Sari la conținut

Ce voiai sa devii cand vei fi fost mare?


Postări Recomandate

Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Ma, cred ca totusi este fata, dupa cum scrie cuvantul pula :))))

Ana, ti-e rusine sa scrii pulaaaa ? :)

 

 

Pe toate caile de comunicare  posibile :)))

 

Hai, curaj gâsca, ca te ...tai :)))

 

 

Vorbe...asteptam fapte ;))

 

 PULA!  

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Telefon: ionescoion
  • Oras:oriunde ne este bine
  • Telefon: ionescoion
  • Oras:oriunde ne este bine

 PULA!  

Citez din Catavencii:

"„Ce p… mea!”, expresie pe care o foloseau în public nu numai masculii de toate vîrstele, ci chiar și femeile tinere, studioase. Asta nu înțelegea Neagu Djuvara. Că bărbații își invocă „obiectul”, ca pe un soi de martor al bărbăției lor, asta ar fi de înțeles, dar ca fetele să se agațe de ceea ce n-au, ca și cum ar fi suferit o operație de schimbare de sex, asta i se părea prea de tot. "

Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

Citez din Catavencii:

"„Ce p… mea!”, expresie pe care o foloseau în public nu numai masculii de toate vîrstele, ci chiar și femeile tinere, studioase. Asta nu înțelegea Neagu Djuvara. Că bărbații își invocă „obiectul”, ca pe un soi de martor al bărbăției lor, asta ar fi de înțeles, dar ca fetele să se agațe de ceea ce n-au, ca și cum ar fi suferit o operație de schimbare de sex, asta i se părea prea de tot. "

 

unul din "beneficiile" feminismului extrem e ca a nascut cateva generatii de femei cu atitudini mai "barbate" decat chiar ale barbatilor insasi... si nu in sens pozitiv

mie imi pare chiar ridicol sa aud o femeie cum isi baga si-si scoate ceva ce n-are si nu va avea vreodata, oricat si-ar dori de mult... o fi ea o lume a barbatilor, dar e suficient sa ne folosim mintea ca ei, nu sa-i imitam, mai ales acolo unde nu ne ajuta fizicul ...

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Citez din Catavencii:

"„Ce p… mea!”, expresie pe care o foloseau în public nu numai masculii de toate vîrstele, ci chiar și femeile tinere, studioase. Asta nu înțelegea Neagu Djuvara. Că bărbații își invocă „obiectul”, ca pe un soi de martor al bărbăției lor, asta ar fi de înțeles, dar ca fetele să se agațe de ceea ce n-au, ca și cum ar fi suferit o operație de schimbare de sex, asta i se părea prea de tot. "

 

Ghifor, ce-ai? 

Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

unul din "beneficiile" feminismului extrem e ca a nascut cateva generatii de femei cu atitudini mai "barbate" decat chiar ale barbatilor insasi... si nu in sens pozitiv

mie imi pare chiar ridicol sa aud o femeie cum isi baga si-si scoate ceva ce n-are si nu va avea vreodata, oricat si-ar dori de mult... o fi ea o lume a barbatilor, dar e suficient sa ne folosim mintea ca ei, nu sa-i imitam, mai ales acolo unde nu ne ajuta fizicul ...

 

 Pe mine ma ajuta si fizicul! 

Link spre comentariu
  • Telefon: ionescoion
  • Oras:oriunde ne este bine
  • Telefon: ionescoion
  • Oras:oriunde ne este bine

felicitari pentru perfectiune! :)

 

inseamna ca mitul androginului, cautat si cantat inca din antichitate, a devenit, in sfarsit, realitate :)

Mitul androginului sau hermafroditului? E acelasi?

Link spre comentariu
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?

anticii cautau androginul... noi l-am lipit la loc si l-am facut hermafrodit :D

in esenta, e acelasi lucru :)

 

poate doar cu diferenta ca androginul e (si) spiritual.... hermafroditul ar fi doar carcasa

 

forbidden, 

 

unele teorii spirituale considera ca fiecare om are un aspect feminin si unul masculin, aflate sau nu intr-un echilibru. jucandu-ne putin... daca "androginia este tinta/rezolvarea spirituala", atunci impreunarea carnala (pentru unii) poate fi interpretata ca incercarea, e adevarat, poate superficiala, de armonizare a celor doua aspecte feminin-masculin  :laugh2

 

PS: hidos e daca, ca barbat, dai peste o femeie barbata, dar fireste ca si viceversa e valabila, dar gusturile, evident, nu se "discuta"   :laugh2  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...