Sari la conținut

Poliamoria, dragostea pentru mai multi parteneri: Cum e sa ai si iubit si sot?


Vizitator

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

O sa vorbesc din punctul meu de vedere. Ca barbat, intr-o relatie serioasa, n-as accepta niciodata ca partenera mea sa aiba "iubit". Am fost insa de partea cealalta a baricadei, respectiv "iubitul" :D Am renuntat insa la relatia cu respectiva dupa ce s-a despartit pentru ca cine a trisat o va mai face si nu vroiam sa ajung ca fostul.

Daca e vorba de relatii cu beneficii, n-am nicio problema. E treaba lor ce fac, oricum chestiile astea expira repede.

 

In privinta mea ... eu calc stramb no matter what. Double standards :D

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

io,am avut 2 soacre!!!Niciuna nu m-a suportat,in fata lu fisu'era lapte si miere si pe la spate ma facea curva

!!!Sa nu se inteleaga ca am fost maritata de 2 ori!!Nu!!Doar relatii!!!  :laugh2  :laugh2

Din cauza buzilor ? :(

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator taki
Reputație: 0

nu poti iubi 2 oameni in acelasi timp, si o mama sau o tata nu iubesc la fel copii, este intodeuna unu mai iubit si unu mai putin daca sunt doua...

 

pot sa fiu eventual fel diferite de iubirea, cum iubesti mama tata frati, etc in mod diferit.

 

oricum de baza om are intodeauna instinct sa tine picior in cel mai multe pantofi posibil, i vorba de oportunism.

Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

nu poti iubi 2 oameni in acelasi timp, si o mama sau o tata nu iubesc la fel copii, este intodeuna unu mai iubit si unu mai putin daca sunt doua...

 

pot sa fiu eventual fel diferite de iubirea, cum iubesti mama tata frati, etc in mod diferit.

 

oricum de baza om are intodeauna instinct sa tine picior in cel mai multe pantofi posibil, i vorba de oportunism.

Părinții adevărați își iubesc copiii cu/în aceiași măsură ;)

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:aicisha
  • Oras:aicisha

Un cuvant inventat de un barbat in speranta ca va suna indeajuns de pompos incat sa impresioneze cititoarele de Coehlo, dandu-le astfel posibilitatea sa vorbeasca cu alte fete si sa para istete, in timp ce sotul/iubitul ii fute o alta prietena.

 

Good thinking, I might add ;)

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Un cuvant inventat de un barbat in speranta ca va suna indeajuns de pompos incat sa impresioneze cititoarele de Coehlo, dandu-le astfel posibilitatea sa vorbeasca cu alte fete si sa para istete, in timp ce sotul/iubitul ii fute o alta prietena.

 

Good thinking, I might add ;)

 Clickî?  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:-----------
  • Oras:-----------

ăsta e un forum de nebuni, asa zisele curve care posteaza p-aci sunt doar niste naive sau niste expirate, iar curvele reale nici nu citesc plus ca o curva reala (vandabila) nu face polemici 

 

vreau sa vad si eu o curva care da ignore la toti clientii de pe forum (figuranti sau iubiti expirati) si moare de foame pe urma  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:aicisha
  • Oras:aicisha

ăsta e un forum de nebuni, asa zisele curve care posteaza p-aci sunt doar niste naive sau niste expirate, iar curvele reale nici nu citesc plus ca o curva reala (vandabila) nu face polemici 

 

vreau sa vad si eu o curva care da ignore la toti clientii de pe forum (figuranti sau iubiti expirati) si moare de foame pe urma  :laugh2

:clapp  :clapp  :clapp  :clapp  :clapp

Link spre comentariu
  • Oras:-----------
  • Oras:-----------

n-am avut parte nici de iubită (i), nici de slugă (d), deși mama nu m-a născut rebut genetico-mintal, atunci, de ce să plătesc eu singur oalele sparte de psihopați? 

 

"eu am un prieten" zice una tatuată cu desenul Fiarei, oare, eu, deși nu aud voci în cap, nu am nici un prieten în afara lumii ăsteia? 

 

cică, martorii (procurorii de la HQ) sunt lucrători în timp real! dacă Programatorul Șef a fost o slugă, atunci cine poate pretinde să i se supună Cel pe care nu l-a văzut nimeni niciodată ..? (cine a fost cel mai analitic?, ăla care a fost orfan, cel putin de mamă, dar cred că era și un mare egocentric)

 

p.s. îți zyc(e) (de foarte aproape): ești egocentric, dai cu flegmă în toți, și îți place să faci clipuri electronice (eclip :laugh2 )

 

cine-i ca eclip? (nimeni) (și nici ca i. nu-i nimenea :laugh2 )

 

cine-i i.?

 

a doua din stanga spre dreapta  :laugh2 (perdantă :laugh2 , luptă Tu cu ăia care te-au crucificat, eu vreau materialul ăl mai bun la final, pe ...  :laugh2 )

 

http://4.bp.blogspot.com/-3hNLj9LEyps/VZjtKZB3D1I/AAAAAAAAAEk/hRdq8uwGK38/s1600/i.jpg

Link spre comentariu

  • Oras:-----------
  • Oras:-----------

....si atunci l-au intrebat, ca sa-l incerce, Doamne, dar asta a cui va fi?

 

a nici unuia! ci vor fi si ingerii din Ceruri! 

 

QED! (stupid people  :laugh2 ), iubitii, blonzii, slugile, evreii, nenorocitii (cei ce vor indrazni sa se substituie unei categorii, si o vor face, ca deaia fac catedrala,  :laugh2 , si Sarpele care-i amăgea..., si o vor face, exact asa cum e acum in poze, in ciuda SRI si a oricărui serviciu de orăcăit :laugh2 )

 

p.s. nu exista iubire posesivă

 

...script de învingător ....  :no2

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...