Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Ubicuu
  • Oras:Ubicuu

"Eli, Eli, lama sabachtani?" - Yeshua Ben Yosef

 

Ai simtit vreo data ca Dumnezeul tau te-a parasit?

 

Eu am stat 40 de ore cazut intr-o ravena in masivul Piatra Mare acum cativa ani. M-am simtit aproape de moarte si disperarea a fost maxima. Am avut noroc de cainii ciobanesti care m-au gasit si au dat alarma. Atunci dialogul cu divinitatea a fost foarte intens. E bine ca am trecut peste asta si in final m-a multumit si intarit experienta spirituala avuta.

Link spre comentariu
  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

E bine ca te-ai simtit aproape de El.Nu cred in nici o putere divina!Se spune ca de obicei platim pt pacatele altora.Atunci sa-mi explice si mie cineva,copii de cativa anisori,bolnavi de cancer,ce vina au?Daca totusi exista Cineva,atunci cu siguranta e intr-un concediu prelungit!Stati acasa,fara sa aveti nici o activitate din care sa iasa bani,rugati-va de dimineata pana seara,credeti ca o sa aveti masa plina de mancare si datoriile platite?Sfatul meu e sa nu incercati asa ceva,o sa muriti de foame!

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:galati
  • Oras:galati

E bine ca te-ai simtit aproape de El.Nu cred in nici o putere divina!Se spune ca de obicei platim pt pacatele altora.Atunci sa-mi explice si mie cineva,copii de cativa anisori,bolnavi de cancer,ce vina au?Daca totusi exista Cineva,atunci cu siguranta e intr-un concediu prelungit!Stati acasa,fara sa aveti nici o activitate din care sa iasa bani,rugati-va de dimineata pana seara,credeti ca o sa aveti masa plina de mancare si datoriile platite?Sfatul meu e sa nu incercati asa ceva,o sa muriti de foame!

Adevarat !

Link spre comentariu
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad

Totusi e bine sa crezi in ceva daca acest lucru te ajuta sa treci peste greutati,(parerea mea) Ca ii spui dumnezeu sau forta creatoare sau orice altceva faci orice mai cu spor daca simti ca "cineva"vegheaza deasupra ta nu neaparat trebuie sa te ajute doar sa crezi ca exista. A nu se confunda crezul cu biserica oricare ar fi ea !!!

Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

Spiritualitatea purifica sufletul si mintea, deci aduce beneficii majore persoanei care o poseda...

Asta nu inseamna ca trebuie sa apelam la biserica si religie, lucrurile astea s-ar putea sa distorsioneze spiritualitea nativa la unele persoane...

Nu as intra in biserica, persoanele in slujba Domnului au ajuns mai ceva ca bisnitarii.

Nu stiu cati au mai ramas care s-au apucat de teologie datorita credintei si nu pentru un castig substantial...

Dar e bine sa crezi in ceva divin, fara rugaciuni si imporari, iti ofera o stare de bine si speranta...

:hug1

Link spre comentariu
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon

nu trebuie sa ne indoim de atentia pe care ne-o da Dumnezeu si nu trebuie sa judecam daca este sau nu in concediu, omul a pasasit ispitit fiind Gradina Eden-ului si deci atentia Lui Dumnezeu. Suntem aici in bataia vantului si nu este corect sa gasim vinovati, trebuie sa traim cu lucrurile asa cum sunt ... pentru acei copilasi nevinovati si cu probleme, noi ceilalti trebuie sa le fim in primul rand o binecuvantare, pentru ca Dumnezeu ne-a binecuvantat, pentru a fi o binecuvantare (Genesa 12:1)

 

Cat despre ceea ce vedem azi in Biserica, ceea ce este pacat si ceea ce nu este, milostenia este dupa parerea mea, principala cale spre Dumnezeu.

Link spre comentariu
  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

nu trebuie sa ne indoim de atentia pe care ne-o da Dumnezeu si nu trebuie sa judecam daca este sau nu in concediu, omul a pasasit ispitit fiind Gradina Eden-ului si deci atentia Lui Dumnezeu. Suntem aici in bataia vantului si nu este corect sa gasim vinovati, trebuie sa traim cu lucrurile asa cum sunt ... pentru acei copilasi nevinovati si cu probleme, noi ceilalti trebuie sa le fim in primul rand o binecuvantare, pentru ca Dumnezeu ne-a binecuvantat, pentru a fi o binecuvantare (Genesa 12:1)

 

Cat despre ceea ce vedem azi in Biserica, ceea ce este pacat si ceea ce nu este, milostenia este dupa parerea mea, principala cale spre Dumnezeu.

