Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator xoxots
Reputație: 0

HAHAHAHAHA...

 

Ştiam eu...

 

John Snow e un ... Targaryen !

 

Nepotul meu ...

 

Oare cum se termină ?

 

 

Stii ba idiotule ca toti stiai de Jon Snow ca era un targarian din sezonu 6 nu?

 

Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Cate episoade are in total serialul asta, in toate sezoanele impreuna?

O fi de bine sau de rau daca n-am vazut niciodata nici macar 5 minute din vreun episod...? :)

Link spre comentariu
  • Oras:Iron Throne
  • Oras:Iron Throne

Cate episoade are in total serialul asta, in toate sezoanele impreuna?

O fi de bine sau de rau daca n-am vazut niciodata nici macar 5 minute din vreun episod...? :)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Game_of_Thrones_episodes

 

Popular/vulgar, ştii cum e: te caci în gustu' omului... fiecare cu ce'i place .

 

Pentru că am reuşit să citesc şi cărțile pe care le'a scris George R. R. Martin şi nu mă refer doar la "Cântec de gheață și foc" prima oară am dat de "Regii nisipurilor" o povestire sf, repet, din cauza lecturii am urmărit şi ecranizarea romanelor care a devansat cu mult ce nu a reuşit să scrie mister George :)

 

Ai timp, le vezi şi dacă mergi numai la profit, chiar nu ştiu ce să-ți zic.

Link spre comentariu
  • Oras:Middle of Nowhere
  • Oras:Middle of Nowhere

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Game_of_Thrones_episodes

 

Popular/vulgar, ştii cum e: te caci în gustu' omului... fiecare cu ce'i place .

 

Pentru că am reuşit să citesc şi cărțile pe care le'a scris George R. R. Martin şi nu mă refer doar la "Cântec de gheață și foc" prima oară am dat de "Regii nisipurilor" o povestire sf, repet, din cauza lecturii am urmărit şi ecranizarea romanelor care a devansat cu mult ce nu a reuşit să scrie mister George :)

 

Ai timp, le vezi şi dacă mergi numai la profit, chiar nu ştiu ce să-ți zic.

Cum crezi ca se termina serialul?Ma asteptam ca The Night King sa avanseze cu armata pana in Kings Landing si sa fie un fel de bătălie finală acolo intre toți.
Link spre comentariu
  • Oras:Iron Throne
  • Oras:Iron Throne

Să fiu "puțin" cârcotaÅŸ, mai e cineva care după ce a văzut ultimul episod a început "să ÅŸtie", se ÅŸtie el care e :)

 

Să revin la ce ai întrebat...teoretic...happy end, nu ?

 

Dar până acolo, mai avem trei episoade ÅŸi o grămadă de scenarii.

 

Cersei, e eliminată în ultimul episod, apărată de Munte, după lupta care a avut loc în Debarcader cu toată flota de mercenari ÅŸi cele câteva corăbii din insulele de fier, conduse de Yara care MUST să-l omoare pe frasu' , am început exact cu sfârÅŸitu' 😂, ce bun scenarist sunt 🤣

 

AÅŸa...cine mai moare ?

 

După mine, mai sunt: Tyrion sau Bronn?

 

Câinele ? Aa, cred că el o să se bată cu Gregor Clegane/Muntele, cum ar fi, se v-a răzbuna pentru toate nedreptățile, inclusiv arsura feței.

 

Morții cu morții dar mai bine să vedem viitorul, deci cei vii:

 

Jon pe tron cu mătuÅŸa în dreapta,

 

Sansa la nord, probabil cu Tyrion ?, prea se uitau galeÅŸ unu' la altu' în criptă, dacă aÅŸa cum am scris mai înainte scapă de arbaleta lui Bronn...sau cu Tormund ?

Sau Tormund o să aibă ditamai terenul dincolo de zid, care zid acum nu mai are nici un rost, din moment ce ochii albaÅŸtri, au dispărut.

 

Sau Arya v-a fi ÅŸefa ? ÃŽmpreună cu Gendry ?

