Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce atâta paranoia cu discreția asta?! Ajutam un om! Un om care are nevoie de noi. Asta se poate explica oricui

Sunteți paranoia? Ma întâlnesc eu cu toți în fata oricărei bănci ing cu fanta și trimit banii pe care vreți sa ii trimiteți. Oricine vrea sa trimita orice suma de bani sa ma sune.la titan e un ing. La orice ora ma prezint cu cardul și împreuna trimitem bănuții pe care vreți sa ii donați. Orice suma este binevenita

 

Se duce in... si topicul asta. :(

De cand sunt pe forum s-a tot vorbit de date personale, s-a tot insistat pe ideea sa nu cumva sa sune de pe telefonul personal, sa-si dea numele real, etc...

S-a discutat destul si despre faptul ca unii nu platesc pentru premium pentru ca nu au alta modalitate in afara de card...

Sunt si cei carora nu le pasa, dar dupa ce inveti oamenii atata timp unele lucruri... nu poti dintr-odata sa-i faci paranoici.

Poti sa-i incurajezi si sa-i asiguri ca ajuta un suflet care merita ajutat, stilul asta de a sari la cearta nu cred ca functioneaza in a trezi sentimente in oameni, dezgusta.

Scuza-mi sinceritatea.

 

Cine are suflet si vrea sa o ajute pe Cassy are PM-ul ei sau in lispa de PM telefonul si poate stabili direct cu ea modalitatea. 

:hug1

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

Se duce in... si topicul asta. :(

De cand sunt pe forum s-a tot vorbit de date personale, s-a tot insistat pe ideea sa nu cumva sa sune de pe telefonul personal, sa-si dea numele real, etc...

S-a discutat destul si despre faptul ca unii nu platesc pentru premium pentru ca nu au alta modalitate in afara de card...

Sunt si cei carora nu le pasa, dar dupa ce inveti oamenii atata timp unele lucruri... nu poti dintr-odata sa-i faci paranoici.

Poti sa-i incurajezi si sa-i asiguri ca ajuta un suflet care merita ajutat, stilul asta de a sari la cearta nu cred ca functioneaza in a trezi sentimente in oameni, dezgusta.

Scuza-mi sinceritatea.

 

Cine are suflet si vrea sa o ajute pe Cassy are PM-ul ei sau in lispa de PM telefonul si poate stabili direct cu ea modalitatea. 

:hug1

ai dreptate

:hihat

Link spre comentariu
  • Oras:în a patra zi dã week-end
  • Oras:în a patra zi dã week-end

"Vorba multă sărăcia omului."

Se agită toată lumea ca un coi într-o găleată cu tot felul de metode de donații, calculând tot felul de rute cât mai scurte, dar practic, nimeni nu realizează nimic. Caracteristica principală a forumului și a celor omniprezenți pe aici: se bate apa în piuă ("degeaba").

 

De asta nu are ursu' coadă... pardon, motanu'.(este așa pisicuts?)

Link spre comentariu
  • Oras:sud
  • Oras:sud

"Vorba multă sărăcia omului."

Se agită toată lumea ca un coi într-o găleată cu tot felul de metode de donații, calculând tot felul de rute cât mai scurte, dar practic, nimeni nu realizează nimic. Caracteristica principală a forumului și a celor omniprezenți pe aici: se bate apa în piuă ("degeaba").

 

De asta nu are ursu' coadă... pardon, motanu'.(este așa pisicuts?)

Că n-au citit povestea "Ursu păcălit dă vulpe"

 

ON TOPIC: Eu mă pot sui in tren oricănd să fac un drum la Sf,Gheorghe cu ceva concret si palpabil - cost de transport zero , fiind ceferist ; dacă aveţi incredere 

Link spre comentariu
Reputație: 9109
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

mie trollu mi-a zis că e de sex masculin dar na, el se dă de secs feminin, acuma asta e, toti plecam odata si-o data de unde venim

 

(macar io mi-am vazut visu de a ajunge in NY)

Ma da castreaza'te odata(si limba si pula).

 

 

In asemenea situatii,ar trebui sa devii uman,dar tu esti DRAC!!!!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0732495562
  • Oras:bucuresti
  • Telefon: 0732495562
  • Oras:bucuresti

eu am postat acest anunt pe topingurile mele

elena.aly33, on 01 Jul 2015 - 01:13, said:snapback.png

Buna,

 

Aceasta informarmare  si o mare rugaminte este doar pt clienti mei fideli si nu numai,de astazi la mine in locatie va fi o cutie pt a strange donatii pt cazul prezentat pe forum  http://nimfomane.com...a-pentru-cassy/, aceasta strangere de fonduri o fac cu acordul lui Cassy.

