Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Visule, nu te-ai gandit ca acel cineva din familie care nu vrea sa scoata mai mult de 3 propozitii pe gura, isi conserva energia pentru lucruri mult mai bune si creative decat sa stea sa verse pe gura, bazaconii?

Obosește din orice si nici gând pentru sa mai "vrea creativitate". Nu am nici o treabă să gândesc eu in locul oamenilor, dar m-a mirat supărarea omului când i-am adus argumente. Cu ce il încurca? Nu am înțeles decât ca-mi părea foarte nerăbdător sa afle ca e grav bolnav si ca vitaminele Centrum care am susținut că mie mi-au facut foarte bine, la el puteau să interfereze cu ceva...Cu ce? N-am inteles....

  • Like 7
  • Minus 26
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

 

 Are cine sa-i spuna ce sa faca, sunt niste oameni in halate albe si se numesc medici! 

Da, pai ne-am lamurit pana acum cu binele pe care i l-au facut oamenii in halate albe numiti medici. Halatele alea degeaba-s albe daca au buzunarele atat de largi...

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Poftim, cat de previzibil. :)

Reciteste ce am scris. Am spus clar ca sunt cateva exemple pentru regenarea corpului, dar si mintii.

Am sugerat sa se documenteze ce altceva i-ar face bine, nu ma dau experta, dar cand vorbesc despre un subiect stiut nu vorbesc aiurea.

Frustrarile se dezbat pe N topice cretine pe forum, lasa-l pe asta ca nu ajuti cu nimic daca traiesti cu gandul ca o pastila nu contine o multime de ingridiente care iti ataca organele...

Nu te obliga nimeni sa crezi ce spun, nici nu imi pasa, dar nu demoraliza o persoana care are nevoie de sprijin, nu urlete turbate sa iesi in evidenta cu orice pret.

Cu asta am incheiat.

 

Nu mai tot scrie ca scrii degeaba. Ceea ce scrii tu pricepe doar unu la 1 milion si ala nu pana la capat.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Nu mai tot scrie ca scrii degeaba. Ceea ce scrii tu pricepe doar unu la un  milion si ala nu pana la capat.

 

 Bine ca esti tu destept!  

 

Da, pai ne-am lamurit pana acum cu binele pe care i l-au facut oamenii in halate albe numiti medici. Halatele alea degeaba-s albe daca au buzunarele atat de largi...

 

Valabil comentariu de mai sus, ala in care te fac destept! 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

 Bine ca esti tu destept!  

 

 

Valabil comentariu de mai sus, ala in care te fac destept! 

 

Vad ca excluzi din start posibilitatea ca macar la capitolul asta s-ar putea sa fiu intr-adevar destept si cum oricum ai de partea ta parerea majoritatii eu zic ca mai bine s-o lasam asa.

Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Nu exclud ca esti destept si nu vreau sa intru in conflict cu tine. 

 

On topic: ai facut ceva pt Cassy? Asta e titlul topicului : Impreuna pentru Cassy! 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu mai tot scrie ca scrii degeaba. Ceea ce scrii tu pricepe doar unu la 1 milion si ala nu pana la capat.

 

Ai dreptate.  :hihat

Topicul asta isi continua existenta strict pentru bani. Nu asta deranjeaza, ci stilul "cu japca" cum se vor ei.

Nu e prost cine vrea... Desi daca isi expuneau dorinta altfel si rezultatul era pe masura.

:*

 

 

Nu exclud ca esti destept si nu vreau sa intru in conflict cu tine. 

 

On topic: ai facut ceva pt Cassy? Asta e titlul topicului : Impreuna pentru Cassy! 

 

Ce intelegi, draga mea, prin titlul topicului? Unul potrivit vad ca ar fi "Bani pentru Cassy, restul nu ne intereseaza".

Ba ar trebui sa va intereseze, asa cum nici curvarii nu platesc orice femeie doar pentru ca cere, trebuie sa aiba si cuvintele la ea.

Asta iti lipseste cu desavarsire.

Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Ai dreptate.  :hihat

Topicul asta isi continua existenta strict pentru bani. Nu asta deranjeaza, ci stilul "cu japca" cum se vor ei.

Nu e prost cine vrea... Desi daca isi expuneau dorinta altfel si rezultatul era pe masura.

:*

 

 

 

Ce intelegi, draga mea, prin titlul topicului? Unul potrivit vad ca ar fi "Bani pentru Cassy, restul nu ne intereseaza".

Ba ar trebui sa va intereseze, asa cum nici curvarii nu platesc orice femeie doar pentru ca cere, trebuie sa aiba si cuvintele la ea.

Asta iti lipseste cu desavarsire.

  

 Eu ti-am zis tie, e cam tarziu sa faci pe mironosita! 

 Ai facut atat de mult rau prin postarile tale pline de otrava  de aici. 

 Ti-a bagat cineva mana in buzunar?  Hai ca ai un tupeu fantastic! 

Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Cei care n-au contribuit financiar n-au voie sa posteze?

 

 Am spus eu asta? 