 

Sam, maestru principal la Citadelă sau lordul casei împreună cu Sam cel mic ÅŸi nevastă'sa.

Sau...Bran ?

 

Jaime, dacă nu moare, cu Brienne.

 

 

 

Mamă ! Da' câte scenarii se pot face !

 

Åži mai sunt o mulțime !

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Iron Throne
  • Oras:Iron Throne

Cum crezi ca se termina serialul?Ma asteptam ca The Night King sa avanseze cu armata pana in Kings Landing si sa fie un fel de bătălie finală acolo intre toți.

Şi mai e posibil, după analiza SWOT, HBO-ul să realizeze că ajungeau la costuri prea ridicate cu lupta de final, dacă ai fost atent, sunt momente când se vede clar diferența între fundal şi prim plan, deci probabil mai puțini money, sau au fragmentat conflictele pentru a crea un suspans mai mare , sunt mai multe variante...

Link spre comentariu

Du-te an pula calului da lake cu padale, cu analiza ta SWOT, ca la sfarsit moare danerys ca se cearta cu aegon pentru tron

 


Dany or as she likes to remind everyone who is at the receiving end of her wrath, Daenerys Stormborn of the House Targaryen, First of Her Name, the Unburnt, Queen of the Andals and the First Men, Khaleesi of the Great Grass Sea, Breaker of Chains, and Mother of Dragons, wandered for “three hours, aimlessly” around London after reading the final Game of Thrones scripts. While talking to Press Association in a recent interview, Emilia Clarke said, “It might as well have been raining and I would’ve just walked in it not knowing what to do.”

 

The last days of her shooting as Daenerys were filled with sadness and “loads of tears”, and “equal amounts of fear” similar to her filming the first-day scene. Clarke couldn’t bring herself out of her dejectedness even with the help of wine, “That was the moment I realized that alcohol can also be a depressant,” she said. “I was kind of nursing a glass of wine going, ‘I don’t know why I’m not getting any happier from this.'”

Link spre comentariu
  • Oras:Iron Throne
  • Oras:Iron Throne

Du-te an pula calului da lake cu padale, cu analiza ta SWOT, ca la sfarsit moare danerys ca se cearta cu aegon pentru tron

 

 

Dany or as she likes to remind everyone who is at the receiving end of her wrath, Daenerys Stormborn of the House Targaryen, First of Her Name, the Unburnt, Queen of the Andals and the First Men, Khaleesi of the Great Grass Sea, Breaker of Chains, and Mother of Dragons, wandered for “three hours, aimlessly” around London after reading the final Game of Thrones scripts. While talking to Press Association in a recent interview, Emilia Clarke said, “It might as well have been raining and I would’ve just walked in it not knowing what to do.”

 

 

 

The last days of her shooting as Daenerys were filled with sadness and “loads of tears”, and “equal amounts of fear” similar to her filming the first-day scene. Clarke couldn’t bring herself out of her dejectedness even with the help of wine, “That was the moment I realized that alcohol can also be a depressant,” she said. “I was kind of nursing a glass of wine going, ‘I don’t know why I’m not getting any happier from this.'”
Bă,..............................şi...........................plus alte injective, trebuie IAR !, să-mi demonstezi cât de distrus eşti ?

Altă clonă efemeră şi asta pentru ce ?

Dacă mi-am dat cu părerea fără să stau cu nasu' în toate ştirile, asta ce demonstează ? Că nu sunt un mare fan, dar din ce văd, tu îl mănânci cu pâine, GOT-ul !!!

Hai, cât mai ai timp...continuă cu datu' la pedale :)

Link spre comentariu
  • Oras:Ping 3 Ms
  • Oras:Ping 3 Ms

Bă,..............................şi...........................plus alte injective...

 

 

"Injectivele" sunt (ptr literatură) rude apropiate cu "convergentul" lu' tataie cheliuță. Termeni matematici ce se potrivesc prin fraze ca nuca-n perete...

