Sari la conținut

Metode pentru stoparea caderii parului


Postări Recomandate

  • Oras:Botosani
  • Oras:Botosani

Citeam pe net ca folixin ar fi bun pentru a opri caderea parului, dar  cel mai bine e  sa se faca un control la  dermatolog, urmat de un control hormonal. Doar cele doua analize vor putea gasi cauza si apoi urma un tratament. Partea cu implantul e destul de dureroasa si e si cam scumpa, dar macar e cea mai eficienta metoda pentru regenerarea parului.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

In urma cu vreo 5ani,pe fondul unei perioade extrem de stresante,m-am trezit EFECTIV cu o zona cam cat podul palmei FARA PAR. Retezat la nivelul scalpului. SHOC!!!In urmatoarele cateva zile,mi-era teama sa trec si mana prin par,d'apai peria....Un dermatolog din Scotia mi-a prescris BioScalin,gama completa()sampon,balsam,tratament pentru scalp,ulei de par si inca o chestie gelatinoasa,nu mai retin denumirea). Nu exagerez cu nimic,dupa primele doua saptamani de utilizare,parul crescuse vreo 2,5cm. Am riscat si m-am tuns scurt,scurt si am continuat vreo 2luni tratamentul.Si-a facut treaba. Nu stiu daca acum se gaseste in Romania,stiu ca il gasesti sigur in Austria,UK si tarile nordice.

Link spre comentariu
  • Oras:Jamaica
  • Oras:Jamaica

Îl poți lăsa lung pe cel de la ceafă şi îl dai în față, peste cap. Nici nu se observă. :D

 

 

 

gresit io stiu o solutie galbuie la culoare ce.i drept da iti creste intr.o sapt asa de numa (peste tot) :lol:

E de băut sau doar infuzie? :)))
  • Like 2
Link spre comentariu

Sunt oameni carora le sta mai bine cu chelie, sunt mai sexi si mai virili. Cel putin asa se spune. Daca totusi se vrea rezolvarea problemei trebuie mers la un dermatolog pentru ca el stie mai bine. Pe moment poate ca merg si anumite tratamente pe care ni le procuram din alte surse, dar banuiesc ca cine  vrea sa opreasca cadera parului vrea sa isi indeseasca si parul.

Link spre comentariu
Vizitator rebel_
Reputație: 0

Operatie de transplant este singura cale, exista o adevarata industrie axata pe turism medical in Turcia iar preturile au scazut f. mult in ultimii ani.

 

Am un prieten care si-a facut acum 2 ani cu 2000EURO inclusiv transport(era oferta de sarbatori).

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Io m-am chelit.problema rezolvata.

Erau vremuri când aveam coama frumoasa...acu imbatranesc

Un remediu bun-iei un cățel de usturoi,îl tai pe jumătate și te "ungi" în zona aia bine,preferabil după baie,sa fie porii deschiși.Va creste la loc.

Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Transplantul e cea mai eficienta metoda existand insa anumite efecte ulterioare negative cum ar fi cadearea parului in ochi in timpul condusului care poate duce la grave accidente de circulatie(nu neaparat sangvine) cu urmari deosebit de grave -fractura de bazin brate craniu in cazuri speciale chiar deces!!!.

Divort in cazuri avansate din cauza multitudinii de femei de 18 ani adunate .(desi cercetatorii inca sunt nehotarati daca asta ar trebui trecut la efecte negative)

Infarct miocardic sever -din cauza excesului de activitate sexuala

Pierderea brusca a greutatii -din acelasi motiv amintit mai sus

Ameteli vartejuri greata - din cauza parului in exces crescut in urechi si nas

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...