Sari la conținut

best LIVE performance


Postări Recomandate

  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Desi am mai postat unele din clipurile astea, cred ca merita puse si pe threadul asta, pt iubitorii de muzica buna inregistrata live.

 

Asadar... oare ce facea Goran Bregovic, inainte de a cunoaste faima internationala, devenind idolul hipsterilor, ca vezi-doamne, baga influente etno-balcanice in muzica sa...?

 

Ce sa faca... well, canta la chitara in trupa sarbeasca de rock Bijelo Dugme... care, dupa cum se vede in clipuri, era destul de iubita de publicul din tara natala... ;)

 

 
 
 
 
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

 

Desi am mai postat unele din clipurile astea, cred ca merita puse si pe threadul asta, pt iubitorii de muzica buna inregistrata live.

 

Asadar... oare ce facea Goran Bregovic, inainte de a cunoaste faima internationala, devenind idolul hipsterilor, ca vezi-doamne, baga influente etno-balcanice in muzica sa...?

 

Ce sa faca... well, canta la chitara in trupa sarbeasca de rock Bijelo Dugme... care, dupa cum se vede in clipuri, era destul de iubita de publicul din tara natala... ;)

 

 
 
 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VzUUYpvvyYw

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Si clipul asta cre' ca l-am mai pus anterior, but nevertheless... bosorogi, dom'le, bosorogi, care rock'n'roll live..? nu stiu astia cu ce se mananca asa ceva... ;)

 

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...