Suma care se va strange o data pe saptamana o voi trimite lui Cassy in contul ei bancar,o sa postez fotografie cu dovada trimiteri banilor.

VA ROG FRUMOS CEI CARE NU SUNTETI INTERESATI IGNORATI ACEST ANUNT

SUNTEM ALATURI DE TINE CASSY

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Administrator
Reputație: 113744
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Contul bancar trebuie scris public.. pot fi multi ucenici dornici sa intinda o mana de ajutor unei persoane aflate in nevoie, dar nu o pot face fiindca nu au acces la PM.

Cassy tu sa iti faci griji pt sanatate caci contul o sa.l ai in continuare rosu ca si pana acum.

:wave

  • Like 12

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu

Randunico, cred ca e mai bine sa te abtii de la unele "strigari". Cand te vad ca scrii pe aici imi aminteste de o intamplare mai altfel de acum aprox.2 ani in urma. Desi nu este cazul si nu se potriveste deloc. Este bine sa te abtii ... mai mult din jumatate din forumusti te stiu si de TEPARA dar nimeni nu vorbeste.

 

Iar pentru cei ce au uitat, te-ai dat de cur sa strangi bani pentru o alta tepara care se milogea pe forumuri pentru mamici incercand sa insele. Eu am preferat atunci sa las comision bancii decat sa ajunga banii la Cory.

 

 

 

Avand in vedere cele scrise mai sus de mine, voi avea grija ca umilul meu ajutor sa ajunga unde trebuie.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

Tepara în ce sens? Zi te rog ce ai de zis.

Eu nu știu de Cory sa fie tepara și oricând as ajuta un om care are nevoie. Ca omul minte ca are probleme e a lui vina,nu a mea. O cred pe cassy ca are probleme la fel cum am crezut o si pe Cory ca avea probleme și nevoie de ajutor.

Link spre comentariu
Reputație: 9109
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Aveti mare grija la indoieli,cu privire la CASSY !!!

 

Sunt a dracului rau,pentru CASSY,nu uitati cata implicare a avut aceasta DOAMNA,atat pentru noi,cat si pentru domni.

 

 

Lasati certurile,nu isi au rostul,demonstrati ca o iubiti -atat-!!!

  • Like 14
Link spre comentariu
Reputație: 24008
  • Oras:Los Angeles
  • Oras:Los Angeles

Din motive personale, Cassy va transmite un cont doar in privat, pm sau sms. Cei care doresc sa faca un bine, sunt rugati sa o contacteze in privat.

Sper sa fiti cat mai multi, cei care doriti sa faceti o fapta buna!

Sanatate pentru Cassy!

  • Like 11
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ma simt ca un lingau.

Am intervenit pentru o femeie pe nu am vazut-o in viata mea, doar mi-a fost simpatica prin postarile sale, desi mi-a dat si cu minus cand a avut cont verde...

Cred ca meritam noi, ca nu am fost doar eu, macar un diagnostic, care pana acum s-a facut si starea actuala a femeii pentru care ne agitam ca niste idioti.

Cassy, dupa cum mi-am dat seama nu ai mai scris pentru ca altii s-au ocupat de asta.

Azi ai intrat ca sa nu spui nici macar sa va fut in cur, atat de mult conteaza pentru tine, daca era in circuit inchis cererea, nu era cumva mai bine sa va cersiti intre voi si nu public?

Nu am nimic sa-ti reprosez, a fost alegerea mea sa-mi pese.

Mi-ai amintit ca sunt pe acest forum si nu esti diferita cu nimic, iti controlezi reactiile la postare mai bine, prefer sa fiu injurata cu adevarul in fata.

Nu ai cancer, iti trebuie o recuperare si niste pastile, fara sa fiu medic. Un spanac la tava va trebuie sa tratezi cativa ani, cu o nutritie atenta, nu faci tu asta. Nu scapam de dine, nici nu riscam asta.

A spus si Chris, poate fi intre 0-100 lei si... nu e nici un si.

Sanatate!