 

 

Invective, băă, Lord of the Thronul Latrinei din spatele bojdeucii !! :)))

Link spre comentariu
  • Oras:Iron Throne
  • Oras:Iron Throne

"Injectivele" sunt (ptr literatură) rude apropiate cu "convergentul" lu' tataie cheliuță. Termeni matematici ce se potrivesc prin fraze ca nuca-n perete...

 

 

Invective, băă, Lord of the Thronul Latrinei din spatele bojdeucii !! :)))

mulțumesc ÅŸi ... sincer, chiar simți nevoia ?

 

amestecatule !(Tolkien + Creangă)

 

ics ÅŸi zoro-tolomace!!!

 

iar am greÅŸit

 

😂😂😂

Link spre comentariu

mulțumesc ÅŸi ... sincer, chiar simți nevoia ?

 

amestecatule !(Tolkien + Creangă)

 

ics ÅŸi zoro-tolomace!!!

 

iar am greÅŸit

 

😂😂😂

Iti more fata saptamana viitoare, regele pulii, e destinul ei sa devina dementa ca si tine si sa arda oameni nevinovati si apoi sa fie ucisa de cineva, intrebarea e cine o sa o ucida?

Link spre comentariu

De la bajatu sau fata sinpatici care au zis ca se va calatorii in viitor in endgame si ca moare stark, revenim din viitor dupa ce am facut ca bran de ne-am dat ocii peste cap sa vedem viitorul in timp ce bagam in coma pa beniwoff si weiss evreii pulii/pizdei mele, urmatoarele:

 

Jamie o omoara pe Cersei

Danny turbeaza si arde tot kings landing si il executa pe Varys

Jon o confruta si o injunghie pa Danny in inima ca a devenit ca tatal ei

Jon fuge inapoi in nord

Bran Stark e ales de Tyrion si consiliu nou, regele tronului de fer

 

Cu plakere, muie la acest show

  • Like 1
Link spre comentariu

Ce suparat sunt ca nu am prins si eu serialul de la inceput. Mai mi-a spus un prieten, adica pe auzite. Eu sper ca prietenul sa nu fi gresit sau sa fi interpretat el gresit sau mai rau sa ma fi mintit. Multe lucruri indica in directia faptului ca a interpretat gresit el o scena si eu am crezut ca-s doua regate aliate de niste graniceri. Am incercat sa-mi fac eu singur spoil, dar e greu singur, pentru ca atunci cand nu cunosti majoritatea personajelor, automat devine cu mult mai greu sa-ti dai seama care le e jocul.

 

Indiferent, am ajuns la zi. Stim cu totii cine a inceput conflictul, ca eram in bucatarie si fierbeam niste apa si era sa o vars pe mine cand am auzit muzica din intro. Am zis ca iese ceva din televizor si am incercat sa sar intr-acolo. Am sarit de altfel, dar pe semne ca nu era personaj principal si s-a evaporat destul de repede, un fel de Poltergeist in varianta in care "el" apare pe intuneric si eu sar la el, ca asa sunt, saritor.

 

De fapt, depinde cum ma prinzi. Uneori sunt calm, as sta cu el pe canapea, dar m-a speriat primul. Lesne de inteles, cu nebunul nu te joci, mai ales cand el te prinde la colt, ca merge-n colt si tot in colt te ia. Tura se duce si ea de nebuna, tot inainte pe principiul ca-i cal troian, cand totusi nu e.

 

Sahul e frumos, mai ales cand ai cu cine sa-l joci si ai destui pioni. Eu am pierdut cativa de voie sau de nevoie.

 

Observ ca mai e putin si se termina tot serialul. Parca as vrea sa fiu aici, acasa, sa asist la marele final. Mai toate semnele indica insa ca il voi vedea in deplasare.

 

Se merita sa mai raman? Unele personaje chiar mi-au placut la inceput, ca mai apoi sa-mi displaca. Posibil ca daca eu aveam ocazia sa intalnesc actorii fata in fata, lucrurile stateau cu totul altfel, pentru ca regizorul e unul si probabil ca-si cunoaste bine audienta si-si da seama ca daca nu vezi de la inceput si o iei pe auzite s-ar putea sa te superi si pe aia care-ti fac spoil prost.

