Sari la conținut

Tunelul Nimfomane - o lume susprinsa in izmene


Postări Recomandate

Incep, prin a va spune, franc, precum un erou dostoievskiano-kafkiano-sabato-camusian, ca ma doare-n :shy: de sensibilitatile voastre materne, existente sau trecute.

 

Nimfomane, este, in sinea lui, un tunel.Un fel de muzeu sordid al rusinii, in care izmanarii isi urmeaza, irevocabil si irefragabil, traseul existential.

Ma simt precum Mersault sau Castel, vad lucid, lumea pestrita a nimfomanelor, populata de ceacanai si izmanarii, care se gratuleaza reciproc, intr-un simulacru al existentei burgheze.

Este greu sa fii above the mundane.Insa acesta este pretul solitudinii, care, asa cum spunea Sabato, iti ofera un sentiment de superioritate condescenta in relatia, minimala, cu ceilalti participanti la trafic.

Este o lume absurda, in care rusinea, lipsa rusinii, micimea sufleteasca si bicisnicia sunt aprobate si promovate drept model de viata.

O lume in care a injura de mama este considerat salut, iar a fi injurat de mama, climaxul recunoasterii si validarii personale.

O lume macabra a marasmului moral in care unii useri isi violeaza salbatic parintii, deshumandu-i, intr-un acces de nebunie si aruncandu-i in rigolele nimfomanelor, pentru a dobandi respect si mila.

 

Camus a spus odata ca cea mai importanta alegere a unei fiinte umane in aceasta lume absurda este aceea de a comite sau nu suicid.

Dar eu nu sunt atat de pesimist.

 

Eu sunt un observator.Un martor al acestei lumi, demne de dispretul, chiar si al meu.

 

Ma duc sa mananc.

 

Rata in sos de soia.

 

Doamne Ajuta.

 

Ma pis pe neamurile voastre de straita.

 

Votati PPD.

 

Refugees welcome si Visca el Barca.

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

 

Nimfomane, este, in sinea lui, un tunel.

 

O gaură a iepurelui in 3D...?

post-143417-0-92757100-1507832042_thumb.jpg

  • Like 13
  • Minus 19
Link spre comentariu
  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Incep, prin a va spune, franc, precum un erou dostoievskiano-kafkiano-sabato-camusian, ca ma doare-n :shy: de sensibilitatile voastre materne, existente sau trecute.

 

Nimfomane, este, in sinea lui, un tunel.Un fel de muzeu sordid al rusinii, in care izmanarii isi urmeaza, irevocabil si irefragabil, traseul existential.

Ma simt precum Mersault sau Castel, vad lucid, lumea pestrita a nimfomanelor, populata de ceacanai si izmanarii, care se gratuleaza reciproc, intr-un simulacru al existentei burgheze.

Este greu sa fii above the mundane.Insa acesta este pretul solitudinii, care, asa cum spunea Sabato, iti ofera un sentiment de superioritate condescenta in relatia, minimala, cu ceilalti participanti la trafic.

Este o lume absurda, in care rusinea, lipsa rusinii, micimea sufleteasca si bicisnicia sunt aprobate si promovate drept model de viata.

O lume in care a injura de mama este considerat salut, iar a fi injurat de mama, climaxul recunoasterii si validarii personale.

O lume macabra a marasmului moral in care unii useri isi violeaza salbatic parintii, deshumandu-i, intr-un acces de nebunie si aruncandu-i in rigolele nimfomanelor, pentru a dobandi respect si mila.

 

Camus a spus odata ca cea mai importanta alegere a unei fiinte umane in aceasta lume absurda este aceea de a comite sau nu suicid.

Dar eu nu sunt atat de pesimist.

 

Eu sunt un observator.Un martor al acestei lumi, demne de dispretul, chiar si al meu.

 

Ma duc sa mananc.

 

Rata in sos de soia.

 

Doamne Ajuta.

 

Ma pis pe neamurile voastre de straita.

 

Votati PPD.

 

Refugees welcome si Visca el Barca.

 

pre_1507835017__man_eats_banana_nothing_

  • Like 3

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

A trebuit sa fii tu singura proasta care sa i raspunda la acest bou este?Ca sa bagi topicu lui sus este?

Nu va puteti abtine futuva n gura tarfe proaste si cand scrie vanatoru va aruncati ca porcii la troaca sa haliti cacat.