 

Aveti toata libertatea sa va suparati, Pisi poti sa ma banezi. Eu initial am fost speriata de un om speriat in prima postare, apoi m-au socat schimbarile ei intre bucurie si ura, apoi faptul ca daca tot tine de un cerc inchis de ce trebuia toata sarada asta de care stia?
Randunica azi chiar a pus suflet, nu ii tin apararea, am vazut, s-a luptat ca o turbata (scuza-ma) cu oricine spunea ceva negativ aici, nu e cea mai buna cale, dar motivul se intelege.

 

Mi-am expus punctul de vedere fara nici un interes, doar dezamagire.

Cassy, nici nu constientizezi cat i-ai speriat pe oameni care abia stiau cine esti pentru...

Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

Cred ca rezultatele ies cam peste doua săptămâni și cassy azi s-a odihnit pt ca era foarte obosita. O sa fie bine sunt convinsa. Pana la aflarea concreta eu sunt încă alături de ea. Sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic grav

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cred ca rezultatele ies cam peste doua săptămâni și cassy azi s-a odihnit pt ca era foarte obosita. O sa fie bine sunt convinsa. Pana la aflarea concreta eu sunt încă alături de ea. Sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic grav

 

Scumpa esti cateodata. :)

Dupa masa ea a bocit, pe umarul unui barbat, sa fie oare ca ea o sa boceasca peste 2 saptamani cand afla ca nu are cancer sau poate s-a intamplat deja?

Bocit genul "eu credeam ca mor", deci rezultat ca nu. A fost bocit de eliberare.

A avut vizitatori, destui, s-a saturat, precum si de forum, de toti.

 

Ok, ma opresc. Nu demult se plimba pe forum, dar nu pe aici, spune tu de ce?

 

PS. Reactia normala era de bucurie, dar nu... astea publice poate erau mai bune pentru... privati?

 

Un singur lucru, o doamna care intradevar merita atentia macar isi facea preezenta in loc sa puna un link pe udneva...

Nimic absolut, ea continua ce facea pana sa fie "mortal" bolnava.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

WHAT !? :eek :help: :blink: :blink: Oameni buni ! Vorbim despre un om, nu conteaza ce fel de om este, are nu are o afectiune, iarasi nu stim, Doamne Ajuta sa nu aiba nimic, dar daca are ceva ? Pai cand vezi un corp viu om/animal/pasare/vietuitoare din mari si oceane slabit si cazut, ce faci, il ajuti sa se ridice sau ii dai un picior/pumn/cap in plex,gura ca sa cada de tot ?

Poate nu a intrat pentru ca pur si simplu nu poate, nu are acces, este prea slabita, nu ii mai arde, nu poate ! A merge pe principiul asta este echivalent cu a certa soarele iarna ca nu iese din nori pentru a incalzi pamantul cand este ger sau a certa noaptea vara pentru ca e prea mica :fear: !

Iar diagnosticele unei/unor boli, cu atat mai mult cu cat exista suspiciunea (speram, nefondata) unor boli foarte grave, nu se pun de azi pe maine. Nu e ca atunci cand te uiti pe EXIF-ul unei fotografii esuate si iti dai seama unde e buba sau ca atunci cand te duci cu masina la service, o cupleaza la computer si intr-o ora iti spun aia ce probleme are masina...

 

Eu zic ca atunci cand vorbim despre un om, rau, bun, care trece printr-o problema de sanatate mai grava sau mai putin grava nu-si au rostul alte divagari sau ineptii... Tot ceea ce conteaza PENTRU ORICINE dintre noi este sanatatea, ea este mai presus de orice !

 

Mesaj la general, nu cu adresa exacta, nu e spus/scris pentru cineva anume, e doar o parere personala ! :hihat

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Telefon: 0732495562
  • Oras:bucuresti
  • Telefon: 0732495562
  • Oras:bucuresti

WHAT !? :eek :help: :blink: :blink: Oameni buni ! Vorbim despre un om, nu conteaza ce fel de om este, are nu are o afectiune, iarasi nu stim, Doamne Ajuta sa nu aiba nimic, dar daca are ceva ? Pai cand vezi un corp viu om/animal/pasare/vietuitoare din mari si oceane slabit si cazut, ce faci, il ajuti sa se ridice sau ii dai un picior/pumn/cap in plex,gura ca sa cada de tot ?

Poate nu a intrat pentru ca pur si simplu nu poate, nu are acces, este prea slabita, nu ii mai arde, nu poate ! A merge pe principiul asta este echivalent cu a certa soarele iarna ca nu iese din nori pentru a incalzi pamantul cand este ger sau a certa noaptea vara pentru ca e prea mica :fear: !

