Sari la conținut

Credeti in vraji


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Voi credeti ca exista vraji? Fara mistouri va rog, chiar vorbesc. Este o persoana apropiata mie care mi-a spus ca ea crede ca i se fac vraji. La inceput am zis ca e o prostie, dar dupa am vazut ce decizii ea. Zici ca este ea cel mai mare dusman al ei. 

Link spre comentariu
  • Oras:Craiova
  • Oras:Craiova

Voi credeti ca exista vraji? Fara mistouri va rog, chiar vorbesc. Este o persoana apropiata mie care mi-a spus ca ea crede ca i se fac vraji. La inceput am zis ca e o prostie, dar dupa am vazut ce decizii ea. Zici ca este ea cel mai mare dusman al ei.

 

Și cum își dă seama că i se fac vrăji?

Link spre comentariu
  • Oras:Be'er Shachath
  • Oras:Be'er Shachath

Voi credeti ca exista vraji? Fara mistouri va rog, chiar vorbesc. Este o persoana apropiata mie care mi-a spus ca ea crede ca i se fac vraji. La inceput am zis ca e o prostie, dar dupa am vazut ce decizii ea. Zici ca este ea cel mai mare dusman al ei. 

 

Vrajile chiar exista. Nu stiu daca e in cazul de care vorbesti dar ele exista. Vrajitoarele exista. Ma refer la cele adevarate, nu la cele false care sunt majoritare.

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Eu cred. Am fost odată la Mary și nu' sh ce draq de vraja a făcut ca mi a dispărut pula în gat la ea. Duoamne ferească Sfântul de așa ceva.

  • Like 12
  • Minus 6
Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Și Miskin face vrăji. ...îi apar bale la gura în preajma unei covrigării ...deci DA, exista vrăji, și, cea mai mare vrăjitoare este ana, care își schimba sexul în fiecare zi :)))

  • Like 2
  • Minus 6
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce naste acele semne de intrebare?

 

Stati asa ca nici eu nu prea cred, dar incep sa ma intreb. Poate sunt eu ignorant. Va mai spuneam eu de cazul social. Ma suna zilele trecute sa ne intalnim si ce imi spune. Sa merg cu ea la un preot ca  ea  crede ca i se fac vraji. Ce facut dementa. Ea avand 34 de ani s-a combinat cu un tigan (nu bogat, ci vai mama lui) de 25 de ani, a carui mama cica ghiceste in tarot si banuieste ea face si vraji. Ea nu isi gaseste nici o explicatie de ce se intoarce mereu la ala, care nu ii ofera nimic si cica nu il iubeste.  Eu am zis ca glumeste initial si ma uit pe Facebook. Tigani de Pantelimon sunt aia, mama lui vanzand flori la o taraba din ce deduc sau ceva de genul.  

 

PS: Imi spunea ca nu isi gaseste nici o explicatie pentru ceea ce face. Si-a distrut viitorul, a renuntat la un job normal si la apartamentul unde statea, fara sa imi poata da nici o explicatie logica. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Poate o fute bine, te ai întrebat ăsta? Femeile, pentru o pula sculată, sunt în stare de multe....

 

Greu de crezut ca o mai impresioneaza ceva pe asta la capitolul asta. M-am gandit mai mult la o chestie psihologica mai mult, ea avand un tata foarte exigent, dar tot nu se explica. 

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Din ce stiu eu preotul ortodox de la mine din oras face bani frumosi din asta.. asa am auzit :) nu stiu cum se zic la acele ritualuri

Cassy, exista rugaciuni de blesteme sau 40 de lumanari date la biserica pentru ca x sa falimenteze, sau y sa nu nasca, sau alte asemenea. Parerea mea este ca e o mare greseala sa doresti raul cuiva... Eu merg pe principiul "Faca-se Voia Domnului !"

 

Niciodata sa nu doriti raul cuiva, pentru ca nu poti sti cand acel rau se poate intoarce impotriva ta... :no2 :no2

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cassy, exista rugaciuni de blesteme sau 40 de lumanari date la biserica pentru ca x sa falimenteze, sau y sa nu nasca, sau alte asemenea. Parerea mea este ca e o mare greseala sa doresti raul cuiva... Eu merg pe principiul "Faca-se Voia Domnului !"

 

Niciodata sa nu doriti raul cuiva, pentru ca nu poti sti cand acel rau se poate intoarce impotriva ta... :no2 :no2

 

Eu imi imaginez ca daca exista sunt de fapt forme de energie pe care le directionezi asupra cuiva. 

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...