Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:moon
  • Oras:moon

buna tuturor,

am fost din nou la acest salon, avan si experiente placute si mai putin placuta,

de aceasta data am ajuns pe la ora 23 seara, am ales o ora si jumatete, o domnisoara draguta, inalta 175 -  nu mai retin numele, cam de nota 8, sani micuti...

am facut dus, prosop curat, geluri de dus la alegere, nota 10 pt locatie

mers in camera, inceput cu masaj de relaxare, foarte ok, dupa o ora si un pic imi spune fata sa ma intorc cu fata in sus,

a inceput cica masajul erotic,

in jumatatea de ora in care a mai ramas, fata nu s-a atins nici macar cu un deget de penis, eu tot asteptam, dar nimic,

la final imi spune ca s-a terminat sedinta, ii spun, bun si masajul erotic?

ii spun ca mai iau jumatate de ora, si imi spune ca poate face doar masaj la testicole, 

am zis ok, macar atat sa primesc,

si in celelalte 20 minute mi-a facut doar masaj la testicule, fara sa se atinga de penis...

s-a termisnat masajul, am mers la dus si la final cand sa platesc, alta surpriza, eu ma pregateam sa platesc 2x120  lei - cat e masajul toples, cand colo domnisoara imi spune ca e 290, pentru ca dupa ora 12, preturile cresc cu 50 lei ora...

si uite asa am scos din buzunar 300 lei,

am fost de mai multe ori la acest salon, de fiecare data am plecat super multumit, stiam ca e fara finalizare, dar aceasta experienta m-a dat pe spate,

cam atat, daca aveti intrebari , le astept,

numai bine!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Telefon: geo_tandru
  • Oras:bucuresti
  • Telefon: geo_tandru
  • Oras:bucuresti

Masajul tantric necesita o oarecare pregatire psihica si  o relaxare totala a corpului. Masajul tantric nu se bazeaza pe masajul de relaxare (somatic) ci pe relaxare totala a  organismului. Asadar, daca vrei sa savurezi intradevar acest masaj trebuie sa fi pregatit psihic pentru acesta. Desi pare oarecum ciudat, cea mai importanta parte a masajului tantric este finalizarea Tao (pentru o traducere foarte clasica am putea spune o finalizare manuala de lunga durata) . Unii confunda din pacate masajul erotic cu finalizarea TAO. sunt total diferite. Masajul Erotic inseamna simplu atingere pana la finalizare, prin tehnci diferite, cu mana, cu coprul (cu sanii, cu talpile, cu gatul, cu burta, cu partea din spatea genunchiului, etc) Insa acest masaj erotic este doar prima parte a masajului tantric, care are ca punct culminant finalizarea TAO.

 

Finalizarea TAO inseamna practic provocarea erectiei,inducerea ejacularii prin stimularea prostatei si a punctului g iar in punctul cel mai "fierbinte" al erectiei, oprirea ejacularii. Acest "tratament" se repeta de cate ori poate organismul fiecaruia. Senzatia este uimitoare iar finalizarea in sine este extrem de intensa. Unii foarte norocosi pot avea parte de orgasm prin implozie (adica un fel de orgasm fara ejaculare) , unii pot sa nu aibe deloc finalizare.

 

Partea cea mai pozitiva a acestui tip de masaj : dupa un astfel de masaj,primul contact sexual este foarte intens si poate dura de doua sau de trei ori mai mult decat un contact sexual "propriu" obisnuit.(spun propriu pentru ca difera de la fiecare individ in parte. Durata unui act sexual difera in functie de individ, unii au cateva minute, unii cateva zeci de minute) Aceasta teorie este testata si difera in functie de fiecare persoana in parte ! Pentru anumiti barbati, poate fi cel mai bun tratament pentru o erectie de lunga durata sau pentru cei care sufera de ejaculare precoce sau care nu isi pot stapanii ejacularea pentru a satisface pe deplin o femeie. 

 

Acest tip de masaj se adreseaza celor care vor sa experimenteze un tip de masaj unic si special. Nu poate fi inteles de catre oricine, de aceea necesita un anumit grad de intelegere pentru a putea fi experiemntat. Acest masaj nu constituie, asa cum unii cred,doar o simpla finalizare manuala!!!  Este un concept gresit al celor care cred ca se bazeaza pe o simpla "laba cu ulei" . Consider ca este cel mai interesant masaj dintre toate tipurile de masaj care nu contin contact sexual. Il recomand celor care au capacitatea sa il inteleaga si mai ales celor care vor sa isi imbunatateasca viata sexuala!!!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ar fi bine de aflat cine prestează acest masaj TAO cu adevărat. Așteptăm recenzii . Multumesc

 

presteaza fete care practica tantra yoga la MISA. nu exista finalizare, nu exista GFE. este doar pentru cei care vor un "altfel" de masaj. eu zic ca trebuie sa fii oarecum initiat ca sa te duci acolo , altfel pleci cu "ele" umflate.:) 

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

E super ok acest forum si cred ca trebuie sa imi aduc si eu contributia daca tot m-am folosit de informatiile de aici.

Am fost de curand si la salonul tao din zona radisson si am fost foarte multumit.

Locatia este vizibila (adica au un fel de sigla la intrare), totul pare legal si nu mj-a fost frica. Oricum si din ce am citi de la altii este un salon "sanatos".

Am sunat inainte pentru rezervare. Salonul aici are diverse numere. Eu l-am cautat si pe net www.tao-erotic-massage.ro si acolo au numere de telefon actualizate. Adica eu cred ca daca se vor schimba acolo ne vor anunta prima data.

Am avut o sedinta de 2 ore cu Selena. Arata ca in fotografii putin mai ingrasata (3-4 kg cred :)).