Iar diagnosticele unei/unor boli, cu atat mai mult cu cat exista suspiciunea (speram, nefondata) unor boli foarte grave, nu se pun de azi pe maine. Nu e ca atunci cand te uiti pe EXIF-ul unei fotografii esuate si iti dai seama unde e buba sau ca atunci cand te duci cu masina la service, o cupleaza la computer si intr-o ora iti spun aia ce probleme are masina...

 

Eu zic ca atunci cand vorbim despre un om, rau, bun, care trece printr-o problema de sanatate mai grava sau mai putin grava nu-si au rostul alte divagari sau ineptii... Tot ceea ce conteaza PENTRU ORICINE dintre noi este sanatatea, ea este mai presus de orice !

 

Mesaj la general, nu cu adresa exacta, nu e spus/scris pentru cineva anume, e doar o parere personala ! :hihat

:clapp :clapp :clapp

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

WHAT !? :eek :help: :blink: :blink: Oameni buni ! Vorbim despre un om, nu conteaza ce fel de om este, are nu are o afectiune, iarasi nu stim, Doamne Ajuta sa nu aiba nimic, dar daca are ceva ? Pai cand vezi un corp viu om/animal/pasare/vietuitoare din mari si oceane slabit si cazut, ce faci, il ajuti sa se ridice sau ii dai un picior/pumn/cap in plex,gura ca sa cada de tot ?

Poate nu a intrat pentru ca pur si simplu nu poate, nu are acces, este prea slabita, nu ii mai arde, nu poate ! A merge pe principiul asta este echivalent cu a certa soarele iarna ca nu iese din nori pentru a incalzi pamantul cand este ger sau a certa noaptea vara pentru ca e prea mica :fear: !

Iar diagnosticele unei/unor boli, cu atat mai mult cu cat exista suspiciunea (speram, nefondata) unor boli foarte grave, nu se pun de azi pe maine. Nu e ca atunci cand te uiti pe EXIF-ul unei fotografii esuate si iti dai seama unde e buba sau ca atunci cand te duci cu masina la service, o cupleaza la computer si intr-o ora iti spun aia ce probleme are masina...

 

Eu zic ca atunci cand vorbim despre un om, rau, bun, care trece printr-o problema de sanatate mai grava sau mai putin grava nu-si au rostul alte divagari sau ineptii... Tot ceea ce conteaza PENTRU ORICINE dintre noi este sanatatea, ea este mai presus de orice !

 

Mesaj la general, nu cu adresa exacta, nu e spus/scris pentru cineva anume, e doar o parere personala ! :hihat

 

Te rog sa ma scuzi ca nu pot sa citesc tot ce ai scris...

A fost azi, destul de mult timp, studiind alte arii ca de o obicei, a postat un link pe un topic, nu mai intru pe profil.

Ideea e simpla, Cassy stie forumul ca in palma, stia de topicul asta, a trecut pe aici, ti-a tras macar un sut in fund ca ti-a pasat de viiata ei?

Era mai interesant scormonitul pe forum si ignoratul.

Link spre comentariu

n.am.ce.face, nu vad de ce ar intra pe aici sa se  lamenteze la cei de pe forum, ea nu a cerut nimic, pentru ea au cerut altii (care chiar o cunosc), altii au ajutat. Indiferent care va fi diagnosticul, o mana de ajutor intinsa unui om cazut la pamant nu strica niciodata.Si eu nu ma refer la genul acela de "caderi" in care sunt induiosate inimi cu "rude" prin spitale sau copii lasati flamanzi in casa . Ci un om care nu a reusit sa se miste din pat timp de 2 saptamani si care nu a cerut personal nimic nimanui, dar care este recunoscatoare pentru putinul ajutor dat.
 

  • Like 6
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator taki
Reputație: 0

n-am.ce.face.acum, ai mestrautii cumva? mereu chestie mai buna de facut i sa taci, te rog invata lucru asta si astepta, ai tot timp sa strigi si sa incepi cu acuzatii, apoi

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

n.am.ce.face, nu vad de ce ar intra pe aici sa se  lamenteze la cei de pe forum, ea nu a cerut nimic, pentru ea au cerut altii (care chiar o cunosc), altii au ajutat. Indiferent care va fi diagnosticul, o mana de ajutor intinsa unui om cazut la pamant nu strica niciodata.Si eu nu ma refer la genul acela de "caderi" in care sunt induiosate inimi cu "rude" prin spitale sau copii lasati flamanzi in casa . Ci un om care nu a reusit sa se miste din pat timp de 2 saptamani si care nu a cerut personal nimic nimanui, dar care este recuno******are pentru putinul ajutor dat.

