Sari la conținut

Un masaj asa cum si-ar dori orice barbat


super

Postări Recomandate

Vizitator KittyKat
Reputație: 0

E o idee dar (din pdv-ul meu) e putin cam greu de pus in practica in saloane.

- In clip barbatul este mai mult mangaiat decat masat (ma refer la masajul de relaxare). Foarte multi din clientii saloanelor (ma refer la cele strict de masaj erotic) petrec foarte multe ore la birou in pozitii fixe si au nevoie de un masaj de relaxare facut putin mai serios decat cel din clip.

- Cel putin in salonul in care lucrez eu, masajul de relaxare dureaza 30 de minute si este facut in principal pentru relaxare! Dupa 10 minute nu ne apucam sa excitam organul pentru ca se intrerupe relaxarea iar clientul in loc sa simta masajul, va sta cu gandul numai la finalizarea care urmeaza.

- A doua jumatate de ora este dedicata body masajului si masajului erotic. Nu este suficient timp ca sa punem in practica "invatamintele" din clip. Cel putin eu fac majoritatea miscarilor din masajul organului prezentat in clip dar nu cu acest grad de slow-motion. Putini sunt cei care vor sa fie masati atat de incet si mai sunt unele persoane care nu suporta sa fie capul atat de mult masat.

- In saloanele de masaj, maseuzele sunt topless/nud si in acelasi pat cu barbatul. Pe langa faptul ca nu poate sa "lucreze" in pat la fel cum se face pe o masa de masaj, maseuza nu se bazeaza doar pe stimularea organului. Ea lucreaza cu tot corpul si personalitatea ca sa satisfaca barbatul. Miscari lascive, priviri seducatoare, vorbe excitante, un san, un posterior rotund, o pasa pe care o poti privi dar nu avea, toate astea cred ca excita/satisface mai mult un barbat decat stricta stimulare a organului.

 

Ma repet, este o idee interesanta, ar putea fi pusa pe meniul saloanelor dar, facand comparatie cu modul actual de a face masaj erotic (ma refer cel bine facut), nu cred ca ar fi chiar atat de multi doritori sa primeasca un masaj ca acesta din clip.

(Parere personala)

Link spre comentariu

Daca ar stii si clientii nostri sa astepte atata si sa rabde ca ala din clip, ar fi o chestie. Dar ei sunt mai concentrati cum sa te atinga, cum sa-ti bage degete, sa te sarute etc. decat sa stea ca tipul din clip sa i se maseze penisul doar cu mana.

Dar sunt ferm convinsa ca da rezultate buneee rau. Si ejacularea, precum si orgasmul, sunt foarte explozive.

Link spre comentariu
Vizitator Raffaello
Reputație: 0

Fetelor , scuzati-mi ignoranta . Eu la masaj prefer doar masajul de relaxare , dar facut adevarat , sa ma ia somnul pe masa !

Referitor la filmulet ... cam ciudata situatia . Omuletul ala era lesinat ? Mai tresarea din cand in cand , dar in rest .. mai nimic .

Eu unul recunosc faptul ca n-as sta sa-mi frece cineva numai surubelul juma de ora continuu . Asta e discriminare . Restul corpului ?!

Link spre comentariu

Eu sunt un mare amator de masaj si prefer mai intai finalizarea in circa 10-15 minute si apoi pe restul duratei sedintei, masaj de relaxare fiindca imi face si mai multa placere, insa recunosc ca acest clip e demential si daca vreuna dintre voi va decideti sa oferiti astfel de delicatese, va voi calca pragul cat mai des posibil!:-)

Link spre comentariu
  • Telefon: dromaderu_cocosat
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: dromaderu_cocosat
  • Oras:Bucuresti

sincer nu am fost niciodata la un masaj erotic (excluisv),, dar devine atragator subiectul.. mai putin acele poziti de pura "capra"...oi fi eu mai pudic dar parca sunt cam ciudate.. ..pot fi ele eliminate??! :)

 

in rest interesant, foarte interesant!!!

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Nu stiu unde a gasit clipul , dar am intalnit masaje de genul acesta si sunt extrem de placute.

Trebuie intradevar ca si barbatul sa fie cooperant, dar este rasplatit cu niste senzatii orgasmice extraodinare.

Daca maseuza te simte si atunci cand te apropii de momentul final micsoreaza ritmul, astfel incat sa nu se produca ejacularea si apoi o ia de la capat, va veti simti mult mai bine decat in orice partida de sex. Efectiv sunt valuri de caldura si contractii musculare incontrolabile care te napadesc incontinuu.