Este foarte curat, arata bine si muzica te invie...

 

A fost super, ma simteam wow dupa si voi reveni sigur.

Merita vizitat salonul!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Vin cu o completare si eu, pentru ca sunt client ocazional al acestui salon cam din 2010, si am cunoscut bine 3 maseuze de aici.

 

Am ajuns la ei din pura curiozitate, nu sunt un barbat care sa practice continenta desi am fost cat de cat initiat in ideile de baza pe care le promoveaza acest salon.

 

Sper ca nu radeti deja, esenta salonului cumva este ca noi barbatii sa fim educati sa atingem orgasmul fara ejaculare ceea pentru marea majoritate a noastra nu este un deziderat real:))

 

Cu toate acestea, experienta mai ales daca apreciati masajul erotic este intr-adevar interesanta, de la un masaj de relaxare bine facut pana la un masaj erotic complet diferit de celebrele chestii uleioase binecunoscute-n alte parti.

 

Ca si note, 8 pentru locatie - Calea Victoriei este un cosmar dpdv parcare mai ales ziua, 9 pentru camere si baie pentru ca nu exista papuci de unica folosinta doar din cei reutilizabili, fetele dupa caz de la 8 in sus - sunt lipicioase. Tips lasat mereu intre 25 si 50 de Ron, cate o cutie de bomboane si altele de genul. 

Diferenta de preturi este legata de faptul ca salonul a pastrat preturi mai mici pentru clientii vechi pana de curand era ceva de genul 150 topless si 200 nud pentru clientii vechi - pentru cei noi se aplica cele de pe site, un concept interesant de fidelizare apropo.

 

Pentru amatorii de masaj erotic este de incercat, senzatia cand pleci "incarcat" dupa standardele noastre sau ma rog cu energia sexuala prezenta in tine dupa standardele lor este interesanta cum ziceam. 

 

Spor la treburi:)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

pleci "dereglat"  daca nu esti un initiat in tantra. nu e asa usor sa controlezi energiile sexuale, mai ales dupa 1,2 sedinte. asta ia ani de practica. 

 

nu o poti face doar prin vizite la un salon tantrist unde scopul in mare, este unul comercial si apoi unul educativ.   :innocent 

 

per total salonul nu este pentru oricine(cei care vor finalizare, un pic de GFE) iar preturile sunt ....mari 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Salutari, am fost si eu saptamana asta la masaj la salon si va las o "scurta" recenzie.

Am mers cu un tovaras care a mai fost si cunoaste bine salonul si pe o parte din fete.

Programarea facuta de tovaras prin telefon (nu-l cunosc dar stiu ca au site).

Locatia langa Calea Victoriei pe langa hotel Radisson.

Apartament cu doua sau trei camere si cu o baie.

Cand am fost noi erau 4 fete prezente, toate frumusele. Eu am avut norocul s-o recunosc pe una din ele de la clubul Lucky Love, asa ca am ales sa-mi faca ea masajul.

In camera o saltea cu prosoape pe ea, muzica ambientala, betisoare parfumate si un radiator pt caldura.

Am primit prosop si papuci, am facut eu primul dus si pe urma fata.

Am ales masajul cu fata nud. Pe ea o mai vazusem dansand la club asa ca stiam ce aleg. Fata frumoasa, pasionala, cu simtul umorului si foarte priceputa in arta masajului.

MASAJUL NU ESTE CU FINALIZARE.

Masajul excelent din punctul meu de vedere. Nicio parte a corpului n-a scapat nemasata. Masaj facut cu mainile, barbia, coatele (antebratele), genunchii si coapsele. Mangaiat cu parul si cu sanii.

NOTE

Locatie: 8

Aspect fata: 9

Masaj: 10 - cum am specificat doar masaj "nu se face laba"

Pret: 200

 

Eu unul le voi mai calca pragul si va recomand sa incercati daca cautati un masaj de calitate.

REPET INCA O DATA CA NU VETI AVEA PARTE DE LABA CI DOAR DE UN MASAJ PASIONAL! 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Fratilor am fost iar la ele si a fost superrr...

Cand eram mai tanar citeam despre Yoga si abstinenta... Ca daca te abtii de cateva ori atingi Nirvana.. credeam ca sunt vrajeli... Sunt.. dar nu asa cum am vrea noi... E alta stare!!! Ceva este cu enrgiile alea... si fetele se pricep...zic fetele pentru ca si prima si a doua au fost super-ok...

 

Ador sa mi se faca masaj... Acum nu stiu care e diferenta dintre o fata si 2 fete pentru ca eu unul cu 2 m-as desincroniza si nu ar fi la fel....

Cand vine unul din voi si face cinste cu doua nu il refuz :P Pana atunci mai vorbim ;)

Merita vizitat!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

https://www.anuntul.ro/anunt-masaj-yoga-masaj-z0aoqd#MR2Gkn

Acum promovează conceptul de Yoga masaj.

Tarif 250 Lei.

Sper sa nu fie doar o chestie de marketing....

Sa traiesti .Doar Marketing 

Masaj Tao - Masaj Tantric - Nuru Masaj - Masaj Yoga , plus altele denumiri pompoase cu preturi extra  .

E plin forumul de anunturi gen 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București

Am reușit să ajung o singura data la Tao...acum multi ani.

A fost printre cele mai bune masaje de relaxare ( așa am cerut...nu erotic ) de care am avut parte.

Tipa făcea și yoga de multi ani și avea și ani buni de masaj ca și experiența.

Pe meridiane , pe tot corpul , la final parca pluteam într-o stare de beatitudine.

Plus atitudinea pozitivă , ZEN....

  • Like 4
  • Minus 4
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...