Sari la conținut

Scuze publice catre DENISAROND


Vizitator

Postări Recomandate

  • Oras:ðŸ”� OradeaðŸ”�
  • Oras:ðŸ”� OradeaðŸ”�

Credinta este ceva ce ti.a fost dat inca de cand erai in pantece Ines..

.."..si aceasta nu este de la voi.." scrie in Biblie...ai avut.o in tine ..s.a activat doar la auzirea predicii despre Hristos..credinta..

Am spus . Asa am crescut . In familie de credinciosi , cu exceptia cuiva care era ateu

Per total am crescut cu ideea de credinta in D zeu

 

Eu tot ce am spus este ca nu cred in preoti. In preotii moderni

Pt ca manipuleaza in masa si se folosesc de credinta unora.

 

Iar cei ce sunt atei , nu au liniste sufleteasca .

 

Dar .. sa nu confundam preotii cu Dumnezeu

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

Nu stiu cum as explica eu ., o muritoare de rand :)))

Eu nu caut explicatii despre Dumnezeu . Sau icoane care plang si sangereaza.

Pt mine .. e irelevant .

Eu cred in Dumnezeu , nu in mass media , nu in preoti , parlamentari sau .. mai nou ...trollerii dp Nimfoo

Credinta e in sufletul meu ca asa am fost crescuta. Dar e la alegerea mea pe viitor sa cred sau nu in. " misionarii lui Dumnezeu"

Am o icoana simpla acasa , ma rog la ea, mai am una in geanta . Si cam atat . Dar nu stau sa vjzitez morminte ca disperata sa " ma ajute Dumnezeu" sa am noroc in viata . Si sa arunc cu bani pe copaci .

Pt mn e manipulare in masa . Faza cu preotii moderni

Dumnezeu e altceva .

Un sincer bravo !

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:.
  • Oras:.

Raspunsurile concrete oricum nu se vor gasi niciodata .

Intotdeuna vor exista dovezi si contra dovezi .

 

Iar un preot , e tot un pacatos . nu cred in preotii moderni din ultimii ani.credinta mea nu depinde de nimeni

Credinta o port in suflet , restul nu ma intrreseaza.

Ce icoane noi mai apar , ce morminte pline de surprize si puteri magice .

Preotii sunt niste mafioti care il folosesc pe dumnezeu pentru scopuri financiare propri si pentru a cotiza la stat dupa ce fac biserici.

Defapt dumnezeu nici nu exista ca si concept. Este o facatura de catre biserica, pentru a face bani din asta de pe spatele oamnilor mai redusi mintal.

Dumnezeu e defap ce te motiveza pe tine zi de zi, este vocea din capul tai care te dirijeaza, adica este alt mod de a defini subconstientul.

  • Like 3
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:ðŸ”� OradeaðŸ”�
  • Oras:ðŸ”� OradeaðŸ”�

Preotii sunt niste mafioti care il folosesc pe dumnezeu pentru scopuri financiare propri si pentru a cotiza la stat dupa ce fac biserici.

Defapt dumnezeu nici nu exista ca si concept. Este o facatura de catre biserica, pentru a face bani din asta de pe spatele oamnilor mai redusi mintal.

Dumnezeu e defap ce te motiveza pe tine zi de zi, este vocea din capul tai care te dirijeaza, adica este alt mod de a defini subconstientul.

pana la proba contrarie , prefer sa cred in Dumnezeu. Cu limita .

Ca altii se folosesc de credinta populatiei , e adevarat , dar e problm lor .

Ma simt bine cand am in ce sa cred , atata timp cat nu ma afecteaza.

 

Nimeni nu poate dovedi concret ca exista sau nu. Dar , in general , ateii sunt oameni nefericiti , dezamagiti , fara liniste interioara

Si nu le merge bn in viAta.

 

Ti -o zic ca am trait pe langa unul )))))

 

Iar Dumnezeu nu are legatura cu preotii si banii care se cer pt spovedanie / sfintirea caselor . Aia nu e credinta

Pt ca tot ce e adevarat, nu e contra cost ! sentimentele adevarate nu se platesc

 

Fericire / iubire / credinta .

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:UE
  • Oras:UE

Preotii sunt niste mafioti care il folosesc pe dumnezeu pentru scopuri financiare propri si pentru a cotiza la stat dupa ce fac biserici.

Defapt dumnezeu nici nu exista ca si concept. Este o facatura de catre biserica, pentru a face bani din asta de pe spatele oamnilor mai redusi mintal.

Dumnezeu e defap ce te motiveza pe tine zi de zi, este vocea din capul tai care te dirijeaza, adica este alt mod de a defini subconstientul.

ai.voci in cap?

