Sari la conținut

Oare de ce unele femei sunt nimfomane, iar altele nu


Postări Recomandate

  • Telefon: fantoma de la opera .ro
  • Oras:Germany~Belgium-France
  • Telefon: fantoma de la opera .ro
  • Oras:Germany~Belgium-France

Dragi prieteni si colegi si scumpii mosului ... nu mi permit sa va dau numele unei astfel de persoane , de mica de la varsta frageda facea sex anal pana a descoperit sexul normal in orice pozitie ...nu cred ca ati descoperit vreodata asa ceva si va dau cuvantul meu , daca o sa aveti vreo femeie ca ea nu o sa mai fie la fel cu o alta ...nu va vine a crede ce si cat poate sa duca si dupa ce o termini dupa o perioada lunga sau dupa vreo 8 sau 9 ori ce credeti vrea iarasi si faci sex pana te dor si dintii in gura nam cuvinte ... dar exista asa ceva am intalnit ~~~

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Lost in the wind
  • Oras:Lost in the wind

Exista un film pe tema asta, foarte reusit. Nymphomaniac, il recomand. In film nimfomania nu este prezentata neaparat ca o boala. Adica personajul principal oscileaza intre a se considera bolnava si doar o persoana cu niste tendinte care ies din normal, dar care nu sunt neaparat o boala ba chiar uneori pot fi considerate o calitate. Merita vazut filmul.

Exista multe filme cum ar fi X-men, Hulk, Dracula, etc. toate cu personaje reale, eu chiar am cunoscut cativa ! :slap2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

 

. Ii fugea mintea la sex in cele mai nepotrivite momente, la inmormantari, la serviciu, cand avea de studiat pentru examene, etc.

Destui de barbati sunt fix asa :) din fericire majoritatea pot sa fie satisfacuti, se satura  dupa n partide, sau nu?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: fantoma de la opera .ro
  • Oras:Germany~Belgium-France
  • Telefon: fantoma de la opera .ro
  • Oras:Germany~Belgium-France

io nu stiu ce is da stiu ca imi place sa ma FUT :feet  pardon sa ma las fututa(nu-mi place LOT.)..normal ca-s nimfomana doar am cont ACI :lol:

Apreciem sinceritatea ta !!! asta da femeie 10 + !

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ubicuu
  • Oras:Ubicuu

Din pacate nu mi-au ajuns puntele pt toate replicile bune de pe acest topic...

Daca nimfomania e sau nu e o boala, asta depinde de cei indreptatiti sa o stabileasca. In DSM 5 (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders), comportamentul sexual compulsiv nu apare ca boala definita, dar e un criteriu pentru diferite alte tulburari. De exemplu pt borderline, care e definita ca o tulburare de personalitate. Bine, DSM considera ca fiind depasiti si tinand doar de cultura in domeniu, inclusiv termeni de psihologie freudiana ca ,daddy issues', deci ar trebui sa avem rezerve fata de manualul psihiatriei.

Link spre comentariu
  • Oras:Ubicuu
  • Oras:Ubicuu

Daca personajul din film avea ,daddy issues', asta nu inseamna ca nu era si nimfomana. Cele doua notiuni nu se exclud, dimpotriva, se completeaza. De fapt, masochismul este cea mai comuna forma de manifestare a hipersexualitatii.

 

Nimfomanele, ca si femeile borderline, sunt femei de-a dreptul fascinante. Intalnirea cu astfel de femei te marcheaza. Va doresc tuturor o experienta de genul asta, dar nu doresc nimanui sa ramana mai mult de cateva luni intr-o relatie cu asmenea mirifice creaturi ale Domnului. De fapt, nu Dumnezeu le-a defectat, ci mediul familial, deci sunt creaturile lui mami si tati.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Undisclosed
  • Oras:Undisclosed

Nimfomanele, ca si femeile borderline, sunt femei de-a dreptul fascinante. Intalnirea cu astfel de femei te marcheaza. Va doresc tuturor o experienta de genul asta, dar nu doresc nimanui sa ramana mai mult de cateva luni intr-o relatie cu asmenea mirifice creaturi ale Domnului. De fapt, nu Dumnezeu le-a defectat, ci mediul familial, deci sunt creaturile lui mami si tati.

Sa fim totuși atenti sa nu dam o aura boema femeilor cu tulburare de personalitate borderline.

 

Asta dacă cumva nu te deranjează amenințări cu suicidul saptamanal,ori automutilari cu lama de ras, ciob de sticla ascuns în geaca,azi eşti cel mai bun, mâine te da jos de pe piedestal,o gandire în alb-negru,alte nuante nu are cum sa aibă, plus ca, marea majoritate dintre ele au fost abuzate verbal/fizic/sexual de parinti.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ubicuu
  • Oras:Ubicuu

Sa fim totuși atenti sa nu dam o aura boema femeilor cu tulburare de personalitate borderline.

Asta dacă cumva nu te deranjează amenințări cu suicidul saptamanal,ori automutilari cu lama de ras, ciob de sticla ascuns în geaca,azi eşti cel mai bun, mâine te da jos de pe piedestal,o gandire în alb-negru,alte nuante nu are cum sa aibă, plus ca, marea majoritate dintre ele au fost abuzate verbal/fizic/sexual de parinti.

Absolut corect.

Eu ma refeream insa la faza aia de inceput de relatie, in care o borderline isi manifesta sexualitatea. Cat e indragostita, pana sa apara clivajul alb-negru. Chiar daca nu e nimfomana, oricum iti scoala pula cu o simpla privire, dar eu ma indoiesc totusi ca exista borderline fara nimfomanie, asa cum nu exista fara autoagresiune sub orice forma a ei, de la depresie le atosabotare si automutilare.

Sa fii mafiot inseamna sa ochesti o astfel de femeie, probabil sau potential nimfomana, s-o futi de cateva zeci de ori, dar sa nu te atasezi si s-o lasi pe drumul ei abisal.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...