Sari la conținut

Chat la liber....


Vizitator ccfdtig

Postări Recomandate

Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Dedicație pentru Cozo

 

Suna cornu-n depărtare

Cozo îl aude oare?

E chemarea cea străbună

De a merge la cadână...

 

Dar mai sade el un pic

Că mai are de golit...

Altfel nici nu s-ar putea

De nu ar întârzia...

 

A ajuns in miez de noapte

Sta acum întins pe spate

Fata tot își dă silința

Sa ii curme suferința

 

În sfârșit s-a terminat

Și se-mbraca de plecare

Incaltarile și le-a uitat

Nici in pix nu îl mai doare...:D

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Bă ăștia te plătesc să faci poezii!? :))

Dacă stă treaba așa, vin și eu la tine :))

Ba!

In timp ce am scris, fumam, făceam următoarea mutare la șah, am apăsat butonul print, am trimis și un e-mail și am mai tras o dușcă.

Nu poți tu face atâtea lucruri deodată...

Nu-i de tine.:D

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Inseamna ca ai avut cosmar... adica un chip si sani frumosi si doar cu o singura gaura ce e folosita la cantat... :rax2

Cuvântul "sirene" e codat...

Se cunoaște doar într-un cerc restrâns...:)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Bă de când s-a închis topicul cu muzică??

Și de ce?

Mai bine s-ar închide topicele de recenzii, măcar unele dintre ele :)

Ce cauți tu la ora asta pi forum? Nu ai somn?

Baga o recenzie...:D

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Ba chiar eu țin minte și acum că până să ajung prima oară la Jasmine, am analizat foarte foarte mult și bine situația și înloc să merg mai repejor la ea, am mers la altă fătucă...

Ce înseamnă înloc? :D
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

M-a pus dreaq să ascult da Cozo, sa merg la un film...

Ba! Asta nu numai că habar nu are de filme dar e departe rău de tot de galaxia noastră.

Ai de poooola mea!

Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Membru Premium
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"

Bai fratilor,

 

Scuze ca se baga si-un bucurestean ca musca...

Cica e "chat la liber" si n-as vrea sa stric (mai mult decat am facut-o) topicul unei caprioare ultra-extra.

I-am raspuns, plin de draci, desi-s "banatean" de felul meu, unuia care se dadea curvar batran...acum ma gandesc ca i-am raspuns prea "eliptic" si oi fi singurul de pe-aici care a prins "fluturashii", in copilaria nebunelilor...

 

 

 

post-272212-0-13765800-1567441573_thumb.jpg

 

 

Oare asa sa fie?

 

Melancolia palincii, si curiozitatea prostului...

 

PS nu raspundeti...daca va e jena; un "+" pentru linistirea personala e de-ajuns :laugh2 :rax2

  • Like 1

Fetelor...sa stiti ca accept si "banii inapoi", daca voi considerati ca nu ati fost in forma, si puteti "mai bine"!!!

Trebuie doar sa-mi propuneti 😂

Promit sa ii folosesc in acelasi scop, la aceeasi "casierie"...poate o fi mai bine, data viitoare😜

Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

Dacă chiar ești bucureștean ești bine venit oricând :)

Bucureștenii sunt oameni de treabă. Chiar am vrut să te întreb dacă ești din București.

Nu dacă stai acolo, dacă ești din București. :)

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"

....

Bucureștenii sunt oameni de treabă. Chiar am vrut să te întreb dacă ești din București.

Nu dacă stai acolo, dacă ești din București. :)

 

Dap, sunt "naturel"...dar sunt multi cu ifose

Oricum, aici am ramas 30% "nativi" si restu' de 70% adunatura. Daca ma iau dupa ce numar eu prin oras, si prin office-uri, Bucurestiul a ajuns capitala Moldovei..ambele "Moldove" :laugh2 :laugh2

Asa cum TM a ajuns capitala Olteniei...tot dupa cum am "numarat" eu, oamenii si masinile...

  • Like 1

Fetelor...sa stiti ca accept si "banii inapoi", daca voi considerati ca nu ati fost in forma, si puteti "mai bine"!!!

Trebuie doar sa-mi propuneti 😂

Promit sa ii folosesc in acelasi scop, la aceeasi "casierie"...poate o fi mai bine, data viitoare😜

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"

Altfel? :D

...arici mic....

taman se-nfiripa intre mine si maestrul o mica "idila"

Desi nu conteaza mult (dar nah, omul e animal sociabil, si tre' sa faca si altceva in afara de..) nu-i bai daca ma "bine ai venit"-i sau nu

Ca io la "ele" vin; si "ele" ma "bine ai venit"-eshte :blushing2 (dupa buget, coane Fanica!)...

 

Si daca mai spun si ca sunt suporter FCSB ("prizonier" fiind din cauza fostei "STEAUA Bucuresti"), e clar ca te las fara partener de sah, si-mi trag partener de stadion :laugh2 :laugh2 :laugh2 :laugh2

 

Dar trebuie sa anunt, spre binele "general", ca sah stiu doar cat sa mut piesele - sau asta ar fi bila alba, ca ar bate si el pe cineva, nu? :thinking (din cate am inteles din conversatii) - iar fan doar cu numele.

In afara ca am inceput sa tin cu ei pentru faptul ca eram coleg de banca in generala, si prieten bun, cu un "ultras" - dar erau mult mai potoliti pe vremea aia..doar cu echipament, poze cu autograf, etc, etc - n-am mai fost "pe stadion" din '89, ca daca plecara "stelele" de la Steaua, parca m-am desumflat de galerie...

 

:hihat  maestrilor...

 

PS Asta cu FCSB-ul poate-mi aduce si o partida mai "batuta" din partea infocatei Dinamoviste?

Offf...trebuie sa ma cer in deplasare in TM :@ =))

  • Like 2

Fetelor...sa stiti ca accept si "banii inapoi", daca voi considerati ca nu ati fost in forma, si puteti "mai bine"!!!

Trebuie doar sa-mi propuneti 😂

Promit sa ii folosesc in acelasi scop, la aceeasi "casierie"...poate o fi mai bine, data viitoare😜

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...