Sari la conținut

Cine va fi premier ?


Postări Recomandate

  • Oras:Monte-Carlo
  • Oras:Monte-Carlo

Ce părere aveti despre propunerea PSD-ului pentru postul de prim-ministru ?

 

Convinși că liderul PSD, Liviu Dragnea nu va avea șanse să fie acceptat de președintele Klaus Iohannis pentru funcția de premier, social-democrații au decis alături de aliații lor de la ALDE să-i propună șefului statului ca senatorul de Arad, Mihai Fifor, să fie șeful Executivului. Potrivit surselor EVZ, Fifor este prima opțiune pe lista PSD după Liviu Dragnea, și omul în care șeful social-democraților ar avea încredere. Liviu Dragnea va fi președintele Camerei Deputaților, iar Călin Popescu Tăriceanu va rămâne șef la Senat.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Pune si sursa, te rog. (m-au uitat pe AGERPRES si nu am gasit ceva...)

 

LE - eu unul recunosc sincer ca habar nu am cine este domnia sa domnul Fifor si cred ca nu sunt singurul. Pentru postul de prim-ministru ar trebui o persoana cunoscuta nominalizata, nu un cvasi-necunoscut... As ar putea sa-l propuna prim-ministru si pe soferul primarului din Galati, de exemplu... :slap2 :slap2 :slap2 Si parca pe la tmbeliziuni latrau ieri ca Tariceanu va fi la Camera Deputatilor presendinte, iar la Senat presedinte va fi Ponta, acum ce fac, o sucesc ??? :slap2 :slap2

 

In politica MAI RAU CA LA CURVE, un fel de "imbraca-te ca nu te fut, dezbraca-te ca tot nu te fut !"...

Link spre comentariu
Vizitator worldoftanks
Reputație: 0

Asa vad si eu.

 

Dragnea,adevaratul conducător.

Prim-ministru un om ce poate fi controlat de PSD si Dragnea.

Urmeaza o perioada de șpăgi si corupție.

Șpaga și corupția nu au dispărut și nu vor dispărea vreodată. Cu ajutorul mass-media doar se diluează fenomenul pe alocuri și când se impune.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ne-a durut in fund de vot. Acu' o sa ne doara-n fund de ce-o sa ne faca "alesii".

 

Romanii sunt un popor sodomizat incontinuu. Tind sa cred ca ne place si ca e cu voia noastra.

 

Odihneasca-se in pace Mos Tutea! :(

Ne va durea in fund sau ne va durea fundul? :350x

  • Like 6
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...