Ca pe pisicutu il inteleg da pe tine ......idiottttt

Io nu mi-am imaginat ceva de prost gust cand am vazut ce scrie miskin, te asigur. Chiar dacă imaginea a durat mai putin de o secundă... Însă ce spui tu m-a facut sa rad, e clar ca tu erai acela, primul cu gaura in neuron...ce astepta sa fie astupata de mizerii!
  • Like 9
  • Minus 18
Link spre comentariu
  • Oras:nu spun
  • Oras:nu spun

A trebuit sa fii tu singura proasta care sa i raspunda la acest bou, este?Ca sa bagi topicu lui sus, este?

Nu va puteti abtine futuva n gura, tarfe proaste, si cand scrie vanatoru va aruncati ca porcii la troaca sa haliti cacat.

Ca pe pisicutu il inteleg, da pe tine ......idiottttt

 

Esti agramat, este? Este!

 

PS Dar pe dl Pulesteu de ce nu-l injuri pentru ca a postat pe topicul asta? Ti-e frica de dumnealui? Sau esti si ipocrit, pe langa agramat?

 

  • Minus 2
Link spre comentariu

Io nu mi-am imaginat ceva de prost gust cand am vazut ce scrie miskin, te asigur. Chiar dacă imaginea a durat mai putin de o secundă... Însă ce spui tu m-a facut sa rad, e clar ca tu erai acela, primul cu gaura in neuron...ce astepta sa fie astupata de mizerii!

Termna nu te mai repezi si tu ca de asta o aruncat aici topicul asta.Ai macar minte.Sa nu mai scrii aici.Lasa dracu sa alunece cacatu asta in buda acolo unde e locul.Sunt sigur ca vei gasi si alte topice interesante.
  • Like 18
  • Minus 16
Link spre comentariu
  • Oras:nu spun
  • Oras:nu spun

Ba esti Miskinel si o fut pe ma ta in cur.Nu pulesteu a scris primul.Topicul alunecase jos pana in mortii lu ma ta

 

De ce te comporti ca un golan? Ai fost parasit de mama cand erai mic, si de atunci urasti toate mamele din lume?

 

Nu conteaza cine a scris primul, important e ca a scris si dl Pulesteu si a mentinut topicul in susul paginii. Pe dumnealui de ce nu-l injuri?

 

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Termna nu te mai repezi si tu ca de asta o aruncat aici topicul asta.Ai macar minte.Sa nu mai scrii aici.Lasa dracu sa alunece cacatu asta in buda acolo unde e locul.Sunt sigur ca vei gasi si alte topice interesante.

 

Cum e posibil ca eu, o ființă total neinteresantă...să mă trezesc că pot ridica topice!? Mmm...

Lasă...

 

În continuare...îți analizez problema!

Ia să vedem...

Ce mai face dmx?

 

Nivelurile moleculelor din acel neuron au scăzut și s-a format ceva ca o gaură, iar psihicul său a preluat informația ca fiind durere. O durere psihică continuă ce îl face pe dmx să se manifeste agresiv chiar și când nu sunt stimuli care să îl determine să se comporte așa. El nu se poate controla pentru că își definește agresiunea ca fiind o formă de apărare, dar nu conștientizează că în fapt este într-o luptă cu propriul psihic, care îl depășește. Va continua...

Episodul anterior a fost despre streptococul lui dmx ce il bântuie încă din copilărie...

  • Like 8
  • Minus 19
Link spre comentariu
  • Oras:nu spun
  • Oras:nu spun

Cum e posibil ca eu, o ființă total neinteresantă...să mă trezesc că pot ridica topice!? Mmm...

Lasă...

 

În continuare...îți analizez problema!

Ia să vedem...

Ce mai face dmx?

 

Nivelurile moleculelor din acel neuron au scăzut și s-a format ceva ca o gaură, iar psihicul său a preluat informația ca fiind durere. O durere psihică continuă ce îl face pe dmx să se manifeste agresiv chiar și când nu sunt stimuli care să îl determine să se comporte așa. El nu se poate controla pentru că își definește agresiunea ca fiind o formă de apărare, dar nu conștientizează că în fapt este într-o luptă cu propriul psihic, care îl depășește. Va continua...

