Sari la conținut

Ganduri periculoase


Postări Recomandate

  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

Nu prea mai scrie lumea acolo, de asta cred ca e si trista. :) Aici esti nepoliticoasa :) Eu nu suport sa scrie lumea proasta/ prost in ceva al meu

 

 

 

Roz, daon papuci, asta e mood killer! Ce ganduri periculoase ai?! Funie, chimicale, curent electric, bungee jumping fara coarda...?  :laugh2

Ceai?   Eu nu consider coardele si mai apoi bungee pericluloase :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

Nu te-as fi balacarit, chiar am apreciat faptul ca ai reusit sa ma citesti dincolo de randuri. :) ;)

Eu ma bucur de viata prin lucruile simple calatori,mancare ( imi place sa experimentez tot felul de mancaruri), de oameni care sunt langa mine filme etc

Si las totul sa treaca in viata nu ma agat de nimic nici de oamenii, nici de obiecte( mai ales de obiecte), nici de idei, doar ma bucur de ceea ce este acum si aici insa cateodata mai arunc un gand si spre viitor.

daca nu as fi priceputa sa citesc din maxim trei replici despre ce vorbeste un om cu mine, care e slabiciunea, care e forte, ce simte el / ea sa accentueze sau sa arate pe langa cum e de fapt nu as fi activat de vreo 3 ani in online :)

am inteles solutia ta personala este detasarea totala de tot ce e fizic, in timp ce te bucuri constant de ele :) raspuns fair :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

E clar. :)

hai ca esti chiar culmea. practic alpinism de cand era copil mic si mereu m-au relaxat inaltimile. plus ca am avut mediul geografic in care sa imi manifest iesirile stancoase fara sa fie getaway erau la indemana mea mereu :))) daca imi spui sa nu escaladez ceva ca o sa cad si rup gatu te vad deja papagal/a

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Astazi ma trec tot felul de stari si intrebari inutile. Cum ar fi ce las eu bun in aceasta lume in acesta viata, daca or exista mai multe vieti.

Ceea ce nu e intrebarea reala, ci doar consecinta. Intrebarea valida ar fi care este rostul unui om, eu, altul, un oarecare aici. Sunt aici sa fac ce?

Nu inteleg ce m-a apucat, nu e ca si cum poti formula un raspuns cu adevarat pozitiv, dar in acelasi  timp pragmatic si universal. Sunt ganduri cam gri care te fac sa te simti ca ratacesti fara scop ori sens

http://www.goodmorningquote.com/wp-content/uploads/2014/06/depressing-quotes-death-is-more-inviting-than-life.jpg

 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/52/08/eb/5208eb6c0f0bac346410f75b94aa14d0.jpghttp://26.media.tumblr.com/tumblr_m1mkyrOPzT1qkgii6o1_500.jpg

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

http://www.goodmorningquote.com/wp-content/uploads/2014/06/depressing-quotes-death-is-more-inviting-than-life.jpg

 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/52/08/eb/5208eb6c0f0bac346410f75b94aa14d0.jpghttp://26.media.tumblr.com/tumblr_m1mkyrOPzT1qkgii6o1_500.jpg

I am afraid of failure :))) one mistake and i am not death.

ce idioti ce ce comentarii de rahat :laugh2 

cum pl cui o fi sa intrebe o fatuca care e rostul existentei fiecaruia si ce face concret in viata asta si sa primeasca nu stiu cate rapunsuri de sinucide-te :))))

ce scarbe triste lipsite de scanteie personala. bag pl daca ajungi sa ii spui cuiva pe net omoara-te esti subspecie :))) pana si animalele isi fac un scop in a copula deci a inmulti o existenta

sa nu iti vina greata  pe oameni care pesemne ar trebui sa fie inzestrari si cu ratiune :)))

sunteti idioti cand va troleaza careva n you know true colors :)

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

I am afraid of failure :))) one mistake and i am not death.

ce idioti ce ce comentarii de rahat :laugh2

cum pl cui o fi sa intrebe o fatuca care e rostul existentei fiecaruia si ce face concret in viata asta si sa primeasca nu stiu cate rapunsuri de sinucide-te :))))

ce scarbe triste lipsite de scanteie personala. bag pl daca ajungi sa ii spui cuiva pe net omoara-te esti subspecie :))) pana si animalele isi fac un scop in a copula deci a inmulti o existenta

sa nu iti vina greata  pe oameni care pesemne ar trebui sa fie inzestrari si cu ratiune :)))

sunteti idioti cand va troleaza careva n you know true colors :)

 

Its ok, dont fight it ....