 

Dumnezeu.Hristos.este mai real.decat tu sau eu sa oricare...El.este in plan spiritual.

 

A.zis.."imparatia.mea.nu.este din lumea.aceasta.." cand vorbea cu Pontiu Pilat....ce este Adevarul l.a intrebat Pontiu...si Hristos.nu a zis nimic pt

Ca intrebarea trebuia pusa:

 

CINE.ESTE ADEVARUL?...adik Hristos...care a rupt lanturile.stapanirii.demonilor asupra pamantului cand a inviat..

 

Savvy?

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:.
  • Oras:.

ai.voci in cap?

 

Dumnezeu.Hristos.este mai real.decat tu sau eu sa oricare...El.este in plan spiritual.

 

A.zis.."imparatia.mea.nu.este din lumea.aceasta.." cand vorbea cu Pontiu Pilat....ce este Adevarul l.a intrebat Pontiu...si Hristos.nu a zis nimic pt

Ca intrebarea trebuia pusa:

 

CINE.ESTE ADEVARUL?...adik Hristos...care a rupt lanturile.stapanirii.demonilor asupra pamantului cand a inviat..

 

Savvy?

E ok prefer sa cred in stapanul luminii. Singurul zeu real care vorbeste cu credinciosii sai prin foc si singurul zeu real care indeplineste rugaciunile oamenilor, dupa un sacrificiu omenesc. Asta predica preotii rosii ai sai oricum.

Caci noaptea e intunecata si plina de terori

  • Like 3
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:UE
  • Oras:UE

E ok prefer sa cred in stapanul luminii. Singurul zeu real care vorbeste cu credinciosii sai prin foc si singurul zeu real care indeplineste rugaciunile oamenilor, dupa un sacrificiu omenesc. Asta predica preotii rosii ai sai oricum.

Caci noaptea e intunecata si plina de terori

esti demonizat...

 

Exorcizarea este singura ta scapare...

Link spre comentariu
  • Telefon: sylvercheetah53
  • Oras:Constanța
  • Telefon: sylvercheetah53
  • Oras:Constanța

poi dar din icoanele.alea.iese sange ..s.a analizat la laborator..

 

Si.cum.explici ca doar la ortodoxi se aprinde lumina sfanta la Ierusalim?

https://www.google.ro/amp/s/graiulortodox.wordpress.com/2016/02/02/sfanta-lumina-de-la-ierusalim-coboara-doar-la-ortodocsi-sau-si-la-eretici-catolici-protestanti-neoprotestanti/amp/

 

La care ortodocşi? De rit vechi sau de rit nou?

Credinta este ceva ce ti.a fost dat inca de cand erai in pantece Ines..

 

.."..si aceasta nu este de la voi.." scrie in Biblie...ai avut.o in tine ..s.a activat doar la auzirea predicii despre Hristos..credinta..

Du-te dracu' cu propaganda ta. Aici e forumu' nimfomanelor, nu al BOR.

Treci la pupat moaşte, dacă atît te duce mintea.

Link spre comentariu
  • Oras:ðŸ”� OradeaðŸ”�
  • Oras:ðŸ”� OradeaðŸ”�

ame="inesines" post="3045893" timestamp="1506438665"]

Greu să mă cucerești cu poezii.Eu zic sa încerci cu 3-4 jumătăți de palincă.

Dar nu incercam sa va cuceresc parinte :))) vroiam sa va cer o opinie . Pt ca sunteti in domeniu. ðŸ˜ðŸ˜
  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: sylvercheetah53
  • Oras:Constanța
  • Telefon: sylvercheetah53
  • Oras:Constanța

credinta ortodoxa...

 

Vezi ce sfant visezi la noapte...iti va arata IADUL..

Eu te întrebam dacă e vorba de ortodocşii pe rit vechi sau cei pe rit nou. Că e o diferenţă de 13 zile între cele două calendare. Dar tu mergi ca orbu' cu capu' în cutia de carton. "Crede şi nu cerceta" scrie pe fruntea ta. Mai mult, nu poţi. Trist.

  • Like 2
  • Minus 7
Link spre comentariu

Eu te întrebam dacă e vorba de ortodocşii pe rit vechi sau cei pe rit nou. Că e o diferenţă de 13 zile între cele două calendare. Dar tu mergi ca orbu' cu capu' în cutia de carton. "Crede şi nu cerceta" scrie pe fruntea ta. Mai mult, nu poţi. Trist.

Bravo!Asa .Foarte bine ai zis.
  • Like 12
  • Minus 18
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...