Sari la conținut

Game of Thrones


Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Femeia joaca extraordinar rolul de mama, regina, amanta lu Jaime Lannister, etc.  Expresiile feței si modul cum interpreteaza fiecare faza sunt de top. Plus ca mi se pare si buna de futut. Asa...pervers :)

Cam... asa ceva =)) =))

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

deja devine o telenovela cu tenta medievala...cred ca HBO ar dori sa prelungeasca cu minim 4-5 sezoane.

 

Au zis ca vor face 7 sezoane. Adica 2 in afara de asta care tocmai s-a terminat. Dar vom vedea, e posibil sa o mai lungeasca. Au si de unde. Cartile sunt mult mai detaliate.

Link spre comentariu
  • Oras:Undisclosed
  • Oras:Undisclosed

Au zis ca vor face 7 sezoane. Adica 2 in afara de asta care tocmai s-a terminat. Dar vom vedea, e posibil sa o mai lungeasca. Au si de unde. Cartile sunt mult mai detaliate.

 

 nu termina ei in 2 sezoane..o sa faca un talmes-balmes.

 nu am citit cartea, dar mi-e greu sa cred ca se termina totul in 2 sezoane.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 nu termina ei in 2 sezoane..o sa faca un talmes-balmes.

 nu am citit cartea, dar mi-e greu sa cred ca se termina totul in 2 sezoane.

 

 

Pai daca ne luam dupa actiunea din carti nici nu au cum sa termine tot in 2 sezoane. Din partea mea, sa faca 15 sezoane, ma voi uita cu aceeasi placere. Talmes-balmes? Nu cred

Link spre comentariu
  • Oras:Undisclosed
  • Oras:Undisclosed

Pai daca ne luam dupa actiunea din carti nici nu au cum sa termine tot in 2 sezoane. Din partea mea, sa faca 15 sezoane, ma voi uita cu aceeasi placere. Talmes-balmes? Nu cred

 

 nu neg ca serialul e palpitant si a creat deja o cultura.

 

 si eu o sa ma uit, insa parca as vrea sa termine in 2-3 sezoane.

 

 oricum, IMHO, Homeland si House of Cards surclaseaza GoT.genuri diferite, totusi.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 nu neg ca serialul e palpitant si a creat deja o cultura.

 

 si eu o sa ma uit, insa parca as vrea sa termine in 2-3 sezoane.

 

 oricum, IMHO, Homeland si House of Cards surclaseaza GoT.genuri diferite, totusi.

 

Asa este, genuri total diferite, nu se pot compara. Asa am avut si eu tendinta sa compar Sopranos cu GoT dar nu se pot compara.

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu ai cum, nu prea sunt seriale cu care ai putea sa-l compari, ai putea eventual sa-l compari cu Reign (chiar daca nu e un serial marca HBO, este CW), dar doar din perspectiva medievala. In rest nu prea ai cu ce sa-l compari, poate cu un eventual Lord of the Rings, daca s-ar face serial, dar si acolo foarte greu de comparat genurile...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu ai cum, nu prea sunt seriale cu care ai putea sa-l compari, ai putea eventual sa-l compari cu Reign (chiar daca nu e un serial marca HBO, este CW), dar doar din perspectiva medievala. In rest nu prea ai cu ce sa-l compari, poate cu un eventual Lord of the Rings, daca s-ar face serial, dar si acolo foarte greu de comparat genurile...

 

Exact!

Link spre comentariu
  • Oras:Baia Mare
  • Oras:Baia Mare

   Este extrem de dificil de estimat care va fi finalul acestei epopee in viziunea autorului cartilor . Dupa parerea mea mea , nici macar R.R.Martin nu stie inca , sau daca stie , nu este sigur ca va mai apuca sa ne impartasesca si noua . Am cititi toate volumele inainte de a vedea macar un singur episod din serial , si de cateva ori chiar am avut senzatia ca autorul si-a schimbat semnificativ pe parcurs planurile initiale ale intrigii . 

Asa ca , dupa mine , finalul este invaluit inca in mister , iar daca R.R.Martin nu mai reuseste sa ne impartasasesca finalul sau , vom avea unul creat in studiourile HBO .

