Sari la conținut

Rusine Simona Halep!


Postări Recomandate

  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

A jucat azi şi Rafa, printre rafale.

 

L-a ridiculizat în 3 seturi pe nimeni altul decât marele Roger...

 

da,si are legatura cu Simona!!

  • Like 4
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Ping 3 Ms
  • Oras:Ping 3 Ms

da,si are legatura cu Simona!!

 

Are, are. Ce încercam să sugerez este că un mare campion din ultimii 15 ani a fost surclasat şi exterminat pe teren de un alt mare campion din ultimii 15 ani. Un război cu 5 clase deasupra la ce a fost şi va fi vreodată madama Halep.

 

Cu alte cuvinte, pițipoanca machidoancă cu aere de divă şi prea mult mediatizată, ce n-a atins semi finale în 2019, e o cantitate neglijabilă, vorbind comparativ cu adevărații coloşi ai tenisului, care au prestat constant de-a lungul carierei lor sportive. Ființa Simonica e foarte talentată, muncitoare şi are o voință de fier, dar n-o ajută nici fizicul şi nici mintea.

 

A câştigat Roland Garros anul,respect ptr asta. But quess what? Never gonna happen again. În scurt timp cade din top 10 ATP şi se duce la vale, din cauza aroganței ce-o posedă pe micuța din poveste şi care i s-a urcat la cap odată cu gloria-i efemeră, de cometă strălucind prin tenis ptr puțin timp. E părerea mea. Timpul ne va revela cât de mult greşesc, au ba.

Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

...ce n-a atins semi finale în 2019...

2019
 
DOHA - 11 februarie - finală
S. Halep - E. Mertens 6-3, 4-3, 3-6
 
MIAMI - 19 martie - semifinală
S. Halep - Ka. Pliskova 5-7, 1-6
 
MADRID - 4 mai - finală
S. Halep - K. Bertens 4-6, 4-6
Link spre comentariu
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

 Un război cu 5 clase deasupra la ce a fost şi va fi vreodată madama Halep.

 

Cu alte cuvinte, pițipoanca machidoancă cu aere de divă şi prea mult mediatizată, ce n-a atins semi finale în 2019, e o cantitate neglijabilă, vorbind comparativ cu adevărații coloşi ai tenisului, 

 

A câştigat Roland Garros anul,respect ptr asta. But quess what? Never gonna happen again. 

 

:251x ce ai mah in cap razboi de 5 stele, ce mama draqu si razboaiele au stele??daca de desfasoara la munte sunt de margarete??

:refoz gresesti, 

:habarnam nu se stie ,doar nu esti tu mama Omida si prevezi viitorul!!

  • Like 6
  • Minus 4
Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Pentru părerologii habarniști:

- Simona a fost cea mai constantă jucătoare a ultimilor ani. A fost singura care timp de peste 5 ani a fost în top 10, majoritatea timpului în top 5, multă vreme în top 3 și aproapr 1 an nr. 1. 

- poblemele cu coloana a dus la 3 luni de pauză de joc, iar revenirea a fost deficilă și e normal.

- are nevoie de in antrenor de calibru. Daren și-a luat o pauză de antrenorat din motive familiale. Dacă, așa cum spun părerologii nu voia să mai continue cu ea, își găsea un contract bun, atât la fete, cât și la băieți, in jumătate de an.

- după dominația timp de câțiva ani exercitată de Serena, secundată de Sharapova, clasamentul la vârf e foarte fluid. Să nu uităm că Sharapova a fost suspendată un an și ceva pentru dopaj, iar Serena mai șmecheră s-a dopat cu voie de la stăpânire, profitând de o portiță din regulament. Aceasta spune că dacă un sportiv are o afecțiune ce nu poate fi tratată decât cu medicamente ce conțin anumite substanțe interzise, se face o derogare dacă sportivul prezintă un dosar medical documentat. De parcă sportul de mare performanță e făcut pentru oameni bolnavi! 

- toate tinerele furioase care au rupt norii o anumită perioadă (de obicei scurtă), s-au pierdut pe drum, Muguruza a făcut furori acum câțiva ani, a câștigat GS, a fost pe locul 1 sau 2 (nu mai știu exact), acum e o oarecare. Bouchard a jucat finală de G.S., a ajuns nr.5, acum e o anonimă (mai puțin pozele sexy). Osaka a rupt norii, 2 turnee de G.S. consecutiv, acum, o bate cam oricine. Ostapenco a câștigar R.G. în finală cu Simona, acum e o oarecare. Sabalenka a făcut senzație anul trecut, acum la fel, iese din primele tururi. Sloane Stevens, la fel, e departe de forma de anul trecut-acum 2 ani. Bianca Andreescu la fel ... după un ănceput fulminant, e tot accidentată (probabil a forțat prea mult, voind să profite de forma de excepție pe care a avut-o.  Aceste tinere vin cu mult arțag, cu foame de bani și glorie, motivate și cu tupeu, bine pregătite, fără stress (nu au nimic de pierdut), apoi se pierd pe drum. Acesta este prețul gloriei și banilor mulți la vârste fragede, pe care nu le știu gestiona cum trebuie. Sunt super-pregătite în mod forțat pentru a atinge un nivel ridicat, dar nu și pentru a duce un război lung, pentru a gestiona cariera, nici fizic, nici tactic, nici strategic, nici psihic. Și  nu mă refer la dopaj (sau nu numai), ci la strategia care li se impune. 

