Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Trei pastori baptisti stateau la o cafea si din vorba-n vorba, si-au dat seama ca toate trei bisericile fusesera invadate de lilieci.
– Eu am incercat sa-i impusc, dar tot ce am reusit a fost sa umplu de gauri tavanul bisericii.
– Eu i-am prins pe toti, i-am bagat intr-o colivie, i-am dus la 100 km distanta, dar au revenit cu totii, pana la ultimul.
– Eu n-am avut probleme! La mine, a fost foarte usor!
– Usooor? se mirara ceilalti.
– Eu i-am prins, i-am botezat, le-am facut primirea ca membri in biserica, si de atunci, n-a mai venit unul!

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O bătrână îşi cumpără o pereche de papagali, ca să nu fie singură în casă, dar cum avea probleme să îi deosebească, sună la magazin. Vânzătorul o sfătuieşte să îi urmărească o vreme şi în timp o să ştie care e papagal şi care e papagaliţă.
Într-o zi bătrâna îi surprinde în timp ce o făceau… Ca să nu îi încurce îi pune un guler alb de carton în jurul gâtului papagalului.
După un timp, un preot vine în vizită la bătrână. Papagalul, după ce a stat o clipă şi l-a studiat îî spune preotului: “Văd că şi pe tine te-a prins în timp ce o făceai…”

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Cica o vrabiuta zbura pe autostrada la o altitudine josa, din fata apare un bmw bengos. Vrabiuta se ciocneste de el si cade jos, soferul opreste ia vrabiuta, o duce acasa, o pune intr-o colivie, alaturi ii pune apa, paine si o lasa acolo. Dupa vreo 2 – 3 ore se trezeste vrabiuta, priveste in jur si vede gratii , vede paine, vede apa si zice:
– Ai bagami-as p**a ca l-am omorat pe ala cu bmw-ul :pope

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Doi olteni au ajuns mai tarziu la un concert in care cantau pianisti din mai multe regiuni ale tarii. Din moment ce ei nu aveau o copie a programului artistic, nu puteau sa identifice din ce zona este fiecare pianist.
Deodata unul dintre ei spune:
-Acesta este un pianist oltean
-Dar cum ti-ai dat seama?
-Simplu. Pana sa inceapa sa cante a facut ce au facut si ceilalti pianisti, dar dupa ce s-a asezat, in loc sa traga scaunul mai aproape de pian a tras pianul mai aproape de scaun!

  • Like 6
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members and 1 guest

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...