Sari la conținut

26 mai cu cine votati?


Postări Recomandate

Vizitator caproshu
Reputație: 0

Da, primii care nu ar trebui sa aibă drept de vot sunt cei radicali, care cred ca ei dețin adevărul suprem, care-i condamnă pe cei care nu sunt de acord cu ei, care nu fac ce spun ei.

 

Votul are o singură menire,nu există filtre, avocațeli, șamd. Trebuie dat cuiva care merită, cuiva care are o baza reală, un plan bine conturat, pentru evoluția societății care i-a dat votul.

cei radicali si cei care isi dau votul pe te miri ce..mici,galeti,50 lei...etc....plus cei care au 2 clase,ca trenul !!!

Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

cei radicali si cei care isi dau votul pe te miri ce..mici,galeti,50 lei...etc....plus cei care au 2 clase,ca trenul !!!

Acolo nu poate fi vorba de vot. Doar o simplă formalitate la prosteala, mangleala, vrăjeală.

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Vezi, modul acesta de gândire e la fel de periculos ca PSD.

Ca să dai votul cuiva, trebuie să convingă, să se deosebească de ceilalți prin ceva. Noi nu am avut, și nici nu avem, de ales între bine și rău, doar rău mare și rău mic.

Scopul referendumului, în aceeași zi, este să scoată mai mult de 30% la vot.

adica tu vrei varianta pura fara nimic rau angelica cu totul sfanta si imaculata dreapta etc ???

Te asigur ca nu o vrei ca nu esri nici tu curat nici eu nici nimeni dar sa avem naibii o masura si orientare proEU si US ca nu suntem asiatici plm! Ia si voteaza un rau mai mic ca ne fut tatarii astia din sud est de navem aer

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

adica tu vrei varianta pura fara nimic rau angelica cu totul sfanta si imaculata dreapta etc ???

Te asigur ca nu o vrei ca nu esri nici tu curat nici eu nici nimeni dar sa avem naibii o masura si orientare proEU si US ca nu suntem asiatici plm! Ia si voteaza un rau mai mic ca ne fut tatarii astia din sud est de navem aer

Toți fură, nu este vorba de asta. Dar sa fure mai puțin. Știi de ce sumă este vorba, ca tot fac parchetul european, fraude cu bani UE? Nici ăia nu-s ușă de biserica.

 

N-ai ce altă orientare să ai/mai ai când ești deja acolo.

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Toți fură, nu este vorba de asta. Dar sa fure mai puțin. Știi de ce sumă este vorba, ca tot fac parchetul european, fraude cu bani UE? Nici ăia nu-s ușă de biserica.

 

N-ai ce altă orientare să ai/mai ai când ești deja acolo.

Si io fur si nu stiu pe nimeni sa nu fi furat ceva la impozite mai ales da nu se simte la nivel national , nu atat incat sa duca o tara de rapa ca de asta e vorba. Japonezii care conduc fura , o stiu de la un japonez , in america Eu oriunde fura toti cu mic cu mare da nu ca bolsevicii sa ruineze tara si uite ca tarile lor desi nu perfdecte is bune de trait mai bune ca a noastra ca deaia fugi acolo si pana nu ne-am unit cu Eu era salaru 70-100 $ si aparatmentele de 80 000 eueo de acum max 8000$. Hot cum a fost chioru a bagat tara in Eu si NATO si aduc un nivel economic mult mai mare . Nu mi-a placut piratu dar fata de astia nu era prost si facea si ceva bun pt tara orientand-o in directia buna spre vest ca asta e prima datorie a conducatorilor sa tina carma spre unde trbe. Muistii astia ne duc in Siberia

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Si io fur si nu stiu pe nimeni sa nu fi furat ceva la impozite mai ales da nu se simte la nivel national , nu atat incat sa duca o tara de rapa ca de asta e vorba. Japonezii care conduc fura , o stiu de la un japonez , in america Eu oriunde fura toti cu mic cu mare da nu ca bolsevicii sa ruineze tara si uite ca tarile lor desi nu perfdecte is bune de trait mai bune ca a noastra ca deaia fugi acolo si pana nu ne-am unit cu Eu era salaru 70-100 $ si aparatmentele de 80 000 eueo de acum max 8000$. Hot cum a fost chioru a bagat tara in Eu si NATO si aduc un nivel economic mult mai mare . Nu mi-a placut piratu dar fata de astia nu era prost si facea si ceva bun pt tara orientand-o in directia buna spre vest ca asta e prima datorie a conducatorilor sa tina carma spre unde trbe. Muistii astia ne duc in Siberia

Daca asa vrea poporul,sa fie condus de niste tembeli,ce sa i faci?

