone-7 migrated outside of the breast capsule for 21 percent of the women, even though most women were unaware that this had happened.
Don’t forget the financial burden and increased health insurance costs that go with multiple surgeries and medical complications. In some cases the surgery to remove implants can be like a mastectomy, complete removal of the breast tissue and sometimes the muscle underneath.

 

te supui la o multime de riscurile, o sa fie maidificil sa verifici daca ai cancer la sanii din cauza siliconsi asa in continuare.

 

uitete la statistice despre cate femeei dupa operatie au avute efecte averse.

 

nu i ceva de facut lejer, i ceva cu consechinte foarte ciudate.

 

binenteles medic la care te duci pentru implant nu iti spune toate asta ca el vrea sa iti vinde un produs si sa scoate banii din tine, apoi daca peste cativa anii ai probleme ce i pasa el? o sa fie traba taa, nu traba de medic ca te a pus implant.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...