Nu ma pot exprima nici cu ba, nici cu bre nici cu fei.Polemica a degenerat de la legalizarea ocupatiei ( ma repet cu statisticile dar chiar reduce numarul violurilor, ******ului, **spam editat**ilor traficati, bolilor venerice sau toate de mai sus in orice combinatie) spre expunerea unor asa zise principii.In primul rand trebuie facuta delimitarea intre curve si prostituate. Celor care au trecut de clasa… de liceu in care se studiaza logica, sunt 2 cerculete care se intersecteaza dar nu se cuprind. Poti sa te futi cu jumate de oras pe bani si sa nu fii curva, dupa cum poti lucra in superbanca tarii si sa nu te numesti prostituata, ci doar o mare curva penala si proasta pe deasupra.Aici nu se vorbeste de legalizarea curvasariei, ci doar de a unei ocupatii ca oricare alta.Si sincer, presupunand ca macar unul din viitorii mei copii va fi baiat, prefer sa/l duca tac/su la o prostituata cu analizele la zi pentru inceperea vietii sexuale, decat sa/l preia vreo Gabitza de la colt sa-i mai faca si alte “cadouri” venerice sau urlatoare.SI ca sa inchei prezentul comentariu intr-un registru filosofic, cand un om face niste compromisuri dureroase pentru un ban in plus la salariu, un cont ( client) nou sau un birou mai aproape de peretele de sticla al acvariului de multinationala nu se cheama ca se prostitueaza? Si cati dintre noi putem arunca piatra cu mana pe inima ca nu am facut-o niciodata?