Sari la conținut

Cel mai tare discurs ever (altceva decat trash forumist)


Postări Recomandate

În România, partidele fasciste/naziste, mă rog... de extremă dreapta si cele comuniste, de extremă stânga, sunt interzise prin lege, ca și propaganda aferentă.

:hmmm  Pai si dreptul la libera exprimare, opinie, je suis charlie si alte treburi de genul? Cata ipocrizie!

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nu este ipocrizie Karla! Fasciștii și comuniștii sunt vinovați de milioane de crime în toată lumea. La noi și unii și alții au însângerat țara și au comis atrocități. Dreptul la liberă exprimare, are limitele lui, nu numai la noi. Nu știu legea spaniolă, dar Franco are statui? Sunt permise partidele de extremă dreapta? Și Franco a fost fascist soft, i-a predat țara lui Juan Carlos în liniște și pace.

  • Like 7
  • Minus 6
Link spre comentariu
Reputație: 5026
  • Oras:sud
  • Oras:sud

Vizionati clipul Acces High- Iron Maiden si vedeti discursul lui Churchill .

 

Winston Churchill:
" We shall go on to the end. We shall fight in France, we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our island, whatever the cost may be. We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender"

 

 

  • Like 2
Link spre comentariu

Orice persoana care - in mod public - neaga Holocaustul este pasibila de puscarie. Libertate de exprimare (ok, nu ca eu as nega ce s-a intamplat...)??

 

Altfel, Israelul este una dintre tarile care nu au recunoscut genocidul armean din Turcia. O fi bine?

 

Calitatea discursului unui conducator nu are nicio legatura cu calitatea actului politic sau de guvernare. Din pacate ”Dictatorul” a fost un film artistic si nu un documentar. 

  • Like 5
Link spre comentariu

Nu este ipocrizie Karla! Fasciștii și comuniștii sunt vinovați de milioane de crime în toată lumea. La noi și unii și alții au însângerat țara și au comis atrocități. Dreptul la liberă exprimare, are limitele lui, nu numai la noi. Nu știu legea spaniolă, dar Franco are statui? Sunt permise partidele de extremă dreapta? Și Franco a fost fascist soft, i-a predat țara lui Juan Carlos în liniște și pace.

Da, Franco are statui, familia lui se bucura de o foarte mare influenta politica, partidele de extrema stanga-dreapta exista, exista baruri unde baietii rasi in cap se intalnesc la o bere, aceeasi baieti rasi in cap si cu svastica tatuata pe gamba sau ceafa isi cumpara un kebab de la marocani ... 

Link spre comentariu

Orice persoana care - in mod public - neaga Holocaustul este pasibila de puscarie. Libertate de exprimare (ok, nu ca eu as nega ce s-a intamplat...)??

 

Altfel, Israelul este una dintre tarile care nu au recunoscut genocidul armean din Turcia. O fi bine?

 

Calitatea discursului unui conducator nu are nicio legatura cu calitatea actului politic sau de guvernare. Din pacate ”Dictatorul” a fost un film artistic si nu un documentar. 

Acum cateva zile am vazut la tv culmea rasismului, cum sunt tratate persoanele de culoare in Israel!

Link spre comentariu

Nu este ipocrizie Karla! Fasciștii și comuniștii sunt vinovați de milioane de crime în toată lumea. La noi și unii și alții au însângerat țara și au comis atrocități. Dreptul la liberă exprimare, are limitele lui, nu numai la noi. Nu știu legea spaniolă, dar Franco are statui? Sunt permise partidele de extremă dreapta? Și Franco a fost fascist soft, i-a predat țara lui Juan Carlos în liniște și pace.

Nu a fost chiar soft, a ordonat uciderea multora, a interzis limba catalana...

Link spre comentariu

Nu este ipocrizie Karla! Fasciștii și comuniștii sunt vinovați de milioane de crime în toată lumea. La noi și unii și alții au însângerat țara și au comis atrocități. Dreptul la liberă exprimare, are limitele lui, nu numai la noi. Nu știu legea spaniolă, dar Franco are statui? Sunt permise partidele de extremă dreapta? Și Franco a fost fascist soft, i-a predat țara lui Juan Carlos în liniște și pace.

Link spre comentariu
Reputație: 5026
  • Oras:sud
  • Oras:sud

Nu exista democratie pe Pamant. Exista dictatura celor 13 familii - Asto, Du Pon, Rotsch, Rockf, etc, Grupul Bilderberg, ... , Tilaterala, Iluminati, iar Nato, UE sunt cozile lor de topor, Executivii, daca vreti.

Link spre comentariu
  • Oras:în a patra zi dã week-end
  • Oras:în a patra zi dã week-end

Nu exista democratie pe Pamant. Exista dictatura celor 13 familii - Asto, Du Pon, Rotsch, Rockf, etc, Grupul Bilderberg, ... , Tilaterala, Iluminati, iar Nato, UE sunt cozile lor de topor, Executivii, daca vreti.

Ma, tu cred ca l-ai citit prea mult pe inginer.  :laugh2  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
Reputație: 5026
  • Oras:sud
  • Oras:sud

Ma, tu cred ca l-ai citit prea mult pe inginer.  :laugh2  :laugh2  :laugh2

 

Forumu` asta e peste operele complete ale lui Balzac si Tolstoi, n-am avut timp sa-l parcurg pe tot, dar fa-mi si mie un rezumat ale faptelor de arme ( si de taste) ale `celebrului` inginer

Link spre comentariu
  • Oras:în a patra zi dã week-end
  • Oras:în a patra zi dã week-end

Forumu` asta e peste operele complete ale lui Balzac si Tolstoi, n-am avut timp sa-l parcurg pe tot, dar fa-mi si mie un rezumat ale faptelor de arme ( si de taste) ale `celebrului` inginer

glumeam. e un retardat de la obreja.  :pope

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nu a fost chiar soft, a ordonat uciderea multora, a interzis limba catalana...

 A fost soft pe lângă Hitler sau Stalin. Și a știut să se retragă la timp, făcând trecerea lin către revenirea la monarhia constituțională, pregătindu-l bine și cu atenție pe Juan Carlos. Care se pare că a fost de-al nostru, adică curvar!  :laugh2

  • Like 7
  • Minus 6
Link spre comentariu

 A fost soft pe lângă Hitler sau Stalin. Și a știut să se retragă la timp, făcând trecerea lin către revenirea la monarhia constituțională, pregătindu-l bine și cu atenție pe Juan Carlos. Care se pare că a fost de-al nostru, adică curvar!  :laugh2

I-au placut foarte mult femeile frumoase.

Treaba cu Juan Carlos nu i-a iesit asa cum planificase.

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 5026
  • Oras:sud
  • Oras:sud

 A fost soft pe lângă Hitler sau Stalin. Și a știut să se retragă la timp, făcând trecerea lin către revenirea la monarhia constituțională, pregătindu-l bine și cu atenție pe Juan Carlos. Care se pare că a fost de-al nostru, adică curvar!  :laugh2

 

Foarte adevarat :iagree

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

I-au placut foarte mult femeile frumoase.

Treaba cu Juan Carlos nu i-a iesit asa cum planificase.

Da, probabil credea că va conduce tot el, pe modelul Mihai - Antonescu. 

  • Like 7
  • Minus 6
Link spre comentariu
  • Oras:în a patra zi dã week-end
  • Oras:în a patra zi dã week-end

De asta a și câștigat Hitler alegerile (pe cale democratică, prin vot, spre deosebire de restul dictatorilor). Avea o putere de convingere fenomenală.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...