Sari la conținut

LARISSSA 0768601405


Postări Recomandate

  • Membru Premium
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta
Acum 6 ore, g2br13l a spus:

Ceea ce a povestit Obi se întâmplă înainte de 89.

mersi gabrele , asa e . brut si dior ,mai gaseam la shopurile pe valuta  pentru turistii straini , ca si sapunul fa sau lux , sau deodorantele rexona . miroseai frumos , aveai mare succes.

discotecile pe plaja nu existau atunci , erau 2 mari si late pentru pulime,colibri si scotchclub 45, iar pentru matele mai fine erau cluburile pe valuta precum castel, tui ,scandinavia ,degefa, black and white,crash in , sunquest, atlanta ,after dark , cluburi la care percepeau o taxa de intrare in dolari ,marci ,lire  coroane sau guldeni . la inceput costa 2 dolari ,mai tirziu 3 , romanii nu prea aveau voie sa intre pentru ca era interzis sa detii valuta , dar ne mai strecuram , deghizati in turisti , imbracati cu haine strainesti si mai ales pantofii , care la vremea respectiva faceau diferenta , hai ca am dat-o in nostalgie...

  • Like 1
Link spre comentariu
48 minutes ago, vitceibo said:

mersi gabrele , asa e . brut si dior ,mai gaseam la shopurile pe valuta  pentru turistii straini , ca si sapunul fa sau lux , sau deodorantele rexona . miroseai frumos , aveai mare succes.

discotecile pe plaja nu existau atunci , erau 2 mari si late pentru pulime,colibri si scotchclub 45, iar pentru matele mai fine erau cluburile pe valuta precum castel, tui ,scandinavia ,degefa, black and white,crash in , sunquest, atlanta ,after dark , cluburi la care percepeau o taxa de intrare in dolari ,marci ,lire  coroane sau guldeni . la inceput costa 2 dolari ,mai tirziu 3 , romanii nu prea aveau voie sa intre pentru ca era interzis sa detii valuta , dar ne mai strecuram , deghizati in turisti , imbracati cu haine strainesti si mai ales pantofii , care la vremea respectiva faceau diferenta , hai ca am dat-o in nostalgie...

Am si uitat de Brut. 🤣 eu ii ziceam Brut verde. Nici nu stiu daca erau mai multe feluri ca doar pe asta il cautam parca eram drogat. 😅

 

22 hours ago, vitceibo said:

trebuia sa fi si putin chipes, bine imbracat , manierat, cu un pachet de marlboro sau kent in buzunar , dat  cu brut sau eau sauvage de la dior si te incadrai in conceptul de a lua cu tine o tipa sa vezi ce iese . 

multi dintre pokemoonii de azi  cu sosetele albe , glezne goale si gabarit depasit de la 20 de ani , nu cred ca ar fi reusit sa ia vreodata nici macar femeia de serviciu de la toalets .

S-a pierdut mult din ceea ce insemna educatie si respect. Era o vorba care spunea , " respecta-te pe tine ca sa-i poti respecta pe altii"

Cocalaria si pokemonii sunt un trend. Au calcat multi in scuipat de smecher.

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta
Acum 2 minute, Orb1t a spus:

Am si uitat de Brut. 🤣 eu ii ziceam Brut verde. Nici nu stiu daca erau mai multe feluri ca doar pe asta il cautam parca eram drogat. 😅

 

S-a pierdut mult din ceea ce insemna educatie si respect. Era o vorba care spunea , " respecta-te pe tine ca sa-i poti respecta pe altii"

Cocalaria si pokemonii sunt un trend. Au calcat multi in scuipat de smecher.

brutul verde era intr-adevar hipnotic pe vremea aia , il producea faberge , cred ca nu mai existau si alte variante , acum am vazut deodorante de diferite culori , nu prea reusite , brandul fiind preluat de catre coty  cosmetics.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Nu, luna asta nu mai ajung în Constanța.

Link spre comentariu
  • Oras:Nu stiu
  • Oras:Nu stiu
La 29.07.2022 la 9:31, vitceibo a spus:

mersi gabrele , asa e . brut si dior ,mai gaseam la shopurile pe valuta  pentru turistii straini , ca si sapunul fa sau lux , sau deodorantele rexona . miroseai frumos , aveai mare succes.

discotecile pe plaja nu existau atunci , erau 2 mari si late pentru pulime,colibri si scotchclub 45, iar pentru matele mai fine erau cluburile pe valuta precum castel, tui ,scandinavia ,degefa, black and white,crash in , sunquest, atlanta ,after dark , cluburi la care percepeau o taxa de intrare in dolari ,marci ,lire  coroane sau guldeni . la inceput costa 2 dolari ,mai tirziu 3 , romanii nu prea aveau voie sa intre pentru ca era interzis sa detii valuta , dar ne mai strecuram , deghizati in turisti , imbracati cu haine strainesti si mai ales pantofii , care la vremea respectiva faceau diferenta , hai ca am dat-o in nostalgie...