Poate expertele noastre vor invata si vor raspandi aceasta tehnica pentru ca sa ne putem bucura impreuna de ea.

Link spre comentariu

O idee buna este pernuta de sub pelvis mereu am probleme din punctul asta de vedere,mi se storcesc "bijuteriile'' ,si in plus este mult mai excitant sa fii atins la ''instrument'' cand stai intins pe burta,am avut parte de un astfel de tratament cu o singura fata nu vreau sa mentionez salonul pentru a nu fi suspectat ca fac reclama,iar in legatura cu ce au spus fetele de statul cuminte eu personal stau exact ca domnul din film din 2 motive:1 sunt lenesh,2 imi place sa fiu rasfatat :crazylove .

 

Masajul erotic bine executat te poate aduce pe culmi mult mai inalte decat o partida de sex lipsita de implicare si naturalete.

Cei ce vor sa detina controlul nu au parte de aceeasi placere de care se bucura cei cuminti care se lasa complet in mainile maseuzei.Noi ca clientii trebuie sa realizam ca pentru maseuza desi este excitant la un anume nivel sa ofere placere nu poate simtii ce simtim noi.

Link spre comentariu

@ slydog - Asta am sustinut si eu de mai multe ori, bazata evident pe parerile clientilor, dar si pe ceea ce vad/simt (caci unii, sa zicem, ar spune din complezenta "m-am simtit ca-n paradis" :laugh2 )

Un masaj erotic bine facut poate fi o experienta erotica mult mai intensa (orgasm mai intens, excitare crescuta la nivelul intregului corp si nu doar a penisului, stare de bine/multumire ulterioara ejacularii, etc) decat un act sexual relativ banal.

In general, clientul care vine la masaj erotic trebuie sa se concentreze pe placerea lui. Maseuza il ajuta si il stimuleaza pt o buna si crescanda excitare, dar, cum totul vine din creierul masatului, iar el este pe "alte campii", nu puteti apoi sa o acuzati ca ea este de vina pt eventualul esec sau nemultumiri.

Din pacate, sunt putine cele care stiu cu adevarat cum sa ofere realmente o placere erotica.

Link spre comentariu
  • Oras:romania
  • Oras:romania

daca raspunsul meu este off-topic...imi accept pedeapsa...

am cunoscut o tipa care facea asa un masaj...activa deasupra magazinului Victoria For Men.....Dany...era yoghina si era dedicata ..masajul facut de ea...se apropia de masajul facut de tipa in clip...ea practica continenta...si a reusit sa ma convinga si pe mine taranul, ca placerea este mai mare...avea dreptate cateodata...cateodata ejacularea este mult mai placuta...stiu ca poate o sa primesc un punct de amenda...dar cand am vazut comoara si fundul Ramonei in fata ochiilor...sincer...mintea mea a luat-o razna...singurul lucru la care ma gandeam era cum sa fiu in ea...in orice gaura....dar in acelasi timp stiam ca nu se poate...asa ca in lupta asta...cea mai buna solutie...pentru mine...a fost sa ejaculez...

stiu ca asta suna ca si cum as avea nevoie de terapie...(adica un masaj), dar concluzia este..ca daca partenera adica , masajista stie sa conduca lucrurile..si tu ai incredere in ea, ti se poate intampla si tie un masaj ca cel din clip

 

P.S. mi se pare ca am vazut cateva mici scapari de editare....dar in principiu..daca intre tine si ea se face un click...ai putea primi un tratament

 

Inca odata scuze pentru comentariu,daca este offtopic!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: Intrucat nu mai exista... :)
  • Oras:Spania. Barcelona. Sau pe langa...
  • Telefon: Intrucat nu mai exista... :)
  • Oras:Spania. Barcelona. Sau pe langa...

Am zis sa revigorez un topic vechi de 5 ani, dar pentru mine permanent actual. Se descurca vreo fata prin Bucuresti sa faca un astfel de masaj? Tare mi-as dori sa incerc...

https://thumb-v.xhcdn.com/t/474/9_b_2099474.jpg

  • Like 3
Link spre comentariu

Nu am auzit de astfel de nivel....

Iar barbatul sa se controleze asa mult....