 

Sa-i pazeasca Dumnezeu daca au schimbat furnizorul de cablu si mint totusi, ca inca au timp sa rezilieze contractul, inainte sa le apara pureci si pete permanente pe ecran.

 

E o situatie mai sensibila, mai ales cand iti sunt prieteni sau asa se vor a fi. Nu au timp ei de forum prea mult, ca-s foarte ocupati. Daca citesc, sigur inteleg, ca asa e cand cunosti subiectul si-ti spun cu predicat. Totusi, insa, ei stiu mai bine ce stiu exact, pentru ca ei sunt mai vorbareti si petrecareti, iar eu n-am vrut sa le dau de furca, ca sa nu se investeasca si ei "prea mult" in show.

 

Orice fel de animozitati si inflacarari au existat in audienta cu privire la personaje au incetat in acest moment. Daca eu zic un lucru, ma tin de cuvant si il aplic.

 

Uitati-va frumos la serial si abtineti-va de la anumite remarci care nu va privesc, pentru ca fiecare are dreptul la viata personala si astia care va strofocati pe aici sa dati de inteles ca voi stiti multe, nu faceti decat sa transformati forumul intr-un platou de-al lui Draconescu, cu tomberon cu tot.

 

Fiecare simte in sufletul lui daca ceva nu-i in regula undeva. Asculta-ti instinctul, el iti va spune multe, pana si pe alea pe care nu le vezi de p-aici, d-acasa.

 

 

Link spre comentariu

Un mic detaliu, dar foarte important. Inainte ca alti spectatori sa mai speculeze nivelul de inteligenta al personajelor, ar face bine daca ar intelege ca si alte personaje isi intra destul de bine in rolul (altora) si asa ajung cavalerii sa se regaseasca si ei personaje in filmul altora, a alora cu care se lupta(ca sa nu existe confuzii si interpretari eronate). Desi ei au inteles acest lucru, au continuat totusi sa se "roteasca".

 

Nu cred ca au mancat toate la aceeasi masa, nu au citit aceleasi carti si nu s-au plimbat prin aceleasi taramuri.

 

De altfel, e vina spectatorilor ca prea stau confortabil in canapea, comenteaza mult, des si prost. Daca te folosesti de spoilere si de search-uri si de wikipedia, le tii pentru tine, lasa-i pe actori si pe ceilalti spectatori, care chiar sunt interesati, sa urmareasca in tihna, altfel o sa se urmareasca mai putin, mai rar, ca doar personajele mai trebuie sa ia si ele o pauza de masa. Stiti cum e, unii oricum sufera sa aiba clip-uri din "behind the scenes", pentru posteritate.

 

Pentru astia care am ratat inceputul, cica altii l-ar fi vazut in reluare a II-a zi, cand inca era la inceputuri si inca se filma din alte unghiuri. Nu credeti, intrebati.

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu

Bine, multi urmaresc ca le si place, asteapta finalul cu sufletul la gura si cu oala-ncinsa, gata pentru popcorn.

 

Totusi, fiecare film isi are critici, ca dupa aia se iau spectatorii, ca aia fac review-uri care merita citite si recitite.

 

O las sau scriu mai pe-nteles?

Link spre comentariu

HAHAHAHAHA...

 

Ştiam eu...

 

John Snow e un ... Targaryen !

 

Nepotul meu ...

 

Oare cum se termină ?

Tatica m-am intors dupa o pauza de 2 ani

M-am futut cu nepotelul, ca in traditia familei Targaryan sa tinem ******ul in floare, il iubesc ca pe copilasii mei care a mai ramas doar unul din ei.

Ii voi arde pe toti asa cum ai facut si tu, te voi face mandru tati, vor arde de vii!!

sa vina Aegon nepotelu sa ma opreasca doar sa incerce!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...