Sari la conținut

Chat la liber....


Vizitator ccfdtig

Postări Recomandate

Vizitator saskia999
Reputație: 0

Ca tot veni vorba (olteanca din mine nu iese), un singur lucru ma emotioneaza/supara in acelasi timp mai ales in perioada Craciunului.....stiti care e ala?!

Sunt copii care nu prea cunosc gustul ciocolatei si poate nici mirosul unei portocale.

Poate ne mobilizam cu totii in decembrie si facem un gest frumos (sau mai multe) .

Eu caut atat pe platformele de socializare cat si prin alte feluri familii nevoiase cu copii , cred ca si la ei trebuie sa vina Mos Craciun, bineinteles ca nu suntem miliardari si nu putem ajuta pe toata lumea, dar macar cu atat cat putem si la cine avem acces .

Mobilizati-va si voi atat separat, sau scrieti-mi mie si haideti sa facem ceva frumos impreuna.

La fel de bine puteti dona unor ONG-uri , cel mai serios si pus pe treaba din punctul meu de vedere este “Casa Share” , puteti sa-i cautati pe facebook , dar au si un site.

Pentru a va sensibiliza si mai tare o sa atasez cateva poze :

“Sarbatori fericite” nu trebuie sa ramana la statutulde salut, ele chiar trebuie sa fie fericite !

post-295272-0-06473000-1574146929_thumb.jpeg

post-295272-0-13732100-1574146938_thumb.png

post-295272-0-52525100-1574146958_thumb.jpeg

Link spre comentariu

Ca tot veni vorba (olteanca din mine nu iese), un singur lucru ma emotioneaza/supara in acelasi timp mai ales in perioada Craciunului.....stiti care e ala?!

Sunt copii care nu prea cunosc gustul ciocolatei si poate nici mirosul unei portocale.

Poate ne mobilizam cu totii in decembrie si facem un gest frumos (sau mai multe) .

Eu caut atat pe platformele de socializare cat si prin alte feluri familii nevoiase cu copii , cred ca si la ei trebuie sa vina Mos Craciun, bineinteles ca nu suntem miliardari si nu putem ajuta pe toata lumea, dar macar cu atat cat putem si la cine avem acces .

Mobilizati-va si voi atat separat, sau scrieti-mi mie si haideti sa facem ceva frumos impreuna.

La fel de bine puteti dona unor ONG-uri , cel mai serios si pus pe treaba din punctul meu de vedere este “Casa Share” , puteti sa-i cautati pe facebook , dar au si un site.

Pentru a va sensibiliza si mai tare o sa atasez cateva poze :

“Sarbatori fericite” nu trebuie sa ramana la statutulde salut, ele chiar trebuie sa fie fericite !

Ideea e buna dar nu cred ca dintre voi ambele categorii prostituate si contribuabili la prostituate doneaza pentru asa ceva. Sunt sigur ca multi si multe vor sari ca ei fac si ei dreg si sunt mari filantropi. oricum asteptam dovezi nu vorbarie pentru asa ceva.

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Ideea e buna dar nu cred ca dintre voi ambele categorii prostituate si contribuabili la prostituate doneaza pentru asa ceva. Sunt sigur ca multi si multe vor sari ca ei fac si ei dreg si sunt mari filantropi. oricum asteptam dovezi nu vorbarie pentru asa ceva.

Sloganul sa fim mai buni de sărbători...

Cum adică? Doar de sărbători?

Bunătatea e altceva, milă de asemenea...

E ceva ce tine de tine...in fiecare zi.

In rest...amagiri. ;)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"Este convenabil pentru orgoliul multor oameni să aibă părerea despre ei înşişi că sunt oameni buni. Şi eu mă laud uneori că sunt un om bun, uitând un lucru esenţial în această privinţă: că trebuie să am fie un termen de comparaţie, fie o oglindă care să reflecte un anumit aspect al realităţii. Şi atunci problema dacă sunt un om bun sau nu se schimbă mult. Dacă a fi bun înseamnă a trăi slujind Binele obiectiv, cel care nu depinde de dorinţele mele personale şi de neputinţele mele, atunci pot face din “părerea” că sunt bun o strădanie care să îmi îndrume mereu sufletul spre a fi mai treaz şi mai deschis către ce este binele în sine, dincolo de interesele mele personale. Bunătatea este însoţită de blândeţe şi de nepărtinire şi ea se cunoaşte, cum spunea evanghelistul, după roadele ei. Deseori părerea despre noi înşine că suntem buni este defapt o amăgire care ne astupă judecata obiectivă şi ne face să trăim într-o iluzie" :)

Link spre comentariu
Vizitator saskia999
Reputație: 0

Ideea e buna dar nu cred ca dintre voi ambele categorii prostituate si contribuabili la prostituate doneaza pentru asa ceva. Sunt sigur ca multi si multe vor sari ca ei fac si ei dreg si sunt mari filantropi. oricum asteptam dovezi nu vorbarie pentru asa ceva.

Ultima parte, bravo !
Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

N-ai avut jucarii cand ai fost mic? :))

:)

Cumpără jucăria aia și dăruiește-o cuiva. Oricui.

 

Scrisesem ceva și despre oltence și despre postarea ta emoționantă...

Prima oară am citit întrebarea pe mi-ai adresat-o și... Am șters! :)

Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

Tocmai te ai lăudat! :D

Iar eu ma "laud" ca sa te ambitionez...

Sa am totusi pe parcurs cu cine sa joc.:)

Si eu am invatat in timp, cu răbdare...

Tot de la un maestru.:)

Nu m-am lăudat.