Nu vedeti ultimele sondaje,ca tot astia sunt primii??....bai nene,slabe sanse a ne mai revenim vreodata !!!

Link spre comentariu
Vizitator romuzica
Reputație: 0

Ba esti nebun ??? :slap2 :slap2 :slap2

 

CUM PLM tu PNTCD si tu Ecologisti sa faci pact cu PSD la Europarlamentare cu liste comune ? Pai se invarte Coposu saracu in mormant... Pactul asta este un fel de porc cu cap de leu si picioare de sobolan...

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Ba esti nebun ??? :slap2 :slap2 :slap2

 

CUM PLM tu PNTCD si tu Ecologisti sa faci pact cu PSD la Europarlamentare cu liste comune ? Pai se invarte Coposu saracu in mormant... Pactul asta este un fel de porc cu cap de leu si picioare de sobolan...

Lopixe, io zic să cumperi matale o gonflabilă, o botezi Democrația și o arzi matale ân toate găurile. E cam singura metodă prin care poți afirma că ai avut parte de democrație. Numa’ să ai grije să dai cu vaselină, să nu te strici la pulă.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Lopixe, io zic să cumperi matale o gonflabilă, o botezi Democrația și o arzi matale ân toate găurile. E cam singura metodă prin care poți afirma că ai avut parte de democrație. Numa’ să ai grije să dai cu vaselină, să nu te strici la pulă.

voua vi se pare ca in US e democratie pura ? cand din toto partidu republican nu au avut altu mai bunn decat pe Bush junior Cel BOU ?

Nu e clar ca si acoloe mafie ? SI peste tot dar totusi au niste limite in care tara merge si se poate trai chiar f bine asa cum vrem si noi.

Astia bolsevicii is atat de prosti si salbatici incat ne facem de toto kkatu. Trebuie neaparat votati unii cu o limita decenta care sa ne reprezinte ca nici noi nu suntem sfinti in plm

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pe la noi
  • Oras:pe la noi

Si io fur si nu stiu pe nimeni sa nu fi furat ceva la impozite mai ales da nu se simte la nivel national , nu atat incat sa duca o tara de rapa ca de asta e vorba. Japonezii care conduc fura , o stiu de la un japonez , in america Eu oriunde fura toti cu mic cu mare da nu ca bolsevicii sa ruineze tara si uite ca tarile lor desi nu perfdecte is bune de trait mai bune ca a noastra ca deaia fugi acolo si pana nu ne-am unit cu Eu era salaru 70-100 $ si aparatmentele de 80 000 eueo de acum max 8000$. Hot cum a fost chioru a bagat tara in Eu si NATO si aduc un nivel economic mult mai mare . Nu mi-a placut piratu dar fata de astia nu era prost si facea si ceva bun pt tara orientand-o in directia buna spre vest ca asta e prima datorie a conducatorilor sa tina carma spre unde trbe. Muistii astia ne duc in Siberia

Asa i ca esti nervos pe incultura politica si civica a multora?!...100% zici bine, mai neingrijit, dar zici bine...pt ca alegerile de anul acesta si cel ce  urmeaza sunt determinante pt pula noastra (mai ales ca la psd conduce acum o gasca zatul zaturilor)...dealtfel, toate alegerile la noi au fost cam asa...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pe la noi
  • Oras:pe la noi

Ba esti nebun ??? :slap2 :slap2 :slap2

 

CUM PLM tu PNTCD si tu Ecologisti sa faci pact cu PSD la Europarlamentare cu liste comune ? Pai se invarte Coposu saracu in mormant... Pactul asta este un fel de porc cu cap de leu si picioare de sobolan...

Din pacate, PNTCD nu mai exista demult, de cand a intrat pe mana a tot felul de aventurieri si infiltrati, mosulicii n au fost in stare sa l tina si asta e, adevarat si baza electorala pt aceasta doctrina a cam disparut...iar verzi adevarati in RO ii numeri pe degete, verzi de foame s o vanda pe masa sunt cacalau...

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce statut social să ofere prostituatelor când prostituția este ilegală ? Doar în Germania, Olanda, Austria și Elveția prostituția se poate practica în voie. În rest, e ilegală. Doar că e tolerată.

Vezi ai spus exact crema Europei..
  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator izabellasex&bdsm
Reputație: 0

Am incercat sa postez ceva si nu imi merge.

Era o chestie misto de pe fb.

Poe- mesajul pt Dragnea.

Mii de oameni care spuneau pe rand "nimic". Poate reuseste cineva sa posteze

  • Like 4
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...