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

Its ok, dont fight it ....

crawl down n multiply like in idiocracy trol. if the world wd be full of babies of people who have brains n heart humanity should be ended in 10 to 20 years. so we let stupid multiply :))) survival of the fittest hahahhaha

Link spre comentariu

 

ce idioti ce ce comentarii de rahat :laugh2

cum pl cui o fi sa intrebe o fatuca care e rostul existentei fiecaruia si ce face concret in viata asta si sa primeasca nu stiu cate rapunsuri de sinucide-te :))))

ce scarbe triste lipsite de scanteie personala. bag pl daca ajungi sa ii spui cuiva pe net omoara-te esti subspecie :))) pana si animalele isi fac un scop in a copula 

 

  Cica Anafranil merge bine cu Seroquel Prolong, asa imi explicase mie odata un monger, mare physician la John Hopkins.

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

crawl down n multiply like in idiocracy trol. if the world wd be full of babies of people who have brains n heart humanity should be ended in 10 to 20 years. so we let stupid multiply :))) survival of the fittest hahahhaha

 

Every fact teaches us something.

"What doesnt kill us makes us stronger."

Blah blah blah, wiser and stronger for what

If the problem you can solve never show?

Sorry , if you cant do, is no use in beeing.

 

Try harder, quantity yelds quality

Time is all you need, have patience.

...And tomorrow will cover today's needs

With a bitter laughter

As death covers life...

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

  Asa zicea el.

  Omul parea bine documentat si nu oricine ajunge sa profeseze la John Hopkins.

  Nu prea le avea cu mongereala, insa i-am facut botezul si lui.

oare sunt iarasi obraznica daca fac o dedicatie pe ce am initiat, deci imi apartine? promit sa nu nu tintesc pe nimeni anume cand mi se rupe inima :(

Link spre comentariu

oare sunt iarasi obraznica daca fac o dedicatie pe ce am initiat, deci imi apartine? promit sa nu nu tintesc pe nimeni anume cand mi se rupe inima :(

 

 Tu ai cam aceleasi iluzii precum picon.Nu stii sa delimitezi forumul de viata reala.

 Asa cum el macaie si isi potriveste vocea, de fiecare data cand cineva ii spune ''nea'', ''coane'' sau ''maestre'', apoi trece la o fanfaronada menita sa cimenteze nimic altceva decat o butaforie virtuala si tu crezi ca detii ceva aici, in spatiul asta virtual, doar pentru simplul fapt ca ai postat tu acel ceva.

 

 Nu este adevarat.

 

 Come back..so we can be young men together again. :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

 Tu ai cam aceleasi iluzii precum picon.Nu stii sa delimitezi forumul de viata reala.

 Asa cum el macaie si isi potriveste vocea, de fiecare data cand cineva ii spune ''nea'', ''coane'' sau ''maestre'', apoi trece la o fanfaronada menita sa cimenteze nimic altceva decat o butaforie virtuala si tu crezi ca detii ceva aici, in spatiul asta virtual, doar pentru simplul fapt ca ai postat tu acel ceva.

 

 Nu este adevarat.

 

 Come back..so we can be young men together again. :laugh2

e parerea ta si e si a altora. a multora de aici. dar nu ma deranjeaza :) si stii de ce? ca atunci rarisim cand simt nevoia sa ies si sa ma simt bine nu ies vreodata cu cineva de aici sau care are impresia ca ma cunoste doar pt ca spun sincer si direct multe despre mine online :) de fapt aici pe forum, in alta parta nu am spus, decat pe blogl ce il tineam odata :)

but guess what oamenii care cred asa despre mine nici nu a avut o sansa concreta sa imi testeze veselie, personalitatea la propriu si nu o vor avea? ghici de ce? :)

Link spre comentariu

e parerea ta si e si a altora. a multora de aici. dar nu ma deranjeaza :) si stii de ce? ca atunci rarisim cand simt nevoia sa ies si sa ma simt bine nu ies vreodata cu cineva de aici sau care are impresia ca ma cunoste doar pt ca spun sincer si direct multe despre mine online :) de fapt aici pe forum, in alta parta nu am spus, decat pe blogl ce il tineam odata :)

but guess what oamenii care cred asa despre mine nici nu a avut o sansa concreta sa imi testeze veselie, personalitatea la propriu si nu o vor avea? ghici de ce? :)

 

  Nu cred ca intereseaza pe cineva.

Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

tocmai ca o delimnitez mult prea atent asa incat sa confund niste aurolaci, labari, bosorogi si multi alti prosti, pe langa putine persoane cu care saai ce sa discuti. ei bine ii delimitez atat de virtual incat ori nu ii suport si nu am chef sa fiu printre ei si in  niciun caz nu ma vad vreodata

respectiv la dependendenta mea de forum cum o numesc cui ii vine/ convine ca e ciudos ca cineva isi permite sa posteze asa mult/ vesel, bla/ bla /bla. pot sta aici 3 zile, juma de an un an juma. si s-ar putea sa simt ca am motive sa urmez alte cai brusc, subit si dintr-o data. si sa nu mai apar 3 ani :) cel putin :)

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

 Tu ai cam aceleasi iluzii precum picon.Nu stii sa delimitezi forumul de viata reala.

 Asa cum el macaie si isi potriveste vocea, de fiecare data cand cineva ii spune ''nea'', ''coane'' sau ''maestre'', apoi trece la o fanfaronada menita sa cimenteze nimic altceva decat o butaforie virtuala si tu crezi ca detii ceva aici, in spatiul asta virtual, doar pentru simplul fapt ca ai postat tu acel ceva.

 

 Nu este adevarat.

 

 Come back..so we can be young men together again. :laugh2

Mă, nu știu cât delimitez eu sau nu spațiul virtual de viața reală, dar tu sigur nu delimitezi viața de reală închipuirile tale. Oricum, interesant dialogul dintre doi schizoizi. Continuați, ne mai amuzăm și noi deși recunosc, nu e frumos să râzi de cei bolnavi! 

  • Like 3
  • Minus 13
Link spre comentariu

tocmai ca o delimnitez mult prea atent asa incat sa confund niste aurolaci, labari, bosorogi si multi alti prosti, pe langa putine persoane cu care saai ce sa discuti. ei bine ii delimitez atat de virtual incat ori nu ii suport si nu am chef sa fiu printre ei si in  niciun caz nu ma vad vreodata

respectiv la dependendenta mea de forum cum o numesc cui ii vine/ convine ca e ciudos ca cineva isi permite sa posteze asa mult/ vesel, bla/ bla /bla. pot sta aici 3 zile, juma de an un an juma. si s-ar putea sa simt ca am motive sa urmez alte cai brusc, subit si dintr-o data. si sa nu mai apar 3 ani :) cel putin :)

 

 

Mă, nu știu cât delimitez eu sau nu spațiul virtual de viața reală, dar tu sigur nu delimitezi viața de reală închipuirile tale. Oricum, interesant dialogul dintre doi schizoizi. Continuați, ne mai amuzăm și noi deși recunosc, nu e frumos să râzi de cei bolnavi! 

 

   Uite, vezi.

   Nu au trecut decat cateva minute si a aparut, mai dresat decat insusi bufonul la curtea Regelui , cu aerul ala condescendent de proasta calitate, incercand disperat sa apere ce? Daca ii atrag atentia ca a incurcat putin cuvintele, o sa vina cu inca vreo 2-3 postari, in care sa se justifice...stai, ca oricum nu ma intereseaza  :laugh2

   O butaforie.Omul e tipic nomenclaturistilor care s-au trezit cu certificate de revolutionari dupa Revolutie.

   Insa e usor cu el.Un pic il scuturi, ori da fasolea-n foc ori face pe smardoiul electronic.

 

   Si a invatat si un termen nou, schizoid.

 

   Zau, fata, chiar vrei sa ajungi ca mosneagul asta penibil?

 

   :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:-
  • Oras:-

Astazi ma trec tot felul de stari si intrebari inutile. Cum ar fi ce las eu bun in aceasta lume in acesta viata, daca or exista mai multe vieti.

Ceea ce nu e intrebarea reala, ci doar consecinta. Intrebarea valida ar fi care este rostul unui om, eu, altul, un oarecare aici. Sunt aici sa fac ce?

Nu inteleg ce m-a apucat, nu e ca si cum poti formula un raspuns cu adevarat pozitiv, dar in acelasi  timp pragmatic si universal. Sunt ganduri cam gri care te fac sa te simti ca ratacesti fara scop ori sens

 

ia uite aici:

 

 

Esti de acord sau nu cu ce spune Liiceanu aici? :)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...