Sari la conținut

.


Vizitator carina_

Postări Recomandate

  • Telefon: marinarulalex
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: marinarulalex
  • Oras:Bucuresti

Buna seara Mateloți,

In periplurile mele prin lume am ancorat in urma cu vreo 10 zile si in portul domnișoarei Carina.

Inițial nu voiam sa fac o recenzie deoarece mari noutăți nu am a spune, dar apoi m-am gândit ca daca așa scrie la regulament să trec si eu in jurnalul de bord călătoria, poate viitorilor exploratori le vor folosi aceste informați.

Călătoria a fost programata conform cerințelor domnișoarei din timp, circa 3 săptămânii înainte, prin SMS.

Ca orice marinar serios am ajuns in zona cam cu 10 minute înainte de ora stabilita si am anunțat administrația portului de prezenta mea. Datorita vremii nefavorabile accesul rada a fost permis cu jumătate de ora întârziere, cam nasol pe 40 de grade.

La ora reprogramata m-am prezentat la locul de ancorare unde mă aștepta o ușă întredeschisa. Ciocănit,  salutat, cerut permisiunea sa cobor de la bord. In loc de răspuns mă trezesc cu un Franc Kiss care mă face sa uit de problemele organizatorice de mai devreme.

Încă debusolat de neobișnuita procedura de întâmpinare mă sustrag asalturilor pupăcioase, bag la înaintare o cutie de bomboane si mă prezint (cu numele real bineînțeles ca așa se întâmpla când ești luat pe neașteptate J).

Comandanta portului mă invita in sufragerie pentru o mica conversație. Conversația suna cam așa:

Carina: Te-am umplut ruj

Marinarul: E nu face nimic…(fraza întrerupta de un FK jucăuș)

După aceasta discuție profunda am purces împreuna la eliminarea efectelor caniculei de pe corp. Dusul s-a desfășurat in același registru: săpuneala, FK, clătire, FK stres FK, totul condimentat cu fragmente de conversații intelectuale despre reincarnare, Vama Veche si alte locuri de vacanta.

Dusul terminat ne mutam in dormitor unde domnișoara îl remarcă pe Amiral. Si de unde pana atunci batranul marinar parea sa fie centrul universului cum la vazut pe  batranul lup de mare s-a repezit la niste negocieri orale care îl facutra sa se imbaroseze aproape instantaneu.

După parerea mea domnișoara știe sa negocieze. A avut grija sa ii flateze si epoleții, sa îl enerveze când îl dădea in gat totul culminând cu privirile aruncate șmecherește marinarului.

După vreo 10 minute de negocieri îl vad pe Amiral ca cere echipamentul de lupta.

Carina cum îl vede in uniforma de război trece la un asalt aplicând tactica LoT. L-a atacat din poziția asta vreo 10-15 minute cu ruperi de ritm, atacuri in 8 si alte cele.

La un moment dat da Carina mea semen de oboseala si bate un pic in retragere, numai ce îl vad pe Amiral ca in loc sa mă lase sa mă regrupez, ca nu mai sunt la prima tinerețe, da semnalul de contraatac si mi ti-o prinde pe domnișoara in poziția mama iedului.

Mai luptam noi așa vreo 5 minute si îl vad pe Amiral ca se declara mulțumit de rezultatul bătăliei si lansează o ultima salva de artilerie.

Obosiți după lupta ne-am revenit la o mica discuție unde Carina a demonstrat ca e o fata cu care ai ce vorbi si ne-am luat rămas bun.

 

Coordonatele obiective ale întâlnirii sunt:

Organizare: 8 – am așteptat jumătate de ora, dar nu știa cum își ceara scuze mai frumos.

Poziție locație: 8 – nu găsești locuri de parcare in zona

Curățenie locație: 10 -nimic de reproșat

Carina: 9.5 – întorc sigur capul după ea daca o vad pe strada. Mare plus pentru ochii superbi si atitudine. Atenție, lăsați-va morga acasă si luați un supliment de simt al umorului la voi daca vreți aveți o întâlnire reușita.

Bătălia: 9 – lipsește din meniu sexul anal altfel mergem pe 10 +, dar compensează prin atitudine.

Cam asta a fost întâlnirea, vânt de unde vreți voi J

  • Like 21
Link spre comentariu
  • Membru Premium

buna! o programare astazi se poate?

