Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Alinuţa îşi surprinde părinţii făcând dragoste pe jos, în baie. Alinuţa o întreabă pe maică-sa, aflată deasupra:
– Ce faci, mamă?
– Îl desumflu pe tatăl tau!
La care Alinuţa:
– Mamă, nu te agita prea tare, oricum mâine vine mătuşa şi îl umflă iar!

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un ofiter facea dragoste cu nevasta in momentul in care in camera apare fiul lor, care intreaba curios:
– Ce faci tati?
– Pompez ulei, raspunse acesta.
Dupa ceva vreme ofiterul trebuia sa plece in misiune in Irak si il roaga pe fiul sau sa o supravegheze pe mama sa in acest timp. La intoarcere il cheama pe fiu sa afle daca sotia a fost infidela in lipsa lui.
– Tata in lipsa ta a venit de mai multe ori un nene si cred ca avea pompa defecta ca mama sufla mereu in ea :laugh2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

– Onorata instanta, recunosc ca am tinut-o pe soacra-mea legata doua zile de calorifer, fara apa si mancare, insa a treia zi i-am dat totusi drumul…
– De unde si pana unde?! sari nevasta inculpatului.
– Liniste in sala va rog! zise judecatorul. Inculpat, raspunde totusi la intrebare…
– De la etajul 10, pana pe caldaram! raspunse inculpatul.

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O blondă la bibliotecă se îndreaptă val-vârtej către bibliotecară şi zice:

- Am o nemulţumire!

Bibliotecara:

- Spuneţi.

- Am împrumutat o carte săptămâna trecută şi a fost extraordinar de oribilă!

- De ce?

- A avut mult prea multe personaje şi nicio acţiune!

- Ahhh, dumneavoastră trebuie să fiţi persoana care ne-a luat cartea de telefoane :rax2

  • Like 8
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Soţia mea a fost asistenta unui magician mulţi ani. Cred că a învăţat câteva trucuri bune de la el. De exemplu, vin ieri de la muncă, intru în dormitor, mă vede şi strigă:

- „Abracadabra!”

Şi deodată, ce să vezi? Prietenul meu, Bulă, a ieşit dezbrăcat din dulap.

Am râs cu lacrimi, săracu’ Bulă, mi-era milă de el, cred că se întreba ce dracu’ s-a întâmplat de a ajuns gol la mine în dulap!

  • Like 8
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Casierul sinagogii rămăsese fără niciun bănuţ cu care să ajute pătura săracă. Nici în cutia de ajutorare a săracilor nu se mai introduseseră de mult bănuţi.

A doua zi dimineaţa puse pe uşa sinagogii o înştiinţare:

- O femeie căsătorită din cartier are o legătură cu un bărbat necăsătorit. Dacă până mâine dimineaţă nu apare o bancnotă de 100 de dolari în cutia săracilor, voi fi nevoit să-i dezvălui numele.

A doua zi a găsit în cutia săracilor 30 de bancnote de 100 de dolari, plus una de 50 de dolari, cu un bilet ataşat: „Amână până mâine, ca să fac rost de bani”.

  • Like 8
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un marinar naufragiază pe o insulă pustie şi rămâne acolo 10 ani. Într-o zi, o fată frumoasă înoată până la insulă într-un costum de scafandru şi intră în vorbă cu bărbatul:

- Bună! Se vede că eşti aici de mult timp. De cât timp n-ai mai fumat o ţigară?

- De zece ani!

Fata trage fermoarul de la un buzunar al costumului şi scoate o ţigaretă pe care i-o dă bărbatului.

- Oh, mulţumesc din suflet!

- Şi de când n-ai mai băut ceva?

- De zece ani!

Fata trage fermoarul de la un buzunar mai mare şi scoate o sticlă de whisky pe care i-o dă bărbatului.

- O… mulţumesc mult. Eşti ca o zână bună!

Fata (coborând fermoarul costumului):

- Şi ia spune-mi, de când n-ai mai avut o partidă…?

- Oh, Doamne, să nu-mi spui că ai şi crose de golf acolo?!

  • Like 8
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...