Obi, in cluburile cu intrarea pe valuta ideal era sa intri însoțit de o "ea", si, dacă apărea un milițian, în civil pe care îl recunosteai de la întrare sa te prefaci ca esti beat mort. Oricum, la vremea aceea nu- mi acordau atenție datorita parului ma deosebit. Acum nu mi-ar acorda datorita lipsei lui.😅

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta

ai dreptate baldy,  pe vremea aia nu prea duceam lipsa de ea sau de ele , dar se intimpla destul de des sa fiu nevoit sa intru singur , de iesit ieseam la fel de des ,insotit . 

militieni in civil , nu prea veneau  , pe seuleanu il mai intilneam citeodata dar el venea la baut cu cite o curva ,fiind la moravuri , nu ne deranja pe noi ,apoi , boul ala de titza , cel mai prost militian din lume  ne pindea prin boscheti sa ne prinda cu valuta si nu avea acces la discoteci pe valuta , pe totoianu l-am vazut odata in coma alcoolica la scandinavia , distrindu-se si nederanjind pe nimeni , florea era baiat bun in comparatie cu altii si mai stilat   ,rar de tot intra pe la castel si scana publicul fara sa se lege de cineva , singurul periculos fiind jigodia de serban , seful politiei mamaia , care facea razii , intra cu pistolul scos , insotit de elevii militieni ,ordona sa se aprinda  luminile si sa stam cu miinile la vedere pe masa  si daca te banuia de a fi roman , te invita politicos la duba .

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Nu stiu
  • Oras:Nu stiu
Acum 3 ore, vitceibo a spus:

ai dreptate baldy,  pe vremea aia nu prea duceam lipsa de ea sau de ele , dar se intimpla destul de des sa fiu nevoit sa intru singur , de iesit ieseam la fel de des ,insotit . 

militieni in civil , nu prea veneau  , pe seuleanu il mai intilneam citeodata dar el venea la baut cu cite o curva ,fiind la moravuri , nu ne deranja pe noi ,apoi , boul ala de titza , cel mai prost militian din lume  ne pindea prin boscheti sa ne prinda cu valuta si nu avea acces la discoteci pe valuta , pe totoianu l-am vazut odata in coma alcoolica la scandinavia , distrindu-se si nederanjind pe nimeni , florea era baiat bun in comparatie cu altii si mai stilat   ,rar de tot intra pe la castel si scana publicul fara sa se lege de cineva , singurul periculos fiind jigodia de serban , seful politiei mamaia , care facea razii , intra cu pistolul scos , insotit de elevii militieni ,ordona sa se aprinda  luminile si sa stam cu miinile la vedere pe masa  si daca te banuia de a fi roman , te invita politicos la duba .

 

Asta cu Șerban și rahatii aia de elevi milițieni care se dădeau mari  de ziceai ca sunt cel puțin generali, ai spus un mare adevăr. Vita aia cornuta de titza m-a prins odată cu 10 marci. Noroc ca era singur. Au trecut în posesia lui și eu am plecat acasă puțin sifonat la  fizic, dar bine ca fost doar atât.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Hai bună ziua! Week-end-ul asta voi fi în Constanța. Pana atunci, ne scriem pe wts. Spor! 

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Voi fi disponibila sâmbăta și duminica(sâmbăta de pe la prânz). Toate cum le știți, prefer WhatsApp cel puțin pana sâmbătă. 

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Tocmai am ajuns la cazare, care din garsoniera s-a transformat in ceva ce seamănă a pensiune. Help! Altceva disponibil atât de repede pe Olx, Publi&co nu am găsit. 

 

Link spre comentariu

  • Oras:Kensington,London UK
  • Oras:Kensington,London UK
Acum 44 minute, larisssa a spus:

Tocmai am ajuns la cazare, care din garsoniera s-a transformat in ceva ce seamănă a pensiune. Help! Altceva disponibil atât de repede pe Olx, Publi&co nu am găsit. 

 

Ce sa-ti fac...daca nu ai venit la Bacau...asa patesti 😃

  • Minus 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...