 Citeste  pe litere daca nu pricepi ce am spus : AI FACUT CEVA ? Raspunde simplu, printr-o afirmatie sau o negatie. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 Eu ti-am zis tie, e cam tarziu sa faci pe mironosita! 

 Ai facut atat de mult rau prin postarile tale pline de otrava  de aici. 

 Ti-a bagat cineva mana in buzunar?  Hai ca ai un tupeu fantastic! 

 

De fiecare data topicul a fost stricat de cei ca tine. Pentru ca provocati la certuri cretine cand omul nu vine cu astfel de intentii.

Nu o sa primesti satisfactia. Da-ti arama pe fata in continuare.

Ba imi bagi mana in buzunar pentru ca nu incetezi cu reprosurile ca nu am trimis bani!

Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

 

 

Nu am spus sa nu urmeze tratamentul recomandat, problema este ca tocmai acel tratament ii slabeste corpul, iar sugestia mea ar fi ajutat-o sa se recupereze mult mai repede si de ce nu sa se vindece macar partial daca nu complet. Nu are nimic de pierdut.

 

 

Culmea e ca nu mai am probleme cu hemoglobina... daca initial eram anemica grav in timp asta s-a reglat cu cateva pungute de sange, fier, acid folic, sfecla rosie, ceva coacaze,  ficatei... acum doar leucocitele si trombocitele scad :) dar cresc si ele de la filgrastim care  imi provoaca pe langa dureri de maduva si o foameee... de aia  de la spital urmaresc topicul cu gatitul  :) 

 

Eu nu as dori sa va mai certati, e inutil, nu schimba lucruile cu nimic. 

Mie nu-mi ramane decat sa astept transplantul si pana atunci sa suport tratamentele care imi tin boala acum in frau, si chiar au imbunatatit stadiul, chiar daca fizic ma simt obosita, chiar praf. Dar  totusi suport relativ bine ca 20 de runde e enorm cu orice masura te-ai uita, dar inca am capacitatea de a-mi reveni ceea ce e bine :)

 

Va multumesc daca n-o sa va certati, sanatate tuturor 

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Culmea e ca nu mai am probleme cu hemoglobina... daca initial eram anemica grav in timp asta s-a reglat cu cateva pungute de sange, fier, acid folic, sfecla rosie, ceva coacaze,  ficatei... acum doar leucocitele si trombocitele scad :) dar cresc si ele de la filgrastim care  imi provoaca pe langa dureri de maduva si o foameee... de aia  de la spital urmaresc topicul cu gatitul  :)

 

Eu nu as dori sa va mai certati, e inutil, nu schimba lucruile cu nimic. 

Mie nu-mi ramane decat sa astept transplantul si pana atunci sa suport tratamentele care imi tin boala acum in frau, si chiar au imbunatatit stadiul, chiar daca fizic ma simt obosita, chiar praf. Dar  totusi suport relativ bine ca 20 de runde e enorm cu orice masura te-ai uita, dar inca am capacitatea de a-mi reveni ceea ce e bine :)

 

Va multumesc daca n-o sa va certati, sanatate tuturor 

 

Cassy, desi sunt dura pentru ca asa m-a format viata, eu nu sunt genul sa caut certuri, in primul rand pentru ca imi doresc mai bine un zambet si nici nu am cu cine...

Ai ignorat mentiunea mea legat de faptul ca sucul iti regeneaza corpul, nu o sa te mai simti obosita (praf).

Nu vorbesc din carti, dovada e mai jos (orz). Tu hotarasti ce faci cu viata ta, eu spun doar ca e pacat sa nu faci ceva atat de simplu, dar benefic.

Ai grija de tine! :)

post-109659-0-02154500-1518690700_thumb.jpg

Link spre comentariu

Nu am spus sa nu urmeze tratamentul recomandat, problema este ca tocmai acel tratament ii slabeste corpul, iar sugestia mea ar fi ajutat-o sa se recupereze mult mai repede si de ce nu sa se vindece macar partial daca nu complet. Nu are nimic de pierdut.

 

 

Eu nu stiu precis diagnosticul dar in principiu asa functioneaza chimioterapia:

 

Celulele canceroase se divid Mai repede si eficient decat cele normale.Cand mananci in primul Rand hranesti tumora.

Chimioterapia iti slabeste, ataca propriul organism sau metabolismul in anumite moduri in speranta ca celulele canceroase vor ramane fara combustibil primile si vor muri.

 

E normal sa te simti obosit.Eu nu spun insa sa sa nu manance sau sa nu manance sanatos.ar find o tampenie dar intai sa asculte ce spun medicii.

 

Eu m-am uitat pe studii clinice si n-am vazut nici un fel de eficienta a tratamentelor naturiste.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu m-am uitat pe studii clinice si n-am vazut nici un fel de eficienta a tratamentelor naturiste.

 

Nici nu o sa vezi. Doar nu vreai ca industriile farmaceutice sa dea faliment.

 

 

Celulele canceroase se divid Mai repede si eficient decat cele normale.Cand mananci in primul Rand hranesti tumora.

