Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Gheo după ce a mers zile întregi prin deşertul Sahara , ajunge epuizat la marginea acestuia. Mergea în patru labe , cu limba scoasă , gâfâind puternic…Mai mulţi oameni cum îl văd , sar la el şi îl întreabă :
-Vrei apă ?
-Nu , nu mi-e sete.
-Ţi-e foame ?
-Nu
-Atunci ce doreşti căci vedem că deabia mai mergi ?
-O toaletă vreau !!! Merg de atâtea zile şi n-am găsit niciuna !

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O tipă merge la magazinul de animale să-şi cumpere un papagal de sărbători. Ajunge la prăvălie cere şi i se spune că stocul este epuizat din cauza cererilor foarte mari. Tipa vizibil dezamagită dă să plece, vînzătorului i se face milă şi îi arată un papagal care cică vorbeşte vulgar.
Tipa acceptă, îl ia, îl duce acasă şi papagalul îşi începe repertoriul. Se supără pe el şi îl acoperă cu o pătură şi uită de el.
După vreo trei săptămâni se duce la el, să ridice pătura să vadă dacă mai trăieşte la care papagalul :
– Te mănâncă-n cur văd !

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

– Ce s-a intamplat cu tine de esti asa distrus?
– Iti amintesti de fata aia superba de care ti-am povestit data trecuta? Tipa nou angajata la firma?
– Da, da.
– Cea pe care numai trebuie sa o privesc si am o erectie puternica.
– Si ce s-a intamplat?
– Pai mi-am luat inima in dinti si am rugat-o sa iesim seara la o cina in oras si la ora 8 trebuia sa o iau de acasa.
– Si, si?
– Pai ca sa n-o sperii din prima seara mi-am legat p**a de picior si asa am plecat la ea acasa. Am sunat la usa si a aparut intr-o rochie mini mini cu un decolteu imens.
– Si ce s-a intimplat?
– I-am tras un picior in gura :slap2

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Intra nevasta-mea aseara val-vartej in bucatarie si incepe sa zbiere:
– Nesimtitule, cine dracu’ e panarama aia cu care flirtai pe Facebook mai adineaori?…Am uitat sa-ti spun, ti-ai uitat computerul deschis!
– Care pitipoanca, iubito? ii raspund. Ti s-a parut tie…
– Cum mi s-a parut, ma crezi idioata? Ia vino repede incoace, sa-ti demonstrez! continua ea clocotind, tragandu-ma de guler si tarandu-ma in camera mea.
Ia uite ultimele mesaje: “Iubitel, abia astept sa ne intalnim din nou si sa ne ardem ca doi nebuni!”…”Si eu, dragostea mea, te sun maine, dupa ce pleaca scorpia de-acasa. Te sarut dulce, al tau Costel.”
Ia sa vad, ce mai ai de zis acuma!…
– Draga mea, calmeaza-te, e o farsa, oricum ala nu e scrisul meu…ii raspund.
– Cum nu e scrisul tau, nenorocitule?
– Pai ce, unde m-ai vazut tu pe mine ca scriu cu litere de tipar?!

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Am adus acasa o fată aseara de la discoteca. După câteva pahare, ne-am dus sus in dormitor şi în timp ce ne dezbracam se aude o voce:
– “Sper ca nu e umflata aia urata de săptămâna trecută”
-“Ce dracu’ a fost asta?!” m-a intrebat ea
-“E nenorocita aia de saltea cu memorie” i-am zis :no2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un bărbat îi lasă soției un mesaj:

“Dragă, trebuie să înțelegi, ai 54 de ani și nu- mi poți satisface toate nevoile mele … așa că, am să petrec noaptea cu secretara mea de 22 ani, voi fi acasă până la miezul nopții.”

Când a ajuns acasă, găsește un răspuns:

“Dragă, îmi dau seama că am 54 de ani, și tu, de asemenea ai 54, din păcate, nici tu nu-mi satisfaci nevoile mele … Fiind profesoară la facultate, am să-mi petrec noaptea cu unul din studenții mei, care e de aceeași vârstă cu secretara ta. Doar că fiind profesoară de matematică nu pot trece cu vederea că, 22 intră de mai multe ori în 54, decât 54 în 22, așa că, voi fi acasă dimineața :laugh2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Intră un tip în biserică pentru a se spovedi. Preotul îl întreabă:
– Cu ce ai păcătuit fiul meu?
– Părinte, eu sunt foarte lacom.
– Lăcomia este un păcat greu. Pentru a te ierta, trebuie să dai 50 de euro primului om întâlnit în calea ta.
– 50 de euro, unui necunoscut????
– Fiul meu, dacă vrei să ajungi la calea cea dreaptă, anume cu asta trebuie să începi.
Iese tipul din biserică, afară nimeni, merge un pic vede o femeie, pantofi pe tocuri, fustă mini, câteva straturi de cosmetică, se apropie de ea, îi întinde 50 de euro și-i spune:
– Poftim, tine-și vă rog.
– Nu, e prea puțin, trebuie minim 100
– De ce 100??? Părintele a zis 50.
– Păi da, dar părintele e client fidel :girly

  • Like 5
Link spre comentariu

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Se rătăcește un submarin american. Plutesc ei la cel mai apropiat țărm, iar căpitanul îl trimite pe un sergent să afle unde au ajuns. Ajunge sergentul pe plajă și vede o domnișoară ce se bronza la soare, se apropie de ea:
– Miss….
– Dute-n p..da m..tii.
– Sir!! Suntem în România :slap2

  • Like 5
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...