Ca sa se ajunga la astfel de nivel e nevoie si de ceva experienta ca sa poti simti in degete ce e bine, ce nu e ok si cum sa decurga lucrurile. Plus multa rabdare, calitate tot mai rar intalnita.

De fiecare data (din pacate foarte rar, cam o data pe luna) cand am avut un client dispus sa stea cuminte, am tot exersat. Inca mai am de invatat dar, dupa reactiile lor, sunt pe calea cea buna.

Link spre comentariu
Din pacate in Bucuresti, de fapt, in toata tara nu prea exista asa ceva.

 

Gasisem la un moment dat in Timisoara pe cineva care facea ceva de genul asta dar s-a retras.

 

La Bucuresti, singura premianta a fost Rihana, din vitan.

Singura care s-a ocupat de erotic cu rabdare cca 30 minute. A fost de vis. Extrem de open mind.

Am mai cautat-o insa cand am ajuns in locatie Rihana era intr-un alt corp.

Corp de 45-50 ani, cu vreo 20 kg in plus si multe alte lucruri. Am spus pas.

 

As mai trece la capitolul mentiune pe maseuza_ramona de pe tineretului.

Desi am prins-o racita si-a dat toata silinta. 

 

In rest am incercat ceva de genul in cele fix 84 sedinte. unele chiar cu extra cost .... DEGEABA.

 

Cele mai "tari" experiente au fost la vreo 2 premiante de pe forum, cu care desi la inceputul discutiei am stabilit clar ce imi doresc.. la sfarsit s-au grabit sa ma termine cat mai repede ..

Mi-au si confirmat ca asta isi doresc ......

 

In alta ordine de idei eu caut masaj erotic, asta inseama stimularea organului pe toata sedinta sau macar 20-30 minute.

Altfel ce dracu caut la masaj erotic. Daca vrei masaj anticelulitic sau remodelare poti sa mergi in alta parte ...

Nu inteleg ce cauta unii care vor sex la masaj. Plm daca vrei sex sunt niste super femei in Bucuresti. Si primesti cat doresti/poftesti fara sa te milogesti.

 

Btw am citit si ce zicea colega zaquuen mai sus ... ceva poate imi scapa mie.

Cum dracu sa faci masaj erotic si sa imparti timpul in 60-70% masaj de relaxare si 10% finalizare ...

Parca tot ea zicea intr0un alt topic manifest ca ii uraste pe aia care se abtin.....

 

Situatia e cam asa:

 

La un barbat asta-i tot farmecul. Sa reusesti sa tii cat mai mult. Altfel fiecare face o laba sanatoasa acasa.

 

Aaaa si btw orice barbat rezista mai mult in mana femeii decat in mana sa. Uneori, noi, ne chiar chinuim sa terminam cu/in mana femeii.

 

E mai misto decat cu a noastra, dar da, dureaza mai mult.

 

Cat despre sesiunile de masaj la care am participat (84) exceptie cateva restul sunt toate la fel!

 

O ora decurge cam asa:

 

10 - 15 minute dus & dezechipat si chat

 

20-30 minute masaj de relaxare ... mai bine sau mai putin bine efectuat

 

5-10 minute finalizare. Fara rugaminti, fara gemete, fara un sarut, fara nimic daca se poate ...

 

10-15 minute dus .. & gone.

 

 

Apoi auzi maseuzele ca se plang ca nu sunt clientii galanti/gentelmani/curati/spalati/epilati etc.

 

 

Daca fac abstractie de aspect (diferit la fiecare pers) experientele mele sincer ele se aseamna intre ele cel putin 80-90%.

 

Cu o nota de medie de 5,5.
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: geo_tandru
  • Oras:bucuresti
  • Telefon: geo_tandru
  • Oras:bucuresti

 

Din pacate in Bucuresti, de fapt, in toata tara nu prea exista asa ceva.
 
Gasisem la un moment dat in Timisoara pe cineva care facea ceva de genul asta dar s-a retras.
 
La Bucuresti, singura premianta a fost Rihana, din vitan.
Singura care s-a ocupat de erotic cu rabdare cca 30 minute. A fost de vis. Extrem de open mind.
Am mai cautat-o insa cand am ajuns in locatie Rihana era intr-un alt corp.
Corp de 45-50 ani, cu vreo 20 kg in plus si multe alte lucruri. Am spus pas.
 
As mai trece la capitolul mentiune pe maseuza_ramona de pe tineretului.
Desi am prins-o racita si-a dat toata silinta. 
 