Doar am continuat subiectul deschis de tine. Nu am zis eu nimic legat de șah.

 

Răbdarea nu este punctul meu forte, iar tu...nu prea mai ai mult timp! :laugh2

Link spre comentariu
Vizitator saskia999
Reputație: 0

:)

Cumpără jucăria aia și dăruiește-o cuiva. Oricui.

 

Scrisesem ceva și despre oltence și despre postarea ta emoționantă...

Prima oară am citit întrebarea pe mi-ai adresat-o și... Am șters! :)

Cozonacule, tu ma cunosti, stii ca sunt sensibila si ca imi place sa fac bine (atat cat pot eu) :)

Promit ca o sa cumpar jucarii ca aia si o sa le daruiesc , hai ti pup !

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Nu m-am lăudat.

Doar am continuat subiectul deschis de tine. Nu am zis eu nimic legat de șah.

 

Răbdarea nu este punctul meu forte, iar tu...nu prea mai ai mult timp! :laugh2

Păi nici eu nu ma laud când spun câteodată scorul...

Doar spun adevarul adevarat.

Ieri de ex a fost 1-1...ca sa nu zici ca spun scorul numai cand câștig.:)

Per general, e undeva la 70-7. :D

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Apropo de donatii...

Cunosc un tip...de pe aici de pe forum.

A donat pt copii autisti...20000 euro.

Mai si nu a facut-o nici de sărbători, nici nu s-a evidențiat ca sensibil.

Fel si fel...

Unii sensibili își arată numai fata buna, cică.

Altii sensibili, tac si fac.

Link spre comentariu
Vizitator saskia999
Reputație: 0

Apropo de donatii...

Cunosc un tip...de pe aici de pe forum.

A donat pt copii autisti...20000 euro.

Mai si nu a facut-o nici de sărbători, nici nu s-a evidențiat ca sensibil.

Fel si fel...

Unii sensibili își arată numai fata buna, cică.

Altii sensibili, tac si fac.

Ti-as da o replica , defapt am si scris-o anterior , dar nu am sa ma cert aici cu tine pe subiectul pe care l-am prezentat eu mai sus, risipa de timp-energie.

Tu latra in continuare si cauta-mi in continuare nod in papura , eu raman la fel de fabuloasa-smechera-sensibila-femeie-om-buna-perfecta ca si pana acum.

Acum zi din nou ca ma laud singura :))

Da, ma laud eu si toti cei care au legatura cu mine : prieteni-familie-amanti , restul ma urasc :))

Hai, te pup !

 

 

P.S-Pentru mine esti zero BARAT

Link spre comentariu
Vizitator saskia999
Reputație: 0

Cică zice pe undeva:

"Lauda de sine nu miroase a bine" :)

Eu stiu ca tu te bazezi si traiesti dupa citate celebre sau vechi de cand lumea :)

Eu traiesc dupa cum vreau si nu-mi pasa de gura lumii, cu atat mai putin constransa de prejudecati sau citate din popor :)

Asta e diferenta dintre noi doi, asta si vreo 30 de ani :*

Tot te pup chiar de-mi prezinti 0 interes , sunt de comitet , ce dracu?! :))

 

 

 

P.S-tot fabuloasa , fucking fabulous =))

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Unii respecta strămoșii si oamenii înțelepți si nu se consideră mai buni ca aceia.

Altii fac ce doresc dar doar cred ca e bine ce fac...

 

ȘMÉCHER ~ă (~i, ~e) 1) și substantival (despre persoane) Care se orientează cu pricepere în orice situație, trăgând foloase; viclean; hâtru; șiret. 2) (despre manifestări ale oamenilor) Care denotă prefăcătorie; caracterizat prin abilitate; șiret. Zâmbet ~. /<germ. Schmecker

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"De ce unii dintre tineri sunt teribilişti şi cred că această atitudine îi face superiori?

 

Specialiştii în psihologie ar răspunde la întrebarea de mai sus că teribilismul este un comportament prin care tânărul doreşte şi simte că trebuie să iasă cumva în evidenţă, să fie "important", această tendinţă manifestându-se concomitent cu o căutare a "propriei identităţi", o încercare de formare prea rapidă, din păcate, a propriei structuri de personalitate. Este o încadrare cuprinzătoare, dar insuficient de elocventă din punctul de vedere al unei abordări creştineşti ce va ţine întotdeauna seama şi de suflet."

Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

...cafea virtuala pentru drepturi de autor pls :)

Bitchy

Bună dimi! :) Cafeaua ta virtuală te așteaptă... S-o savurezi cu plăcere :)

 

https://3.bp.blogspot.com/-S6RMfVaA08Q/T6lhMaub4rI/AAAAAAAAGwM/7Rq8Il9b4kY/s1600/3e49af42.gif

Și cafeaua mea virtuală mă așteaptă... s-o savurez cu plăcere :crazylove  :laugh2

 

post-228262-0-64188700-1574239616_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Bună dimi! :) Cafeaua ta virtuală te așteaptă... S-o savurezi cu plăcere :)

 

https://3.bp.blogspot.com/-S6RMfVaA08Q/T6lhMaub4rI/AAAAAAAAGwM/7Rq8Il9b4kY/s1600/3e49af42.gif

Și cafeaua mea virtuală mă așteaptă... s-o savurez cu plăcere :crazylove  :laugh2

 

attachicon.gif La o cafea.jpg

Asta-i bitchy? Stiam eu de ce am zis ca vreau neaparat sa o cunosc :laugh2.

  • Like 3
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...