Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Vizitator puloiu
Reputație: 0

De vreo 2 saptamani am reluat alergatul pe faleza Dunarii. Cum nu am mai prea facut efort fizic de vreo 4 ani, nici nu am crezut ca o sa duc alergatura zilnica (cine cunoaste topografia si geometria terenului falezei, stie ca nu e chiar floare la ureche, scoate ceva unt din tine, mai ales daca nu esti antrenat, in special daca vrei sa urci bucata de la trecere bac, putini alergatori se incumeta la asa ceva, faceam si eu asta, dar acum multi ani, acum nu ma incumet inca ;) ).

Lumea revine incet, incet la normal. Pacat insa ca intr-un an nu prea am invatat multe din pandemia asta: acum nu se mai arunca pe jos masti (mai vezi din cand in cand cate un batran purtand masca, in rest nu prea mai poarta nimeni), vezi din nou nelipsitele gramezi de coji de seminte de pe sau de sub bancile de pe faleza, cutii de bere, cola, aruncate la nimereala sub banci, pufuleti sau floricele imprastiate aiurea si bete de la vata de zahar aruncate pe unde apuca fiestecine...

Puteam sa fi invatat mai multe din evenimentul care ne-a mancat un an din viata. Dar, poate ca unii chiar au invatat cate ceva. Pacat ca nu toti...

Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0

Conectat 🤦‍♂️

Btw: ședințele online sunt ca ședințele de spiritism: Mihai,ești aici? Mihai, răspunde dacă ești aici cu noi!😂😂😂

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Băutura luată la pescuit a salvat mai multi pesti decât....

Organizația Greenpeace... 😀 🎣

 

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

   Bai, nene, vad ca este un distrus marcat pe viata de existenta mea... Dupa ce ca eu mai intru pe aici doar o data pe saptamana, unul care si -a facut cont cu name-ul de  Vali Barbosu, a stat sa imi dea peste 200 de minusuri zilele astea...

  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

O dupa-amiaza si inserare de sambata perfecta ! Am fost intr-o padure (locul prefer sa ramana necunoscut, pentru ca ghertoi si prosti multi) unde am fotografiat maci, bujori, fluturi, iar apoi la intoarcere m-am oprit langa un stejar batran intr-un lan de grau, unde am prins apusul in zona eolienelor ! 

Avem o tara frumoasa, si e bine ca Doamne-Doamne ne-a mai luat din pandemie, ca ne putem, din nou, misca in voie. 😇

Link spre comentariu
On 5/22/2021 at 1:24 PM, siana said:

   Bai, nene, vad ca este un distrus marcat pe viata de existenta mea... Dupa ce ca eu mai intru pe aici doar o data pe saptamana, unul care si -a facut cont cu name-ul de  Vali Barbosu, a stat sa imi dea peste 200 de minusuri zilele astea...

initial credeam ca e sholdoveanu catzel daniel, dar il suspectez si pe pipilica, care s-a intors cu forte noi, el avea traume cu vali barbosu,

apropo ce mai face baiatu ala cu carciuma din oras care te-a cucerit si din cauza careia ai fugit in japonia dupa comunism, sa inveti meserie de la gheishe?

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...