Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Bucovina
  • Oras:Bucovina

Hai sa postez o povestioara amuzanta,eu unul am ras sa mor

Textul apartine unei femei.

 

“ Azi mi-am concediat asistentul.De ce am făcut-o? …Era ziua mea. Împlineam 37 de ani şi, să zicem, nu mă simţeam chiar aşa de bine…

 

În acea dimineaţă, când m-am trezit, am mers la bucătărie să beau o cafea, aşteptându-mă ca soţul meu să îmi spună: “La mulţi ani, iubito!”… Dar nu mi-a zis nici măcar bună ziua… (ce dobitoc).

 

Mi-am zis: “Na, ăsta-i bărbatul pe care-l merit…” Mă gândeam: “Copiii sigur îşi vor aminti”, dar când au coborât la micul dejun, nici unul nu a zis nimic.

Aşa că, am ieşit din casă destul de supărată, dar m-am simţit un pic mai bine când am intrat în birou şi asistentul meu mi-a zis: “Bună ziua, şefa. La mulţi ani!” În sfârşit! Cineva şi-a adus aminte…

 

Am lucrat până pe la ora două, când asistentul meu a intrat la mine în birou spunându-mi: – “Ştii, şefa, e o zi superbă, şi cum e ziua ta, am putea merge să mâncăm împreună… doar tu şi eu…” Am acceptat şi am mers într-un loc destul de intim. Ne-am simţit foarte bine, am râs,ne-am amuzat copios şi când să ne-ntoarcem, propuse: - “Cum ne-am simţit atât de bine azi, mai bine nu mai mergem la birou. Hai mai bine la mine în apartament.. să bem ceva” - “Bine!”, am zis… Şi am mers la el acasă. În timp ce serveam un Martini, îmi spuse: - “Dacă nu te deranjează, o să merg până în cameră la mine să mă îmbrac mai comod…” - “Bine, cum doreşti”, i-am spus.

 

După aproximativ 5 minute, iese din cameră cu un tort imens, cu 37 de lumânărele, urmat de soţul, fiii, prietenii mei, şi toţi colegii de la birou, cântându-mi: - “Mulţi ani trăiască… mulţi ani trăiască…” Şi acolo eram eu: goală, fără sutien, fără chiloţei, întinsă pe canapeaua din sufragerie, aşteptându-l pe dobitocul ăsta! Şi-atunci l-am concediat.

 

Aşa ceva nu se face…”

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Leul, regele junglei, porunceste animalelor ca fiecare sa aduca o bucata de carne pana la ora 2 dupa-amiaza. Cine nu o aduce, va lua 100 de p*li pe spate.
Vine caprioara cu o bucata carne, o iarta.
Vine elefantul cu carne, il iarta.
Vine iepurele cu un morcov. Leul, indignat, se apuca sa ii dea p*li pe spate.Dupa ce i.a dat 60 de p*li, iepurasul incepe sa rada. Leul zice:
-Bai iepure, tu ar trebui sa plangi, de ce razi?
La care iepurele, razand cu lacrimi: Bai leule ai belit p*la! Uite-l pe arici, vine cu 2 ghinde!

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un calator ajunge la hanul “Gheorghe si Balaurul”. Bate la usa , usa se întredeschide si o femeie îl întreaba:
– Ce vrei?
– As dori sa înnoptez la han si daca ati avea si o farfurie cu mâncare…
– Nu avem! Si i se trânteste usa în nas.
Bate din nou la usa, usa se întredeschide si aceeasi femeie îl întreaba:
– Ce vrei?
– N-as putea sa vorbesc si cu Gheorghe?

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

La turnul de control al unui aeroport se aude o voce de om beat:
– Va rog, da …. rog sa-mi dati o pista sa aterizez
– Dom’le te rog iesi de ope frecventa, ca poti fi arestat pentru glume de astea.
Tipul insista ca este in avion si ca vrea sa aterizeze chiar daca el abia putea vorbi. Atunci cei din turnul de control ii spun:
– Domnule, va rog sa-mi dati pilotul sau copilotul
– Pe cineee? Aia doi au picat beti rimii , dom’le, de unde sa ii scot ?
– Atunci stewardesele?
– Alea? Is bete moarte in spatele avionului.
– Pai daca toti sunt beti. matale cine esti?
– Eu? Pilotul automat.

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un vecin ii spune altuia: “Pisica ta a facut un zgomot ingrozitor noaptea trecuta.”
Celalalt ii raspunde: “Asa este. De cand mi-a mancat canarul, crede ca poate canta” :laugh2

 

-Fata mea e ca o privighetoare, canta de dimineata pana seara!
-A mea e ca o barza, vine cu cate un bebelus in fiecare primavara!

  • Like 7
Link spre comentariu

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

La usa unui tip ce locuia la etajul 30 al unui zgarie-nori suna cineva.
Tipul deschide usa si din usa, unul ii spune:
– John, m-a trimis sotia ta sa iti spun ca fiul tau a murit intr-un groaznic accident.
Tipul distrus sare pe geam.
Dupa primele 10 etaje isi da seama ca nu este casatorit
Dupa inca 10 isi aduce aminte ca n-are copii.
In final, realizeaza ca nici macar nu-l cheama John…

  • Like 7
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...