Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Cele opt minciuni.. "Crezul" BĂRBAȚILOR...😀 

1) Tu eşti unica femeie:

(care îmi crede, poveștile)

2) Mă gândesc la tine: (când sunt cu altele)

3) Am ieşit la o bere cu un coleg:

(şi prietenele lui)

4) Este doar o prietenă: (cu drepturi la alte alea)

5) Am nevoie de tine: (departe)

6) Sunt fidel:

(numai când sunt cu tine)

7) M-am lăsat dus de val:

(cu toate)

😎 S-a întâmplat doar o singură dată : (asta că ai aflat tu)🙈

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Mă uit la lună, luna-i sus, 

Mă uit la luncă, boii nu-s,

Mã uit la pungã,punga-i goală!

Mã uit la pxxã,nu se scoală!

Asta da criză globală.😎

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Studiile efectuate în ultimele două săptămâni arată că numărul celor care coboară din pat prin rostogolire a crescut cu 30%.😀 

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Într-o zi un avion de tip Airbus 380 traversează Atlanticul. Zboară în mod constant cu 800 km/h la 10.000 de metri, când brusc îl ajunge un Eurofighter care zbura cu Mach 2 (Mach 1 = 1.235 km/h). Pilotul avionului de luptă încetinește, zboară alături de Airbus și salută pilotul avionului de pasageri prin radio: „Airbus, zbor plictisitor, nu-i așa? Ia priveşte aici!”

Pilotul avionului de luptă începe să facă niște demonstrații pe cer, rotește avionul, accelerează, trece de bariera sunetului, se ridică rapid la o înălțime amețitoare, doar pentru a coborî aproape de nivelul mării printr-o manevră uluitoare.Se întoarce lângă Airbus și întreabă: „Ei bine, cum ți s-a părut?”

Pilotul din Airbus răspunde: „Foarte impresionant, dar acum uită-te aici!”
Pilotul avionului de luptă urmărește Airbus-ul, dar acesta nu face nicio manevră.El continuă să zboare cu aceeași viteză, urmându=și traseul în linie dreaptă.După cinci minute, pilotul din Airbus îl întreabă: „Ei bine, ce spui acum?”

Pilotul avionului de luptă îl întreabă pe pilotul Airbus confuz: „Ce ai făcut?” Celălalt răspunde râzând: „M-am ridicat puțin, mi-am întins picioarele, am fost până la baie, am luat o ceașcă de cafea și o prăjitură delicioasă de ciocolată cu scorțișoară și m-am înțeles cu stewardesa să ne vedem pentru următoarele 3 nopți la un hotel de 5 stele, care este plătit de compania aeriană la care lucrez.”

Morala acestei întâmplări este: Atunci când ești tânăr, crezi că viteza și adrenalina sunt totul în viață. Nimic adevărat. Dar, pe  măsură ce îmbătrâneşti și ajungi mai înțelept, confortul și pacea sunt de neprețuit. În America acest principiu mai este denumit S.O.S.: SLOWER, OLDER, SMARTER (în traducete: mai lent, mai în vârstă, mai deştept).🤫

Link spre comentariu
Vizitator fardugol
Reputație: 0
Acum 4 minute, scorpion1970 a spus:

Într-o zi un avion de tip Airbus 380 traversează Atlanticul. Zboară în mod constant cu 800 km/h la 10.000 de metri, când brusc îl ajunge un Eurofighter care zbura cu Mach 2 (Mach 1 = 1.235 km/h). Pilotul avionului de luptă încetinește, zboară alături de Airbus și salută pilotul avionului de pasageri prin radio: „Airbus, zbor plictisitor, nu-i așa? Ia priveşte aici!”

Pilotul avionului de luptă începe să facă niște demonstrații pe cer, rotește avionul, accelerează, trece de bariera sunetului, se ridică rapid la o înălțime amețitoare, doar pentru a coborî aproape de nivelul mării printr-o manevră uluitoare.Se întoarce lângă Airbus și întreabă: „Ei bine, cum ți s-a părut?”

Pilotul din Airbus răspunde: „Foarte impresionant, dar acum uită-te aici!”
Pilotul avionului de luptă urmărește Airbus-ul, dar acesta nu face nicio manevră.El continuă să zboare cu aceeași viteză, urmându=și traseul în linie dreaptă.După cinci minute, pilotul din Airbus îl întreabă: „Ei bine, ce spui acum?”

Pilotul avionului de luptă îl întreabă pe pilotul Airbus confuz: „Ce ai făcut?” Celălalt răspunde râzând: „M-am ridicat puțin, mi-am întins picioarele, am fost până la baie, am luat o ceașcă de cafea și o prăjitură delicioasă de ciocolată cu scorțișoară și m-am înțeles cu stewardesa să ne vedem pentru următoarele 3 nopți la un hotel de 5 stele, care este plătit de compania aeriană la care lucrez.”

Morala acestei întâmplări este: Atunci când ești tânăr, crezi că viteza și adrenalina sunt totul în viață. Nimic adevărat. Dar, pe  măsură ce îmbătrâneşti și ajungi mai înțelept, confortul și pacea sunt de neprețuit. În America acest principiu mai este denumit S.O.S.: SLOWER, OLDER, SMARTER (în traducete: mai lent, mai în vârstă, mai deştept).🤫

Poți aprecia cu adevărat S. O. S. - ul doar după ce ai încercat Mach 2...

Link spre comentariu
  • Oras:pe aici
  • Oras:pe aici
22 hours ago, JocelynEon said:

- Frate am nevoie de tine! M-am certat cu iubita și mă întrebam dacă pot să dorm la tine pe canapea.

- Știi că sunt căsătorit, nu?!

- Păi și care e problema?

- Pe canapea dorm eu!

 

e bun 🤣

  • Mersi 1
Link spre comentariu

Attila mergand calare,
Cu ganduri cuceritoare,
Intalni o apa mare…
Oparit la cur, la coaie,
Vrea si el sa fac-o baie.
Intra el in raul mare
Sa se scalde la picioare;
Cand sa iasa iar la mal,
Pula haine, pula cal.
No! Amu….
Cine-o fost primu-n Ardeal?! 

:256

  • Haha 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...