Episodul anterior a fost despre streptococul lui dmx ce il bântuie încă din copilărie...

 

Ce-ti spune instinctul? Dmx are sotie sau iubita?

 

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Ce-ti spune instinctul? Dmx are sotie sau iubita?

Câte-o iubită din când în când, dar încă nu si-a format tiparul după care să funcționeze în cuplu si este într-o perioadă a vieții lui...decisivă. Dacă vrea să scape de responsabilitățile ce se suprapun acestei perioade, trebuie să se însoare si va avea sapte ani de liniște interioară.

 

Nu este vorba de instict aici... iar intuiția o folosesc pentru alte minunății. 😅😈

Sunt doar probabilități găsite si măsurate din vorba lui si ceea ce comunică...

  • Like 7
  • Minus 18
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Baaaa... astia doi ( VisNaucitor si Miskin ) ar trebui sa se ia cu acte ... o razbunare mai parsiva

decat asta nu cred sa existe ... pentru Miskin !

A mai fost vorba de asta o dată si el a respins oferta voastră. Pffui...ce de vizualizări a avut topicul acesta, intr-un timp record!
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Pai daca nici Meschinu'nu te-a vrut......slabe sperante sa te mai mariti.

Logica ta e mică...mică, mică. Se-aseamănă cu ce-ai tu intre picioare si nu se ridică.

  • Like 8
  • Minus 18
Link spre comentariu
  • Oras:p'aci deocamdata
  • Oras:p'aci deocamdata

Logica ta e mică...mică, mică. Se-aseamănă cu ce-ai tu intre picioare si nu se ridică.

Stiu ca te supara adevarul enuntat de mine. Vrei sa vezi cat o am de mica? Nu mai visa si tu ca si a batrana de la mare.

PS din cauza lui meschinu'ai facut asa cearcane? ai plans cand te-a refuzat? 'tul in cur de marlan!

  • Like 3
Link spre comentariu

Ce :) mea, iar s-au adunat ceacanaii?

Petrea, stii tu, da-i pe GSP.

 

Dupa cum spunea Marele Teist Existentialist, DostoKierkegaard : Ma pis pe neamurile voastre de pipilici.Refugees welcome!

 

Katrane, zic sa pazesti avioanele alea, nu te mai afisa p-aici cu atitudinea asta de pitzipoanca ranita in orgoliu.

 

Ce frumos este afara!!!!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:p'aci deocamdata
  • Oras:p'aci deocamdata

Ce :) mea, iar s-au adunat ceacanaii?

Petrea, stii tu, da-i pe GSP.

 

Dupa cum spunea Marele Teist Existentialist, DostoKierkegaard : Ma pis pe neamurile voastre de pipilici.Refugees welcome!

 

Katrane, zic sa pazesti avioanele alea, nu te mai afisa p-aici cu atitudinea asta de pitzipoanca ranita in orgoliu.

 

Ce frumos este afara!!!!

Hai ma copile nedorit ca sta femeia aia si plange dupa tine! I-ai promis multe si ea chiar credea. Urat din partea ta.

PS Ceva poze cu mancare nu ii trimiti si ei sa poata visa incontinuare?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Stiu ca te supara adevarul enuntat de mine. Vrei sa vezi cat o am de mica? Nu mai visa si tu ca si a batrana de la mare.

PS din cauza lui meschinu'ai facut asa cearcane? ai plans cand te-a refuzat? 'tul in cur de marlan!

Tu habar nu ai ce e ăla adevăr...nu încerca sa te dai mare in fata mea, ca o sa sfarsesti prin a iti arăta frustrarea apoi! Altceva ce ai putea sa faci? Eventual sa zici ca in comentariul celalalt ca nu intru pe forum cand esti tu... Fain!
  • Like 10
  • Minus 17
Link spre comentariu

  • Oras:p'aci deocamdata
  • Oras:p'aci deocamdata

Tu habar nu ai ce e ăla adevăr...nu încerca sa te dai mare in fata mea, ca o sa sfarsesti prin a iti arăta frustrarea apoi! Altceva ce ai putea sa faci? Eventual sa zici ca in comentariul celalalt ca nu intru pe forum cand esti tu... Fain!

Sunt mare in fata ta. Si fizic si psihic! Adevarul e ala care il vezi tu cand te prafuiesti?

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...