 

 

Annona, fiecare avem probleme, cate din noi cerem bani?

A cerut, a fost de acord cu Utilizatorul lunii si sa-i faca contul rosu, in alta parte striga ca nu si-l permite...

Deci ca boii si vacile ne-am aliniat.

Nu-mi bat joc de un om care sufera, spune-mi tu de ce este ok sa fim noi bataie de joc...

Link spre comentariu

Annona, fiecare avem probleme, cate din noi cerem bani?

A cerut, a fost de acord cu Utilizatorul lunii si sa-i faca contul rosu, in alta parte striga ca nu si-l permite...

Deci ca boii si vacile ne-am aliniat.

Nu-mi bat joc de un om care sufera, spune-mi tu de ce este ok sa fim noi bataie de joc...

Amada, la fel am zis si eu dar nu e treaba nimanui daca personal vreau sa ajut un om de treaba decat o lepra cersetoare... .mie nu mi s-a parut sa se fi aliniat careva... a iesit doar un subiect de inviorare a forumului , daca ajuti, bine daca nu, asta e ... nu baga nimanui mana in buzunar induiosand inimi

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Ca să fie treaba clară: Fanebabane care este cel mai apropiat dintre noi de ea, a înștiințat prin PM câțiva useri, dintre cei care o cunosc bine pe Cassy. Nu a ales calea postării pe forum tocmai din cauza unor reacții de genul celei pe care a avut-o Amada și din teama de a nu se naște noi certuri, așa cum iată. după nici o zi, au apărut. Am vorbit de câteva ori cu ea, ultima dată ieri, unde era internată pentru biopsie. Au pus-o pe picioare cât de cât cu anemia și plamânii, urmează să primească rezultatul biopsiei, De vreo lună stă mai mult prin spitale, nu poate evident lucra și nici nu va putea în următoarea perioadă, iar resursele financiare i s-au epuizat. M-am sfătuit cu Fane și am convenit să facă publică această situație întrucât are mare nevoie de bani, pentru medicamente, doctori,hrană adecvată etc. și puținul ajutor primit în circuit închis era insuficient. 

 

Amada, ești medic? Este pentru prima oară când îmi doresc ca aberațiile tale cu bobii, psiho...scanare & stuff să nu fie aberații! Și chiar dacă, așa cum îmi doresc din tot sufletul ca până la urmă să nu fie ceva atât de grav, situația ei este oricum foarte grea. Nu ți-a cerut nimeni nimic Amada, dacă poți, bine, dacă nu, iarăși bine! Dar postarea ta, este mizeră, de un cinism și o răutate revoltătoare. Ai sufletul schimonosit, uscat, veșted, putred. Păcat, pentru că ai totuși calitățile tale! Îți lipsește poate cea mai importantă: omenia. 

 

P.S.  nu a postat pe acest topic de rușine. Tu știi ce e aia, Amada?

P.S. 2 Nu îți voi răspunde la un eventual replay. Motivele sunt evidente. 

P.S. 3 Și tu ceri mereu ajutor, când ne fuți la melodie cu problemele tale: ba că ai diaree, ba că ești constipată, ba că ești mahmură, ba că nu ai serviciu, ba că ... Când ai avut nevoie și nu era nici pe departe situația așa gravă, ți s-a sărit în ajutor. Că tu ți-ai băgat pula, e altă treabă. 

  • Like 12
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:CUSCA
  • Oras:CUSCA

Imi spuneti va rog si mie va rog numarul contului prin care o putem ajuta? eu nu stiu despre ce este vorba dar sper sa treaca cu bine peste tot si hai sa fim alaturi de un suflet , nu se stie niciodata cand vom fi noi in locul ei ! 

  • Like 5
Link spre comentariu

Imi spuneti va rog si mie va rog numarul contului prin care o putem ajuta? eu nu stiu despre ce este vorba dar sper sa treaca cu bine peste tot si hai sa fim alaturi de un suflet , nu se stie niciodata cand vom fi noi in locul ei ! 

O poti suna personal

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...