Chimioterapia iti slabeste, ataca propriul organism sau metabolismul in anumite moduri in speranta ca celulele canceroase vor ramane fara combustibil primile si vor muri.

 

Un corp puternic lupta mai bine impotriva intrusilor, nu vad sensul la ce ai spus, dar nu sunt medic, tu? :)

Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0
Din experienta proprie, pot spune ca a renunta la tratamentele medicale consacrate (operatie, chimioterapie, radioterapie, dupa caz) este sinucidere curata. Pe de alta parte a neglija total tratamentele naturiste este de asemenea o atitudine paguboasa. In primul rand pentru ca ele nu dauneaza organismului si in al doilea rand pentru ca pot ajuta cel putin la mentinerea unui sistem imunitar puternic, ceea ce este foarte important.

 

Am cunoscut 3 cazuri (cunostinte apropiate) de bolnavi de cancer. Unul a refuzat din start atat operatia cat si chimioterapia si a apelat la un tratament naturist extrem de costisitor care in mod sigur l-ar fi dus la faliment daca nu ar fi murit dupa o luna. Ceilalti doi au inceput chimioterapia dar dupa prima sedinta au renuntat din motive absolut subiective. Au murit amandoi dupa cateva luni.

In opozitie cu cele 3 cazuri, cunosc un bolnav de cancer pulmonar de 12 ani! Statisticile medicale spun ca speranta medie de viata pentru tipul lui de cancer este de pana in 2 ani, iar rata de suparvietuire la 5 ani este de maxim 20-30%. Omul a suferit 2 operatii de plamani, a facut 2 chimioterapii, 2 radioterapii, zeci de tomografii. 

Nu a respins insa nici tratamentele naturiste: cure cu gel de Aloe Vera, sucuri combinate de mere cu morcovi si sfecla rosie, miere cu ghimbir, consumul de usturoi si de ...vin rosu :)

In final vreau sa scot in evidenta un factor la fel de important daca nu chiar mai important in supravietuirea bolnavului de cancer (si nu numai): psihicul! Omul de care v-am povestit, cand s-a dus pentru a doua operatie (la 9 ani de la prima) medicul a ramas masca, a zis ca e imposibil sa supravietuiasca atatia ani cu diagnosticul avut. El i-a spus ca stie lucrul asta, ca s-a documentat, dar s-a gandit ca poate el este exceptia care intareste regula. La care medicul a inceput sa zambeasca si i-a raspuns: "Aha, acum am inteles cum de mai traiesti. Mi-a placut cum ai gandit" :laugh2

 

Asa ca draga Cassy, sus moralul, nu neglija nici tratamentele nici naturistele si o sa fie bine! :)

 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Asa ca draga Cassy, sus moralul, nu neglija nici tratamentele nici naturistele si o sa fie bine! :)

 

 

:clap2  In alte cuvinte este ce am vrut sa spun. :)

Nu avem tratamente naturiste, tot ce vezi se rezuma la ameliorari...

A fost o tipa in 1900 bla, nu mai stiu, care a gasit leacul unui tip de cancer, a tratat N persoane gratuit naturist, o combinatie de plante si uleiuri... A fost eliminata.

Nu cred in teoriile conspiratiilor, dar daca arata ca o ratza, merge ca o ratza, trebuie sa fie o ratza!  :laugh2

Daca s-ar vrea... Dar sa fim seriosi. :)

Link spre comentariu
  • Oras:Undeva
  • Oras:Undeva

Culmea e ca nu mai am probleme cu hemoglobina... daca initial eram anemica grav in timp asta s-a reglat cu cateva pungute de sange, fier, acid folic, sfecla rosie, ceva coacaze,  ficatei... acum doar leucocitele si trombocitele scad :) dar cresc si ele de la filgrastim care  imi provoaca pe langa dureri de maduva si o foameee... de aia  de la spital urmaresc topicul cu gatitul  :)

 

Eu nu as dori sa va mai certati, e inutil, nu schimba lucruile cu nimic. 

Mie nu-mi ramane decat sa astept transplantul si pana atunci sa suport tratamentele care imi tin boala acum in frau, si chiar au imbunatatit stadiul, chiar daca fizic ma simt obosita, chiar praf. Dar  totusi suport relativ bine ca 20 de runde e enorm cu orice masura te-ai uita, dar inca am capacitatea de a-mi reveni ceea ce e bine :)

 

Va multumesc daca n-o sa va certati, sanatate tuturor 

Sanatate Cassy!

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Nici nu o sa vezi. Doar nu vreai ca industriile farmaceutice sa dea faliment.

 

 

 

Un corp puternic lupta mai bine impotriva intrusilor, nu vad sensul la ce ai spus, dar nu sunt medic, tu? :)

 

Deci numai cu grau incoltit n-o sa se vindece un cancer niciodata. Problema e mult mai complexa pentru a fi rezolvata atat de simplu. 

Un corp puternic e OK, toti vrem corpuri puternice doar ca nu le avem. Si n-ajunge graul incoltit ca sa ai un corp puternic.

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...