Trebuie să zici și la ce oră vrei, altfel nu-ți răspunde.

Citat Times New Român
"În viața nu trebuie să alergi după femei și tramvaie, oricum vin altele într-un minut”.

Link spre comentariu
  • Membru Premium

E clar! Daca pana acum m-am chinuit o luna si nu am reusit sa o intalnesc, acum poate la anu'...:(

Din ciclul cu rabdare si cu vrere, faci din aguridă, miere…

Va rog sa alegeti cea mai neverosimilă situatie dintre cele descrise mai jos. Toate încep cu:

Peste 5 luni…

… este ianuarie.

… îmi ajung la scadență obligațiunile cumpărate pe bursă.

… îmi naște soția.

… mă las de fumat/ băut.

… mă insor.

… am programare la Carina

… îmi expira asigurarea.

… îmi sosește Porsche-le Cayenne comandat ieri

… se trece la ora oficiala de iarnă

… plec in croaziera prin Caraibe

… începe olimpiada de iarnă

… voi fi mai bătrân cu 5 luni decât acum

... se va desfasura la Davos Forumul Economic Mondial, la care nu sunt invitat.

... va fi inaugurată linia de metrou Drumul Taberei - Universitate, in prezența numeroșilor oficiali locali.

Notă: aia cu metrou' e la derută....

  • Like 2

Citat Times New Român
"În viața nu trebuie să alergi după femei și tramvaie, oricum vin altele într-un minut”.

Link spre comentariu
Vizitator carina_
Reputație: 0

Mulțumesc pentru promovare.. însă a venit într-un moment nu tocmai prielnic :)) deoarece în scurt timp voi face o pauza ceva mai mare, un fel de retragere temporara (probabil cândva voi reveni dar nu pot sa spun o data concreta ) și nu am anunțat acest lucru deoarece nu am vrut sa fie privita ca o forma de marketing.. mulțumesc pentru aprecieri :*

  • Like 13
Link spre comentariu
Vizitator giginel07
Reputație: 0

Din ciclul cu rabdare si cu vrere, faci din aguridă, miere…

Va rog sa alegeti cea mai neverosimilă situatie dintre cele descrise mai jos. Toate încep cu:

Peste 5 luni…

… este ianuarie.

… îmi ajung la scadență obligațiunile cumpărate pe bursă.

… îmi naște soția.

… mă las de fumat/ băut.

… mă insor.

… am programare la Carina

… îmi expira asigurarea.

… îmi sosește Porsche-le Cayenne comandat ieri

… se trece la ora oficiala de iarnă

… plec in croaziera prin Caraibe

… începe olimpiada de iarnă

… voi fi mai bătrân cu 5 luni decât acum

... se va desfasura la Davos Forumul Economic Mondial, la care nu sunt invitat.

... va fi inaugurată linia de metrou Drumul Taberei - Universitate, in prezența numeroșilor oficiali locali.

Notă: aia cu metrou' e la derută....

Prin postarea de mai sus, a ales Carina varianta cea mai neverosimila :)

In rest, variantele Caraibe, Porsche, actiuni vreau sa fie verosimile atat pentru tine, cat si pentru mine (iar daca vrei insuratoarea si copiliul, la mine nu mai este cazul) :)

 

Spor la toate!

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mulțumesc pentru promovare.. însă a venit într-un moment nu tocmai prielnic :)) deoarece în scurt timp voi face o pauza ceva mai mare, un fel de retragere temporara (probabil cândva voi reveni dar nu pot sa spun o data concreta ) și nu am anunțat acest lucru deoarece nu am vrut sa fie privita ca o forma de marketing.. mulțumesc pentru aprecieri :*

Asta da aroganță =)) =))

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Scuze carina da mi si mie un răspuns mersi te pup!

Nu o sa ti para rău !

Te pup unde ati place tie mai mult!

Fami o programare când ai liber si ma comformez mersi .Multi pipici!

 

Mare păcat!

Am rămas doar cu privitu

Vroiam ceva cu tine in carne si oase.Sa am o programare

Astep sa revi!

 

O programare pentru mâine la ce ora vrei tu lasami un mesaj .

TE Rog!!!

Multi pupiciii

Ho mă, disperatule!  :slap2

  • Like 11
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...