- Simona mai are multe de spus în tenis în următorii 2-3, poate 4 ani, dacă nu va suferi accidente care să o scoată mai mult timp, sau definitiv din viața sportivă. Locul 1 nu mai este principala prioritate, ci menținerea în top 10 și câștigarea măcar a încă un turneu de G.S. Ce a avut de dovedit, a cam dovedit, dar cine vine după ea?

  • Like 2
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:puscarie
  • Oras:puscarie

Pentru părerologii habarniști:

- Simona a fost cea mai constantă jucătoare a ultimilor ani. A fost singura care timp de peste 5 ani a fost în top 10, majoritatea timpului în top 5, multă vreme în top 3 și aproapr 1 an nr. 1. 

- poblemele cu coloana a dus la 3 luni de pauză de joc, iar revenirea a fost deficilă și e normal.

- are nevoie de in antrenor de calibru. Daren și-a luat o pauză de antrenorat din motive familiale. Dacă, așa cum spun părerologii nu voia să mai continue cu ea, își găsea un contract bun, atât la fete, cât și la băieți, in jumătate de an.

- după dominația timp de câțiva ani exercitată de Serena, secundată de Sharapova, clasamentul la vârf e foarte fluid. Să nu uităm că Sharapova a fost suspendată un an și ceva pentru dopaj, iar Serena mai șmecheră s-a dopat cu voie de la stăpânire, profitând de o portiță din regulament. Aceasta spune că dacă un sportiv are o afecțiune ce nu poate fi tratată decât cu medicamente ce conțin anumite substanțe interzise, se face o derogare dacă sportivul prezintă un dosar medical documentat. De parcă sportul de mare performanță e făcut pentru oameni bolnavi! 

- toate tinerele furioase care au rupt norii o anumită perioadă (de obicei scurtă), s-au pierdut pe drum, Muguruza a făcut furori acum câțiva ani, a câștigat GS, a fost pe locul 1 sau 2 (nu mai știu exact), acum e o oarecare. Bouchard a jucat finală de G.S., a ajuns nr.5, acum e o anonimă (mai puțin pozele sexy). Osaka a rupt norii, 2 turnee de G.S. consecutiv, acum, o bate cam oricine. Ostapenco a câștigar R.G. în finală cu Simona, acum e o oarecare. Sabalenka a făcut senzație anul trecut, acum la fel, iese din primele tururi. Sloane Stevens, la fel, e departe de forma de anul trecut-acum 2 ani. Bianca Andreescu la fel ... după un ănceput fulminant, e tot accidentată (probabil a forțat prea mult, voind să profite de forma de excepție pe care a avut-o.  Aceste tinere vin cu mult arțag, cu foame de bani și glorie, motivate și cu tupeu, bine pregătite, fără stress (nu au nimic de pierdut), apoi se pierd pe drum. Acesta este prețul gloriei și banilor mulți la vârste fragede, pe care nu le știu gestiona cum trebuie. Sunt super-pregătite în mod forțat pentru a atinge un nivel ridicat, dar nu și pentru a duce un război lung, pentru a gestiona cariera, nici fizic, nici tactic, nici strategic, nici psihic. Și  nu mă refer la dopaj (sau nu numai), ci la strategia care li se impune. 

- Simona mai are multe de spus în tenis în următorii 2-3, poate 4 ani, dacă nu va suferi accidente care să o scoată mai mult timp, sau definitiv din viața sportivă. Locul 1 nu mai este principala prioritate, ci menținerea în top 10 și câștigarea măcar a încă un turneu de G.S. Ce a avut de dovedit, a cam dovedit, dar cine vine după ea?

recenzie falsa

Link spre comentariu
  • Oras:Ping 3 Ms
  • Oras:Ping 3 Ms

2019

 

DOHA - 11 februarie - finală

S. Halep - E. Mertens 6-3, 4-3, 3-6

 

MIAMI - 19 martie - semifinală

S. Halep - Ka. Pliskova 5-7, 1-6

 

MADRID - 4 mai - finală

S. Halep - K. Bertens 4-6, 4-6

Setul 2 de la Doha s-a terminat 4-3 ?? :))))

 

Meştere, vorbeam despre turneul în desfăşurare, Roland Garros 2019, unde Federer a fost efectiv zdrobit de Nadal in fază superioară a turneului ( n.b. nr 2 vs nr 3... ) şi unde cipanca (deținătoarea titlului) a ieşit înainte de semi finale, înfrântă de o junioară. Da? Era mai degrabă amărăciune decât bucurie în ce scriam, cum la fel nu mă bucur nici dacă pică Halep din top 10.

