Sari la conținut

Elena_lore 0784837864


Postări Recomandate

Reputație: 16716
  • Oras:Bucale
  • Oras:Bucale

daca ai lasa pula si ai mai da si tu pe la scoala, nu s-ar mai crea situatii din astea

ce-ai facut ma neneeee maaaaa!?pai la scoala nu iti da nimeni 250ron/h.

Ps:time is money!!

 

Fara eșarfa nu mai sunt futabila ? :))

Fara ea nu ai nici un farmec :wink2 ,ea face toti banii :laugh2 :laugh2 :laugh2 . :kiss3

Link spre comentariu
Reputație: -7337
  • Oras:In inima femeilor
  • Oras:In inima femeilor

Copii (şi domnu’ scrib), doar 4 verbe au infinitivul în -ii: a înmii, a pustii, a se sfii, a(-i) prii. Tot astea 4 vor avea şi viitorul, şi condiţionalul în -ii: va înmii, ar înmii.

Restul verbelor care se termină în -i se termină într-un singur -i – atât la infinitiv, cât şi la timpurile/modurile care se formează de la infinitiv: viitor, condiţional prezent. Prin urmare, scriem: ar munci, vor dori, să poată oferi.

Doi i apar numai la perfectul simplu, persoana I:

Muncişi? – Muncii.

– Dorişi? – Dorii.

– Oferişi? – Oferii.

 

 

 

 

scuzele mele :D

ce am inteles eu din lectia de gramatica; daca dau o muie sanatoasa pot intreba fata,dorisi? si ea imi raspunde dorii, eu din nou, muncisi? ea imi raspunde, muncii eu iarasi oferisi ea raspunde oerii toata gura si gatul nu vazusi? :laugh2 :laugh2 :laugh2 :laugh2

  • Like 6
  • Minus 7
Link spre comentariu
  • Oras:Tennessee
  • Oras:Tennessee

ce am inteles eu din lectia de gramatica; daca dau o muie sanatoasa pot intreba fata,dorisi? si ea imi raspunde dorii, eu din nou, muncisi? ea imi raspunde, muncii eu iarasi oferisi ea raspunde oerii toata gura si gatul nu vazusi? :laugh2 :laugh2 :laugh2 :laugh2

esti tare ! asta e una din probleme - multi uita pe unde sunt si se cred pe un forum academic.... :slap2  :slap2  :slap2

Link spre comentariu
  • Oras:known universe
  • Oras:known universe

mă zdreanță , văd că ești fanul meu și vrei să îmi copii stilul . Încerci și tu săracul de tine , doar că nu ai haz . Dacă se uită cineva ce vrăjeală de florăreasă de Colentina aveai până acum două spt , leșină de râs . Tu ai frigideru'n insolvență de juma' de an ...și bagi fitile d'astea cu 'chiflă in stomac' , chiftea în stomac , dacă am mâncat azi ... ? Ai mâncat juma' de franzelă cu două căni de apă ca să-ți astupi ulceru și acum te simți imbatabil ... Este? Te piși pe vine ca pizdele și după ce te caci ștrigi 'Gataaaa' ... și aici ești mare războinic . .. Păi ia uite mă boskete ce zici că ai futut tu ... Și uite cam ce fut eu .... Cine e' sărac ? Cazi în penibil cu fiecare postare a ta .

Salut! Am si eu o intrebare, daca se poate, cine este domnisoara din poza din dreapta jos?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...