Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Vizitator Never
Reputație: 0
3 minutes ago, MacArthur said:

E deja bartan. Hitler a murit la 56 de ani.

Este inca neclar din punct de vedere istoric ce s-a intamplat cu Hitler. Exista zvonuri ca ar fi murit in 1962 la Bariloche, in Argentina, altii spun ca ar fi fugit in Brazilia. Este inca o enigma a istoriei daca s-a sinucis in buncar sau a fugit. Despre Mengele s-a aflat ca a murit tot in Argentina, la multi ani dupa ce a reusit sa fuga din Germania (s-a inecat intr-o dimineata in timp ce inota, in urma unui atac de cord, undeva in 1982).

https://www.theamerican.co.uk/pr/ft-Hitlers-Death-FBI

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
Just now, Never said:

Este inca neclar din punct de vedere istoric ce s-a intamplat cu Hitler. Exista zvonuri ca ar fi murit in 1962 la Bariloche, in Argentina, altii spun ca ar fi fugit in Brazilia. Este inca o enigma a istoriei daca s-a sinucis in buncar sau a fugit. Despre Mengele s-a aflat ca a murit tot in Argentina, la multi ani dupa ce a reusit sa fuga din Germania (s-a inecat intr-o dimineata in timp ce inota, in urma unui atac de cord, undeva in 1982).

https://www.theamerican.co.uk/pr/ft-Hitlers-Death-FBI

Zvonurile astea au inceput a circule cam in ultimul deceniu. Eu sincer nu cred. Oamenii ca Hitler nu pot sta pe curul lor, ei trebuie sa conduca, sa faca tam-tam (vezi si Napoleon),

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator Never
Reputație: 0
1 minute ago, MacArthur said:

Zvonurile astea au inceput a circule cam in ultimul deceniu. Eu sincer nu cred. Oamenii ca Hitler nu pot sta pe curul lor, ei trebuie sa conduca, sa faca tam-tam (vezi si Napoleon),

Napoleon probabil ar mai fi avut un cuvant de spus daca ar fi reusit sa evadeze din Sf. Elena, de aceea probabil ca pana si Lord Wellington era speriat de o asemenea ipoteza, incat a pus la cale otravirea lenta dar sistematica a lui Napoleon.

Adu-ti aminte ca nici macar Stalin nu a crezut in ipoteza sinuciderii fuhrer -ului, Spesnatz-ul si membri KGB l-au cautat prin toata lumea pana in 1950 (inca sunt dosare KGB secretizate pana in 2050 despre soarta lui Hitler dupa 30 aprilie 1945).

Link spre comentariu
Vizitator vasile_69_69
Reputație: 0
1 hour ago, MacArthur said:

E deja bartan. Hitler a murit la 56 de ani.

Asa ziceau si zilele trecute ca moare Chiorul vad ca e bine mersi al dracu 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
27 minutes ago, vasile_69_69 said:

Asa ziceau si zilele trecute ca moare Chiorul vad ca e bine mersi al dracu 

Daca la Vladimir Vladimirovic te referi, fosta sa nevasta spunea acum vreo luna, ca a murit de ceva vreme (deci nu el opereaza lucrurile)😂   Mai stii? Eu cred ca si-a numit deja un urmas pe masura. Nu, nu-i de ajuns sa moara. Rusia trebuie invinsa ca Germania, si divizata intre natiunile invingatoare care sa supravegheze crearea unui guvers pasnic. Macar pt vreun secol.

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator vasile_69_69
Reputație: 0
8 minutes ago, MacArthur said:

Daca la Vladimir Vladimirovic te referi, fosta sa nevasta spunea acum vreo luna, ca a murit de ceva vreme (deci nu el opereaza lucrurile)😂   Mai stii? Eu cred ca si-a numit deja un urmas pe masura. Nu, nu-i de ajuns sa moara. Rusia trebuie invinsa ca Germania, si divizata intre natiunile invingatoare care sa supravegheze crearea unui guvers pasnic. Macar pt vreun secol.

Ma refeream la nea Base 😂😂

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...