 

Uncheşu' Picon? De când s-a reîntors Nole, a câştigat 2 din cele 4 turnee de G S. Asta spune ceva despre ce înseamnă un true champion. Halep de pică în conul de umbră, e foarte greu să mai revină. Elita feminină a tenisului contemporan e apropiată ca valoare, fetele nu-s constante, lupta e mult mai acerbă şi variabilele-s prea multe.

 

După dezastrul din primele două, să vedem la celelalte două turnee de grand slam cum se prezintă Simonica,la fel şi în turneul campioanelor. În competițiile de G S sunt multe puncte ATP. Acolo sunt satisfacția, gloria şi nu în ultimul rând, cum bine a remarcat dottore : firfireii...

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Setul 2 de la Doha s-a terminat 4-3 ?? :))))

 

Meştere, vorbeam despre turneul în desfăşurare, Roland Garros 2019, unde Federer a fost efectiv zdrobit de Nadal in fază superioară a turneului ( n.b. nr 2 vs nr 3... ) şi unde cipanca (deținătoarea titlului) a ieşit înainte de semi finale, înfrântă de o junioară. Da? Era mai degrabă amărăciune decât bucurie în ce scriam, cum la fel nu mă bucur nici dacă pică Halep din top 10.

 

Uncheşu' Picon? De când s-a reîntors Nole, a câştigat 2 din cele 4 turnee de G S. Asta spune ceva despre ce înseamnă un true champion. Halep de pică în conul de umbră, e foarte greu să mai revină. Elita feminină a tenisului contemporan e apropiată ca valoare, fetele nu-s constante, lupta e mult mai acerbă şi variabilele-s prea multe.

 

După dezastrul din primele două, să vedem la celelalte două turnee de grand slam cum se prezintă Simonica,la fel şi în turneul campioanelor. În competițiile de G S sunt multe puncte ATP. Acolo sunt satisfacția, gloria şi nu în ultimul rând, cum bine a remarcat dottore : firfireii...

Băiete, eu vorbeam de fete și îmi confirmi

cele spuse de mine! Fetele din circuit sunt mult mai inconstante. Și majoritatea puștoaicelor ce explodează brusc, se pierd pe drum. Cât despre bani ... ăsta e sportul profesionist!

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Ping 3 Ms
  • Oras:Ping 3 Ms

Mare performanta sa bati pe zgura un Federer la 38 de ani.

 

Thiem are 25 de ani. Fiind mult mai tânăr decăt Roger, i-a cam rupt fâşul lui Rafa în ultimele două seturi ale finalei de la Roland Garros 2019 :
 1-6, 1-6.
 

Înțelegi ce zic, Aviation Babe? :)))

post-288762-0-88657100-1560605576_thumb.jpeg

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Malmö
  • Oras:Malmö

Din care stiu eu, urmarind putin tenis, Thiem este un jucator preponderent de zgura, iar Roger, care niciodata nu a excelat pe zgura, nu mai jucase de vreo 2 ani pe aceasta suprafata, pana la Madrid sau Roma.

 

Intelegi, ce zic, saracie latratoare?

 

Mai bine l-ai consola pe Pepelica, isi fac curvele de cap p-acilea, sterg recenzii.

Link spre comentariu
Vizitator beraru
Reputație: 0

Din care stiu eu, urmarind putin tenis, Thiem este un jucator preponderent de zgura, iar Roger, care niciodata nu a excelat pe zgura, nu mai jucase de vreo 2 ani pe aceasta suprafata, pana la Madrid sau Roma.

 

Intelegi, ce zic, saracie latratoare?

 

Mai bine l-ai consola pe Pepelica, isi fac curvele de cap p-acilea, sterg recenzii.

 

 

De acord cu tine, Miskine! 
 
Lasa-i p-astia cu tenisul lor, ca n-au nicio treaba si hai ca te invit eu la o bere.
 
E vreo problema daca e la temperatura camerei?
 
Link spre comentariu
Vizitator picard91
Reputație: 0

RUȘINE SIMONA HALEP! :angry

 

S-o umilești în halul ăsta pe Serena :P Nu-i frumos :laugh2  :hihat  :hooray

A sters cu Serena pe iarba ! =)) Practic, Serenei nu i-a intrat nimic azi, cred ca a lasat-o Simona din mila sa ia 2 game-uri in fiecare set, ca sa nu o umileasca complet ! =)) =))

 

Si mai e US Open, deci mare are sanse la inca un trofeu de GS anul asta ! :)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie

  • Oras:in paradis
  • Oras:in paradis

De cand o urmaresc pe Simona, sa tot fie vreo 5-6 ani , nu am vazut-o atat de conectata la meci. Pur si simplu a fost incredibila azi (sau ieri ca e trecut bine de miezul noptii).

 

PS Sper sa invatam si noi sa ne pretuim valorile si sa nu mai aruncam cu pietre in ele atunci cand mai au si nereusite

  • Like 4
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...