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

   Este extrem de dificil de estimat care va fi finalul acestei epopee in viziunea autorului cartilor . Dupa parerea mea mea , nici macar R.R.Martin nu stie inca , sau daca stie , nu este sigur ca va mai apuca sa ne impartasesca si noua . Am cititi toate volumele inainte de a vedea macar un singur episod din serial , si de cateva ori chiar am avut senzatia ca autorul si-a schimbat semnificativ pe parcurs planurile initiale ale intrigii . 

Asa ca , dupa mine , finalul este invaluit inca in mister , iar daca R.R.Martin nu mai reuseste sa ne impartasasesca finalul sau , vom avea unul creat in studiourile HBO .

 

 

Până la urmă este bine ca cei de la HBO să mai schimbe din scenariul care se regăsește în cărți, din 2 motive

 

1. Cei care au citit cărțile știu deja ce se va întâmpla iar vizionarea serialului va fi doar așa...ca să nu spună că nu l-au văzut.

 

2. Moșului oricum îi filează o lampă la cap și e posibil să omoare majoritatea personajelor așa-zis pozitive. Mai bine ca cei de la HBO să nu se ia în totalitate după el, că riscă să renunțe lumea în masă la abonamentele TV de la ei. :)

Link spre comentariu
Vizitator takayama
Reputație: 0

Un lucru este cert,Martin a stiut sa tina telespectatorii in priza prin rasturnari de situatie neasteptate,chiar daca nu pe placul publicului.

 

Ca tot s-a mentionat alte seriale,amintesc si serialul Vikings,este destul de reusit.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Un lucru este cert,Martin a stiut sa tina telespectatorii in priza prin rasturnari de situatie neasteptate,chiar daca nu pe placul publicului.

 

Ca tot s-a mentionat alte seriale,amintesc si serialul Vikings,este destul de reusit.

 

:hihat Vikings, da....am uitat fix de el si il mai am si pe Ragnar la poza de profil :slap2

 

Un serial super tare!

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Inside my mind.
  • Oras:Inside my mind.

Este un serial foarte bun, dar ca orice lucru bun, prea mult strica. Daca o lungesc exagerat isi va pierde din farmec. Avantajul major fata de alte seriale este complexitatea povestii.

 

Dar complex si de calitate e greu de facut. Deja un element de noutate s-a consumat: toata lumea se asteapta ca personajele principale sa moara. Si cand stii treaba asta deja incepi sa te uiti in scarba.

 

PS. V-ati prins ca piticul pervers, cel mai inteligent personaj, este de fapt autorul, nu? :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Este un serial foarte bun, dar ca orice lucru bun, prea mult strica. Daca o lungesc exagerat isi va pierde din farmec. Avantajul major fata de alte seriale este complexitatea povestii.

 

Dar complex si de calitate e greu de facut. Deja un element de noutate s-a consumat: toata lumea se asteapta ca personajele principale sa moara. Si cand stii treaba asta deja incepi sa te uiti in scarba.

 

PS. V-ati prins ca piticul pervers, cel mai inteligent personaj, este de fapt autorul, nu? :)

 

Nu m-am prins dar e un punct de vedere interesant. Oricum de pitic imi place, de autorul psihopat nu. :))))

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

RIP Nelutzu Omat!

Cred ca telenovelistele tin doliu si varsa rauri de lacrimi!

Pacat ca trebuie sa asteptam inca un an de zile pentru un nou sezon , daca o lungesc tot asa cu 10 episoade pe an si o mie de sezoane , cred ca Mama Dragonilor va avea parul alb pe bune cand va urca pe Tronul de Fier! :))

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

RIP Nelutzu Omat!

Cred ca telenovelistele tin doliu si varsa rauri de lacrimi!

Pacat ca trebuie sa asteptam inca un an de zile pentru un nou sezon , daca o lungesc tot asa cu 10 episoade pe an si o mie de sezoane , cred ca Mama Dragonilor va avea parul alb pe bune cand va urca pe Tronul de Fier! :))

 

Din cauza deplasarilor pe toate continentele si din cauza costurilor mari, HBO poate face doar 10 episoade pe an. E un fel de caterincă după părerea mea. Să lași oamenii să aștepte 1 an pentru a vedea DOAR 10 episoade si apoi iar un an și tot asa.

 

În pula mea, decent era să fie 20-22 de episoade. În felul ăsta și puteau include mai multă acțiune din cărți. Dar mă rog...cică ce e bun e și rar.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...