Hahaha!Nu te supara ca te intreb,esti popa?Tata a murit cand aveam 5 ani si 2 ani mai tarziu mama-cancer.Ca sa-l vad pe Dumnezeu live si sa-i bat obrazul,am acceptat toate misiunile din Irak.N-am avut noroc.Stii ce inseamna sa nu ai pe nimeni si sa te descurci singur de la o varsta frageda?...incurcate sunt caile Domnului...hahaha:-)
  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon

Hahaha!Nu te supara ca te intreb,esti popa?Tata a murit cand aveam 5 ani si 2 ani mai tarziu mama-cancer.Ca sa-l vad pe Dumnezeu live si sa-i bat obrazul,am acceptat toate misiunile din Irak.N-am avut noroc.Stii ce inseamna sa nu ai pe nimeni si sa te descurci singur de la o varsta frageda?...incurcate sunt caile Domnului...hahaha:-)

 

Nu sunt preot n-ai grija :laugh2

felicitari si respecte pentru ca ai servit tara, cred ca nu te-a vrut inca la el... si eu am avut asemenea indoieli si inca am referitor la problemele mele, dar ... cine stie, poate exista si pentru noi un plan pe lumea asta sau poate asteapta sa ni-l facem singuri ....

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti-Periferie
  • Oras:Bucuresti-Periferie

"Eli, Eli, lama sabachtani?" - Yeshua Ben Yosef

 

Ai simtit vreo data ca Dumnezeul tau te-a parasit?

 

Eu am stat 40 de ore cazut intr-o ravena in masivul Piatra Mare acum cativa ani. M-am simtit aproape de moarte si disperarea a fost maxima. Am avut noroc de cainii ciobanesti care m-au gasit si au dat alarma. Atunci dialogul cu divinitatea a fost foarte intens. E bine ca am trecut peste asta si in final m-a multumit si intarit experienta spirituala avuta.

 

Dupa ce ai patit inca mai mergi la curve? A doua oara nu mai scapi ! :)

Link spre comentariu
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.bdsm
  • Oras:Bucuresti

curvele sunt darul lui Dumnezeu pentru barbatii neglijati de neveste

 

WaF?!

Barbatii care apeleaza rapid la curve uita ca in biserica au spus "la bine si la rau"...

Problema in mare parte a multora dintre barbati este faptul ca ei aleg nevasta si o vad in continuare dupa tiparul oferit de mama acestora...

Incearca sa faci diferenta intre mama si nevasta...

Una te-a crescut, pe cealalta trebuie sa o iubesti ca atare si sa-ti cresti copiii cu ea...

Nu este mama ta, fute-o pana ii sar capacele!

Trateaz-o ca pe iubita ta si nu ca pe menajera/bona...

Esti neglijat?

I wonder why...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

WaF?!

Barbatii care apeleaza rapid la curve uita ca in biserica au spus "la bine si la rau"...

Problema in mare parte a multora dintre barbati este faptul ca ei aleg nevasta si o vad in continuare dupa tiparul oferit de mama acestora...

Incearca sa faci diferenta intre mama si nevasta...

Una te-a crescut, pe cealalta trebuie sa o iubesti ca atare si sa-ti cresti copiii cu ea...

Nu este mama ta, fute-o pana ii sar capacele!

Trateaz-o ca pe iubita ta si nu ca pe menajera/bona...

Esti neglijat?

I wonder why...

trebuie s-o Iubești? Trebuie? Realizezi in ce eroare esti?
Link spre comentariu

  • Oras:Oz
  • Oras:Oz

WaF?!

Barbatii care apeleaza rapid la curve uita ca in biserica au spus "la bine si la rau"...

Problema in mare parte a multora dintre barbati este faptul ca ei aleg nevasta si o vad in continuare dupa tiparul oferit de mama acestora...

Incearca sa faci diferenta intre mama si nevasta...

Una te-a crescut, pe cealalta trebuie sa o iubesti ca atare si sa-ti cresti copiii cu ea...

Nu este mama ta, fute-o pana ii sar capacele!

Trateaz-o ca pe iubita ta si nu ca pe menajera/bona...

Esti neglijat?

I wonder why...

 

când am iubit, exact asa am facut, de 3 ori, daca ele s-au facut (erau) contabile, m-am facut si eu inginer, ce era sa fac , apoi am futut tot ce-a picat din zbor , asta e, mai vine geru, mai pica ba o randunica, ba o lebada, si cum zicea Șeful Ăl Mare, nici măcar o vrabie nu cade din aer fără voia Lui!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...