In rest am incercat ceva de genul in cele fix 84 sedinte. unele chiar cu extra cost .... DEGEABA.
 
Cele mai "tari" experiente au fost la vreo 2 premiante de pe forum, cu care desi la inceputul discutiei am stabilit clar ce imi doresc.. la sfarsit s-au grabit sa ma termine cat mai repede ..
Mi-au si confirmat ca asta isi doresc ......
 
In alta ordine de idei eu caut masaj erotic, asta inseama stimularea organului pe toata sedinta sau macar 20-30 minute.
Altfel ce dracu caut la masaj erotic. Daca vrei masaj anticelulitic sau remodelare poti sa mergi in alta parte ...
Nu inteleg ce cauta unii care vor sex la masaj. Plm daca vrei sex sunt niste super femei in Bucuresti. Si primesti cat doresti/poftesti fara sa te milogesti.
 
Btw am citit si ce zicea colega zaquuen mai sus ... ceva poate imi scapa mie.
Cum dracu sa faci masaj erotic si sa imparti timpul in 60-70% masaj de relaxare si 10% finalizare ...
Parca tot ea zicea intr0un alt topic manifest ca ii uraste pe aia care se abtin.....
 
Situatia e cam asa:
 
La un barbat asta-i tot farmecul. Sa reusesti sa tii cat mai mult. Altfel fiecare face o laba sanatoasa acasa.
 
Aaaa si btw orice barbat rezista mai mult in mana femeii decat in mana sa. Uneori, noi, ne chiar chinuim sa terminam cu/in mana femeii.
 
E mai misto decat cu a noastra, dar da, dureaza mai mult.
 
Cat despre sesiunile de masaj la care am participat (84) exceptie cateva restul sunt toate la fel!
 
O ora decurge cam asa:
 
10 - 15 minute dus & dezechipat si chat
 
20-30 minute masaj de relaxare ... mai bine sau mai putin bine efectuat
 
5-10 minute finalizare. Fara rugaminti, fara gemete, fara un sarut, fara nimic daca se poate ...
 
10-15 minute dus .. & gone.
 
 
Apoi auzi maseuzele ca se plang ca nu sunt clientii galanti/gentelmani/curati/spalati/epilati etc.
 
 
Daca fac abstractie de aspect (diferit la fiecare pers) experientele mele sincer ele se aseamna intre ele cel putin 80-90%.
 
Cu o nota de medie de 5,5.

 

Multumim pentru aceasta postare. Ai cam spus tot despre masajul erotic in Bucuresti.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

@tudor_21: e o diferenta intre unul care se abtine ca sa poata sa te degeteasca pana iti iese pe nas si unul care are rabdare sa stea la un masaj asa cum se vorbeste in topic. E o mica mare diferenta. E sesizabila?

Off: de ce numeri cate masaje ai facut?

@Zaqueen , rogu-te si fa si tu pe Craciunita ....adu-ne un cadou de genul :

Treceti pe la salonul din strada X si va las placerea sa ma gasiti si sa ma descoperiti....

Masaj de relaxare de high level de am simtit ca pluteam in alte sfere de traire am avut parte la Tao , langa Hotel Radisson.

Facea masaj si yoga de 10 ani....

Iar masaj erotic si body de calitate la Cleo si la Bella Bella.

Bine , Cleo face si masaj de relaxare , pe meridiane , chakre , drenaj limfatic , reiki.

Hai , te rugam sooo baaaad !

Fii regina si pentru noi...

Link spre comentariu

@Zaqueen , rogu-te si fa si tu pe Craciunita ....adu-ne un cadou de genul :

Treceti pe la salonul din strada X si va las placerea sa ma gasiti si sa ma descoperiti....

Masaj de relaxare de high level de am simtit ca pluteam in alte sfere de traire am avut parte la Tao , langa Hotel Radisson.

Facea masaj si yoga de 10 ani....

Iar masaj erotic si body de calitate la Cleo si la Bella Bella.

Bine , Cleo face si masaj de relaxare , pe meridiane , chakre , drenaj limfatic , reiki.

Hai , te rugam sooo baaaad !

Fii regina si pentru noi...

Dupa expunerea preferintelor tale, nu stiu daca se merita sa ma vizitezi :)

Dar daca insisti insistent ( :))) ) sa te plictisesc, vorbeste cu thejustme sa iti dea adresa mea de mail sa iti spun povesti :)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...